PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 μερα χωρις Tellas........

B3rny
04-04-05, 16:34
Ηι μαγκες,

2 ΜΕΡΑ χωρις Ιντερνετ......Απο εχθες το βραδυ δυστηχως δεν εχω Ιντερνετ και ο λογος, απο οτι μου ειπανε Σημερα ειναι εχει πεσει το Δικτυο τους με του Οτε. Μου ειπανε οτι μεχρι το ΤΕΛΟς της Ημερας θα το εχουνε φτιαξει...

Τι σημαινει μεχρι το ΤΕΛΟς ΤΗς ΗΜΕΡΑς???:shock:

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ.ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑς ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΛΑς ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ, ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝΕ PROVIDER!

Παει η Τελλας , πηρε και αυτη την κατω Βολτα...:cry:

Ευτηχως υπαρχουν τα DEMO της Fortnet και κανουμε τη δουλεια μας :twisted:. Αμα καποιοι απο εσας αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα καντε ΥΠΟΜΟΝΗ.

Palikaridis
04-04-05, 21:33
Και εκει που νόμησα πως είχε στρόσει...

Pinging 62.169.255.4 with 32 bytes of data:

Reply from 62.169.255.4: bytes=32 time=89ms TTL=255
Reply from 62.169.255.4: bytes=32 time=141ms TTL=255
Reply from 62.169.255.4: bytes=32 time=143ms TTL=255
Reply from 62.169.255.4: bytes=32 time=143ms TTL=255

Ping statistics for 62.169.255.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 89ms, Maximum = 143ms, Average = 129ms

αφήστε το απελπιστηκά αργό serfarisma

ermis333
04-04-05, 22:30
Παιδιά δοκιμάστε να συνδεθείτε με PPPoE

Palikaridis
05-04-05, 03:00
με pppoe είμαι

B3rny
05-04-05, 11:04
ΗΙ μαγκες,

Για 3 μερα χωρις Τελλας,τα νευρα μου εχουν γινει σμπαραλια!!!Παιρνω τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να κανω Reset to Password. Ti λες ρε ανθρωπε.....προχτες λειτουργουσε κανονικα και μετα μου λες να κανω Reset to Password.

Δεν μπορω αλλο να συναναστρεφομαι με ανικανους. Η Τελλας Τελος να πανε να γ...... ολοι τους.Το μονο που ξερουν ειναι να στα τρωνε σε αυτη τη χωρα....:evil: για αυτο και δεν εχουμε προκοπη.

Τουλαχιστον εχετε να μου προτεινετε κανενα καλιτερο ISP?......Λες και εχουμε τοσους πολλους και καλους........., αλλα τι να κανουμε.

ermis333
05-04-05, 13:27
ΗΙ μαγκες,

Για 3 μερα χωρις Τελλας,τα νευρα μου εχουν γινει σμπαραλια!!!Παιρνω τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει να κανω Reset to Password. Ti λες ρε ανθρωπε.....προχτες λειτουργουσε κανονικα και μετα μου λες να κανω Reset to Password.

Δεν μπορω αλλο να συναναστρεφομαι με ανικανους. Η Τελλας Τελος να πανε να γ...... ολοι τους.Το μονο που ξερουν ειναι να στα τρωνε σε αυτη τη χωρα....:evil: για αυτο και δεν εχουμε προκοπη.

Τουλαχιστον εχετε να μου προτεινετε κανενα καλιτερο ISP?......Λες και εχουμε τοσους πολλους και καλους........., αλλα τι να κανουμε.

Κόλλησε ο λογαριασμός σου φίλε μου....

Θα σου πάρει πολύ χρόνο και ιδρώτα να κάνεις αυτό που σου λένε;

wolfy
05-04-05, 13:38
Κόλλησε ο λογαριασμός σου φίλε μου....

Θα σου πάρει πολύ χρόνο και ιδρώτα να κάνεις αυτό που σου λένε;

ΥΓ. Αν ζήτε με νεύρα θα ζήσετε λίγο.

Ερμή γιατί τον γειώνεις τον άνθρωπο, τι σου έκανε;;;; Αν σε αρχίσει μετά θα έχει άδικο ;;;;

:mad:

johnvam
05-04-05, 13:49
Χαλαρώστε... Έχει δίκιο ο ermis333... Άλλωστε μην ξεχνάτε οτι ζούμε στην Ελλάδα!!!!

wolfy
05-04-05, 14:06
Δεν είπα ότι έχει άδικο!!!!!!!!! Απλά ο άλλος μπορέι να μην έχει καταλάβει οπότε πέστουτο χωρίς πρόγκες του στυλ "Αν ζήτε με νεύρα θα ζήσετε λίγο."

ermis333
05-04-05, 14:47
Δεν είπα ότι έχει άδικο!!!!!!!!! Απλά ο άλλος μπορέι να μην έχει καταλάβει οπότε πέστουτο χωρίς πρόγκες του στυλ "Αν ζήτε με νεύρα θα ζήσετε λίγο."

Δεν είχα κανένα σκοπό να προσβάλω ή να μειώσω το φίλο μας.

johnvam
05-04-05, 14:52
Ρε παιδιά ηρεμήστε...

Όλοι ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό οτι αν κάποια πράγματα δεν τα πάρουμε και λίγο στην πλάκα, θα τρελαθούμε......

GREEK ADSL RULEZ!!!!

Giwrgos7
05-04-05, 22:55
Κι εγω που ειμαι στο DSLAM Αμαρουσιου με Tellas δεν ειχα κανενα προβλημα αυτες τις μερες. Αρα οντως καποιο προβλημα με το λογαριασμο σου εχεις B3rny.

B3rny
06-04-05, 16:15
Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για τις αποψεις σας.Το προβλημα εντελει λυθηκε σημερα.....Απο οτι μου ειπαν στειλανε το προβλημα μου στους τεχνικους τους και απλα λυθηκε.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ......

Παρολα αυτα οι ταχυτητες που πιανω σε συγκριση με τη Forthnet ειναι αρκετα πιο χαμηλες...με αποτελεσμα φυσικα να στραφω σε αλλο ISP.

wolfy
06-04-05, 16:24
Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για τις αποψεις σας.Το προβλημα εντελει λυθηκε σημερα.....Απο οτι μου ειπαν στειλανε το προβλημα μου στους τεχνικους τους και απλα λυθηκε.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ......

Παρολα αυτα οι ταχυτητες που πιανω σε συγκριση με τη Forthnet ειναι αρκετα πιο χαμηλες...με αποτελεσμα φυσικα να στραφω σε αλλο ISP.

Στο Μαρούσι δεν μένεις; Τι περίμενες!!!!
Πολύ καλά κάνεις που φεύγεις από Τελλάς όπως έκανα κ εγώ και βρήκα την ηρεμία μου!!!
Καμιά σχέση μιλάμε.

B3rny
06-04-05, 16:44
Στο Μαρούσι δεν μένεις; Τι περίμενες!!!!
Πολύ καλά κάνεις που φεύγεις από Τελλάς όπως έκανα κ εγώ και βρήκα την ηρεμία μου!!!
Καμιά σχέση μιλάμε.

Πιστευεις οτι η Forthnet ειναι καλιτερη ή εχεις να μου προτεινεις καποιον αλλον ISP....Bασικα την θελω πιο πολυ για ONLINE GAMING.

wolfy
06-04-05, 16:55
Φίλε B3rny δεν θα σου προτείνω κάποια εταιρία αφενός διότι, μπορείς πολύ εύκολα να πάρεις demo από 4net κτλ και να διαπιστώσεις μόνος σου και αφετέρου δεν θέλω μετά να με βρίζεις... :D

Δοκίμασετες όλες, όπως έκανα κ εγώ και ανάλογα αποφασίζεις που θα πάς.

Και εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το gaming και για αυτό έβαλα άλλωστε και dsl... Αλλά αν είσαι με Pstn να ξέρεις ότι τα dslam στο Μαρούσι είναι φουλ 100% οπότε... άστα να πάνε...

Κάτι άσχετο : Έχεις στείλει φαξ για διακοπή; Το ξέρεις ότι παίρνει 1 μήνα για να κοπέι ε; Άλλο βέβαια που εσύ αν σου έρθει ο λογαριασμός προπληρώνεις 2 μήνες άσχετα αν θα την κόψεις η όχι!!!!!!!!! :thumbdown

B3rny
06-04-05, 17:34
Φίλε B3rny δεν θα σου προτείνω κάποια εταιρία αφενός διότι, μπορείς πολύ εύκολα να πάρεις demo από 4net κτλ και να διαπιστώσεις μόνος σου και αφετέρου δεν θέλω μετά να με βρίζεις... :D

Δοκίμασετες όλες, όπως έκανα κ εγώ και ανάλογα αποφασίζεις που θα πάς.

Και εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το gaming και για αυτό έβαλα άλλωστε και dsl... Αλλά αν είσαι με Pstn να ξέρεις ότι τα dslam στο Μαρούσι είναι φουλ 100% οπότε... άστα να πάνε...

Κάτι άσχετο : Έχεις στείλει φαξ για διακοπή; Το ξέρεις ότι παίρνει 1 μήνα για να κοπέι ε; Άλλο βέβαια που εσύ αν σου έρθει ο λογαριασμός προπληρώνεις 2 μήνες άσχετα αν θα την κόψεις η όχι!!!!!!!!! :thumbdown

Thanks για τις συμβουλες σου, το φαξ το εστειλα εχτες,οποτε καλιτερα να περιμενω 1 μηνα πριν κανω οποιαδηποτε κινηση. Οσο αναφορα τα Demo tis Forthnet, μονο με αυτα παιζω online και αυτο γιατι υπαρχει αρκετα μεγαλη αποκλειση se PING (CS & WoW) σε σχεση με την Τελλας.

Πραγματικα βλεπω διαφορα αναμεσα στους 2 με την ζυγαρια (οχι οποως στις ΛΑΙΚΕς ΑΓΟΡΕς :lol:) ΝΑ ΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗς Forthnet.

CRAzYMiLK
06-04-05, 19:06
Δεν ξερω για σας εγω με Tellas 2ο Χρονο 512/128 και πεταω και κανενα παραπονο

@ ADSLgr.com All rights reserved.