PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΟ - ΟΣΦΠ: To μεγάλο derby



Σελίδες : [1] 2

Bayern7
04-04-05, 23:12
Δεν είδα να υπάρχει θέμα για το επερχόμενο μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει πολλά...

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει;
Θα μπορεσει ο πεθαμένος βάζελος να αντισταθεί στη κόκκινη αρμάδα; Δεν το βλέπω.
ΔΙΠΛΟ ΣΤΗ ΛΕΟΦΛΩΡΟ. :lol:

coftaras
04-04-05, 23:36
To φετινο παιχνιδι εχει αρκετες ιδαιτεροτητες και τις αναφερω:
- Παρουσια Νικοπολιδη για πρωτη φορα στην Λεωφορο εναντια στην παλια του ομαδα.
- Απουσια φιλαθλων του Ολυμπιακου
- Τελευταια ευκαιρια του ΠΑΟ να ΜΗΝ χασει το φετινο πρωταθλημα.
- Πρωτο ντερμπυ του Μαλεζανι .
- Αμυντικη λειτουργια του ΠΑΟ (0 γκολ στα τελευταια 5 ματς)
- Αμυντικη δυσλειτουργια του ΟΣΦΠ
- Πολλες μοναδες και των δυο ομαδων ντεφορμε ή κουρασμενοι και απο τις δυο ομαδες (κυριως ΠΑΟ)
- Δεν βλεπουμε μπαλα απο καμια απο τις δυο ομαδες .
- Προβλεψη Αλεφαντου για νικη Ολυμπιακου χωρις Δουρο (ζητησε την εξαιρεση του απο αυτον τον αγωνα) :lol:

Με βαση τα παραπανω πιστευω οτι το παιχνιδι θα παει στο γκολ και ο ΠΑΟ (κυριως λογο εδρας) θα νικησει 1-0 .
ΥΣ.Να μην ξεφυγουμε με ασχημες εκφρασεις και να συζητησουμε ηρεμα και με ποδοσφαιρικα επιχειρηματα.

Against_all_odds
05-04-05, 00:24
Πιστευω οτι ο Ολυμπιακος εχει προβαδισμα λογω φορμας.Ειναι ομαδα που οπως εχει αποδειξει δεν ενοχληται απο `καφτες` ατομοσφαιρες.Ισα ισα που παιζει καλυτερα αν υπαρχουν τετοιες.

Τωρα ο ΠΑΟ δεν εχει συνολο, αλλαεχει πεχτες που μπορουν να κανουν την ζημια και ο ΠΑΟ να νικησει.

Παντος αν ο Ολυμπιακος παιξει με το 1007 των δυνατοτητων του και το ειδιο κανει και ο ΠΑΟ το ματς λογικα παει για διπλο. Πιστευω οτι φετος ο Ολυμπιακος ειναι ξεκαθαρα ανωτερος απο τον ΠΑΟ σε αντιθεση με την περσινη χρονια.

Οχι οτι και οι δυο παιζουν καμια σπουδαια μπαλα,απλα ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερος και φενεται ,ειδικα αυτη την περιοδο.

Oxymoron
05-04-05, 00:27
Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα έρθει ένα ωραιότατο χ, απλά και μόνο γιατί με βολεύει πολύ ;)

Dukas
05-04-05, 04:46
εγω περιμενω να ακουσω τον ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ για να σας πω..

stamiak
05-04-05, 08:52
Παίξτε το Στανταρ Άσσο.

Και η ΑΕΚ ας νικήσει πρώτα τον ΠΑΟΚ και μετά να ελπίζει. Με τον Καραγεωργίου έχει 5 νίκες και 1 ισσοπαλία.


Μην ξεχάσω και την

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
-------------------
ΠΑΟ 53
ΑΕΚ 50
ΟΣΦΠ 50

:-)

papdoux
05-04-05, 09:17
Το διπλο ειναι σιγουρο για το γαυρο. Ο βαζελος θα παρει το Χ ή τον ασσο μονο αμα εχει 12 ή 13 ή 14 παιχτες (κατι ατομα με μαυρες εμφανισεις) :thumbdown

djjohnny
05-04-05, 10:25
Ξερος Ασσος !!!

Wasp667
05-04-05, 12:12
@papdoux: Καλά το ξεκινήσαμε, μην το πάμε κατά κει..Κι εγώ γάβρος είμαι.
Στους τυφλούς ο μονόφθαλμος είναι ο Ολυμπιακός...οπότε για διπλό το βλέπω.
Το ότι το γήπεδο θα είναι κόλαση το ξέρουμε από τώρα, κάτι ακούγεται επίσης ότι θα είναι και ο Σωκράτης στα επίσημα...

Μπριάκος διαιτητής

p3tr4n
05-04-05, 12:55
http://www.redliners.gr/data/avatars/mitsotakis.jpg
"ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ"


:D

Νικαετός
05-04-05, 13:33
Προσωπικά θέλω τον άσο "ξερό" αλλά μάλλον για πατατέ Χ το βλέπω !

pontifikas
05-04-05, 13:47
Διπλό το κόβω. Θα το παίξω και στοίχημα(αν δίνει καλή απόδοση).
Ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος και δεν βρίσκω κανέναν τρόπο που θα μπορούσε να χάσει το παιχνίδι αυτό.
Αν στραβώσει μόνο προς το Χ θα μπορούσε να πάει.
Όσο για ατμόσφαιρες και τέτοια, τα ακούω βερεσέ.Επαγγελματίες είναι όλοι.

Άντε και καλά μας ταμεία :D

HaRRy
05-04-05, 15:17
Διπλο Στη Λαγοφορο!!

John_Nastos
05-04-05, 15:23
Ο Παναθηναϊκός έχει καλύτερη ομάδα, ο Ολυμπιακός καλύτερους παίχτες. Είναι νομίζω απλό. Θα ήταν πολύ πιο απλό για μας να έχουμε και την ισοπαλία ως επιθυμητό αποτέλεσμα γιατί δυσκολευόμαστε αφάνταστα όταν θέλουμε μόνο νίκη. Δεν έχουμε παίχτες όπως ο Ριβάλντο, ο Γεωργάτος και ο Τζόρτζεβιτς αλλά έχουμε ένα δεμένο σύνολο, με παίχτες εργαλεία που τα χαρακτηρίζει η ομοιογένεια.

Πολύ μεγάλο μειονέκτημα για μας το ότι δεν έχουμε κανονικό δεξί μπακ μετά τη φυγή του Γιούρκα και αναγκαζόμαστε να βάζουμε κεντρικούς αμυντικούς (Βύντρα, Μόρις) στη θέση αυτή. Ο Ολυμπιακός είναι πολύ επικίνδυνος από τα αριστερά (με Γεωργάτο και Τζόρτζεβιτς) και όποιος παίξει εκεί θα έχει δύσκολο έργο. Κάποιοι κουτσοί όπως ο Σανμαρτεάν και ο Μανώλης δεν ξέρω πόσο μπορούν να βοηθήσουν αν το ντέρμπι πάει στη δύναμη, όπως επίσης δεν ξέρω αν ο Μιχαλάκης πρέπει να το γυρίσει σε κεντρικό αμυντικό μια που από γκολ δεν το παλεύει ιδιαίτερα.

Στηρίζω πολλά στον Μπασινά που θεωρώ ένα από τα καλύτερα αμυντικά χαφ της ευρώπης, και ελπίζω να πάει καλά απέναντι σε Ριβάλντο και Στολτίδη.

Κάτι Βόουτερ, Άντριτς και Χαραλαμπίδηδες τους έχω γραμμένους, δεν κάνουν για τον Παναθηναϊκό.

Βαρόμετρο θα είναι και η απόδοση του Έκι που κακά τα ψέματα, σε ορισμένα κρίσημα παιχνίδια έχει εξαφανιστεί (ποιός μπορεί να ξεχάσει όμως την φοβερή απόδοση που είχε στον περσινό τελικό κυπελλου).

Τέλος, ο Αντωνάκης βρίσκεται σε τραγική φόρμα και νομίζω ότι με την όλη ατμόσφαιρα που θα υπάρχει, το λάθος θα έρθει ακόμα πιο εύκολα οπότε η συνταγή είναι σούτ, σούτ σούτ!

Gedo
05-04-05, 15:28
Σε ενα τετοιο παιχνιδι το φορμαρισμα της καθε ομαδας παει περιπατο. Αλλοι ειναι ο παραγοντες που θα γυρουν την πλαστιγγα υπερ του ενος η του αλλου.

Διαβασα καπoiα σχολια στο ποστ που εχετε "τα πρασινα μπερε" μετα και την δευτερη λευκη ισοπαλια στην Λεωφορο και ειναι τουλαχιστον γελοιο να γραφετε για στανταρ ασσους.

Για τον Νικοπολιδη τα ιδια γραφατε και στον πρωτο γυρο μαζι με αλλα και τελικα καταληξετε στην προσφιλη σας τακτικη το οτι για ολα εφταιγε ο διαιτητης.

Πριν τα αποτελεσματα της Κυριακης ειχα αρκετες αμφιβολιες για το αν καταφερει ο Ολυμπιακος να παρει το διπλο.

Απο τη στιγμη ομως που μας κανει και η ισοπολια τα πραγματα αλλαζουν, οχι τοσο πολυ για τον Ολυμπιακο(αλλωστε ειναι γνωστο οτι παιζει καλυτερα με την πλατη στον τοιχο) αλλα πονταρω στο αγχος που θα εχουν οι παικτες του Παναθηναικου. Η νικη ειναι μονοδρομος και τα τελευταια χρονια οποτε χρειαστηκε να κερδισει τον αιωνιο αντιπαλο, δεν ται καταφερε. Για να γινω πιο συγκεκριμενος, στα τελευταια 10 παιχνιδια εχει μονο μια νικη το 3-2 στην Λεωφορο με τα 2 αυτογκολ και τιις απιστευτες γκελες του Κατεργιαννακη.

Εκτος αν ξερετε κατι περισσοτερο απο εμενα, δεν μπορω να καταλαβω με την σημερινη εικονα του ΠΑΟ που στηριζετε την πεποιθηση σας για τον Ασσο.


Φιλιικα
Gedo

HaRRy
05-04-05, 16:18
Ξερο Διπλο Το 1-4 Δε Ξεχνω

Durdyn
05-04-05, 16:34
Χ στα κατεχόμενα της Λεωφόρου και νίκη με τον ασθμαίνοντα ΠΑΟΚ

papdoux
05-04-05, 17:02
@papdoux: Καλά το ξεκινήσαμε, μην το πάμε κατά κει..Κι εγώ γάβρος είμαι.


Ουτε λιγουλακι, ετσι για να γελασουμε; αμα σε τετοια παιχνιδια δεν εχει λιγο τσινγκλισμα, δεν εχει νοημα, δεν εχει ουσια. :-k

spyrosn
05-04-05, 18:13
Άσο γιατί ορισμένοι την έχουν δει πολύ... :whip:

Gedo
05-04-05, 19:51
Σεβαστες ολες οι αποψεις, αλλα ακομα δεν μου απαντησε κανεις που στηριζει τον ασσο?

Η εδρα, απο οσο μας εχει δειξει η ιστορια δεν παιζει ρολο, η παραδοση ειναι με τον Ολυμπιακο, πιο φορμαρισμενος ειναι ο ολυμπιακος, παικτες για να παρουν την ομαδα πανω τους στα δυσκολα εχει ο Ολυμπιακος, ε πως στο καλο θα ερθει ασσος?

Ενταξει ντερμπι ειναι ολα τα σημεια παιζουν, αλλα δεν εχει αιτιολογησει κανεις τον ασσο.

Και δεν θα ηθελα να δω απαντησεις του τυπου " Ο Αντωνακης θα χεστει πανω του και π@π@ριες" αυτα ειναι για τα παιδακια στο σχολειο, ολοι ξερουμε πως απο εδρες, τετοιου επιπεδου παικτες δεν επιρεαζονται.
Ειδα και τον "Σωτηρη' στον πρωτο γυρο, σιγα που χεστηκε απο το κλιμα και πιστεψτε με ηταν το πιο φανατισμενο κλιμα που εχω ζησει φετος στο Καραισκακη, ακομα και με τον Μπαοκ που ειχε φιλαθλους δεν καναμε ετσι.

coftaras
05-04-05, 20:14
αλλα ακομα δεν μου απαντησε κανεις που στηριζει τον ασσο

Λοιπον εχουμε και λεμε
α) Δυναμη εδρας (απουσια φιλαθλων γαυρου)
β) Επανοδος Μινχ (αλλάζει τελειος η αριστερη πλευρα του ΠΑΟ)
γ) Ντεφορμαρισμα του Νικοπολιδη (εκτος των αλλων -γνωστων λογον- η ασταθια που δειχνει τελευταια ειναι σοβαρος ρολος λογο θεσης)
δ) Αμυντικη λειτουργια ΠΑΟ (δεν τρωει γκολ με τιποτα)
ε) Τελευταια ευκαιρια του ΠΑΟ να διεκδικηση το πρωταθλημα (αν χασει παει το πρωταθλημα και γενικα η χρονια) .
στ) Πρωτο ντερμπυ Μαλεζανη (κατι μου λεει οτι θα κανει ΜΑΤ στον Ντουσαν)

Νομιζω οτι ειναι αρκετοι λογοι.Βεβαια υπαρχουν και αρνητικα στον ΠΑΟ αλλα αυτα ειναι λιγοτερα.

giwrgosth
05-04-05, 20:16
Σίγουρα θα είναι ένα φοβερό παιχνίδι που θα κρατήσει καθηλομένους τους θεατές ώρες πριν και ώρες μετά και θα μιλάμε καιρό γι΄αυτό!
Άλλωστε παίζουν δυο από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης με φοβερούς παίχτες όπως είναι ο αλάνθαστος Μπασινάς που οι πάσες του είναι σα να βγαίνουν με διαβήτη, ο αιώνιος έφηβος Ριβάλντο που δε σταματά να τρέχει όλο το 90λεπτο, ο φοβερός γκολτζής Οκκάς που κάνει γκολ τη μισή ευκαιρεία, ο συμπατριώτης του Χαραλαμπίδης που οι εποιδόσεις του στον αγωνιστικό χώρο δεν περιγράφοντε με λόγια, ο αίλουρος Νικοπολίδης που πιάνει ότι πετάει σε ακτίνα 100 μ. από την εστία του και αρκετοί άλλοι παρόμοιας αξίας! Ελπίζουμε να παίξουν και παίκτες όπως ο Ταραλίδης, ο Άντριτς κλπ, να τους θαυμάσουμε και αυτούς!
Πιστεύω ότι το θέαμα θα είναι κάτι το ανεπανάληπτο, θα έχουμε πολλά γκολ, θα έχουμε δοκάρια, χαμένες ευκαιρείες, θεαματικές αποκρούσεις, μάχες σώμα με σώμα, τάκλιν, καρφοτές κεφαλιές κλπ κλπ κλπ!
Θα έλεγα σε όσους δεν αντέχουν τις μεγάλες συγκινήσεις να πάνε να δούνε κανέναν αγώνα τάβλι, ίσως τελικά να είναι πιο θεαματικός...


Υ.Γ.: Μου αρέσει που κάνετε και αναλύσεις για το ποιος είναι καλύτερος!!!! Καλά μας δουλεύετε??? Έχει πάτο ο πάτος???

John_Nastos
05-04-05, 20:17
Και δεν θα ηθελα να δω απαντησεις του τυπου " Ο Αντωνακης θα χεστει πανω του και π@π@ριες" αυτα ειναι για τα παιδακια στο σχολειο, ολοι ξερουμε πως απο εδρες, τετοιου επιπεδου παικτες δεν επιρεαζονται.
Ειδα και τον "Σωτηρη' στον πρωτο γυρο, σιγα που χεστηκε απο το κλιμα και πιστεψτε με ηταν το πιο φανατισμενο κλιμα που εχω ζησει φετος στο Καραισκακη, ακομα και με τον Μπαοκ που ειχε φιλαθλους δεν καναμε ετσι.


Σοβαρά; Και τότε για εξήγησέ μου στο 3-0 στη ζούγκλα της ριζούπολης πως εμφανίστηκαν οι παίχτες του Παναθηναϊκού;

Κανείς δε μπορεί να προεξοφλήσει το αποτέλεσμα. Όμως δε χρειάζεται να κάνουμε και μαθηματικές αναλύσεις και αποδείξεις γιατί πιστέυουμε ότι θα κερδίσει η ομάδα μας. Όσο δύσκολο είναι για μας να κερδίσουμε, άλλο τόσο είναι και για τον Ολυμπιακό. Γιατί δε ρωτάς αυτούς που ψήφισαν διπλό πώς θα κερδίσει η ομάδα τους; Όπως είπα πιο πριν ο Ολυμπιακός έχει τους ποιοτικότερους παίχτες γιατί τα σκάει στις μεταγραφικες περιόδους όμως εμείς επειδή μας λείπει σε ορισμένες θέσεις η ποιότητα, δουλεύουμε πιο πολύ ως σύνολο και παρουσιαζόμαστε πιο δεμένοι. Το τι θα υπερισχύσει είναι και θέμα ημέρας αλλά επειδή δεν πρόκειται για παιχνίδι επιπέδου Ολυμπιακός - Ιωνικός, κανείς δε μπορεί να αποκλείσει οποιοδήποτε αποτέλεσμα. Και στο κάτω κάτω, στην έδρα μας παίζουμε όπου έχουμε νικήσει (με διαφορετικούς παίχτες βέβαια) ομάδες με καλύτερους παίχτες από τον Ολυμπιακό.

John_Nastos
05-04-05, 20:23
Σίγουρα θα είναι ένα φοβερό παιχνίδι που θα κρατήσει καθηλομένους τους θεατές ώρες πριν και ώρες μετά και θα μιλάμε καιρό γι΄αυτό!
Άλλωστε παίζουν δυο από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης με φοβερούς παίχτες όπως είναι ο αλάνθαστος Μπασινάς που οι πάσες του είναι σα να βγαίνουν με διαβήτη, ο αιώνιος έφηβος Ριβάλντο που δε σταματά να τρέχει όλο το 90λεπτο, ο φοβερός γκολτζής Οκκάς που κάνει γκολ τη μισή ευκαιρεία, ο συμπατριώτης του Χαραλαμπίδης που οι εποιδόσεις του στον αγωνιστικό χώρο δεν περιγράφοντε με λόγια, ο αίλουρος Νικοπολίδης που πιάνει ότι πετάει σε ακτίνα 100 μ. από την εστία του και αρκετοί άλλοι παρόμοιας αξίας! Ελπίζουμε να παίξουν και παίκτες όπως ο Ταραλίδης, ο Άντριτς κλπ, να τους θαυμάσουμε και αυτούς!
Πιστεύω ότι το θέαμα θα είναι κάτι το ανεπανάληπτο, θα έχουμε πολλά γκολ, θα έχουμε δοκάρια, χαμένες ευκαιρείες, θεαματικές αποκρούσεις, μάχες σώμα με σώμα, τάκλιν, καρφοτές κεφαλιές κλπ κλπ κλπ!
Θα έλεγα σε όσους δεν αντέχουν τις μεγάλες συγκινήσεις να πάνε να δούνε κανέναν αγώνα τάβλι, ίσως τελικά να είναι πιο θεαματικός...


Υ.Γ.: Μου αρέσει που κάνετε και αναλύσεις για το ποιος είναι καλύτερος!!!! Καλά μας δουλεύετε??? Έχει πάτο ο πάτος???


ΟΠΟΙΟΙ παίχτες και να παίζουν στις ομάδες αυτές, τα μεταξύ τους παιχνίδια πάντα είναι το αλατοπίπερο του πρωταθλήματος. Δεν είναι το θέαμα που προσελκύει την προσοχή ακόμα και του ουδέτερου, αλλά η σύγκρουση των δύο συλλόγων με τους περισσότερους φιλάθλους, τη μεγαλύτερη δυναμική και τα περισσότερα τρόπαια. Σε κάθε χώρα υπάρχει ένα κλασικό ντέρμπι και στην Ελλάδα αυτό είναι των αιωνίων. Τώρα αν οι ομάδες αυτές σου φαίνονται τόσο κακές, τι να πει κανείς για τις υπόλοιπες δηλαδή που μόλις βγαίνουν από τα σύνορα διασύρονται ακόμα και από ομάδες β' κατηγορίας.

giwrgosth
05-04-05, 20:33
Δεν είναι το θέαμα που προσελκύει την προσοχή ακόμα και του ουδέτερου, αλλά η σύγκρουση των δύο συλλόγων με τους περισσότερους φιλάθλους, τη μεγαλύτερη δυναμική και τα περισσότερα τρόπαια.
Έχεις δίκιο και πάντα ένα παιχνίδι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ θα είναι το μεγαλύτερο ντέρμπι στην Ελλάδα, αλλά σε πιάνει κατάθληψη, ειδικά αν έχεις ζήσει αυτά τα παιχνίδια στο παρελθόν.
Σίγουρα οι εποχές έχουν αλλάξει δραματικά και δεν θα συγκρίνω ποτέ ένα τωρινό παιχνίδι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ με το πρώτο που είδα (77 στη Λεωφόρο 2-0), ή με τα επόμενα που έχω δει και είναι πολλά, αλλά έχω την απαίτηση να είναι ντέρμπι και στο γήπεδο και όχι μόνο στα χαρτιά, να υπάρχει έστω κάποιο πάθος από τους παίχτες, αλλά ούτε αυτό δεν βλέπω να υπάρχει πια...

anfil
05-04-05, 21:38
Πάλι θα μας τα ζαλίσει αυτός που θα χάσει ( γουστάρω πολύ να ακούω τον Νικολακοπουλο στον SPORFM όλο οι σκοτεινές δυνάμεις φταίνε όταν δε κερδαει ο Γαύρος.) τέλος πάντων περαστικά σας εγώ δε θα πάρω έχει σημαντικότερα και ποιο αξιόπιστα πρωταθλήματα στην Ευρώπη.
ΡΕΑΛ-ΜΠΑΡΤΣΑ ας πούμε.

Gedo
05-04-05, 21:58
Σοβαρά; Και τότε για εξήγησέ μου στο 3-0 στη ζούγκλα της ριζούπολης πως εμφανίστηκαν οι παίχτες του Παναθηναϊκού;

.

Να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

Ειναι γνωστο οτι η συγκεκριμενη ομαδα οταν βλεπει κοκκινο κατι παθαινει.

Γιαυτο την διελυσε η διοικηση(τον επιλογο θα γραψει η φυγη του Μπασινα και Γκουμα)

Παντως ο Φυσσας που ανεβενε στα καγκελα και φωναζε θα τους γ@μησουμε, δεν φαινοταν
και πολυ επιρεασμενος.

Αλλα τα χουμε ξαναπει, παντα στο τελος ενος παιχνιδιου μεταξυ Ολυμπιακου-Παναθηναικου
φταιει ο διαιτητης, η ατμοσφαιρα, η κυβερνηση για την ηττα.
Και δεν βγαζω την ουρα μας απ'εξω.

giwrgosth
05-04-05, 22:35
Ειναι γνωστο οτι η συγκεκριμενη ομαδα οταν βλεπει κοκκινο κατι παθαινει.

Αν ήσουν στο γήπεδο στον συγκεκριμένο αγώνα και ειδικά στον αγωνιστικό χωρο θα πάθενες και εσύ και η κάθε ομάδα...
Ο καθένας μας πάνω από όλα βάζει την υγεία του και παρόμοιες συμπεριφορές όπως αυτή (από όπου και αν προέρχοντε) αποτελούν ντροπή για μια πολιτισμένη χώρα που υποτίθετε ότι ζούμε.

Gedo
05-04-05, 22:46
Αν ήσουν στο γήπεδο στον συγκεκριμένο αγώνα και ειδικά στον αγωνιστικό χωρο θα πάθενες και εσύ και η κάθε ομάδα...
Ο καθένας μας πάνω από όλα βάζει την υγεία του και παρόμοιες συμπεριφορές όπως αυτή (από όπου και αν προέρχοντε) αποτελούν ντροπή για μια πολιτισμένη χώρα που υποτίθετε ότι ζούμε.

Ημουν στο γηπεδο.
Εσυ ησουν στην Λεωφορο οταν επεφτε το καθισμα στο κεφαλι του Λουτσιανο?
Το μπουκαλι στο κεφαλι του Μαυρογεννιδη?

Δεν υπαρχει λογος να ανοιξουμε τετοια κουβεντα δεν θα βγει πουθενα και ολα αυτα
ειναι καταδικαστεα, δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να συμφωνει με τετοιες ενεργειες.

Υ.Γ Εχω παιξει Χ-2 την Juve και χανει 2-0, τη γκαντεμια μου μεσα, αυτη η κ@λ@ομαδα η Liverpoool με εχει καταστρεψει φετος.

BadCluster
05-04-05, 23:04
Riboooooooooooooooooooo

;)

coftaras
05-04-05, 23:07
Υ.Γ Εχω παιξει Χ-2 την Juve και χανει 2-0, τη γκαντεμια μου μεσα, αυτη η κ@λ@ομαδα η Liverpoool με εχει καταστρεψει φετος.
Καλα και γ@μω τους τερματοφυλακες εχει η Λιβερπουλ.Απο που ψωνιζει να παω να αγορασω και εγω απο τετοιους?

Gedo
05-04-05, 23:08
Ασε ρε φιλαρακι μπας και πνιξει αλλο ενα και παω ταμειο.

coftaras
05-04-05, 23:14
Gedo Γιουβεντινος ειμαι εγω και θελω να περασω για να παιξω με την Τσελσι.Παντως εχω την εντυπωση οτι παει μεσα στο τερμα της Λιβερπουλ ειναι γκολ.Εξαλου αρκετα εφαγε η Γιουβε για σημερα .

supermario
06-04-05, 12:27
ΟΠΟΙΟΙ παίχτες και να παίζουν στις ομάδες αυτές, τα μεταξύ τους παιχνίδια πάντα είναι το αλατοπίπερο του πρωταθλήματος. Δεν είναι το θέαμα που προσελκύει την προσοχή ακόμα και του ουδέτερου, αλλά η σύγκρουση των δύο συλλόγων με τους περισσότερους φιλάθλους, τη μεγαλύτερη δυναμική και τα περισσότερα τρόπαια. Σε κάθε χώρα υπάρχει ένα κλασικό ντέρμπι και στην Ελλάδα αυτό είναι των αιωνίων. Τώρα αν οι ομάδες αυτές σου φαίνονται τόσο κακές, τι να πει κανείς για τις υπόλοιπες δηλαδή που μόλις βγαίνουν από τα σύνορα διασύρονται ακόμα και από ομάδες β' κατηγορίας.

Ενω οι 3 καλυτερες (βαθμολογικα τουλαχιστον) ομαδες της Ελλαδας, εκ των οποιων οι 2 ειναι Ολυμπιακος και Παναθηναικος, μολις βγουν Ευρωπη κερνανε γκολ τους αντιπαλους τους, ετσι;;;
Μην μας τρελλανεις ρε συ Γιαννη. Ειναι γεγονος οτι το πρωταθλημα μας ειναι απο τα χειροτερα της Ευρωπης. Και κατα συνεπεια και οι ομαδες μας. Και θα παραμεινει ετσι αν δεν αλλαξουμε μυαλα. Τι εννοω;;; Εννοω να παρατησουμε επιτελους αυτην την "καραμελα" του στυλ:"ναι, ειδαμε και τις αλλες ομαδες οταν βγαινουν στην ευρωπη τι κανουν". Ας κοιταξει καθε ομαδα πως μπορει να γινει καλυτερη και οχι το τι κανουν οι αλλοι. Αλλα βεβαια αν κοιτας τον πατο και εισαι ευχαριστημενος που εισαι λιγα εκατοστα πιο πανω τοτε πως να φτασεις στην κορυφη. Παραμενεις για παντα λιγο πιο πανω απο τον πατο......

Υ.Γ. Για μια ακομα φορα να δηλωσω οτι δεν ειμαι ουτε Ολυμπιακος ουτε Παναθηναικος. Πανιωνιος ειμαι και αυτα που γραφω θα ηθελα να δω να τα εφαρμοζει και η ομαδα μου...
Δυστυχως δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο συντομα. Γι' αυτο και θα παρακολουθουν (οσοι αντεχουν ακομα, εγω σταματησα πλεον) παιχνιδια σαν το Αιγαλεω-Πανιωνιος οπου και οι 2 ομαδες επρεπε να τιμωρηθουν με προστιμο για κακοποιηση του ποδοσφαιρου.....

Gedo
06-04-05, 15:30
Και βεβαια αλλο ενα αθλητικο topic, που εχει ξεφυγει εντελως απο το αρχικο του θεμα και κατα πασα
πιθανοτητα θα καταληξει στα Ελληνικα χαλια στους Ελληναρες και πως να εχουμε γρηγορες ταχυτητες και
καλα pings αφου δεν μποιρουμε να παρουμε μια προκριση στο champions league κ.τ.λ

HaRRy
06-04-05, 16:31
Rewind:
Διπλό στη Λαγοφόρο ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!

John_Nastos
06-04-05, 19:47
Ενω οι 3 καλυτερες (βαθμολογικα τουλαχιστον) ομαδες της Ελλαδας, εκ των οποιων οι 2 ειναι Ολυμπιακος και Παναθηναικος, μολις βγουν Ευρωπη κερνανε γκολ τους αντιπαλους τους, ετσι;;;




Είμαι της άποψης ότι και οι δύο ελληνικές ομάδες που συμμετείχαν φέτος στο CL είχαν τουλάχιστον αξιοπρεπή παρουσία (ειδικά αν λάβουμε υπ'
όψη ότι στα γκρουπ τους, είχαν μακράν το χαμηλότερο ετήσιο προϋπολογισμό):

Παναθηναϊκός 9 βαθμοι
ρόζενμποργκ 2-1
ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ 0-1
άρσεναλ 2-2
ΑΡΣΕΝΑΛ 1-1
ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ 2-2
αιντχοφεν 4-1

Ολυμπιακός 10 βαθμοι
ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ 0-0
λιβερπουλ 1-0
ΜΟΝΑΚΟ 1-2
μονακο 1-0
ντεπορτιβο 1-0
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-3





Μην μας τρελλανεις ρε συ Γιαννη. Ειναι γεγονος οτι το πρωταθλημα μας ειναι απο τα χειροτερα της Ευρωπης. Και κατα συνεπεια και οι ομαδες μας. Και θα παραμεινει ετσι αν δεν αλλαξουμε μυαλα. Τι εννοω;;; Εννοω να παρατησουμε επιτελους αυτην την "καραμελα" του στυλ:"ναι, ειδαμε και τις αλλες ομαδες οταν βγαινουν στην ευρωπη τι κανουν". Ας κοιταξει καθε ομαδα πως μπορει να γινει καλυτερη και οχι το τι κανουν οι αλλοι. Αλλα βεβαια αν κοιτας τον πατο και εισαι ευχαριστημενος που εισαι λιγα εκατοστα πιο πανω τοτε πως να φτασεις στην κορυφη. Παραμενεις για παντα λιγο πιο πανω απο τον πατο......

Υ.Γ. Για μια ακομα φορα να δηλωσω οτι δεν ειμαι ουτε Ολυμπιακος ουτε Παναθηναικος. Πανιωνιος ειμαι και αυτα που γραφω θα ηθελα να δω να τα εφαρμοζει και η ομαδα μου...
Δυστυχως δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο συντομα. Γι' αυτο και θα παρακολουθουν (οσοι αντεχουν ακομα, εγω σταματησα πλεον) παιχνιδια σαν το Αιγαλεω-Πανιωνιος οπου και οι 2 ομαδες επρεπε να τιμωρηθουν με προστιμο για κακοποιηση του ποδοσφαιρου.....


Δε διαφωνώ για την ποιότητα του ελληνικού πρωταθλήματος. Άλλωστε, πέρα από τα παιχνίδια της ομάδας μου, σπάνια παρακολουθώ παιχνίδια άλλων ομάδων. Προτιμώ να βλέπω αγγλικό ή ισπανικό πρωτάθλημα στο supersport. Όμως αυτές οι δύο ομάδες και εν μέρει η ΑΕΚ είναι οι μόνες που επενδύουν σε και εισάγουν ποδοσφαιριστές κάποιας έστω αξίας. Γι' αυτό άλλωστε όταν τελειώνει το πρωτάθλημα έχουν βαθμολογική διαφορά από τους υπόλοιπους σε διψήφια νούμερα.

ΥΓ. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα λόγο να αντιπαθώ τον Πανιώνιο, μια από τις ιστορικότερες ομάδες της Ελλάδος, που έχει αναδείξει μερικούς από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές. Όμως με "επενδύσεις" του τύπου διπλό-άσσος ημίχρονο-τελικό, το μόνο που καταφέρνει είναι να καταρακώνει περαιτέρω την ήδη άσχημη εικόνα του ελληνικού ποδοσφαίρου στα μάτια των υπολοίπων. Όχι τίποτα άλλο, άλλά ακόμα και ο william hill δεν σταμάτησε να δέχεται στοιχήματα που αφορούσαν ελληνικές ομάδες για μια περίοδο και αναγκαζόμουν να στοιχηματίζω σε ομάδες που δεν ήξερα στο uefa :D .

supermario
07-04-05, 16:54
Είμαι της άποψης ότι και οι δύο ελληνικές ομάδες που συμμετείχαν φέτος στο CL είχαν τουλάχιστον αξιοπρεπή παρουσία (ειδικά αν λάβουμε υπ'
όψη ότι στα γκρουπ τους, είχαν μακράν το χαμηλότερο ετήσιο προϋπολογισμό):

Παναθηναϊκός 9 βαθμοι
ρόζενμποργκ 2-1
ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ 0-1
άρσεναλ 2-2
ΑΡΣΕΝΑΛ 1-1
ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ 2-2
αιντχοφεν 4-1

Ολυμπιακός 10 βαθμοι
ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ 0-0
λιβερπουλ 1-0
ΜΟΝΑΚΟ 1-2
μονακο 1-0
ντεπορτιβο 1-0
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-3






Δε διαφωνώ για την ποιότητα του ελληνικού πρωταθλήματος. Άλλωστε, πέρα από τα παιχνίδια της ομάδας μου, σπάνια παρακολουθώ παιχνίδια άλλων ομάδων. Προτιμώ να βλέπω αγγλικό ή ισπανικό πρωτάθλημα στο supersport. Όμως αυτές οι δύο ομάδες και εν μέρει η ΑΕΚ είναι οι μόνες που επενδύουν σε και εισάγουν ποδοσφαιριστές κάποιας έστω αξίας. Γι' αυτό άλλωστε όταν τελειώνει το πρωτάθλημα έχουν βαθμολογική διαφορά από τους υπόλοιπους σε διψήφια νούμερα.

ΥΓ. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα λόγο να αντιπαθώ τον Πανιώνιο, μια από τις ιστορικότερες ομάδες της Ελλάδος, που έχει αναδείξει μερικούς από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές. Όμως με "επενδύσεις" του τύπου διπλό-άσσος ημίχρονο-τελικό, το μόνο που καταφέρνει είναι να καταρακώνει περαιτέρω την ήδη άσχημη εικόνα του ελληνικού ποδοσφαίρου στα μάτια των υπολοίπων. Όχι τίποτα άλλο, άλλά ακόμα και ο william hill δεν σταμάτησε να δέχεται στοιχήματα που αφορούσαν ελληνικές ομάδες για μια περίοδο και αναγκαζόμουν να στοιχηματίζω σε ομάδες που δεν ήξερα στο uefa :D .

Δεν θα διαφωνησω. Αλλα μην τα κοιταμε ολα μονοπλευρα. Τι εννοω. Ωραια. Το δεχομαι οτι πηγαν για πρωτη φορα και οι 2 ομαδες που βγηκαν στο C.L. καλα. Οταν ηρθε ομως η κρισιμη στιγμη για να δειξουν καποιο, ας το πουμε "ειδικο βαρος", τοτε τους πηρε ο κατηφορος,. Ειδικα τον Ολυμπιακο. Δηλαδη το παιχνιδι στο Λιβερπουλ ηταν για λυπηση, ετσι;;; Καθησαν στην μια μερια του γηπεδου και περιμεναν να τους λυπηθουν... Ε, με μια τετοια εμφανιση εξαφανισαν, εκτος απο την προκριση, και τις οποιες καλες εντυπωσεις ειχαν αφησει(τουλαχιστον σ'εμενα).Οσο για την συνεχεια στο UEFA;;; Ε, και αυτη δεν ηταν καλυτερη.
Οσο για τις "εισαγωγες" παικτων αξιας, λογικο ειναι να τις κανουν μονο αυτες. Μονο αυτες εχουν προεδρους με χρημα και οι οποιοι τα "χωνουν". Βεβαια πολλες φορες τσαμπα. Γιατι το να φερνεις γερασμενους ποδοσφαιριστες για να "κολλησουν" τα τελευταια ενσημα τους δεν ειναι επιτυχια, για την ομαδα τουλαχιστον. Και στο Κουβειτ, κατι σειχηδες πληρωνουν χρυσαφι σε 34αρηδες και 35αρηδες πρων αστερες του ποδοσφαιρου. Σημαινει κατι αυτο για το ποδοσφαιρο του Κουβειτ;;;Τιποτα. Το ιδιο και εδω. Θα μου πεις, και να φερει νεα αστερια, που θα πανε να παιξουν και με ποιους;;; Ελα ντε!!! Οποτε ξανα ο ιδιος κυκλος μεσα στο οποιο ειναι εγκλωβισμενο το ελληνικο ποδοσφαιρο.....
Τελος παντων η συζητηση ειναι τεραστια οποτε αν θες συνεχιζουμε...
Οσο για το στοιχημα, τι να σου πω. Ειμαι απο αυτους που δεν επαιξαν το συγκεκριμενο στοιχημα.....γιατι πολυ απλα δεν το ηξερα!! Τωρα το κανονισαν;;; Ουτε κι αυτο το ξερω. Οσο ομως στο χωρο του ποδοσφαιρου κυκλοφορουν λαμογια του στυλ Μπεου, Ψωμιαδη, κτλ.... δεν νομιζω να περιμενεις και τιποτα καλυτερο, ετσι;;; Εγω προσωπικα παντως δεν περιμενω κατι...Αλλωστε το τελευταιο κατορθωμα του Μπεου (ξεπουλημα παικτων) το ειδαμε ολοι....
:thumbdown

MTS
07-04-05, 17:33
Ο Παναθηναϊκός έχει καλύτερη ομάδα, ο Ολυμπιακός καλύτερους παίχτες.

Καλη καραμελα αυτη, ακομα την πιπιλανε μερικοι, πλακα εχει :)

Οποιος μου πει πραγματικα οτι ο παο παιζει καλη μπαλα (και καλυτερη απο τον ολυμπιακο δηλαδι) φετος, θα πω οτι μαλλον εχει μπερδευτει και κοιταει σε αλλο γηπεδο.

Οσο για το αποτελεσμα, ελπιζω να κερδισει αυτος που παιζει την καλυτερη μπαλα στη τελικη... ;)

WAntilles
07-04-05, 18:06
Και μην ξεχνάμε ότι στο Λονδίνο και στο Τρόντχαϊμ ο Παναθηναϊκός δεν πήρε 2 νίκες από καθαρή προσωπική του βλακεία.

Ενώ από την άλλη, στο 2ο ημίχρονο στο Λίβερπουλ, το γήπεδο είχε... πάρει κλίση.

Gothic
08-04-05, 03:36
Ε, άλλες φορές τα γήπεδα γέρνουν στο Λίβερπουλ και άλλες στη Λεωφόρο, c'est la vie :-k

Ώωωωωπα, παρτ'αλλιώς, γέρνει... :roll:

apostolos_as
08-04-05, 03:57
Τα βαζέλακια θα φάνε 3 γκολάκια, θα βάλουν 1 στο τέλος και μετά θα πάνε να πιούνε μια σόδα για να το χωνέψουν.
Άντε Γειά!!!

The_StarGazer
08-04-05, 08:41
Και υστερα ξυπνησες εε ??

John_Nastos
08-04-05, 10:22
Καλη καραμελα αυτη, ακομα την πιπιλανε μερικοι, πλακα εχει :)

Οποιος μου πει πραγματικα οτι ο παο παιζει καλη μπαλα (και καλυτερη απο τον ολυμπιακο δηλαδι) φετος, θα πω οτι μαλλον εχει μπερδευτει και κοιταει σε αλλο γηπεδο.

Οσο για το αποτελεσμα, ελπιζω να κερδισει αυτος που παιζει την καλυτερη μπαλα στη τελικη... ;)

Το να είσαι πιο ομάδα δε σημαίνει πως παίζεις "καλύτερη" μπάλα. Ούτε ότι είσαι θεαματικός. Πιό θεαματικός είναι αυτός που έχει καλύτερους παίχτες γιατί κάνουν ωραίες προσωπικές ενέργειες. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι παίρνουν και τα αποτελέσματα, έτσι; Αντιθέτως, ο Παναθηναϊκός που υστερεί σε ποιότητα, αναγκάζεται να δουλεύει περισσότερο ως σύνολο για να παίρνει τα αποτελέσματα. Ποια είναι η καραμέλα; Διαφωνείς σε κάτι από αυτά που λέω;

morfeas-dsl-
08-04-05, 12:39
Gl Hf και στις δυο ομαδες. Να μην γινουν επισοδεια και η διαιτησια να μην ευννοησει κανενα

lukasbayern
09-04-05, 00:25
Τι έγινε οι απόγονοι θέλουν και διπλό στη Λεωφόρο; Θα καλοπεράσουν και αυτοί και ο Αντωνάκης...

edit by dantouan --->ηρεμια:twisted:

morfeas-dsl-
09-04-05, 00:37
Χωρις να ειμαι μοντ νομιζω προκαλεις ενταση χωρις να χρειαζεται..

coftaras
09-04-05, 00:46
Συμφωνω με σενα morfeas-dsl- .Δεν υπαρχει λογος για ακροτητες.
Πως σας φαινεται η συμμετοχη του Σαματεαν το ντερμπυ? Εμενα δεν ξερω γιατι αλλα πολυ γουσταρω να παιξει.Ο Μαυρογεννηδης θα μαθει τι εστι "σακουλα για εμετο" .

snapy
09-04-05, 01:14
Χαλαρα θα νικησει η Παναθα τα κοτοπουλα Πειραια...

dantouan
09-04-05, 02:08
Προσωπικά θέλω τον άσο "ξερό" αλλά μάλλον για πατατέ Χ το βλέπω !


Θα συμφωνησω με τον φιλο Νικο

@ ADSLgr.com All rights reserved.