PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσα κιλά κάρβουνο....?



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6

EvilHawk
24-04-06, 18:36
10 κιλά κάρβουνα, 3 λεκάνες σαλάτες και ζαρζαβατικά, 25 κιλά κοψίδια, ένα κοκορέτσι, 20 λίτρα κρασί, 2 λίτρα τσίπουρο,15 λίτρα Veltins μπύρα, 2 λίτρα ουίσκι, 3 λίτρα βότκα, γλύκά κλπ δεν θυμάμαι εγώ έπινα βότκα, άτομα δεν θυμάμαι η δεν μπόρεσα να μετρήσω γιατί απο κάποια στιγμή και μετά τα έβλεπα διπλά! :drunk: :medic:

nnn
24-04-06, 23:20
:respekt:
Αν και :offtopic: :lol:

civil
06-05-06, 18:50
Απο εμενα ενα P4 Prescot HT σε 3GHz με 512 RAM και graphics client σε 95-100% CPU time.
Eiναι ενα ταπεινο home PC.
:redface:

vagskarm
06-05-06, 20:09
Καλώς ήλθες, καλά διπλώματα και κανένα μηχάνημα δεν είναι ταπεινό όταν διπλώνει.

mspant
06-05-06, 21:49
Ένα "σπιτίσιο" intel dual xeon nocona 3.2@3.6 GHz με 2GB RAM προσθέτηκε στην ομάδα, αλλά λόγω θορύβου είναι ανοικτός 16 ώρες το 24ωρο. Τρέχει χωρίς ΗΤ enabled και με 2 services με θερμοκρασίες στους επεξεργαστές γύρω στους 70 κελσίου.

persival
06-05-06, 23:41
Έτσι έτσι, να αυξανόμαστε... μπράβο παιδιά που πήρατε την απόφαση να φολντάρετε! :up:

kafao1
07-05-06, 00:45
Μετά απο μια περίοδο αποχής (προβλήματα με το pc) αρχίζει και πάλι το foldαρισμα! Α, τώρα πλέον αλλαξε λιγο το μέγεθος της μνήμης. Πλέον "καιω" έναν AMD Sempron 3000+ με 1.5G μνήμη με γραφική κονσόλα και ποσοστο χρήσης cpu γύρω στο 80%.

Νικαετός
07-05-06, 01:37
Kαι ο Mini Mac με Intel duo 1,66 με 2 κονσόλες 24/7 ,στην ομάδα ...

Hwoarang
07-05-06, 01:40
Απ'όλα εχει ο μπαξές!!!
Εγκατέληψε ό ένας centrino , μπαινει σιγα σιγα ένας dual core

Σημερα μπήκε και ένας amd64 3200+ 1 gb

gallahant
07-05-06, 08:00
Παιδια θελω να βαλω το προσφατο αποκτημα μου να αρχισει να διπλωνει.(Ειναι ενας Pentium D 930 στα 3.0GHz με 1GB ddr-2 στα 667mhz). Kαποιος να μου πει τι και που το κατεβαζω για να αρχισω να διπλωνω?

vagskarm
07-05-06, 08:06
Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13613

Νικαετός
07-05-06, 10:00
Παιδια θελω να βαλω το προσφατο αποκτημα μου να αρχισει να διπλωνει.(Ειναι ενας Pentium D 930 στα 3.0GHz με 1GB ddr-2 στα 667mhz). Kαποιος να μου πει τι και που το κατεβαζω για να αρχισω να διπλωνω?

Sir gallahant ...στο λινκ που σου δίνει ο Vagskarm, θα πας εκεί που λέει : Εγκατάσταση της απλής κονσόλας ver 5 (New) , ως service .Θα κατεβάσεις την τελευταία έκδοση της ΑΠΛΗΣ κονσόλας ver 5.04 Beta ,και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες εγκατάστασης .

Για οτιδήποτε χρειαστείς ΠΜ ,ή στο MSN .

Άντε καλό δίπλωμα ;)

peristergiou
10-05-06, 13:56
Παραθέτω κι εγώ τη σχετική λίστα...

1) Dual Xeon @ 2.4GHz, 2GB RAM, 4 κονσόλες που τρέχουν 24/7 ως services (δουλειά).
2) P4 @ 2.4GHz, 1GB RAM, 1 γραφική που τρέχει όσο είμαι ξύπνιος, δηλαδή γύρω στις 16-17 ώρες τη μέρα (σπίτι).
3) P4 @ 2.66GHz, 512MB RAM, 1 γραφική που τρέχει γύρω στις 22 ώρες τις καθημερινές και φουλ το ΣΚ (laptop).

Αυτά...

Ανδρέας.

Hwoarang
10-05-06, 14:09
pas mal pas mal Mr Peristergiou:up:

peristergiou
10-05-06, 17:03
Κάνω ό,τι μπορώ σαν παιδί κι εγώ... Και βασικά σε περιόδους γιορτών και καλοκαιρινών διακοπών συνήθως βάζω 2-3 ακόμα "μηχανηματάκια" στη δουλειά (Dual Xeon @ 3GHz, 2GB RAM) άλλων συναδέλφων ;)

Ανδρέας.

civil
13-05-06, 17:01
Mια ερωτησουλα , γενικα βλέπω οτι συνιστάται η απλη κονσολα, εγω εχω την γραφική.
Γιατί?Κανει πιο γρηγορο folding η πρώτη?
:hmm:

:)

ΥΓ Ειμαι περήφανος για την πρώτη μου WorkUnit !!!:up:

vagskarm
13-05-06, 17:04
Γενικά καταναλωνει περισσότερους πόρους απ' ότι η απλή. Εμένα προσωπικά μου έκανε αρκετά κρασαρίσματα κάθε φορά που τέλειωνε wu και είχα ανοιχτή την γραφική, οπότε την άλλαξα κι έβαλα την απλή για να είμαι ήσυχος.

persival
14-05-06, 23:27
Εμένα πάλι με βόλεψε η γραφική, δεν μου κάνει κολλήματα σε κανένα πισι. Για να το λένε βέβαια οι περισσότεροι οτι η απλή είναι καλύτερη, κάτι θα ξέρουν, αφού όμως μου παίζει κανονικά... δεν ψάχνομαι.

TheCondor
15-05-06, 03:45
Μπηκε και ενας p4 3.2 :up: ( oλοι για παρτη μου δουλευουνε :rofl: )

Μια ευγενικη χορηγεια του Cataract :respekt:

Θα μπουν συντομαι και αλλα δυο pc.

Εχω πεισμωσει αφανταστα που σταματησα το folding για μια περιοδο και θελω να επανορθωσω :evil: :evil:

mrsaccess
15-05-06, 04:53
Χαχα, εσείς έχετε δική σας ομάδα μέσα στην ομάδα!
TheCondor-team @ ADSLgr - Greek aDSL Users @ Folding @ Home
:p :p

Hwoarang
15-05-06, 12:09
Μα όλοι έχουμε PC που δεν ειναι δικά μας να φολντάρουν για το nickname μας!!! εγω λες να έχω 11 PC μεσα στο σπίτι μου?:p

bmwe30
15-05-06, 14:07
Μα όλοι έχουμε PC που δεν ειναι δικά μας να φολντάρουν για το nickname μας!!! εγω λες να έχω 11 PC μεσα στο σπίτι μου?:p

Όχι,αλλά θα ήθελες!!Ποιος απόδώ άλλωστε δε θα ήθελε?!?!?!

Μέλος του TheCondor - Adslgr Users---------
|
|
|
|
--- ---
\ /
\ /
\ /
\ / :oneup: :clap: :respekt:

<edit>Οι παύλες όταν το έγραφα έκαναν ωραίο σχήμα.Θα βάλω τα κλάματα

Hwoarang
15-05-06, 14:11
Η αλήθεια ειναι ότι δεν θα τα ήθελα. Θα ήταν κάψιμο με όλη την σημασία της λέξης.

Αλλα τι με νοιάζει. Αφού καίνε για μένα ας είναι και στην Ζιμπάμπουε:cool:

TheCondor
15-05-06, 14:21
Η αλήθεια ειναι ότι δεν θα τα ήθελα. Θα ήταν κάψιμο με όλη την σημασία της λέξης.


ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ! :angryr::angryr::angryr:

Αν ειναι δυνατον!!!

Μα γιαυτο ζουμε !!!

Απαραδεκτος!!!

Εγω παντως εχω χωρο για μια φαρμιτσα στο δωματιο, και χαμηλη θερμοκρασια θα εχει λογω υπογειου και απο ολα. Το μονο που δεν εχω ειναι .... λεφτα :lol:

Οποτε προς το παρον ψαχνω τον επομενο που θα εγκαταστησει το folding γιατι δενλεει να μην εχεις πανω απο 5 υπολογιστες για διπλωμα. Ειναι ημιμετρο :lol: :worthy:

mrsaccess
15-05-06, 15:18
Μα όλοι έχουμε PC που δεν ειναι δικά μας να φολντάρουν για το nickname μας!!! εγω λες να έχω 11 PC μεσα στο σπίτι μου?:p
Για το username TheCondor όμως foldάρουν τρεις χρήστες του adslgr και όχι τα μηχανήματα της δουλειάς. Για αυτό τους λέω ομάδα! :p

TheCondor
15-05-06, 16:10
Για το username TheCondor όμως foldάρουν τρεις χρήστες του adslgr και όχι τα μηχανήματα της δουλειάς. Για αυτό τους λέω ομάδα! :p

Περιστασιακα ( στη ζουλα βασικα ) ειναι και ο AMD64 του father που οταν δουλευει αυτος γινεται χαμος. Δεν του λεω για το adslgr γιατι θα καει χειροτερα απο εμενα μετα !! :rofl: :rofl:

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ενοχλει το γεγονος πως φολνταρουν αυτα τα ατομα ( εις γνωσιν τους ) με το username που επελεξα εγω οταν αρχισα το διπλωμα. Απλα σκεφτηκα πως θα ηταν καλυτερο να διπλωνουν ολοι για ενα ονομα, γιατι ετσι υπαρχει μεγαλυτερο κινητρο. ( αλλο να ξεκινας απο το μηδεν και αλλο να εχεις καμποσους ποντους και να θες να συνεισφερους και αλλους )

EvilHawk
15-05-06, 16:25
Όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

mrsaccess
15-05-06, 16:30
Γιατί να ενοχλεί; Ίσα - ίσα που νομίζω ότι έχει πλάκα!
Άλλωστε αφού υπάρχει η συγκατάθεση των ιδιοκτητών των μηχανημάτων! ;) :respekt:

vagskarm
15-05-06, 16:32
Αμα είναι έτσι να κάνουμε προσφορές, για να αλλάξουν υποομάδα :p

Ακούω πόσα τους δίνεις ? (Τώρα θα σε καταστρέψω οικονομικά) :D

Hwoarang
15-05-06, 17:11
Μα και εγω δεν δουλεύω για να βάλω τα μηχανηματα της δουλειας. Όλα φιλαράκια ειναι και μερικά ειναι και users εδώ αλλα παθητικοί

persival
15-05-06, 17:24
Εμένα πάλι κανείς δεν το έχει καταλάβει τί είναι αυτό το κόκκινο γραναζάκι στη μπάρα :whistle:
2 απο τα πισιά είναι στο σπίτι, τα υπόλοιπα απο τη δουλειά.

bmwe30
15-05-06, 18:11
Εμένα πάλι κανείς δεν το έχει καταλάβει τί είναι αυτό το κόκκινο γραναζάκι στη μπάρα :whistle:
2 απο τα πισιά είναι στο σπίτι, τα υπόλοιπα απο τη δουλειά.:rofl: :up:

Και εμένα σε όποια παιδιά σετάρω τα μηχανήματα τους, τους λέω αντί για λεφτά να τους βάλω ένα προγραμματάκι αφού τους εξηγώ τι κάνει και τι είναι!!Κανείς ,μα κανείς
1)δε θέλει λέει να ταλαιπωρεί το μηχανημά του για πράματα που δεν καθορίζονται από διαφανείς διαδικασίες ενώ όλοι "θα πάνε όταν βρούνε χρόνο" να δώσουν αίμα, αλλά κανείς, ποτέ δεν το κάνει.:down:
2)αφού μπει το πρόγραμμα έστω και με το στανιό (hideIt! η ακόμα και η γραφική) κανείς δεν παίρνει χαμπάρι.
Ελληνική νεολαία 2006...(και Windows users, κι εγώ τέτοιος είμαι αλλά όχι για πολύ ακόμα:redface: )
Τώρα αν οι πόντοι πάνε σε εμένα (ή όπως αναφέρθηκε στην ομάδα TheCondor:up: ) είναι για να σπάμε και λίγη πλάκα του στυλ σε πέρασα θα σε περάσω κτλ.
Το πραγματικό όφελος είναι ότι κάποιο ιατρικό πρόβλημα θα λυθεί πιο γρήγορα.
Αυτά κατα τη γνώμη μου.

TheCondor
15-05-06, 18:24
Αμα είναι έτσι να κάνουμε προσφορές, για να αλλάξουν υποομάδα :p

Ακούω πόσα τους δίνεις ? (Τώρα θα σε καταστρέψω οικονομικά) :D

Τους δινω το προνομιο να με υπηρετουν και να θετουν την ζωη τους σε κινδυνο ανα πασα στιγμη για να σωθουν οι ποντοι απο τις πρωτεινες. Αυτα για τωρα δηλαδη, αν ακουσω την προσφορα σου ισως αλλαξω γνωμη γιατι θα πρεπει να σε δω ως ανταγωνιστη. :rofl: :rofl:

Πως λενε οι αλλοι Πιστευω εις εναν θεο πατερα παντοκρατορα

Εδω λενε : Πιστευω στον condor στον ποντοκρατορα του folding... κ.ο.κ. :lol:

Τους δινω επισης το δικαιωμα να μπορουν να φολνταρουν ειτε για μενα ειτε για.... κανεναν αλλον. :up:

Αντε να ακουσουμε τωρα την δικη σου προσφορα :hmm:


Υ.Γ. Για να σοβαρευτουμε και λιγακι, τα p2 στα 300-400mhz την παλευουν για folding η θα βγαζουν 1 πρωτεινη τον μηνα? ( που λεει ο λογος εννοειται, αλλα ποσο περιπου θα κανει για μια 160αρα πχ ? )

Cataract
15-05-06, 18:30
και εγώ στην ομάδα TheCondor. metalnap rulezzzz.

Υou are the master :rofl:

στην μάχη προστέθηκαν και το δικό μου μηχανάκι p4 3.2 και παλεύει μια 404αρα πρωτεΐνη.
:up:, και ένα p4 2.6 :D

δεν γίνεται να δηλώνω επιστήμονας και να μην συμμετάσχω σε ένα απλό και οικονομικό πείραμα που μπορεί να δώσει μεγάλες απαντήσεις.
Για να μαζευόμαστε και άλλοι. ;)

vagskarm
15-05-06, 19:38
Ωραίο, TheCodor family!!!

waste
16-05-06, 00:51
Αντε να ακουσουμε τωρα την δικη σου προσφορα :hmm:

Υ.Γ. Για να σοβαρευτουμε και λιγακι, τα p2 στα 300-400mhz την παλευουν για folding η θα βγαζουν 1 πρωτεινη τον μηνα? ( που λεει ο λογος εννοειται, αλλα ποσο περιπου θα κανει για μια 160αρα πχ ? )

λοιπόν εάν το μηχανημα ειναι 24/7 τοτε τις παλευει μια χαρα. εγω εχω ενα μηχανημα με pii 350 που πεταει μια πρωτεινη τη βδομαδα (ή και τις δυο βδομαδες) , αλλά επειδή είναι 24/7 ανοιχτό για άλλους λόγους, γιατί να μην ψήνει την πρωτεινούλα του??

TheCondor
16-05-06, 04:03
Ωραίο, TheCodor family!!!

Ετσι, ετσι ;)


λοιπόν εάν το μηχανημα ειναι 24/7 τοτε τις παλευει μια χαρα. εγω εχω ενα μηχανημα με pii 350 που πεταει μια πρωτεινη τη βδομαδα (ή και τις δυο βδομαδες) , αλλά επειδή είναι 24/7 ανοιχτό για άλλους λόγους, γιατί να μην ψήνει την πρωτεινούλα του??

Δεν ειναι 24/7 απλα τον εχω και στην κυριολεξια σκονιζεται και πιανει χωρο, και απο το απλα να ειναι σε αυτην την κατασταση, καλυτερα να κανει κατι χρησιμο. Εφοσον υπαρχει και υποστηριξη για την pcmcia καρτουλα που εχω για το internet για αυτον, θα του βαλω linux χωρις γραφικο περιβαλλον και απλα θα τον ξεχασω σε μια γωνια να διπλωνει.

Ευχαριστω. :)

justice
13-08-06, 20:57
Θα δοκιμάσω κ εγώ να δω τί ψάρια πιάνω..

1*Amd64 Dual Core 3800(προς το παρόν τον στρώνω...:p ) 24/7
1*Amd Athlon 2400(το καλοκαίρι, τον χειμώνα κοντά στα 2700...) 24/7
1*Celeron 1400

Παλικάρια από αυτά που βλέπω η μνήμη στο κάθε pc δεν παίζει ρόλο ! Σωστά ???

Νικαετός
13-08-06, 21:28
Μια χαρούλα είναι τα μηχανήματα :oneup: .

Από 512 και πάνω δεν έχεις κανένα πρόβλημα . Αν έχεις μικρότερη , τότε στα extra settings ,ενεργοποίησε την επιλογή να μην κατεβάζει "πειραματικές" πρωτεΐνες που έχουν μεγάλες απαιτήσεις στην μνήμη .

zeibekis
13-08-06, 21:55
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Πόσοι από εσάς θα κάνατε κάτι τέτοιο χωρίς να υπάρχουν ομάδες, χωρίς να φαίνεται το ονομά σας και χωρίς να το λέτε σε κάποιον;

Hwoarang
13-08-06, 21:58
Εγώ δεν θα το έκανα και είμαι ειληκρινής. Μου αρέσει αυτό το στιλ συναγωνισμού που υπάρχει ανάμεσα στις ομάδες. Αν δεν ήταν η ομάδα του ADSLgr το πολύ να είχα ένα μόνο μηχανάκι να φολντάρει. Μου αρέσει να συνεγωνίζομαι σαν ομάδα κάποιους άλλους και ας έχουμε όλοι τον ίδιο στόχο.
Δεν ειναι κακό να σου αρέσει ο συναγωνισμός έτσι δεν είναι?

Νικαετός
13-08-06, 22:02
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Πόσοι από εσάς θα κάνατε κάτι τέτοιο χωρίς να υπάρχουν ομάδες, χωρίς να φαίνεται το ονομά σας και χωρίς να το λέτε σε κάποιον;

Χμμμ , το έκανα 3-4 χρόνια στο SETI ... αλλά τώρα πια δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το κάνω και πάλι ;)

justice
14-08-06, 00:24
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Πόσοι από εσάς θα κάνατε κάτι τέτοιο χωρίς να υπάρχουν ομάδες, χωρίς να φαίνεται το ονομά σας και χωρίς να το λέτε σε κάποιον;

Ο άνθρωπος ως το πλέον κοινωνικό ων έχει ανάγκη από το να ανήσει κάπου ! Έτσι λοιπόν κ εγώ ίσως να μην το έκανα αν δεν ήθελα να βοηθήσω το adslgr και την επιστήμη ! Η σειρά είναι τυχαία..
Αυτά...
:oneup:

persival
14-08-06, 09:28
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

Πόσοι από εσάς θα κάνατε κάτι τέτοιο χωρίς να υπάρχουν ομάδες, χωρίς να φαίνεται το ονομά σας και χωρίς να το λέτε σε κάποιον;

Ίσως και εγώ να μην το έκανα αν δεν υπήρχαν ομάδες... αλλά, ούτε το όνομα μου φαίνεται (ξέρεις κανέναν Persival εσύ; ;) ) ούτε σε κανέναν το λέω εκτός απο εδώ (adslgr.com) όπου συζητάμε κάποια πράγματα σχετικά με το πρόγραμμα...

Πάραυτα, ήταν πολύ έξυπνη κίνηση, για λόγους ανταγωνισμού και συμμετοχής το στήσιμο του προγράμματος και αυτό φαίνεται στην πράξη.

zeibekis
14-08-06, 18:37
Ίσως και εγώ να μην το έκανα αν δεν υπήρχαν ομάδες... αλλά, ούτε το όνομα μου φαίνεται (ξέρεις κανέναν Persival εσύ; ;) ) ούτε σε κανέναν το λέω εκτός απο εδώ (adslgr.com) όπου συζητάμε κάποια πράγματα σχετικά με το πρόγραμμα...

Πάραυτα, ήταν πολύ έξυπνη κίνηση, για λόγους ανταγωνισμού και συμμετοχής το στήσιμο του προγράμματος και αυτό φαίνεται στην πράξη.

Συμφωνώ και εγώ

Lionheart
14-08-06, 19:08
Εγώ πάλι έβαλα ενα 2600+ 24/7, 2x p4 3G όποτε τα ανoίξω, αλλα να σας πώ τον πόνο μου δεν μπορώ να κάνω την υπογραφή του folding να δουλέψει :(

euri
14-08-06, 19:48
Βάλε κάτι τέτοιο στην υπογραφή σου:


http://www.adslgr.com/fahstat/sig/fahsig.php?user=Lionheart&bdr=140&bdg=40&bdb=40&bkr=175&bkg=175&bkb=175&bka=100&tlr=60&tlg=60&tlb=60&tla=0&txr=60&txg=60&txb=150&txa=0&type=4

Σιγουρέψου ότι βάζεις το σωστό username και ότι έχεις τουλάχιστον ένα ολοκληρωμένο WU στα στατιστικά σου.

Νικαετός
14-08-06, 19:57
Πέρα από αυτό Lionheart , οι οδηγίες στα "Βοηθήματα" είναι αναλυτικότατες , σκέψου πως τα κατάφερα μέχρι και εγώ με την πρώτη ;).

Δοκίμασέ το .

Lionheart
14-08-06, 22:57
Σιγουρέψου ότι βάζεις το σωστό username και ότι έχεις τουλάχιστον ένα ολοκληρωμένο WU στα στατιστικά σου.

Λοιπόν Οκ έκανα βλάκεία και έβαζα το nick το site και όχι του fah...

euri
03-09-06, 22:48
Νικαετέ! Βλέπω ανέβηκες στην παραγωγή! Νιώθω τη θερμότητα της φάρμας σου να κυνηγάει τις CPU μου :clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.