PDA

Επιστροφή στο Forum : Ένα περίεργο πρόβλημα με το jetspeed 520...



panikos210
05-04-05, 02:18
Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά έχω ένα απίστευτο πρόβλημα. έχω 2 υπολογιστές συνδεδεμένους σε switch ώστε να συνδέω και τον φορητό μου. Το πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι μετα απο 3-4 μέρες-κανονικής σύνδεσης στο Ιντερνετ, ενώ η σελίδα του modem, μου δείχνει κανονικά ότι είμαι online και ανάβει το πράσινο λαμπάκι ΔΕΝ μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα. Κάνω την γνωστή τακτική. Ρίχνω την σύνδεση δηλώνοντας ένα ψεύτικο username και αφού αναψει κόκκινο το λαμπάκι μετά βάζω τα κανονικά στοιχεία μου και είμαι πάλι online. κάποια βοήθεια?? απο τον οτε μου είπαν οτι πράγματι είναι περιέργο το πρόβλημα αλλα μου ειπαν οτι μαλλον θα οφείλεται στο ελαττωματικό modem μου και ότι θα μου το αλλάξουν σε 2-3 μέρες οι τεχνικοί. Λέτε να χάνει τις ρυθμίσεις??? help me guys....... :cry: :cry: :cry:
όλες τις ρυθμίσεις τις έχω κάνει κανονικά όπως μου λένε απο το 1242...

plouf
05-04-05, 18:42
παράξενο αυτό που λές
πάντως δεν χρειάζεται να δείνεις άλλο sername κάθε φορά μπορέις η να κάνεις reset απο τη σελίδα wan να κάνεισ loop stop -start

panikos210
05-04-05, 22:48
ειδες που είναι περίεργο? ήρθαν και σήμερα οι τεχνικοί του οτε και μου αντικατέστησαν το modem αλλά τα ίδια παντελή μου τα ίδια παντελάκη μου. Πάλι το ίδιο κάνει..να πάω να πάρω άλλο? δεν ξέρω τι να κάνω. μήπως φταίει το γεγονός ότι αυτό το μοντέλο που έχω κάνει μόνο για έναν υπολογιστή και θα πρέπει να πάω να πάρω άλλο με περισσότερες θύρες ethernet?

sdikr
05-04-05, 22:50
έχεις p2p να τρέχουν;

panikos210
05-04-05, 23:15
που και που βάζω το dc++ να τρέχει. ΄τωρα που το σκεφτομαι λες να έχει πρόβλημα η πόρτα μου απο τα κεντρικά? μου είπαν οτι μου την άλλαξαν αλλα δεν είμια απόλυτα σίγουρος ότι μου την άλλαξαν. ρε παιδια δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο εκνευριστικό ειναι να γυρνάς απο την σχολή και να διαπιστώνεις ότι έχει πέσει η σύνδεση και να λες τσάμπα πληρώνω. Ρε γαμώτο μου ας μου πουν οτι έχει πρόβλημα κάτι να πληρώσω. Τι με τυραννάνε έτσι? και όχι τίποτα άλλο τώρα που θα πάρω τηλ στις βλάβες πάλι θα με βρίσουν στο τέλος γιατί παίρνω συνέχεια. τα νεύρα μου τσατάλια. ο τεχνικος που μου αντικατέστησε το modem μου σήμερα μου ίπε ότι απο την πρώτη φορά μου είχαν αλλάξει την πόρτα. τι να πω δεν ξέρω καμια βοήθεια? μηπωσ κολλάει το jetspeed 520 όταν το συνδέεις σε switch?

sdikr
05-04-05, 23:23
Που και που ; ή συνεχώς (παιζει ρόλο)

ακόμα το μηχάνημα το έχεις ψάξει για virus, trojans Κλπ

panikos210
05-04-05, 23:29
οχι που και που..να σημερα το μεσημερι που μου αλλαξαν το modem μολισ γυρισα απο την σχολη δεν μπορουσα να μπω ιντερνετ. τι να συμβαινει δεν αντεχω αλλο.τισ ρυθμισεισ σωστα τισ εχω κανει.δεν μπορω αλλο. εχω βαλει και τουσ 2 υπολογιστες και το modem πανω στο switch. τι παθαινει επιτελουσ? να παω να παρω αλλο modem η να το δηλωσω ωσ βλάβη πάλι???

chrismasgr
06-04-05, 21:14
Να δώσω μια ιδέα ίσως είναι βλακεία.Έχεις κάνει αναβάθμιση του modem;

@ ADSLgr.com All rights reserved.