PDA

Επιστροφή στο Forum : Περι dslam's



nxenos
05-04-05, 10:34
Παιδια καλημερα,
επειδη ετυχε να διαβασω καποια posts σχετικα με τα dslam's και σε ποιο πεφτει ο καθενας(ειδα και το σχετικο link pdf του ΟΤΕ),καποιος δηλαδη που πεφτει σε siemens Ι μπορει να εχει καποιες καλυτερες ταχυτητες απο καποιον αλλον που πεφτει σε intracom-alcatel.(δηλ.να κλειδωνει σε μεγαλυτερο bandwidth-συνηθως στις 384 γινεται αυτο..)
Εγω απ'οτι ειδα πεφτω σε dslam siemens-ΚΩΛΛΕΤΗ αλλα δεν ξερω αν ειναι SIEMENS I ή II.
Πως μπορουμε να το ξερουμε αυτο?Ξερει καποιος?
Ενημερωτικα παντως μενω κυψελη με γραμμη 512-forthnet και οι ταχυτητες μου ειναι σταθερες στα 54 kbyte/sec.Επισης απ'οτι εχω δει στο modem μου,ενα siemens efficient 5400,ειναι συνχρονισμενο σε 512/128.Τωρα δεν ξερω αν αυτη ειναι πλασματικη τιμη η κανονικη..
Ειναι καποιος που να μενει κοντα και να εχει δει μεγαλυτερες??Η να εχει κλειδωσει σε μεγαλυτερο bandwidth??

mastermind
05-04-05, 11:26
Μπορείς να επικοινωνίσεις με τον Οτε στο 1242 και να ρωτήσεις! Αν ήσουν απο τους πρώτους που έβαλες τότε λογικά θα είσαι σε siemens I. Το μόντεμ μπορεί να έχει κλειδώσει στα 512/128 αλλα το θέμα είναι τι bandwidth σου δίνει το dslam! Πάντως μια χαρά ταχύτητα έχεις:)

Υ.Γ: Τα siemens I κλειδώνουνε σε υψηλότερη σχέση απο την ονομαστική που σου δίνει ο ΟΤΕ αλλα εδω δεν βλέπω κάτι τέτοο.

nxenos
05-04-05, 11:34
Σ'ευχαριστω.Τοτε λογικα θα ειμαι σε siemens II γιατι εχω dsl 2 μηνες περιπου..οποτε ειμαι καινουργιος και αρα τα II δεν θα κλειδωνουν πιο πανω.. :-(

@ ADSLgr.com All rights reserved.