PDA

Επιστροφή στο Forum : Φταιει ο Ο.Τ.Ε.



Σελίδες : [1] 2 3

nikos001
23-12-07, 13:57
Φταιει ο Ο.Τ.Ε. πιστευω οτι ολοι εχετε δει τις καινουργιες διαφημησεις του μεγαλου τηλεπικοινωνιακου μας παροχου!Ας μας πουνε τελικα ποιος φταιει ΕΜΕΙΣ?Μαλλον εμεις ευθυνομαστε για τις καθυστερησεις στις βλαβες τον γραμμων μας εμεις ευθυνομαστε οτι δεν περνουμε αυτο που πληρωνουμε απο το υστεριμα μας καθε μηνα(πληρωνω 2048 για να εχω 900 εως 1mbit και παει λεγοντας).Θα το δωσουμε βλαβη μας λενε και μας γραφουν κανονικα!
Ο καθενας λοιπων ας βγαλει τα συμπερασματα του ποιος φταιει

:evil: (Ενας ακομη αγανακτησμενος χρηστης ADSL ο.τ.ε.!):evil:

emeliss
23-12-07, 14:15
Καλά Χριστούγεννα και ελπίζω ο Άγιος Βασίλης να σου φέρει αυτό που επιθυμείς (2Mbps 24/7/365, άρση βλάβης αυθημερόν και λιγότερα νεύρα)

Lefh
23-12-07, 14:56
Μπορείς επίσης να πας σε εναλλακτικό χωρίς πάγιο ΟΤΕ....

Εκεί μπορεί πάλι να έχεις προβλήματα, αλλά σίγουρα δεν θα έχεις πάγιο Οτε...
Δλδ, μπορεί να μην κάνει καφέ η καφετιέρα, αλλά είναι χωρίς πάγιο Οτε :p

maxcp
23-12-07, 18:01
εχει δικιο ο Νικος.εγω δηλωσα βλαβη adsl και μετα απο 3 ημερες πηρα τηλεφωνο κ ειπαν ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ..απιστευτοι..

sdikr
23-12-07, 18:04
εχει δικιο ο Νικος.εγω δηλωσα βλαβη adsl και μετα απο 3 ημερες πηρα τηλεφωνο κ ειπαν ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ..απιστευτοι..

Κάτσε μέχρι να φτάσουν τους 2+ μήνες έχουν καιρό

Αλήθεια έχει διαβάσει κανεις σας το συμβόλαιο που υπογράψατε;

hel
24-12-07, 14:16
Αποκλείεται. Δεν τα κάνει αυτά ο ΟΤΕ. Αφού το λένε και οι διαφημίσεις.:)

Plink
24-12-07, 15:38
Κάτσε μέχρι να φτάσουν τους 2+ μήνες έχουν καιρό

Αλήθεια έχει διαβάσει κανεις σας το συμβόλαιο που υπογράψατε;

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα...3 ημέρες δηλωμένη βλάβη και ακόμα στον ψηφιακό έλεγχο..το συμβόλαιο λέει ότι οι τεχνικοί είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν (όχι να διορθώσουν αλλά τουλάχιστον να σε ενημερώσουν) ενντός 48 ωρών. Έτσι ενημερώνει και το 121.

:whistle:
εντωμεταξύ η σύνδεση στο my.otenet φαίνεται ακόμα s4 (αντί s6) και όταν πήρα τηλ στην οτενέτ μου είπε με ένα απίστευτο ύφος η τηλεφωνήτρια ότι η οτενέτ δεν υποστηρίζει τα 24μβ και ότι έπρεπε να με είχαν ενημερώσει από 134 ότι η σύνδεση δεν μπορεί να αναβαθμιστεί!!! :worthy:
καπάκι στο 134 τηλ και μου είπαν ότι βλέπουν ολοκληρωμένη τη διαδικασία και ότι η σύνδεσή μου είναι s6....:rofl::rofl:

ότι να'ναι είμαστε τελικά.... :respekt:

guzel
24-12-07, 15:40
οτε ? ποτε ξανα//

happy hol-idays :lol:

cypher
24-12-07, 15:48
Παντως οι διαφημισεις (για τα ελληνικα δεδομενα) ειναι σχετικα καλες,
πχ οταν ημουν στην τελλας το "φταιει ο οτε" ηταν σαν καλημερα..
Το θυμηθηκα οταν τις ειδα και ευθημησα παρολο που δεν τον παω μια....

Cheers
:p

adolf
24-12-07, 15:54
Καλά από κουφά αλλο τίποτα.
Πάντως αν ο φίλος nikos001 μιλάει για αυτές τις μέρες τότε μου φαίνεται λογικό να ΜΗΝ προχωράνε τα πράγματα γρήγορα.Απο την μία οι γιορτές και οι αργίες απο την άλλη ο τεράστιος φόρτος εργασίας που τους έπεσε με τις αναβαθμίσεις ( Σκεφτείτε πόσοι Ελληνες αναβαθμίζουν τις συνδέσεις τους αυτες τις τελευταίες 3-4 μέρες ) γίνεται ο κακός χαμός.
ΔΕΝ Δικαιολογώ κανέναν απλά προσπαθώ να δώσω να καταλάβουμε οσο αυτό ειναι δυνατόν του τι γίνεται.ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ & Πρωτόγνωρα πράγματα για την Ελλάδα.
Εχουνε χάσει την μπάλλα και αυτοί .Ειδικά κάποια παιδιά στο 134.

guzel
24-12-07, 15:56
Παντως οι διαφημισεις (για τα ελληνικα δεδομενα) ειναι σχετικα καλες,
πχ οταν ημουν στην τελλας το "φταιει ο οτε" ηταν σαν καλημερα..
Το θυμηθηκα οταν τις ειδα και ευθημησα παρολο που δεν τον παω μια....

Cheers
:p

οι διαφημισεις ειναι σκετη αποτυχια. αντε το 1% να τις καταλαβε

hel
24-12-07, 17:38
έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα...3 ημέρες δηλωμένη βλάβη και ακόμα στον ψηφιακό έλεγχο..το συμβόλαιο λέει ότι οι τεχνικοί είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν (όχι να διορθώσουν αλλά τουλάχιστον να σε ενημερώσουν) ενντός 48 ωρών. Έτσι ενημερώνει και το 121.

:whistle:
εντωμεταξύ η σύνδεση στο my.otenet φαίνεται ακόμα s4 (αντί s6) και όταν πήρα τηλ στην οτενέτ μου είπε με ένα απίστευτο ύφος η τηλεφωνήτρια ότι η οτενέτ δεν υποστηρίζει τα 24μβ και ότι έπρεπε να με είχαν ενημερώσει από 134 ότι η σύνδεση δεν μπορεί να αναβαθμιστεί!!! :worthy:
καπάκι στο 134 τηλ και μου είπαν ότι βλέπουν ολοκληρωμένη τη διαδικασία και ότι η σύνδεσή μου είναι s6....:rofl::rofl:

ότι να'ναι είμαστε τελικά.... :respekt:

Δεν σε πιστεύω. Αυτά τα κάνουν μόνο οι εναλλακτικοί.:p Ο ΟΤΕ πουλάει ποιότητα...(άμα το πω 1000 φορές μπορεί και να το πιστέψω:whistle: )

GeorgeNorth
24-12-07, 23:18
Βασικα δεν φταιει ο ΟΤΕ αλλα ο αναδρομος Ερμης!

thanasis38
25-12-07, 00:43
Δεν σε πιστεύω. Αυτά τα κάνουν μόνο οι εναλλακτικοί.:p Ο ΟΤΕ πουλάει ποιότητα...(άμα το πω 1000 φορές μπορεί και να το πιστέψω:whistle: )
καλα εγραψες!!!!!:rofl::rofl:

nikos001
25-12-07, 14:21
Δυστυχως φιλοι μου δεν τους νοιαζει γιαυτο προχωρησα σε επονημη καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ. (εκει τους τσουζει)μηπως βρω το δικιο μου!
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

emeliss
25-12-07, 14:26
Έτσι οι καταγγελίες θα χάσουν την δύναμή τους...

pnikolo
26-12-07, 07:27
οι διαφημισεις ειναι σκετη αποτυχια. αντε το 1% να τις καταλαβε

Μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρυα:nono:

........Auto merged post: pnikolo added 3 Minutes and 7 Seconds later........

Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια:)

xolloth
26-12-07, 08:15
αs μαs αποδειξει ο ΟΤΕ οτι καναμε λαθοs που φυγαμε,αφαιρωνταs το παγιο και προσφερονταs πραγματικεs ταχυτητεs και τιμεs εναλλακτικων.
ετσι μονο θα γυρισει μια μεριδα απο αυτουs που εχει χασει τουs τελευταιουs 10 μηνεs.

Sakoulas
26-12-07, 08:36
αs μαs αποδειξει ο ΟΤΕ οτι καναμε λαθοs που φυγαμε,αφαιρωνταs το παγιο και προσφερονταs πραγματικεs ταχυτητεs και τιμεs εναλλακτικων.
ετσι μονο θα γυρισει μια μεριδα απο αυτουs που εχει χασει τουs τελευταιουs 10 μηνεs.

Κατα την γνωμη μου, δεν περιμενω να δω το παγιο να κοβεται...

Ειναι πολλα τα λεφτα για να κοπει. Για μειωση παγιου, το κουβεντιαζουμε (οχι οτι το πιστευω, αλλα λεμε τωρα)... :cool:

2048dsl
26-12-07, 08:43
οι διαφημισεις ειναι σκετη αποτυχια. αντε το 1% να τις καταλαβε

Παντως σε αυτες τις περιπτωσεις φταιει ο ΟΤΕ:rofl:

manoulamou
26-12-07, 11:00
Τωρα αυτο το καινουργιο (?) θεμα με αφορμη τις καινουργιες (?) διαφημισεις του ΟΤΕ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156566)
τι ακριβως σκοπο εξυπηρετει?
Ξαναμασαμε τα ιδια επιχειρηματα μην μεταπειθοντας κανεναν,
αλλά στην τελικη μονο οσοι εχουν δοκιμασει και την γλυκα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=68978) των εναλλακτικων και την πικρα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156638) του ΟΤΕ :rofl:
ή το αντιστροφο, μπορουν ισως να εχουν καπως πιο αντικειμενικη αποψη!!!

ΧΡΟΝΙΑΑΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ ;)και ας κοψουμε λιγο τη μιρλα χρονιαρες μερες... (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158201)http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/u052.gif

anfil
26-12-07, 11:10
αs μαs αποδειξει ο ΟΤΕ οτι καναμε λαθοs που φυγαμε,αφαιρωνταs το παγιο και προσφερονταs πραγματικεs ταχυτητεs και τιμεs εναλλακτικων.
ετσι μονο θα γυρισει μια μεριδα απο αυτουs που εχει χασει τουs τελευταιουs 10 μηνεs.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Tasos_dim
26-12-07, 11:18
Δεν μας είπε ο ΟΤΕ ποιος φταίει όμως για τους κοντά στις 70.000 (σίγουρα είναι περισσότεροι σήμερα)
συνδρομητές που έφυγαν προς VODAFONE.....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

MYSTICJUNE78
26-12-07, 11:34
Δεν μας είπε ο ΟΤΕ ποιος φταίει όμως για τους κοντά στις 70.000 (σίγουρα είναι περισσότεροι σήμερα)
συνδρομητές που έφυγαν προς VODAFONE.....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Επειδή ξέρω για την Vodafone, πολύ καλά, έχουν ήδη ξεκινήσει τα παράπονα και πολύς κόσμος που έκανε ιντερνετ και τηλέφωνα μέσω vodafone, τρέχουν να τις γυρίσουν σε ΟΤΕ.

2048dsl
26-12-07, 11:37
Φταιει ο Ο.Τ.Ε. πιστευω οτι ολοι εχετε δει τις καινουργιες διαφημησεις του μεγαλου τηλεπικοινωνιακου μας παροχου!Ας μας πουνε τελικα ποιος φταιει ΕΜΕΙΣ?Μαλλον εμεις ευθυνομαστε για τις καθυστερησεις στις βλαβες τον γραμμων μας εμεις ευθυνομαστε οτι δεν περνουμε αυτο που πληρωνουμε απο το υστεριμα μας καθε μηνα(πληρωνω 2048 για να εχω 900 εως 1mbit και παει λεγοντας).Θα το δωσουμε βλαβη μας λενε και μας γραφουν κανονικα!
Ο καθενας λοιπων ας βγαλει τα συμπερασματα του ποιος φταιει

:evil: (Ενας ακομη αγανακτησμενος χρηστης ADSL ο.τ.ε.!):evil:

να πας σε εναλλακτικο να βρεις την ησυχια σου:rofl:

kyriakos7
26-12-07, 11:37
συνηθως αυτοι που βαζουν vodafone θελουν και το κινητο μαζι τους.

2048dsl
26-12-07, 11:38
Δεν μας είπε ο ΟΤΕ ποιος φταίει όμως για τους κοντά στις 70.000 (σίγουρα είναι περισσότεροι σήμερα)
συνδρομητές που έφυγαν προς VODAFONE.....

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

το αλλο με τον τοτο το ξερεις.λες να τον πειραξε τον οτε με 70.000 συνδρομητες οταν εχει 6.000.000 πελατες:hmm: δεν νομιζω μεγαλε:whistle:

kyriakos7
26-12-07, 11:41
το αλλο με τον τοτο το ξερεις.λες να τον πειραξε τον οτε με 70.000 συνδρομητες οταν εχει 6.000.000 πελατες:hmm: δεν νομιζω μεγαλε:whistle:

θα ηταν πολυ ενδιαφερον να βλεπαμε μια λιστα με τους πελατες που εχει καθε παροχος.

2048dsl
26-12-07, 11:53
οτε ? ποτε ξανα//

happy hol-idays :lol:
Εαν σου χαλασει το τηλεφωνο ποιος ερχετε να αποκαταστηση την βλαβη σου η ΗΟΛ η ο ΟΤΕ?:whistle:

........Auto merged post: 2048dsl added 6 Minutes and 10 Seconds later........


θα ηταν πολυ ενδιαφερον να βλεπαμε μια λιστα με τους πελατες που εχει καθε παροχος.

στο περιοδικο pc world εχει αφιερωμα στον ote vs εναλακτικοι αλλα πριν της ανακοινωσεις και μειωσεις που εκανε ο οτε.μαλλον τα στοιχεια δεν ισχυουν πλεον διοτι πολυ εχουν γυρισει πισω στον ΟΤΕ

........Auto merged post: 2048dsl added 4 Minutes and 20 Seconds later........


θα ηταν πολυ ενδιαφερον να βλεπαμε μια λιστα με τους πελατες που εχει καθε παροχος.

ΗΟΛ ΑΝαμονη στο τμημα υποστηριξης σαββατοκυριακο βραδυ 58 λεπτα και 10 δευτερολεπτα με 93.000 συνδρομητες και αριθμο υπαλληλων 45.:rofl:

Οτε 15 δευτερολεπτα με 6.000.000 συνδρομητες αριθμοι υπαλληλων δεν ανακοινωθηκε:respekt:

forthnet 24 λεπτα 189.267 συνδρομητες αριθμος
υπαλληλων 200

και επειτε συνεχεια.τα υπολοιπα διαβαστε το περιοδικο:clap:

kyriakos7
26-12-07, 11:56
Οτε 15 δευτερολεπτα με 6.000.000 συνδρομητες αριθμοι υπαλληλων δεν ανακοινωθηκε:respekt:

manoulamou
26-12-07, 11:59
Αναμεινατε στο ακουστικο σας
σε λιγο ενας συνεργατης μας θα σας ενημερωσει
πως για τα χαλια της συνδεσης σας μονος υπευθυνος ειναι ο πΟΤΕς...
PLS WAIT until you can hear crearly the busy tone:rofl:

Jazzer
26-12-07, 12:11
Αναμένονται βροχές και καταιγίδες σε όλη την Ελλάδα.
http://www.meteo.gr/sf.asp?sea_id=2#
Φταίει ο ΟΤΕ !! :rofl:

dasoulas
26-12-07, 12:22
tous ypalilous tou ote poios tous plironei de mas eipes?

manoulamou
26-12-07, 12:26
Ολους εμεις τους πληρωνουμε οταν ειμαστε συνδρομητες
στην εταιρια που δουλευουν!!!




Εδω παντως μιλαμε μονο ελληνικα (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?s=&do=search&q=greeklish&match=all&titlesonly=0) βασει κανονων...;) και οχι greeklish!!!:nono:

agrelaphon
26-12-07, 12:29
Τωρα αυτο το καινουργιο (?) θεμα με αφορμη τις καινουργιες (?) διαφημισεις του ΟΤΕ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156566)
τι ακριβως σκοπο εξυπηρετει?
Ξαναμασαμε τα ιδια επιχειρηματα μην μεταπειθοντας κανεναν,
αλλά στην τελικη μονο οσοι εχουν δοκιμασει και την γλυκα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=68978) των εναλλακτικων και την πικρα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156638) του ΟΤΕ :rofl:
ή το αντιστροφο, μπορουν ισως να εχουν καπως πιο αντικειμενικη αποψη!!!

ΧΡΟΝΙΑΑΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ ;)και ας κοψουμε λιγο τη μιρλα χρονιαρες μερες... (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158201)http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/u052.gif


Δεν νομίζω οτι πρέπει να μεταπίσουμε κανέναν εδώ. Συζήτηση κάνουμε, όχι προσυλιτισμό ;)

nikgr
26-12-07, 12:32
Φταίει η... ΕΕΤΤ ! :whistle:

manoulamou
26-12-07, 12:39
Δεν νομίζω οτι πρέπει να μεταπίσουμε κανέναν εδώ. Συζήτηση κάνουμε, όχι προσυλιτισμό ;)

ΚΑΙ ΟΜΩΣ, εαν μπεις στον κοπο να παρακολουθησεις αρκετες συζητησεις πολυσελιδες
θα δεις πως (δυστυχως σχεδον) οι μισοι προσπαθουν να πεισουν
τους αλλους μισους πως εχουν αδικο και αυτα τα οποια λενε τα λενε
γιατι εχουν καποιου ειδους συμφερον, οφελος ή στην τελικη ειναι λαμακες...:rolleyes:

Tasos_dim
26-12-07, 12:39
το αλλο με τον τοτο το ξερεις.λες να τον πειραξε τον οτε με 70.000 συνδρομητες οταν εχει 6.000.000 πελατες:hmm: δεν νομιζω μεγαλε:whistle:

Οι 70.000 σε σχέση με τους 6.000.000+ φυσικά κ δεν τον πείραξε.

Το οτι χάνει όμως ~10.000 πελάτες/μήνα τους τελευταίους 6-7 μήνες νομίζω
οτι, αν δεν τον έχει πειράξει, τον έχει απασχολήσει σίγουρα.....

manoulamou
26-12-07, 12:49
Περιμενετε πρωτα να ληξουν οι πρωτες δεσμευσεις απο τα περσινα συμβολαια στους εναλλακτικους

καθως επισης μετα τις γιορτες λογω μειωσεων στα τιμολογια + 24αρες (?) συνδεσεις ΟΤΕ

και ΜΟΝΟΝ τοτε θα αρχισει να φαινεται πραγματικα η διαφορα στο ισοζυγιο πελατων

ειτε θετικα ειτε αρνητικα...:hmm::hmm:

DVader
26-12-07, 13:00
Εγώ γιατί είμαι από αυτούς που σε όλα τα επίπεδα εκτός είμαι happy από τον Ο.Τ.Ε ....Αν τον συγκρίνω μάλιστα με τους εναλλακτικούς τον βρίσκω πολύ καλύτερο.... Την ιστορία μου με το Forthnet την ξέρετε.... όταν ήμουν στην HOL πάλι είχα πρόβλημα ....και ήδη το ξέρετε...

Εδω και πολύ καιρό που είμαι στον οτε είμαι 100% ευχαριστημένος.. Εχω κάνει 2 ήδη αναβαθμίσεις και αν και στην αρχή έιχαν πρόβλημα λόγω των στατικών ip που έχω πάνω και του Οffice πακέτου το θέμα έληξε σε 24 ώρες..Δεν λέω έριξα τις φωνές μου, τα βρισίδια μου ..απείλεισα για εξώδικο έκανα όλα τα καλά....δεν αντιλέγω αλλα νιώθω ότι άξιζε τον κόπο σε σχέση με του εναλλακτικούς..Ας μην τα ξανα αναλύσω...

Τώρα για το πρόβλημα του φίλου μας τι να πώ..Εχει πέσει σε γιορτές.....μάλον ....Ο ΟΤΕ θέλει πίεση και φωνή αλλιώς δεν στο φτιάχνουν ...Εγώ πάντως εχω 2048 και πιάνω all the time 1900...:hmm: Και πρόσφατα πήγα και το γραφείο σε ΟΤΕ από Forthnet σε 4096...και πιάνω 3900 .... και το γραφείο είναι κέντρο ....αθήνα...


Μετα τι να πώ ότι είναι χάλια ...Αδικο δεν είναι ..? :whistle:

invisible man
26-12-07, 13:02
ο μόνος που φταίει είναι ο invisible man. το κάθαρμα, από τότε που άνοιξε το στόμα του στο φιλήσυχο φόρουμ σας όλες οι συνδέσεις όλων των εταιριών έχουν γίνει σμπαράλια.

Jazzer
26-12-07, 13:09
Περιμενετε πρωτα να ληξουν οι πρωτες δεσμευσεις απο τα περσινα συμβολαια στους εναλλακτικους

καθως επισης μετα τις γιορτες λογω μειωσεων στα τιμολογια + 24αρες (?) συνδεσεις ΟΤΕ

και ΜΟΝΟΝ τοτε θα αρχισει να φαινεται πραγματικα η διαφορα στο ισοζυγιο πελατων

ειτε θετικα ειτε αρνητικα...:hmm::hmm:

Τόσο για τον ΟΤΕ όσο και για τους υπόλοιπους παρόχους, υπάρχουν "διαρροές" ή "ηρωική έξοδος" πελατών.:p
Όμως, ανεξάρτητα από τον αριθμό των πελατών που φεύγουν από τον ΟΤΕ ή εκείνων που επιστρέφουν στον ΟΤΕ, υπάρχει ραγδαία αύξηση adsl συνδέσεων πανελλαδικά, η οποία ισοσκελίζει τις όποιες απώλειες όλων των παρόχων.
Για αυτό και τα ταμεία τους αντέχουν ακόμα.;)

DVader
26-12-07, 13:30
Τόσο για τον ΟΤΕ όσο και για τους υπόλοιπους παρόχους, υπάρχουν "διαρροές" ή "ηρωική έξοδος" πελατών.:p
Όμως, ανεξάρτητα από τον αριθμό των πελατών που φεύγουν από τον ΟΤΕ ή εκείνων που επιστρέφουν στον ΟΤΕ, υπάρχει ραγδαία αύξηση adsl συνδέσεων πανελλαδικά, η οποία ισοσκελίζει τις όποιες απώλειες όλων των παρόχων.
Για αυτό και τα ταμεία τους αντέχουν ακόμα.;)



Σωστός και για αυτό δεν τους νοιάζει να σου προσφέρουν κάτι σωστό και σοβαρό ..γενικότερα...
Αφου ξέρουν ότι θα βρούν "αγνό παρθένο μαλι" :hmm:

2048dsl
26-12-07, 13:47
tous ypalilous tou ote poios tous plironei de mas eipes?

μην φοβασε τερμα η καραμελα περι δημοσιου.πλεον ειναι εταιρια εισαγμενη στο χρηματιστηριο αξιων αθηνων:whistle:

........Auto merged post: 2048dsl added 2 Minutes and 41 Seconds later........


ο μόνος που φταίει είναι ο invisible man. το κάθαρμα, από τότε που άνοιξε το στόμα του στο φιλήσυχο φόρουμ σας όλες οι συνδέσεις όλων των εταιριών έχουν γίνει σμπαράλια.

εχω φαει ποντους πεναλτι για το χαβαλε εδω μεσα.δεν σου λεω τιποτα:rofl:

........Auto merged post: 2048dsl added 2 Minutes and 50 Seconds later........


Εγώ γιατί είμαι από αυτούς που σε όλα τα επίπεδα εκτός είμαι happy από τον Ο.Τ.Ε ....Αν τον συγκρίνω μάλιστα με τους εναλλακτικούς τον βρίσκω πολύ καλύτερο.... Την ιστορία μου με το Forthnet την ξέρετε.... όταν ήμουν στην HOL πάλι είχα πρόβλημα ....και ήδη το ξέρετε...

Εδω και πολύ καιρό που είμαι στον οτε είμαι 100% ευχαριστημένος.. Εχω κάνει 2 ήδη αναβαθμίσεις και αν και στην αρχή έιχαν πρόβλημα λόγω των στατικών ip που έχω πάνω και του Οffice πακέτου το θέμα έληξε σε 24 ώρες..Δεν λέω έριξα τις φωνές μου, τα βρισίδια μου ..απείλεισα για εξώδικο έκανα όλα τα καλά....δεν αντιλέγω αλλα νιώθω ότι άξιζε τον κόπο σε σχέση με του εναλλακτικούς..Ας μην τα ξανα αναλύσω...

Τώρα για το πρόβλημα του φίλου μας τι να πώ..Εχει πέσει σε γιορτές.....μάλον ....Ο ΟΤΕ θέλει πίεση και φωνή αλλιώς δεν στο φτιάχνουν ...Εγώ πάντως εχω 2048 και πιάνω all the time 1900...:hmm: Και πρόσφατα πήγα και το γραφείο σε ΟΤΕ από Forthnet σε 4096...και πιάνω 3900 .... και το γραφείο είναι κέντρο ....αθήνα...


Μετα τι να πώ ότι είναι χάλια ...Αδικο δεν είναι ..? :whistle:

μην λες τετοια πραγματα.θα θεωρηθεις υπαλληλος του οτε.:rofl:
αμα σου πω εγω για altek και hol θα φρικαρεις.μονο με forthnet δεν ειχα προβλημα, αλλα τι να το κανεις που την προλαβε ο οτε στην περιοχη μου και βαλαμε 24 απο τον ΟΤΕ.;)

nnn
26-12-07, 13:47
Θα συνεχίσετε πολύ το offtopic ?

DVader
26-12-07, 13:51
μην φοβασε τερμα η καραμελα περι δημοσιου.πλεον ειναι εταιρια εισαγμενη στο χρηματιστηριο αξιων αθηνων:whistle:

........Auto merged post: 2048dsl added 2 Minutes and 41 Seconds later........



εχω φαει ποντους πεναλτι για το χαβαλε εδω μεσα.δεν σου λεω τιποτα:rofl:

........Auto merged post: 2048dsl added 2 Minutes and 50 Seconds later........



μην λες τετοια πραγματα.θα θεωρηθεις υπαλληλος του οτε.:rofl:
αμα σου πω εγω για altek και hol θα φρικαρεις.μονο με forthnet δεν ειχα προβλημα, αλλα τι να το κανεις που την προλαβε ο οτε στην περιοχη μου και βαλαμε 24 απο τον ΟΤΕ.;)



Sorry nnn αλλά προκαλούμε για off-topic :whistle:
:p Υπάλληλος του ΟΤΕ ε..? Δεν είμαι πάντως...Είμαι από αυτούς που θέλω απλά το dsl μου να κάνει την δουλειά του....και δεν με ενδιαφέρει αν είναι ΟΤΕ/Forthnet/HOL/Vivodi ...etc... Και όταν είμαι ευχαριστημένος από κάτι το λέω....όπως και όταν είμαι δυσαρεστημένος.... :p

GeorgeNorth
26-12-07, 16:08
Τελικα φταιει ο ΟΤΕ ή ο αναδρομος Ερμης? ή η καφετιερα που εχει παγιο ΟΤΕ? Δυσκολο ερωτημα...

Ενα θα πω... Η τελευταια κινηση του ΟΤΕ με την 24αρα και την δραστικη μειωση τιμων του αποτελει ΡΟΥΑ ΜΑΤ
και θα δειτε οτι οι μεν διαρροες προς εναλλακτικους θα μειωθουν δραματικα, ενω η επιστροφη των ασωτων υιων απο τους εναλλακτικους θα ειναι ηρωικη...

Ηδη βλεπω στις θεματικες ενοτητες των εναλλακτικων, οτι πολλοι αρχιζουν να παιρνουν το δρομο της επιστροφης. ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΕ!

kyriakos7
26-12-07, 16:29
Τελικα φταιει ο ΟΤΕ ή ο αναδρομος Ερμης? ή η καφετιερα που εχει παγιο ΟΤΕ? Δυσκολο ερωτημα...


τελικα ο παπαγαλλος ηταν απο την αφρικη και δεν μιλαγε ? :lol::lol:

manoulamou
26-12-07, 16:30
Οχι απλα εφταιγε το χρωμα του
που εμοιαζε πολυ μ αυτο της CosmΟΤΕ!

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/k035.gif

xolloth
26-12-07, 18:10
μολιs διαβασα οτι εχουν ξεσηκωθει οι εναλλακτικοι με τα spots του ΟΤΕ kαι η ΕΕΤΤ τον υποχρεωνει να τα αλλαξει,διοτι ειναι δυσφημιστικα για τουs ιδιωτεs.
οντωs ετσι ειναι κατα την γνωμη μου,αλλα αs φροντισουν και αυτοι να αποδειξουν οτι εχει αδικο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.