PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξέρει τί κάνει ο οτε.



balander
05-04-05, 18:39
Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ οτι αν ο ΟΤΕ ήταν τέλειος με τα dslams δηλαδή να μην υπήρχε πιταρισμένο dslam σε όλη την Ελλάδα οτι θα είχαν πρόβλημα οι ISP's; Να λέτε ευτυχώς που υπάρχει και ο ΟΤΕ που έχει πιταρισμένα dslam's και δεν σέρνονται οι ISP's ;):lol::lol::lol:


Ο ΟΤΕ έχει προνοήσει... ξέρει τι κάνει...
Για αυτό μην παραπονιέστε... μην είστε αχάριστοι... για το καλό μας το κάνει... :mad::mad:

Για να έχουν περιθώρια οι ISP's και να μην πιτάρουν και αυτοί αφού ο ΟΤΕ θα ήταν τέλειος και θα μπορούσε να δώσει οτι ταχύτητα έχεις αγοράσει... :p:p


Μιλάω για αυτή την χρονική στιγμή που ο ΟΤΕ και τα dslam του είναι γεμάτα μέχρι εκεί που δεν παίρνει... :evil:


Your opinion please!

Jsone
05-04-05, 19:22
Δεν φτάνει που γράφεις εντελώς ακατανόητα, γράφεις και με bold.

balander
05-04-05, 20:21
Τι εννοείς ακατανόητα;

Bold είναι η γραμματοσειρά... OK?

dtoubi
05-04-05, 20:45
χμμμμ λέω εγώ τώρα...Φαντάζομαι έναν κόσμο που και ο οτε και oi isp δουλεύουν έτσι όπως θα έπρεπε...Τί θα γινόταν; Μήπως το κάνουν για να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε;

John_Nastos
05-04-05, 22:06
εμένα το DSLAM δεν είναι πιταρισμένο και ούτε ο ISP σέρνεται.

EvilHawk
05-04-05, 22:16
εμένα το DSLAM δεν είναι πιταρισμένο και ούτε ο ISP σέρνεται.

Εμένα είναι πιταρισμένο αλλά δεν έχω πρόβληματα ταχύτητας και ούτε ο ISP σέρνεται! ;)

xibatzis
05-04-05, 23:23
εμενα ειναι ολα σκ****ατα

kadronarxis
06-04-05, 00:33
Σωστή απάντηση xibantzis.

ZORO
06-04-05, 00:54
Πριν ξεκινήσω να πω ότι αυτή την στιγμή δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ταχύτητας. Μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Από την άλλη θεωρώ εντελώς απαράδεκτες απόψεις οι οποίες δίνουν άλλοθι σε οποιονδήποτε, για να μην προσφέρει υπηρεσίες και προϊόντα στους πελάτες του, στην ποιότητα που οφείλει και για τα οποία πληρώνεται και μάλιστα εδώ στην Ελλάδα, με ιδιαίτερα υψηλό χρηματικό αντίτιμο. Εδώ να σημειώσω το εξής, ότι την εταιρία παροχής υπηρεσιών Internet, μπορείς να την πιέσεις, αφού οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να την αλλάξεις. Με τον ΟΤΕ προς το παρών τουλάχιστον, δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.

nickg78
06-04-05, 13:13
εμένα το DSLAM δεν είναι πιταρισμένο και ούτε ο ISP σέρνεται.

Τους πρώτους μήνες κανένας δεν σέρνεται. Είναι μέχρι να γλυκαθείς. Περίμενε λίγο καιρό και θα δεις...

DVader
06-04-05, 13:26
Πριν ξεκινήσω να πω ότι αυτή την στιγμή δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ταχύτητας. Μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Από την άλλη θεωρώ εντελώς απαράδεκτες απόψεις οι οποίες δίνουν άλλοθι σε οποιονδήποτε, για να μην προσφέρει υπηρεσίες και προϊόντα στους πελάτες του, στην ποιότητα που οφείλει και για τα οποία πληρώνεται και μάλιστα εδώ στην Ελλάδα, με ιδιαίτερα υψηλό χρηματικό αντίτιμο. Εδώ να σημειώσω το εξής, ότι την εταιρία παροχής υπηρεσιών Internet, μπορείς να την πιέσεις, αφού οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να την αλλάξεις. Με τον ΟΤΕ προς το παρών τουλάχιστον, δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια.


Περίμενε λίγο ...Ετσι και έλεγα και εγώ...Να φανταστείτε το κράταγα σαν εφτασφράγιστο μυστικό και εκανα και λειτουργία.....όταν η 256 γραμμούλα μου έδινε 45k/sec. :shock:

ΝΑΙ !!! 45 :shock: Καλά διάβασες....


Με ρώταγαν οι φίλοι με τι μπαίνω και έλεγα με 56k modem για να μην το ματιάσουν !!!

Ξαφνικά όμως η αλήθεια έλαμψε !!!! Και έπεσα ένα πρωί στα 20k/sec και να δούμε....

Ο πΟΤΕ ξαναχτύπησε...... !!!!!!!! :twisted:

Για αυτό μην το λές πουθενά και απόλαυσέ το γιατί είναι οι τελευταίες σου στιγμές.....Δεν θα το ξαναδείς πΟΤΕ ξανα μετά .....


:D :D :D

GregoirX23
06-04-05, 14:01
DVader η ο ποτε χτυπησε η ο Isp 256 που ειχες,καταλαβε την διαρροη που ειχε στη 256 και επιανε 45 και την εφερε στα νορμαλ της...αλλα και παλι 20...μαλλον δουλεια ποτε ειναι...

DVader
06-04-05, 14:06
DVader η ο ποτε χτυπησε η ο Isp 256 που ειχες,καταλαβε την διαρροη που ειχε στη 256 και επιανε 45 και την εφερε στα νορμαλ της...αλλα και παλι 20...μαλλον δουλεια ποτε ειναι...


Θα συμφωνήσω ...πΟΤΕ είναι .....γιατί τα times στο 1ο hop είναι απο 100ms εως και 500ms ανάλογα την ορεκσή του !!!!

GregoirX23
06-04-05, 15:40
αλλα και παλι μη νομιζεις..45 για 256 δεν ειναι νορμαλ...αντε 35 στα κεφια του...αν και μερικοι isp το κανουν αυτο...τωρα σκοπιμα..η τους ξεφυγε..παντως μερικοι isp που εχω παρατηρησει και εχει συμβει κατι αναλογο με τις ταχυτητες,ακομη πιανουν μεγαλες ταχυτητες με συνδρομες χαμηλων ταχυτητων...(δεν αναφερουμε για ευνοητους λογους..μη μας βλεπουν οι isp και μας κοψουν..:D)αλλοι isp παλι ενω πιαναν μεγαλες ταχυτητες με συνδρομες χαμηλων ταχυτητων ηρθαν στα νορμαλ τους και οι ιδιοκτητες τραβαγαν τα μαλλια της κεφαλης τους..
αντε με μια 384 να τελικωσεις την 128 η 256 συνδρομη που θα εχεις...μια 384 συνδρομη ομως....μπααα

εαν κατεβαζες και φταναν μεχρι 500 ειναι λιγο τσιμπιμενα δεν λεω...αλλα οποιοδηποτε νουμερο πανω απο 400 για εμενα προσωπικα δεν ειναι αποδεκτο εφ οσον αφορα τα πινγκ...

DVader
06-04-05, 15:46
αλλα και παλι μη νομιζεις..45 για 256 δεν ειναι νορμαλ...αντε 35 στα κεφια του...αν και μερικοι isp το κανουν αυτο...τωρα σκοπιμα..η τους ξεφυγε..παντως μερικοι isp που εχω παρατηρησει και εχει συμβει κατι αναλογο με τις ταχυτητες,ακομη πιανουν μεγαλες ταχυτητες με συνδρομες χαμηλων ταχυτητων...(δεν αναφερουμε για ευνοητους λογους..μη μας βλεπουν οι isp και μας κοψουν..:D)αλλοι isp παλι ενω πιαναν μεγαλες ταχυτητες με συνδρομες χαμηλων ταχυτητων ηρθαν στα νορμαλ τους και οι ιδιοκτητες τραβαγαν τα μαλλια της κεφαλης τους..
αντε με μια 384 να τελικωσεις την 128 η 256 συνδρομη που θα εχεις...μια 384 συνδρομη ομως....μπααα

εαν κατεβαζες και φταναν μεχρι 500 ειναι λιγο τσιμπιμενα δεν λεω...αλλα οποιοδηποτε νουμερο πανω απο 400 για εμενα προσωπικα δεν ειναι αποδεκτο εφ οσον αφορα τα πινγκ...


Συμφωνώ........απόλυτα μαζί σου !!!!! :twisted:

grnemo
06-04-05, 17:43
Τους πρώτους μήνες κανένας δεν σέρνεται. Είναι μέχρι να γλυκαθείς. Περίμενε λίγο καιρό και θα δεις...
Αυτό είναι μία αλήθεια.... τώρα το συνειδητοποίησα εγώ!!!!
:O

@ ADSLgr.com All rights reserved.