PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάσταση Αιτήματος ADSL



pskouras
24-12-07, 22:04
εχω μεινει ετσι:


2007-12-17 16:54:34 Κ05 Η ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΩΘΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ


γιατι?

aa144
24-12-07, 22:18
Γιατί μερικές φορές μπορεί να έχουν τόσες δουλειές που να μην μπαίνει κανένας να γράψει εκεί μέσα. Λέμε τώρα...

Stefanos83
25-12-07, 00:52
Γιατί μερικές φορές μπορεί να έχουν τόσες δουλειές που να μην μπαίνει κανένας να γράψει εκεί μέσα. Λέμε τώρα...

Μπα , αυτοματοποιημενο είναι . Πες λίγο ακριβως τι αίτημα έχεις κανει .

theopan
25-12-07, 01:17
Μπα , αυτοματοποιημενο είναι . Πες λίγο ακριβως τι αίτημα έχεις κανει .

Τώρα που σε ξαναπέτυχα θα σε ταράξω στις ερωτήσεις εσένα! :p
Είχα ανοίξει account εδώ και καμιά 10αριά μέρες. Έβαλα τους κωδικούς που είχε μέσα το πακέτο του Hibox, στην ενεργοποίηση srial/PIN την Πέμπτη, και κατά λάθος πάτησα αντί το GO το βελάκι. Δε μπόρεσε να πάει στη δίπλα σελίδα με τα στοιχεία και έβγαλε σφάλμα ο ΙΕ. Ξαναμπήκα και προσπάθησα να τα ξαναβάλω, και μου έβγαλε "είναι χρησιμοποιημένος" και στους 2 κωδικούς.
Να υποθέσω ότι έγινε το registration κανονικα για αυτό και τους βλέπει σαν χρησιμοποιημένους;
Αν έχει γίνει γιατί μου λέει δεν έχει καταχωρηθεί αίτημα για τον "χρήστη"; Η αίτηση έχει σταλεί στον ΟΤΕ 2-3 φορές και απορρίπτεται. Δεν έχετε ενημερώσει απλά το status ή έκανα κάτι λάθος εγώ;

Stefanos83
25-12-07, 01:37
Τώρα που σε ξαναπέτυχα θα σε ταράξω στις ερωτήσεις εσένα! :p
Είχα ανοίξει account εδώ και καμιά 10αριά μέρες. Έβαλα τους κωδικούς που είχε μέσα το πακέτο του Hibox, στην ενεργοποίηση srial/PIN την Πέμπτη, και κατά λάθος πάτησα αντί το GO το βελάκι. Δε μπόρεσε να πάει στη δίπλα σελίδα με τα στοιχεία και έβγαλε σφάλμα ο ΙΕ. Ξαναμπήκα και προσπάθησα να τα ξαναβάλω, και μου έβγαλε "είναι χρησιμοποιημένος" και στους 2 κωδικούς.
Να υποθέσω ότι έγινε το registration κανονικα για αυτό και τους βλέπει σαν χρησιμοποιημένους;
Αν έχει γίνει γιατί μου λέει δεν έχει καταχωρηθεί αίτημα για τον "χρήστη"; Η αίτηση έχει σταλεί στον ΟΤΕ 2-3 φορές και απορρίπτεται. Δεν έχετε ενημερώσει απλά το status ή έκανα κάτι λάθος εγώ;

Βαζεις το serial και το pin και το συστημα ανοιγει επιτοπου στην βαση δεδομένου του ενα temp username (καρτελα ολοκληρη). Μετα περνας τα στοιχεια που θες και κάνει αντιστοίχηση τα στοιχεία που του δίνεις , πανω στο temp username . Απλα το σημαντικό της υπόθεσης , είναι οτι αυτο το temp περιεχει τους δωρέαν μήνες που σου αντιστοιχουν.
Αν για τον οποιονδηποτε λογο διακόψεις την διαδικασία στην μέση το temp μενει ανοιχτο , και γενικά κολλάει η ολη φαση . Τωρα η επόμενη εύλογη απορια , θα ειναι . Πως το φτιάχνω αυτο ?
Πάρε ενα πωλητή η καποιον απο την εξυπηρέτηση πελατών και πες το πρόβλημα. Αμα τον βλέπεις και κομπλάρει ζητα να ανοιχτει ticket στο backoffice πανω στο tmp username σου έχοντας ως σχόλιο οτι σου κόλλησε την ώρα που πήγαινες να κάνεις το registration . Οποτε αυτοι μπορουν είτε : 1) Να σβήσουν το account και να ξανακάνουν το serial και το pin διαθέσιμα ειτε 2) Να σε πάρουν τηλέφωνο και να περάσετε τα στοιχεία μαζι αν και μάλλον το πρώτο θα γίνει .
Οσο για τις 3 απορρίψεις... δεν ξερω . Στειλε μου ενα ΠΜ εδω στο forum , το νούμερο που έκανες το αίτημα να το τσεκάρω.

pskouras
25-12-07, 21:10
Εκανα αιτηση για να μπω στο ιδιοκτητο εδω στο βολο.... Ηρθε πριν 10 μερες και ακομα αυτο δειχνει...

@ ADSLgr.com All rights reserved.