PDA

Επιστροφή στο Forum : parental control program?



sculper
25-12-07, 04:10
Γεια σας και χρόνια πολλά.
Θα ήθελα να μου προτείνεται το καλύτερο πρόγραμμα για parental control.
Ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Μπορώ να έχω ικανοποιητικά αποτελέσματα με ρυθμίσεις σε explorer? (Win XP)
Και αν ναι, ποιες είναι αυτές?????

katdoc
25-12-07, 22:38
το netnanny ξερω σαν ονομα αλλα δεν ξερω αν ειναι ευχρηστο

Hannibal
25-12-07, 23:08
Άν ενοείς να ελέγχεις τον "windows explorer" ( κλείδωμα σε φάκελους, αρχεία, προγράμματα κλπ) ένα καλό είναι το pc security (http://www.tropsoft.com/pcsecurity/) είναι έυκολο στη χρήση κ με κωδικόυς(έχει : file,window,folder,program,system, & internet lock, explorer control, intruder detection, κλπ) :cool: , αν εννοείς ton I.Explorer τοτε υπαρχουν διάφορα λογισμικά π.χ. οι pro versions ZoneAlarm έχουν par.control

grgz
26-12-07, 03:07
Υπάρχουν τα Safe Eyes και Child Safe αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα...

sculper
26-12-07, 10:59
καλημέρα σας,
έχετε κάποιο δοκιμασμένο????

Hannibal
26-12-07, 13:21
το pc security (που γράφω παραπάνω) το έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλό και εύχρηστο (μόνο που είναι shareware)

katdoc
26-12-07, 14:00
καλημέρα σας,
έχετε κάποιο δοκιμασμένο????

trial...

sculper
29-12-07, 08:52
βασικά θέλω να το βάλω στο pc της ανηψούλας μου για να μην μπορεί να μπει σε πορνο-site από πουθενά (explorer - mozila ktl)

Panos.2006
29-12-07, 12:28
Και η microsoft έχει βγάλει ένα free πρόγραμμα για parental control που περιλαμβάνεται στο Live Suite. Είναι υβριδικό (web/pc) πρόγραμμα και απαιτεί ένα λογαριασμό hotmail ή live για κάθε χρήστη, αλλά είναι αρκετά αποτελεσματικό και απόλυτα συμβατό με vista και μπορεί να χρησιμοποιηθεί άσχετα από τους browsers που χρησιμοποιείς.

Το έχω δουλέψει λίγο και το βρήκα χρήσιμο. Το μόνο κακό είναι ότι δεν υπάρχει ακόμα ελληνική έκδοση.

Burner
29-12-07, 17:29
Ενα ακόμη πολύ καλό πρόγραμμα και δοκιμασμένο σε 3pcs και FREE είναι το Κ9 Web Protection θα το βρείς εδώ
http://www1.k9webprotection.com/index.php είναι πάρα πολύ απλό στην χρήση του :)

sculper
29-12-07, 18:50
σας ευχαριστώ όλους!

@ ADSLgr.com All rights reserved.