PDA

Επιστροφή στο Forum : Flaping στην γραμμη,Αστικο Κεντρο Φιλαδελφειας(Αλυσιδα)



mitsosmimis
25-12-07, 05:23
Γεια χαρα σε ολους,χρονια πολλα και καλη χρονια.
Ειμαι στην δυσαρεστη θεση να πω οτι η συνδεση μου με την vodafone(hellasonline) παρουσιασε την πρωτη σοβαρη βλαβη.Το πιο πιθανο ειναι οτι προκειται για μεμονομενη βλαβη αλλα εννοειται οτι αν καποιος εχει τα ιδια συμπτωματα θα βοηθησει να το αναφερει.
25/12/2007 - 00:30 το μοντεμ ξεκιναει να παρουσιαζει περιοδικες αποσυνδεσεις ανα 7 λεπτα ασχετως αν κατεβαζει η οχι ,γινονται ολα τα συνηθη οπως αφαιρεση συσκευων ,φιλτρων τοποθετηση του μοντεμ μονο του στην τηλεφωνικη γραμμη καθως και τοποθετηση και δευτερου μοντεμ.
Το adsl συνεχισει να αποσυνδεεται ανα 7 λεπτα κατι που μας λεει οτι ειναι προβλημα dslam/συσκεκριμενης πορτας.
Δηλωνεται βλαβη στην vodafone και περιμενουμε.
Ειμαι καπως επιφυλακτικος γιατι σε παρομοια κατασταση σε αλλο παροχο εγιναν τα παντα εκτος απο αλλαγη στην πορτα του dslam κατι που ηταν και η μοναδικη λυση.Η προηγουμε εταιρια απεστηλε και τεχνικο για μετρηση γραμμης χωρις αποτελεσμα αλλα δεν αλλαξε την συγκεκριμενη πορτα ειτε γιατι δεν ειχε αλλη πανω στο dslam ειτε για λογους οικονομιας μιας και μια πορτα δεν μπορει να επισκευαστει και αν ακυρωθει θα παραμενει ετσι δεσμευοντας μια θεση πανω στο dslam.Τελικα δημιουργηθηκε μεγαλη ταλαιπωρια και χρειαστικε καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ. για να γινει αποδευσμευση του βρογχου χωρις την αποπληρωμη των επιπλεον μηνων.
Μεχρι τωρα ημουν αρκετα ευχαριστημενος απο την παρουσα εταιρια και ελπιζω για το καλυτερο.

mitsosmimis
25-12-07, 15:50
Οφειλω να ειμαι δικαιος.
25/12/2007 - 14:00.
Το προβλημα φαινεται να εχει αποκατασταθει και φαινεται πως δεν ηταν τοσο σοβαρο οσο νομιζα αφου δεν χρειαστικε αλλαγη πορτας αλλα μαλλον καποιο reload.
Απο οτι φαινεται θα εχω ιντερνετ κανονικα στα χριστουγεννα.
Ευχαριστω και παλι για την αμεση εξυπηρετιση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.