PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet & mycosmos.gr



energie
06-04-05, 10:16
Εδω και 2 ημερες δεν μπορω να μπω sto mycosmos.gr .Xρησιμοποιοντας αλλον isp μπαινω κανονικοτατα !! γιατι ?????? εχει κανεισ παρομοιο προβλημα ?
αν φταιει η forthnet θα τουσ παρω και θα γινει χαμος.

aragorn
06-04-05, 10:22
Ούτε εγώ μπαίνω, αλλά δεν έχω δοκιμάσει με άλλον isp....

energie
06-04-05, 10:29
Δοκιμασα με otenet και μπαινει μια χαρα.Ti ρεζιλικια ειναι αυτα ?Tωτα τελευταια μου το κανει συχνα πυκνα σε διαφορα site ELEOSSSS

giorgosa
06-04-05, 10:41
ετοιμαζομουν να ανοιξω νεο θεμα, ωσπου ειδα αυτο...

Λοιπον, κοντευω να λαλησω!

εχω συνδεση otenet 384. ολα ειναι μια χαρα μεχρι χτες το βραδυ που δεν μπορω να μπω στο mail.mycosmos.gr

σημερα το πρωι τα ιδια, αλλα σε ολα τα αλλα site Μπαινει κανονικα. λεω θα ειναι προβλημα της cosmote, τους παιρνω μου λενε ολα ειναι ΟΚ!
κλεινω την adsl και μπαινω με dial-up (παλι Otenet) και μπηκε!

απο την otenet μου λενε οτι ειναι αλλοι οι servers gia pstn kai adsl :(

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

energie
06-04-05, 10:53
εστειλα email στη forthnet για να δουμε.παντως εμενα το κανει και σε αλλα site oχι μονο στο mycosmos

dtoubi
06-04-05, 12:34
Εγω με 4νετ μπαίνω κανονικά, τώρις μόλις μπήκα

del_ahmettt
06-04-05, 12:45
Πρίν 5 μέρες τό ίδιο πρόβλημα είχε ένας φίλος μου, ό οποίος προσπαθούσε να δει το maibox του από το PC μου (έχω Forthnet). Mια έμπαινε, μια δεν εμπαινε. Συγκεκριμένα το προβλημα εμφανιζόταν από το σημείο που ζήτουνταν τα στοιχεία του χρήστη και μετα.
Του συνεστησα να πάρει την Cosmote και να τους ξεχ...! Πήρε και αυτοί του ελεγαν ότι φταίνε τα cookies κτλ κτλ :-k

Δεν νομίζω ότι φταιει η Forthnet αφου το www.mycosmos.gr απαντούσε πάντα κανονικά.

chatasos
06-04-05, 13:14
Μάλλον κάποιοι "ενδιάμεσοι" είχαν πρόβλημα...και όχι τα άκρα. :-k :cool: :cool: :cool:

nickg78
06-04-05, 13:19
Δεν νομίζω να έκατσε η Forthnet να έκοψε την πρόσβαση στο mail.mycosmos.gr

Το πιο πιθανό είναι να βρίσκεται κάπου αλλού το πρόβλημα. Μην ξεχνάμε ότι το MyCosmos επανειλημμένα έχει αντιμετωπίσει προβλήματα. Ίσως έγινε αλλαγή σε κάποια IP και δεν είχαν ενημερωθεί ακόμη οι DNS της Forthnet, ενώ της Otenet ενημερώθηκαν πρώτοι (αφού ανήκουν σχεδόν στο ίδιο δίκτυο). Αν όντως γίνεται αυτό, χρειάζεται κάποιο διάστημα 24-48 ωρών για να ενημερωθούν όλοι οι DNS.

Πάντως από εδώ που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή (σύνδεση Forthnet LMDS) το MyCosmos ανοίγει μια χαρά.

sa1901
06-04-05, 13:44
Eγώ με 4νετ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μπαίνω κανονικά.

giorgosa
06-04-05, 14:28
το προβλημα οπως σας ειπα και πιο πανω το αντιμετωπισα με otenet, αλλα αποκατασταθηκε.

παντως με wap over gprs συνδεομουν κανονικα, το ιδιο και με dial-up...τωρα τι εφταιγε...ποιος ξερει...

ZORO
06-04-05, 17:09
Με forthnet αυτή την στιγμή που μιλάμε βλέπω το site

nnn
06-04-05, 23:46
Μάλλον κάποιοι "ενδιάμεσοι" είχαν πρόβλημα...και όχι τα άκρα.
Αυτή είναι η απάντηση που ψάχνετε.

sdikr
06-04-05, 23:54
Υπήρξε κάποια στιγμή πρόβλημα με την ΟΤενετ, οταν είχε περάσει καινούργιο range ip's τα οποία γινόταν block απο κάποια firewall

μήπως κάτι τέτοιο παίζει και τώρα;

ibok
09-04-05, 12:37
Παρομοίως τώρα που γράφω εχω ανοιχτό παράθυρο με την www.mycosmos.gr
Εχω 4rthnet.

deeph
11-04-05, 10:28
Παιδια με ποιο browser προσπαθητε να μπειτε στο site.Γιατι εγω προσπαθουσα με firefox και δεν το εβλεπε.Το ειδε μονο o explorer.Με forthnet ειμαι κι εγω...

aragorn
11-04-05, 12:21
Σήμερα είναι ΟΚ
Με firefox φυσικά!
ie μόνο για windowsupdate...

giorgosa
30-04-05, 15:44
σημερα παντως εχει προβληματα η προσβαση απο forthnet στο mail.mycosmos.gr.

o firefox λεει http1.1/server too busy
O IE Ηττp500, εσωτερικο σφαλμα :(

@ ADSLgr.com All rights reserved.