PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL και επιστροφή στον ΟΤΕ



Σελίδες : [1] 2

Tem
26-12-07, 01:19
H ανακοίνωση των νέων πακέτων του ΟΤΕ με αναβαθμισμένες ταχύτητες είναι βέβαιο ότι έχει ήδη ή θα έχει μελλλοντικά επιπτώσεις στο τοπίο των ADSL συνδέσεων και την κατανομή τους μεταξύ των παρόχων. Ας δούμε πως επηρεάζεται η HOL απο τις νέες αυτές εξελίξεις.

traderman
26-12-07, 01:31
με τα χιλια πισω στον οτε η αλτεκ μεσω οτε.

Tem
26-12-07, 01:36
Μετά απο αρκετό χρόνο παραμονής στην HOL, περιμένω απο μέρα σε μέρα την επιστροφή στον ΟΤΕ. Εχω κάνει ήδη σχετική αίτηση.

lyk
26-12-07, 01:40
Δεν εχω κάποιον λόγο για να επιστρέψω στον ΟΤΕ... εδώ αμάν έκανα να φύγω... :closed:

SouthDog
26-12-07, 01:47
Aπ το 2006 που 'βαλα dsl είχα χολ-shared...

τώρα όμως το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάω στην σταθερή σχέση (που την έ8αβα λιγουλάκι)

μου τα χουν κάνει τσουρέκια 2 χρόνια τώρα, έχω ρίξει τα καντήλια

περίμενα πολλές ώρες στην αναμονή για να μου πουν: δεν ξέρουμε τι γίνεται
δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, κάνουμε ανά8εση σε μηχανικό, ανοίγουμε τικετ, κλείνουμε τικετ
8α σας παρουμε τηλέφωνο................

Ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ:twisted:
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ:evil:και στο $#&@ολο

pnikolo
26-12-07, 03:35
Για να μεινεις στη HOL πρεπει νασαι ή πολυ ρομαντικος αιθεροβαμων ή μαζοχιστης

aa144
26-12-07, 03:57
Εγώ πάντως μένω επειδή είναι πιο φθηνά.

nikoslykos
26-12-07, 12:29
εε και εγω..δεν λεω οτι δεν εχω προβληματα αλλα βρισκω την τεχνικη υποστιριξη πολυ εξυπιρετικη..εστειλαν και τεχνικο για να μου ελεγξουν τις καλοδιοσεις κτλπ προχτες..( θα εχετε δει το προβλημα μου σε αλλα ποστ ) ε και βρεθηκε τελικα το προβ..και οι τιμες ειναι πολι καλες...

No-Name
26-12-07, 13:12
Πίσω στο θηρίο εννοείται;)

guzel
26-12-07, 13:15
οτε ? ποτε ξανα!!

hypatia
26-12-07, 14:58
Αν η hol μειώσει τις τιμές αντίστοιχα με του οτε θα παραμείνω στη hol.

lyk
26-12-07, 17:30
Είναι εύκολο η δημοσκόπηση να αποκτήσει δυνατότητα αλλαγής ψήφου? (δεν ξερω αν είναι τεχνικά εφικτό σε αυτό το φορουμ σόφτγουερ). Επειδή οι αναποφάσιστοι (3η επιλογή), κάποια στιγμή θα αποφασίσουν... Να μπορούν να την ενημερώσουν με την αποφαση τους...

tolisp
26-12-07, 17:37
Aπ το 2006 που 'βαλα dsl είχα χολ-shared...

τώρα όμως το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάω στην σταθερή σχέση (που την έ8αβα λιγουλάκι)

μου τα χουν κάνει τσουρέκια 2 χρόνια τώρα, έχω ρίξει τα καντήλια

περίμενα πολλές ώρες στην αναμονή για να μου πουν: δεν ξέρουμε τι γίνεται
δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, κάνουμε ανά8εση σε μηχανικό, ανοίγουμε τικετ, κλείνουμε τικετ
8α σας παρουμε τηλέφωνο................

Ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ:twisted:
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ:evil:και στο $#&@ολο

+100000 :oneup::oneup::oneup:

TRK
26-12-07, 21:40
Για μένα όλα θα κριθούν την επόμενη φορά που θα χρειασθεί να μιλήσω με την ΤΥ της ΧΟΛ.. Εάν χρειασθεί να περιμένω στην αναμονή πάνω από 10-15 λεπτά ειλικρινά σας λέω ότι θα καλέσω αμέσως το 134... Θεωρώ εξαιρετικής σημασίας το θέμα της πιοτικής εξυπηρέτησης...

aa144
26-12-07, 21:47
Καλύτερα να πάρεις το κινητό του Στέφανου που δουλεύει στη hol και να μιλάς με αυτόν άν έχεις πρόβλημα, αλλιώς από την εμπειρία μου δεν το βλέπω πιθανό να απαντάνε στην ΤΥ σε σύντομο χρόνο, ειδικά άμα τους παίρνουν και για θέματα όπως το πως να κλείσουν το ασύρματο του ΦΡΙΤΣ π.χ.

gkaska189
27-12-07, 09:47
Για να πώ την απόλυτη αλήθεια, από τις ταχύτητες που μου έδινε η HOL ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος, αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό, μεγάλο ρόλο παίζει (ιδίως από εδώ και πέρα με το ιδιόκτητο δίκτυο και τα προβλήματα που θα εμφανιστούν και θα εμφανίζονται) η εξυπηρέτηση και η έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση. Δυστυχώς από οτι διαπιστώνω στα δυο αυτά σημεία ο μόνος που τα καταφέρνει είναι ο ΟΤΕ.

tolisp
27-12-07, 14:35
Για να πώ την απόλυτη αλήθεια, από τις ταχύτητες που μου έδινε η HOL ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος, αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό, μεγάλο ρόλο παίζει (ιδίως από εδώ και πέρα με το ιδιόκτητο δίκτυο και τα προβλήματα που θα εμφανιστούν και θα εμφανίζονται) η εξυπηρέτηση και η έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση. Δυστυχώς από οτι διαπιστώνω στα δυο αυτά σημεία ο μόνος που τα καταφέρνει είναι ο ΟΤΕ.


Δεν ξέρω αν είναι ο μονος πάντως η HOL δεν το έχει... θυμίζει τον ΟΤΕ στην δεκαετία του 70-80... πρέπει να έχεις βύσμα για να δουν την βλάβη ...μέσα στον μηνα από την δήλωση - και για νέα σύνδεση 2 μήνες και βάλε... απλά απαράδεκτοι για το 2007 (η μάλλον 8...)

pkdan
27-12-07, 14:45
Εγώ γύρισα ΟΤΕ :oneup:
Από 6 ΜΒ που έπιανα με ΧΟΛ είμαι τώρα στα 8 και το τηλέφωνο μου ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :worthy:

tolisp
27-12-07, 14:49
Εγώ γύρισα ΟΤΕ :oneup:
Από 6 ΜΒ που έπιανα με ΧΟΛ είμαι τώρα στα 8 και το τηλέφωνο μου ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :worthy:


Xmmm υποψιάζομαι ότι θα ξεγυμνώσουμε την HOL και τις βλακείες που μας λέει όλο αυτό τον καιρό περί "κακών γραμμών" πολύ σύντομα... περιμένω και εγώ (όπως και άλλοι πρώην-HOL) να δούμε και να συγκρίνουμε... :evil:

nm96027
27-12-07, 14:58
Ψηφισα οτι θα μείνω στην hol για λογους που οι παλιοτεροι εχουν ξαναδιαβάσει:

Γνωρισα (οχι τον ερωτα) το broadband μολις με μετεφεραν απο την 384 που ειχα στα 4/1 στο ιδιοκτητο της hol στο πρωτο ιδιοκτητο DSLAM της στους Αμπελοκηπους. Ακουω OTE adsl και θυμαμαι πιταρισμένα dslam, μισες ταχύτητες, υψηλες τιμες και ενα ιντερνετ radio που δεν μπορουσε να παιξει....Ασφαλως τα πραγματα να εχουν βελτιωθει λιγο στον ΟΤΕ, αλλα οι προσωπικες εμπειρες του καθενος παραμένουν.

Ασφαλως ειναι και το οικονομικο στην μεση....


Πίσω στο θηρίο εννοείται

Εσυ μην λες ψεμματακια χρονιαρες μερες...;).Θα την κρατήσεις την hol και θα βαλεις ΟΤΕ επιπλεον γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να κατσεις σε ISP παραπανω απο 2 μηνες!:p:oneup:

Αρα μην μου κρυβεις την hol κατω απο το χαλακι!

SteVen200984
27-12-07, 15:50
Εγώ ξέρω ότι ο ΟΤΕ για το 24/1 θέλει ~30€ και άλλα ~15€ για το τηλέφωνο δλδ. ~90€ τη διμηνία. Και άλλα ~30€ τα πάγια ίσον ~120€ τη διμηνία. Αν μάλιστα έχεις γκόμενα που είναι σε εναλλακτικό, περνάμε και αυτό το ποσό.

Η HOL ζητάει 37+37=74€ και στα δίνει όλα. Αν δεν έχει κανείς πρόβλημα απτό (δλδ. καθόλου τηλέφωνο ή απελπιστικά αργό ίντερνετ) δεν βλέπω το λόγο να γυρίσει πίσω. Και ότι και να λένε οι γκρινιάρηδες όσο πάνε τα πράγματα θα στρώνουν, αποκλείεται να πάνε πίσω!

whitehed
27-12-07, 15:54
το σκεφτομαι και εγω...αναμενω εξελιξεις στην αγορα:whistle:

macviv
27-12-07, 17:02
εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με hol ....απλα εκανα αιτηση ΟΤΕ γιατι στην Αρτεμιδα δεν υπαρχει μονο ο ΟΤΕ

οποτε αντε γεια

psyxo7
27-12-07, 18:24
οτε hol forthnet ktlp είναι το ίδιο πράγμα: μεγάλες ανοργάνωτες εταιρίες που κοιτάνε πως να μας "γδύσουν" και τίποτα άλλο

στην χολ για να συνδεθώ στο duble play υπέφερα τα πάνδεινα
5 μήνες (ο ένας χωρίς τηλέφωνο-dsl)
μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά

αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα
δεν βλέπω το λόγο να φύγω από τι στιγμή που πληρώνω λιγότερα
αν τώρα ο οτε η οποιοσδήποτε άλλος κάνει κάποια πολύ καλύτερη προσφορα
θα περιμένω την απάντηση τις χολ κι αν αυτή δεν με ικανοποιεί θα φύγω..
:cool:

No-Name
27-12-07, 20:56
Ψηφισα οτι θα μείνω στην hol για λογους που οι παλιοτεροι εχουν ξαναδιαβάσει:

Γνωρισα (οχι τον ερωτα) το broadband μολις με μετεφεραν απο την 384 που ειχα στα 4/1 στο ιδιοκτητο της hol στο πρωτο ιδιοκτητο DSLAM της στους Αμπελοκηπους. Ακουω OTE adsl και θυμαμαι πιταρισμένα dslam, μισες ταχύτητες, υψηλες τιμες και ενα ιντερνετ radio που δεν μπορουσε να παιξει....Ασφαλως τα πραγματα να εχουν βελτιωθει λιγο στον ΟΤΕ, αλλα οι προσωπικες εμπειρες του καθενος παραμένουν.

Ασφαλως ειναι και το οικονομικο στην μεση....



Εσυ μην λες ψεμματακια χρονιαρες μερες...;).Θα την κρατήσεις την hol και θα βαλεις ΟΤΕ επιπλεον γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να κατσεις σε ISP παραπανω απο 2 μηνες!:p:oneup:

Αρα μην μου κρυβεις την hol κατω απο το χαλακι!

Είναι πισωγύρισμα με όποια μορφή και αν γυρίσεις στον ΟΤΕ είτε με τον υπάρχον ΤοΒ είτε με νέο:respekt:

Tem
27-12-07, 21:27
Xmmm υποψιάζομαι ότι θα ξεγυμνώσουμε την HOL και τις βλακείες που μας λέει όλο αυτό τον καιρό περί "κακών γραμμών" πολύ σύντομα... περιμένω και εγώ (όπως και άλλοι πρώην-HOL) να δούμε και να συγκρίνουμε... :evil:
η ώρα της σύγκρισης πλησιάζει

Mits
27-12-07, 21:43
η ώρα της σύγκρισης πλησιάζει

Κι εγώ αυτήν την ώρα περιμένω...

Tem
27-12-07, 21:49
Κι εγώ αυτήν την ώρα περιμένω...
αρκετοί περιμένουμε :oneup:. Είμαι σίγουρος για το καλύτερο αποτέλεσμα

mondo52
27-12-07, 23:09
μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα με hol.μαλλον ειμαι πολυ τυχερος σε αυτο το θεμα.δεν σκοπευω να φυγω οχι για οικονομικους λογους αλλα επειδη δεν ειχα κανενα προβλημα.αλλα αμα ξεκινησου τιποτα στραβα κανονικα...

JoeBar
28-12-07, 00:12
Ψηφισα οτι θα μείνω στην hol για λογους που οι παλιοτεροι εχουν ξαναδιαβάσει:

Γνωρισα (οχι τον ερωτα) το broadband μολις με μετεφεραν απο την 384 που ειχα στα 4/1 στο ιδιοκτητο της hol στο πρωτο ιδιοκτητο DSLAM της στους Αμπελοκηπους. Ακουω OTE adsl και θυμαμαι πιταρισμένα dslam, μισες ταχύτητες, υψηλες τιμες και ενα ιντερνετ radio που δεν μπορουσε να παιξει....Ασφαλως τα πραγματα να εχουν βελτιωθει λιγο στον ΟΤΕ, αλλα οι προσωπικες εμπειρες του καθενος παραμένουν.

Ασφαλως ειναι και το οικονομικο στην μεση....

Λίγο??? Καλό... :clap::lol::rofl:

:p

guzel
28-12-07, 00:14
λιγο ? καθολου θα ελεγα εγω :down: οπου εχει νιωσει την πιεση αρχιζει και κανει κατι..αναγκαστηκα πλεον

ultraxmode
28-12-07, 10:42
Πάντως εγώ, για να μην κρύβομαι, την ψάχνω με ΟΤΕ.. και ο τρόπος που με πλησίασαν (έστειλα μήνυμα μέσα απο το site τους με κάποιες ερωτήσεις σαν ενδιαφερόμενος) και μου απάντησαν ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ κάτι καλό μου δίνει να καταλάβω...

Προλαβαίνω αυτούς που θα πούν αμέσως πως "εεεε καλά...αφου λεφτά θέλουν, δεν θα σε πλησιάσουν κατευθείαν??" και τους θυμίζω πως η HOL "πλησίασε" τους πελάτες της με μία άκυρη διαφήμιση "πάρε 1 και σου το κάνω 4" που καμμία σχέση δεν είχε με την πραγματικότητα σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό...!!!

Συν του ότι, με το που έπαιρνες το πακέτο ΣΕ ΞΕΧΝΟΥΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ... ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΑΦΗ... δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις...

Εμένα αυτό μου στοίχησε... γιατί δεν τους δίνεις στο κάτω κάτω ούτε 1 ούτε 2 euro... 230 euros δώσαμε έκαστος για 1 χρόνο προβληματικής (μηδαμινής μάλλον) επικοινωνίας με την εταιρία που πληρώσαμε...

Αυτό το στύλ "δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις" που έφαγα όλο αυτό τον καιρό, και τα λάθη με τις χρεώσεις, και τα αμέτρητα τηλέφωνα που με είχαν στο περίμενε για να το σηκώσουν τελικά και να με κοροιδεύουν..εγώ τουλάχιστον ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ... έχω αξιοπρέπεια.. οπότε και΄σκέφτομαι ΓΕΝΙΚΑ να φύγω απο HOL ...όχι απλά προς OTE αλλά γενικά... τους βαρέθηκα..

yapergis
28-12-07, 11:15
Το ερώτημα είναι:

Θα δούμε καλύτερη ταχύτητα αν γυρίζουμε στον ΟΤΕ? Αντιμετωπίσαμε όλοι τα απίστευτα προβλήματα μέχρι να "μάθει" η HOL (Και η κάθε HOL γενικότερα) αλλά τώρα κάπως τα πράγματα είναι καλύτερα (αν εξεραίσεις το support που ακόμα δεν μπορείς να το πιάσεις με τίποτα).

Αλλά, ειδικά όλοι εμείς που έχουμε υποτίθεται έχουμε πληρώσει για 24 και πιάνουμε 4, ένα κίνητρο για να γυρίσουμε στον ΟΤΕ θα ήταν αν (με κάποιο μαγικό ραβδί) μπορεί να μας δώσει καλύτερη ταχύτητα από την HOL.

Και το ερώτημα είναι, πριν κάνω αίτηση μετάβασης στον ΟΤΕ, υπάρχει πιθανότητα να το ξέρω αυτό?

Γιάννης

ultraxmode
28-12-07, 11:52
Μόνο μέσα απο εδώ.. απο τα μέλη του foroum.. που ελπίζω θα είναι ειλικρινής να μας πούν αληθινά αν βλέπουν να υπάρχουν διαφορές στις ταχύτητες..

tolisp
28-12-07, 22:12
Πάντως εγώ, για να μην κρύβομαι, την ψάχνω με ΟΤΕ.. και ο τρόπος που με πλησίασαν (έστειλα μήνυμα μέσα απο το site τους με κάποιες ερωτήσεις σαν ενδιαφερόμενος) και μου απάντησαν ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ κάτι καλό μου δίνει να καταλάβω...

Προλαβαίνω αυτούς που θα πούν αμέσως πως "εεεε καλά...αφου λεφτά θέλουν, δεν θα σε πλησιάσουν κατευθείαν??" και τους θυμίζω πως η HOL "πλησίασε" τους πελάτες της με μία άκυρη διαφήμιση "πάρε 1 και σου το κάνω 4" που καμμία σχέση δεν είχε με την πραγματικότητα σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό...!!!

Συν του ότι, με το που έπαιρνες το πακέτο ΣΕ ΞΕΧΝΟΥΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ... ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΑΦΗ... δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις...

Εμένα αυτό μου στοίχησε... γιατί δεν τους δίνεις στο κάτω κάτω ούτε 1 ούτε 2 euro... 230 euros δώσαμε έκαστος για 1 χρόνο προβληματικής (μηδαμινής μάλλον) επικοινωνίας με την εταιρία που πληρώσαμε...

Αυτό το στύλ "δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις" που έφαγα όλο αυτό τον καιρό, και τα λάθη με τις χρεώσεις, και τα αμέτρητα τηλέφωνα που με είχαν στο περίμενε για να το σηκώσουν τελικά και να με κοροιδεύουν..εγώ τουλάχιστον ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ... έχω αξιοπρέπεια.. οπότε και΄σκέφτομαι ΓΕΝΙΚΑ να φύγω απο HOL ...όχι απλά προς OTE αλλά γενικά... τους βαρέθηκα..


Ακριβώς για τον ίδιο λόγο και εγώ έφυγα τόσο από το shared όσο και από την προεπιλογή φορέα (αν και με αυτήν δεν είχα κανένα πρόβλημα) ...δεν ανέχομαι την κοροϊδία και όλο αυτό το χαλι που παρουσιάζει η HOL τους τελευταίους μήνες....
Ταχύτητα όπως τα υπόλοιπα στατιστικά ΦΥΣΙΚA και θα τα κάνω post εδώ αν και... υπάρχει κανεις να πιστεύει ότι στον ΟΤΕ θα συγχρονίζω με ΛΙΓΌΤΕΡΑ από 7M???? :rofl::rofl::rofl:
(από όσους με ξέρουν φυσικά...)

jog
28-12-07, 22:21
Σταθερά στην hol.Απόλυτα ευχαριστημένος.

grsaint13
31-12-07, 01:29
Κι εγώ θα παραμείνω στη ΧΟΛ.

Προβλήματα φυσικά υπάρχουν.Σύρσιμο του ίντερνετ κάποιες φορές,θόρυβος στην τηλεφωνία μετά από συνεχόμενες ώρες λειτουργίας του φριτζ χωρίς reset.Εύχομαι με το καινούριο ρούτερ τα προβλήματα να λυθούν...

clyde
31-12-07, 02:21
Kαι οταν η ΗΟΛ ανεβασει την ταχυτητα η' κατεβασει κι αλλο τις τιμες,τι θα κανετε θα ξαναγυρισετε?
Ναι ενταξει,ο ΟΤΕ μετα απο 2 χρονια αποφασισε να ακολουθησει τις εξελιξεις αφου ειδε οτι κανεις δεν ψαρωνε πλεον με την "Απολυτη Σουπερ Γρηγορη" ταχυτητα των 768 του Conn-X.
Αλλα φανταστειτε τι θα ετοιμαζουν οι ιδιωτικες εταιριες τοτε.
Εξαλλου μας εχουν συνηθησει (και καλομαθει) και καθε χρονο ολο και ανεβαζουν την ταχυτητα και ολο και κατεβαζουν την τιμη.
Οποτε εγω θα παραμεινω στην ΗΟΛ.

digit
31-12-07, 02:32
Ειμαι ενα μηνα στη Vodafone/Hol. H επικοινωνια με τεχνικη υπηρεσια ακατορθωτη. Ταχυτητες [και τιμες] εξαιρετικες. Δεν σκεφτομαι να φυγω.

jaggelo
02-01-08, 14:12
Αν και όταν μπήκα στο ιδιόκτητο δίκτυο της hol σερνόμουνα για αρκετό καιρό,
μετέπειτα δεν αντιμετώπισα σοβαρά προβλήματα.

Και πρόσφατα που μου κόπηκε ξαφνικά η σύνδεση internet,
το φτιάξανε σε 3 μέρες από την δήλωση της βλάβης, και η ΤΥ έδειξε
εξαιρετικό ενδιαφέρον με συνεχείς κλήσεις στο κινητό μου,
κάτι που μου έκανε θετική εντύπωση.

Τουλάχιστον προς το παρών, δεν έχω λόγο να μεταφέρω την σύνδεση internet.
Και πες ότι το κάνω με πιθανό όφελος καλύτερη σύνδεση ή εξυπηρέτηση,
ποιος μπορεί να μου εγγυηθεί ότι δεν θα αντιμετωπίσω και στον ΟΤΕ
ανάλογα ή χειρότερα προβλήματα σε βάθος χρόνου ?

tolisp
02-01-08, 14:16
Και πρόσφατα που μου κόπηκε ξαφνικά η σύνδεση internet,
το φτιάξανε σε 3 μέρες από την δήλωση της βλάβης, και η ΤΥ έδειξε
εξαιρετικό ενδιαφέρον με συνεχείς κλήσεις στο κινητό μου,
κάτι που μου έκανε θετική εντύπωση.


Για άλλη HOL προφανώς μιλάμε... :rofl:

jaggelo
02-01-08, 14:26
Για άλλη HOL προφανώς μιλάμε... :rofl:

Μάλλον...;)

Μου έκανε φοβερή εντύπωση και μένα :stunned:

Εδώ μιλάμε, μου κλείνανε μόνοι τους τηλεφωνικό ραντεβού ,
για να τσεκάρουμε ότι όλα λειτουργούσαν ΟΚ όταν γύρναγα σπίτι :crazy:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η χρονική στιγμή,
αλλά μόλις είχαν ανακοινωθεί τα νέα προγράμματα conn-x ...:whistle:

grsaint13
02-01-08, 19:18
Μάλλον...;)

Μου έκανε φοβερή εντύπωση και μένα :stunned:

Εδώ μιλάμε, μου κλείνανε μόνοι τους τηλεφωνικό ραντεβού ,
για να τσεκάρουμε ότι όλα λειτουργούσαν ΟΚ όταν γύρναγα σπίτι :crazy:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η χρονική στιγμή,
αλλά μόλις είχαν ανακοινωθεί τα νέα προγράμματα conn-x ...:whistle:

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό.Μεγάλο ρόλο παίζει και να πέσεις σε σωστό υπάλληλο.Αν θέλει και έχει όρεξη να σε βοηθήσει,θα το κάνει.Αν πέσεις σε κάποιον που βαριέται...άστο καλύτερα!:down:

baskon
02-01-08, 20:03
Και εγω έχω vodafone/hol και είμαι σχετικα ικανοποιημένος οπότε προς το παρον δε φεύγω..
Παραπάνω αναφέρθηκε ότι κα΄ποιος φιλος περιμένει απτους ιδιωτες άνοδο ταχύτητας.
Και πως θα το κάνουν αυτό ;
Θα φέρουν οπτικες στα σπίτια μας;
Με τις υπάρχουσες τεχνολογίς είναι σχεδον απιθανο να δουμε κάποια βελτιωση ταχύτητας!
Μόνο με βελτίωση του χαλκου του οτε θα βλέπαμε άνοδο ταχύτητας ή με τοποθέτησει οπτικων ινων που πιο πιθανο ειναι να το κάνει ο οτες(λέμε τώρα)
παρά η hol ή οποιαδηποτε άλλη εταιρια.

apneagr
02-01-08, 20:07
Εγώ πάντως μένω επειδή είναι πιο φθηνά.

και εγω μαζι σου!!!:oneup:

southofnonorth
04-01-08, 02:59
Γύρισα ήδη στον ΟΤΕ. Ίσως - αν υπάρχει - η HOL σε κάνα τριάρι χρόνια να καταφέρει να αποκτήσει αξιοπρεπές επίπεδο παροχής υπηρεσιών.
Μέχρι τότε και επειδή πέρασα ένα γολγοθά 37 ημερών χωρίς τηλέφωνο και χωρίς καμιά υποστήριξη θα παραμείνω στον ΟΤΕ, ο οποίος έχει κάνει άλματα στην εξυπηρέτηση των πελατών του.

tolisp
04-01-08, 13:58
Γύρισα ήδη στον ΟΤΕ. Ίσως - αν υπάρχει - η HOL σε κάνα τριάρι χρόνια να καταφέρει να αποκτήσει αξιοπρεπές επίπεδο παροχής υπηρεσιών.
Μέχρι τότε και επειδή πέρασα ένα γολγοθά 37 ημερών χωρίς τηλέφωνο και χωρίς καμιά υποστήριξη θα παραμείνω στον ΟΤΕ, ο οποίος έχει κάνει άλματα στην εξυπηρέτηση των πελατών του.


Θα υπάρχει ως vodafone net με χαμηλού κόστους (και επιπεδου) υπηρεσίες όπως άλλωστε φαίνεται να είναι ο σχεδιασμός...:down:

Killthemall
04-01-08, 14:20
Μενω στον ΟΤΕ για εναν απλο λογο...Δεν δεχθηκε η ΗΟΛ μια μικρη συμπληρωματικη γραμμη στην αιτηση μου που ελεγε οτι αν σε 3 (τρεις) !!! μηνες δεν εχω συνδεθει στο δικτυο της αναλαμβανει την υποχρεωση να με γυρισει στον ΟΤΕ αμεσως και χωρις κοστσος!!!

tolisp
04-01-08, 14:28
Μενω στον ΟΤΕ για εναν απλο λογο...Δεν δεχθηκε η ΗΟΛ μια μικρη συμπληρωματικη γραμμη στην αιτηση μου που ελεγε οτι αν σε 3 (τρεις) !!! μηνες δεν εχω συνδεθει στο δικτυο της αναλαμβανει την υποχρεωση να με γυρισει στον ΟΤΕ αμεσως και χωρις κοστσος!!!


Για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν είναι λογικό να δεχτεί μια εταιρία συμπληρωματικούς ορους σε συμβόλαιο που (καλώς η κακώς) αντικατοπτρίζει την πολιτική της.
Με την ίδια λογική θα μπορούσα εγώ πχ να βάλω ορο να συγχρονίζω πάνω από 10M η να επισκευάζονται οι βλάβες το αργότερο σε μια βδομάδα...
Και τα δυο ακούγονται απόλυτα λογικά μεν αλλα... δεν υπάρχουν;)

Killthemall
04-01-08, 15:42
Ισως αν αρχιζαμε ολοι να ζηταμε...να μπορουσαμε τελικα να πετυχουμε και καποιες δεσμευσεις για τι οποιες ουτως η αλλως πληρωνουμε...
Αυτο το site θα μπορουσε να μας οργανωσει σε αυτο και να βελτιωσουμε κατι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.