PDA

Επιστροφή στο Forum : Logariasmos ΟΤΕ. Mhpos mas koroideyoun???



Stilskin
30-08-03, 15:04
Gyrnao xaroumenos apo tis diakopes mia xara ola oraia kai troo to proto flash!!!! Hrthe o logariasmos tou thlefonou 690 euro.
Sthn arxh leo mallon milhsa sta kinhta poly ora kai bale kai ta exoda tou adsl,egkatastah,syndromh klp klp tha eftase se ayto to noumero.

Molis pao na do thn analytikh xreosh logariasmou sthn deyterh selida blepo ena telos 132 euro pou to onomazoun ADSl-Telos Metaforas Thlefonikhs Syndeshs Sthn Idia Astikh Perioxh!!!

Na shmeiothei oti to telos energopoihshs kai ths egkatastashs tou adsl kathos kai h 3mhnh syndromh kai ta telh tou ote einai kanonika grammena kai yparxei kai h sosth xreosh.

Ayto pou thelo na matho einai ti sto kalo einai ayto to telos metaforas pou blepo ston logariasmo :!: :!: :!: :?: :?: :?: Mhpos anaferetai kapou sta pshla grammata ths symbashs? Ap oti eixa diabasei den anaferetai kapoio tetoio telos gia thn energopoihsh tou Adsl.
Kai sigoura den zhthsa na ginei metafora!!!!
Mhpos telika ekei ston ote mas koroideyoun???
An se kapoion exei erthei o logariasmos as mas pei an eide kati paromoio.

bond
30-08-03, 15:46
Το ποσό ταιριάζει με αυτό ακριβώς που λέει ότι είναι. Αντιγράφω από το pdf με τα τέλη, που είχε ανακοινώσει ο ΟΤΕ.

Μεταφοράς της ADSL πρόσβασης σε άλλη τηλεφωνική σύνδεση που λειτουργεί στην ίδια αστική περιοχή και καλύπτεται από το ίδιο DSLAM και µόνο για τις εργασίες που αφορούν στην ADSL πρόσβαση:
β) Για τη λιανική διάθεση, µε τη προϋπόθεση ότι η Τ/Φ σύνδεση ανήκει στον ίδιο τελικό χρήστη ποσό ίσο µε το 100% των εκάστοτε τελών ενεργοποίησης και εγκατάστασης της λιανικής διάθεσης της ADSL πρόσβασης.

Το γιατί ο ΟΤΕ σου χρέωσε μεταφορά της ADSL δεν μπορώ να το φανταστώ.

Stilskin
30-08-03, 16:08
Oso den mporeis na to fantasteis file bond allo toso den mporo kai ego na to fantasto!!!! Telika gia allh mia fora egrapse istoria pali o ote!!! Ti na tous peis???

Gia allh mia fora aperigraptoi oi typoi.... :x :x :x

JimBss
30-08-03, 16:19
Παρε τον λογαριασμό, πάνε στα γραφεία τους και βγάλε το άχτη που τους έχεις... Σε καμια περίπτωση μη το "φάς και κάτσεις"...

Stilskin
30-08-03, 16:27
Ennoeitai oti den tha to afhso etsi to thema!!! Tha pao sto ypokatasthma gia na matho kai ego pote zhthsa metafora kai den to thimamai!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Tous xrhsoplhronoume thn adsl e mhn mas kleboun ki allo!!! Ntaxei eftase o kompos sto xteni!!!!

adrian
30-08-03, 18:32
to idio egine kai se emena

pira tilefono ston 134 kai meta me piran apo ton topiko ote , mou ipan oti egine lathos kai na min to pliroso (siga min to plirona) otan piga omos na pliroso to logariasmo o ypalilos ekane ton kinezo kai ithele na pliroso olo to poso
telika den to plirosa ,elpizo na min mou kopsoun to dsl tora :)

Stilskin
30-08-03, 19:04
Toulaxiston katalabainoun pote kanoun blakeia!!!! Pali kala!!!!

Johny
31-08-03, 00:33
Πάνε στον κοντινότερο ΟΤΕ και βγάλε τα απωθημένα σου. Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο από τις διακοπές.:twisted: :twisted:

Stilskin
31-08-03, 08:45
:lol: :lol: :lol:

Tony_Ts
31-08-03, 17:03
Πάνε στον κοντινότερο ΟΤΕ και βγάλε τα απωθημένα σου. Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο από τις διακοπές.:twisted: :twisted:

Χαχαχαχα! Σωστό!

Salamandra
04-09-03, 01:59
Re stilskin megalos o logariasmos sou ma ti na pei kai o kahmenos o Tzes (blepe thread ''O portos mou logariasmos'') pou tou hrthe logariasmos 800 euro peripou xoris to modem!!!!!!!! :!:

Salamandra
04-09-03, 02:00
Re stilskin megalos o logariasmos sou ma ti na pei kai o kahmenos o Tzes (blepe thread ''O portos mou logariasmos'') pou tou hrthe logariasmos 800 euro peripou xoris to modem!!!!!!!! :!:

Stilskin
04-09-03, 02:12
Re stilskin megalos o logariasmos sou ma ti na pei kai o kahmenos o Tzes (blepe thread ''O portos mou logariasmos'') pou tou hrthe logariasmos 800 euro peripou xoris to modem!!!!!!!! :!:

Loipon ego to modem to agorasa metrhtois!!!!
Kai 2on ekopsa kai ta polla thlefonhmata sto kinhto ths gynaikas giati baraine poly h tseph.Gyro sta 150+ euro erxotan mono ta kinhta!!! 8O 8O 8O

bond
04-09-03, 10:27
Δεν μας είπες τι έγινε τελικά. Πήγες στον ΟΤΕ;

Stilskin
04-09-03, 23:15
Ναι πήγα και τελικά όπως σωστά είχα υποψιασθεί είχαν χρεώσει τον λογαριασμό μου με αυτό το άσχετο τέλος!!!
Τελικά όλα καλά!

Johny
05-09-03, 00:06
Όμως είμαι σίγουρος ότι ξαλάφρωσες λιγάκι.

Stilskin
05-09-03, 23:16
Σίγουρα γιατί και 150 ευρώ να σε χρεώνουν για κάτι άσχετο δεν νομίζω οτι είναι και οτι πιο ευχάριστο!

krge
05-09-03, 23:20
Να εύχεσαι μόνο μην σου έρθει στον επόμενο λογαριασμό πάλι το ίδιο και αυτή την φορά και με τόκο επειδή δεν τον είχες πληρώσει :P :P :P :P :P :P


ΚΟΛΛΑΕΙ ?? : Ελλάς Το Μεγαλείο Σου (σ.σ. με το δημόσιο και τον ΟΤΕ σου.) :wink:

Stilskin
05-09-03, 23:39
Μπα δεν νομίζω να φτάσουν σε αυτό το σημείο ο Ποτε! Αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις!!!

krge
05-09-03, 23:48
πΟΤΕ μην λές πΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....!! Δεν ξέρεις τι γίνεται :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


Ας ελπίσουμε να μην γίνει κάτι τέτοιο......

Λέτε να έχει κάνει ***στιά ο ΟΤΕ με καμία τράπεζα για να πουλήσουν δάνεια σε όσους δεν μπορούν να πληρώσουν τον λογαριασμό ?????? :roll: :roll: :roll:

Stilskin
06-09-03, 03:06
Για να πω την αλήθεια είμαι τυχερός που το είδα γιατί αν έλεγα σε κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας να πάει να το πληρώσει αφου έλειπα διακοπές θα πληρώναμε και τα κερατιάτικα του ΟΤΕ!!! Και μετά αντε να τους εξηγείς οτι ειναι λάθος ο λογαριαμός!!!

holy
07-09-03, 15:41
emena prwtos logariasmos irthe 570 esena 690 opote -120 pounai to asxeto telos ta idia mas irthan:>>> Ownz rofl

Stilskin
07-09-03, 16:01
Σχεδόν τα ίδια πληρώσαμε.Το πάγιο που είχα χρεωθεί ήταν 132 ευρώ και με ΦΠΑ έφτανε στα 155 ευρώ περίπου.
Ε δεν ζητάγαν και πολλά τα παιδιά μωρε!!! Μήπως θα έπρεπε να τους τα δώαω??? :x :x :x

krge
07-09-03, 19:27
Μήπως θα έπρεπε να τους πάς και κάνα κουτί γλυκά ?? έτσι για το καλό :?: :P :P :P

Stilskin
07-09-03, 19:29
:lol: :lol: :lol:
Δεν το σκέφτηκα να πώ την αλήθεια.... :twisted: :twisted:

krge
07-09-03, 22:56
:lol: :lol: :lol:

Koulis
05-10-03, 20:51
pira tilefono ston 134 kai meta me piran apo ton topiko ote , mou ipan oti egine lathos kai na min to pliroso (siga min to plirona) otan piga omos na pliroso to logariasmo o ypalilos ekane ton kinezo kai ithele na pliroso olo to poso
telika den to plirosa ,elpizo na min mou kopsoun to dsl tora

KALA DE KATALABATE OTI BARANE KI OPOY PIASEI?
PALIA TOYS TEXNH KOSKINO, MH SAS PW OTI STO KLEISIMO AYTA TA "LA8H" DEN FAINWNTAI KAI OI KYRIOI TA TSEPONWNTAI METAXY TOYS. EIDATE TI EGINE ME TON YPALLHLO TOY OTE POY TSEPWSE MISO MIRIO EYRA STO FALHRO THESSALONIKIS KAI AYTOI POY TON KALIPSAN APO TO TMHMA EINAI AKOMH EKEI KAI KANOYN KANONIKA TH DOYLEIA TOYS.

ibok
06-10-03, 18:52
Εμένα μου ήρθε ο 1ος λογαριασμός (ΦΕΣΙ) 439 ευρώ.Ολα ΟΚ εκτός από κάποια 122,83 +18% ευρώπουλα που ταχαρακτηρίζουν ως : ANAΔΡOMIKA ,ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1).
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
:evil:

yiapap
07-10-03, 10:37
Εμένα μου ήρθε ο 1ος λογαριασμός (ΦΕΣΙ) 439 ευρώ.Ολα ΟΚ εκτός από κάποια 122,83 +18% ευρώπουλα που ταχαρακτηρίζουν ως : ANAΔΡOMIKA ,ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1).
ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
:evil:

Π1 είναι το τέλος πρόσβασής για 384/128 για 2 μήνες (2x55) + κάποιες ημέρες. Παρακάτω πρέπει όμως να αφαιρεί το ποσό έκπτωσης (2x27.5)

ibok
07-10-03, 15:48
Όχι yiapap ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ.
Και στό 134 ενώ καταλαβαίνουν το λάθος δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΘΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑΞΥ 23/12 ΚΑΙ 29/12 .
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΑΝΕΙΣΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 144 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ ΖΗΤΑΝΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ?????? :evil: :evil:

yiapap
07-10-03, 15:52
Όχι yiapap ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ.
Και στό 134 ενώ καταλαβαίνουν το λάθος δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΘΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑΞΥ 23/12 ΚΑΙ 29/12 .
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΑΝΕΙΣΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 144 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ ΖΗΤΑΝΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ?????? :evil: :evil:

Μην είσαι σίγουρος ότι θα το συμψηφίσουν. Αν επιμένουν, ΖΗΤΑ ΤΟ ΓΡΑΠΤΩΣ (το ότι θα το συμψηφίσουν). Κάνε φασαρία, πάνε στον προϊστάμενο και ΚΥΡΙΩΣ ΜΗΝ πληρώσεις χρεώσεις που δεν ξέρεις (ούτε εσύ), τι είναι!!!

maria
08-10-03, 08:53
Προφανως βαριουνται στον ΟΤΕ της περιοχης σου γιατι μπορουν να εκτυπωσουν σε 5 λεπτα νεο λογαριασμο και να τον πληρωσεις επι τοπου.Και τις συμψηφησεις να τις κανουν αυτοι για τον επομενο λογαριασμο.Το ξερω γιατι το εχω κανει πολλες φορες.Αν αρνουνται να εκτυπωσουν νεο λογαριασμο και θελουν να τα πληρωσεις κανε φασαρια.Τι παει να πει δεν μπορουν να κανουν τιποτα?Αυτοι εκτυπωσαν τον πρωτο λογαριασμο, αυτοι ειναι που θα τον διορθωσουν.

ababapanos
09-10-03, 01:15
den ehw katalavei to exeis.... giati se olous tous pretous logariasmous ADSL hreononte kapia legomena ANADROMIKA? ti ine auta?

akoma thelw na rwtisw an ston prwto logariasmo o OTE hreonei pagia twn 2 protwn minwn? i 1os mina?

sooup
09-10-03, 02:46
Τα αναδρομικα ειναι οι μερες που χρησιμοποιεις την γραμμη σου πριν απο το διμηνο που αρχιζει να χρεωνει κανονικα ο οτε. Δηλαδη αν ξεκινησες π.χ στις 10 Σεπτεβριου,θα χρεωθεις 20 μερες επιπλεον στο λογαριασμο σου (οποτε 35+30+φπα περιπου) για Σεπ. και απο κει και περα τα λεφτα για το διμηνο που ακολουθει.Δυστυχως χρεωνεσαι τα παγια και τα προκαταβαλεις μαλιστα. 8O 8O 8O

ababapanos
09-10-03, 04:25
ke an hreonome ta pagia....logika ena pagio pou mou hrostane.....epidi to proplironw,pote mou to aferoune?

maria
09-10-03, 08:48
απλα αν κανεις ποτε διακοπη συνδεσης μαζι με τον τελευταιο χρεωστικο λογαριασμο θα ερθει κι ενας πιστωτικος για αυτα που εχεις προπληρωσει αλλα δεν χρησιμοποιησες.Αν πληρωσεις 1/10 τα παγια των 10 και 11 μηνα και κανεις διακοπη 1/11 θα σου επιστραφει στον πιστωτικο το παγιο του 11ου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.