PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Forthnet



dreaming123
27-12-07, 04:37
Να ποιο είναι το πρόβλημα μου...
Είχα ζητήσει να γίνει εξάμηνη συνδρομή και με πήραν τηλ για τα περαιτέρω και μου είπαν εντάξει και οτι θα μου έστελναν έναν λογαριασμό να καταθέσω τα χρήματα(όλα αυτα μέσα οκτωμβρίου)
Και σήμερα μου έρχεται λογαρισμός για 2 μήνες 41,70.
Τι μπορώ να κάνω?
Εγω ήθελα εξάμηνη συνδρομή ωστε αμα δεν έχει έρθει μεχρι τότε το Forthnet - 2play να κάνω διακοπή ωστε να πάω σε άλλο δίκτυο.
Τωρα με υποχρεώνουν να πληρώνω κάθε 2μηνο και αν θέλω να διακόψω να πληρώσω κιόλας?
H μπορώ να διακόψω κα ινα μεταβώ σε otenet?Γιατι βλέπω να αργεί το ιδιόκτητο της Forthnet(απο αρχές του έτους σε τέλη Φεβρουαρίου και ποιος ξέρει΄πότε τελικά θα έρθει).

LiveTVRadio
27-12-07, 04:51
Να ποιο είναι το πρόβλημα μου...
Είχα ζητήσει να γίνει εξάμηνη συνδρομή και με πήραν τηλ για τα περαιτέρω και μου είπαν εντάξει και οτι θα μου έστελναν έναν λογαριασμό να καταθέσω τα χρήματα(όλα αυτα μέσα οκτωμβρίου)
Και σήμερα μου έρχεται λογαρισμός για 2 μήνες 41,70.
Τι μπορώ να κάνω?
Εγω ήθελα εξάμηνη συνδρομή ωστε αμα δεν έχει έρθει μεχρι τότε το Forthnet - 2play να κάνω διακοπή ωστε να πάω σε άλλο δίκτυο.
Τωρα με υποχρεώνουν να πληρώνω κάθε 2μηνο και αν θέλω να διακόψω να πληρώσω κιόλας?
H μπορώ να διακόψω κα ινα μεταβώ σε otenet?Γιατι βλέπω να αργεί το ιδιόκτητο της Forthnet(απο αρχές του έτους σε τέλη Φεβρουαρίου και ποιος ξέρει΄πότε τελικά θα έρθει).

Ρώτα σε ένα forthnet-shop καλυτερα


( λίγο δύσκολο να τους πιάσεις στο τηλέφωνο).:rofl:

hel
27-12-07, 06:23
Να ποιο είναι το πρόβλημα μου...
Είχα ζητήσει να γίνει εξάμηνη συνδρομή και με πήραν τηλ για τα περαιτέρω και μου είπαν εντάξει και οτι θα μου έστελναν έναν λογαριασμό να καταθέσω τα χρήματα(όλα αυτα μέσα οκτωμβρίου)
Και σήμερα μου έρχεται λογαρισμός για 2 μήνες 41,70.
Τι μπορώ να κάνω?
Εγω ήθελα εξάμηνη συνδρομή ωστε αμα δεν έχει έρθει μεχρι τότε το Forthnet - 2play να κάνω διακοπή ωστε να πάω σε άλλο δίκτυο.
Τωρα με υποχρεώνουν να πληρώνω κάθε 2μηνο και αν θέλω να διακόψω να πληρώσω κιόλας?
H μπορώ να διακόψω κα ινα μεταβώ σε otenet?Γιατι βλέπω να αργεί το ιδιόκτητο της Forthnet(απο αρχές του έτους σε τέλη Φεβρουαρίου και ποιος ξέρει΄πότε τελικά θα έρθει).

Τι λέει το συμβόλαιο που υπέγραψες;

dreaming123
27-12-07, 12:50
Exω είχα υπογράψει για το εξάμηνο(το πακετό που έδινε).
Το παρακάτω email το έλαβα σήμερα...
Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας. Σας παρακαλούμε, όπως αγνοήσετε το παραστατικό που έχετε λάβει, για το οποίο θα εκδοθεί αντίστοιχο πιστωτικό. Η ανανέωση της συνδρομής σας με είναι εξάμηνη με ημερομηνία λήξης στις 04/06/2008 και ο κωδικός πληρωμής έχει σταλεί στην e-mail address που διατηρείτε στην εταιρεία μας.

deniSun
31-12-07, 19:07
Οπότε δεν το πληρώνεις και περιμένεις το νέο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.