PDA

Επιστροφή στο Forum : adslgr speed test



David
30-08-03, 18:55
Ekane kanis pano apo 380 kbps sto speed test pou mas parexei h adslgr;

SfH
30-08-03, 19:40
Me 384 xlwmo to kovw....gia na mh sou pw oti pisteyw oti einai rythmismenh se panw apo 384 h grammh sou gia na pianeis 44k+.

DimitrisKTM
31-08-03, 00:01
κατι δεν παει καλα με το test παιδια, και μενα λαθος μου τα βγαζει.

Η Σύνδεση Μου Παροχέας: Vivodi
Τύπος Σύνδεσης: ADSL
Μέγιστη Θεωρητική Ταχύτητα Σύνδεσης: 256 kbps
Μέγιστη Θεωρητική Ταχύτητα Μεταφοράς Δεδομένων: 31.25 KB/s
Τρέχουσα Ταχύτητα Σύνδεσης: 218.2 kbps
Τρέχουσα Ταχύτητα Μεταφοράς Δεδομένων: 26.64 KB/sec

dial-up 56 kbps

ISDN 64 kbps

ISDN 128 kbps

Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ 218.2 kbps

DSL 384 kbps

DSL 512 kbps

DSL 1024 kbps




Πίσω στο ADSLgr SpeedMeter
Σημείωση: Οι επιδόσεις σας ΔΕΝ καταγράφτηκαν στην βάση δεδομένων διότι είναι λανθασμένες
Τελευταίες μετρήσεις της Vivodi με αυτή την Σύνδεση
218.7 kbps 26.7 KB/sec

NeK
31-08-03, 00:30
Τώρα πρέπει να είναι εντάξει, ευχαριστώ που βρήκες το bug αυτό!

DimitrisKTM
31-08-03, 00:39
Ναι, ξαναπηγα και εκανα το τεστ και δεν ειπε για λανθασμενες επιδοσεις. :wink:

economist
31-08-03, 22:03
Για να πω την αλήθεια δεν το εμπιστεύομαι πολύ το test. Πριν από 2 λεπτά κατέβαζα ασταμάτητα με 54 ΚΒ/sec από Adobe (δείτε και την εικόνα). Αμέσως μετά έκανα το test και μου έδωσε αποτέλεσμα 43 ΚΒ/sec. Γενικά έχω δει ότι το site από το οποίο κατεβάζεις έχει μεγάλη σημασία. Από το ftp της otenet δεν έχς πέσει ποτέ κάτω από 56, από το tucows της otenet πάλι φτάνω το πολύ μέχρι 50. Από ενα ftp server ενός φίλου από το Πανεπιστήμιο (Αριστοτέλειο) κατεβάζω σταθερά με 60. Επίσης πρέπει να πω ότι βρίσκομαι σε εταιρικό περιβάλλον με 10 μηχανήματα online, web server και mailserver.

Σε κάθε περίπτωση μετά από 3 ημέρες με ADSL (πριν είχαμε μισθωμένη στα 256 και πληρώναμε τριπλάσιο από ότι σήμερα) είδα επιτέλους το φως μου και τα byte μου :wink:

Στο σπίτι δεν έβαλα ακόμα και δεν πρόκειτα να βάλω αν δεν πέσουν οι τιμές για οικιακούς χρήστες (δείτε και προηγούμενα post μου).

Με λίγα λόγια είμαι υπέρ ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες του πακέτου ondls 512 office. Το κόστος συγκριτικά με αυτό που πληρώναμε μέχρι σήμερα είναι 6 φορές μικρότερο για την εταιρεία μας.

economist
31-08-03, 22:05
Ξέχασα να βάλω την εικόνα στο προηγούμενο post :oops:

David
01-09-03, 00:48
Erotisi:

Giati mas fortonis tis grames me tryout, katevaze anthrope mou to kanoniko programa, min mas gemizis tis grames me tryouts!

:D :D :D :D


Plaka kano!

:P

holy
01-09-03, 13:23
nai the same here egw katebazw me 50k (forthnet 400/140kbits) kai to test ligo moufa mou fenete....

economist
01-09-03, 16:22
Erotisi:

Giati mas fortonis tis grames me tryout, katevaze anthrope mou to kanoniko programa, min mas gemizis tis grames me tryouts!

:D :D :D :D


Plaka kano!

:P

Χεχε!

καλά λές ;-)
Έλα όμως που θέλω να το παίζω και "νομοταγής χρήστης" Μουαααααχαχαχαχαχα!

David
02-09-03, 17:22
Ti katevazes apo ekei? Thes na sou stilo to kanoniko programa me e-mail?

:lol: :lol: :lol:

thelo kai ego na to paixo "piratis"

Hi hi hi

economist
02-09-03, 17:29
Ti katevazes apo ekei? Thes na sou stilo to kanoniko programa me e-mail?

:lol: :lol: :lol:

thelo kai ego na to paixo "piratis"

Hi hi hi

Κατέβαζα ένα δοκιμαστικό του Adobe Pagemeker για να δω πως μπορώ να στήσω ένα newsletter. Ευχαριστώ για την προσφορά αλλα λέω να μην πάρω διότι:
1. Μπορεί να είσαι κακός πράκτορας της BSA :wink:
2. Τελικά αν είναι να το χρησιμοποιήσουμε θα το αγοράσουμε διότι το θέλουμε για εμπορική χρήση

8)

David
02-09-03, 18:03
1. Μπορεί να είσαι κακός πράκτορας της BSA :wink:



Mallon to onomataki mou ftei, ouf, etsi einai, tora teleftaia den plirnomaste kala apo tin BSA, kai leo na xekiniso diki mou epihirisi, enoite oti kano plaka, mhn varate me petres, den exo kamia sxesi me thn BSA mono ligo, o pateras mou einai CEO ekei. :twisted: :twisted: :twisted:

:D :D :D :D :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.