PDA

Επιστροφή στο Forum : Οτενετ νέες τιμολογήσεις - Πληροφορίες



Σελίδες : [1] 2 3

Kyaner
28-12-07, 20:29
Οσον αφορα τις νεες τιμολογησεις, ΔΕΝ θα ισχυσουν για υπαρχοντες συνδρομητες. Οσοι θελετε να μπειτε στις νεες τιμολογησεις θα πρεπει να
1) Εχετε περασει την περιοδο υποχρεωτικης δεσμευσης της γραμμης σας (4+2μηνες)
2) Να πατε στο www.otenet.gr/hd (http://www.otenet.gr/hd) και να κατεβασετε την αιτηση απο τα Εντυπα αιτησεων για νεα συνδρομη η ανανεωση την ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ OnDSL KIT.
Η οποια να γνωριζετε οτι θα σας ΕΠΑΝΑΔΕΣΜΕΥΣΙ για αλλους 4+2 μηνες (4 προπληρωμενους συν 2 με λογαριασμο).

Οι τιμολογησεις ΔΕΝ προκιται να ισχυσουν αυτοματα σε υπαρχοντες συνδρομητες δυστηχως.... γιατι ειναι σχεδιασμενες για να τραβηξουν καινουργιους και να επαναδεσμευσουν για τουλαχιστον 6 μηνες ιδι υπαρχοντες συνδρομητες.

Με λιγα λογια, ΧΩΡΙΣ επαναδεσμευση ΔΕΝ μπαινετε στις καινουργιες τιμολογησεις.-

Ακομα και αν αιτηθειτε αναβαθμισης υπαρχουσας συνδεσης η οποια εχει περασει τον υποχρεωτικο χρονο δεσμευσης βαση του συμβολαιου που εχετε υπογραψει, ανευ δεσμευσης (δλδ Bundle) θα τιμολογηθειτε βαση των παλιων τιμων (τις τιμες ανα συνδεση που φενοντε διεγραμμενες στη σελιδα της Οτενετhttp://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslbundle/ondslbundleprices/).

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Οσοι αποστιλετε την αιτηση Η οποιαδηποτε αιτηση, στιλτε την μεσω ΦΑΞ και κρατηστε τον αριθμο απο τον οποιο στιλατε το ΦΑΞ για εξακριβωση (παρτε ενα τηλ 24 ωρες μετα την αποστολη). Μη στιλετε ταχυδρομικος γιατι με αυτο το τροπο μπορει να παρει ΕΩΣ και 15 μερες για να περαστι στο συστημα."

To μόνο που θα γίνει αυτόματα, θα είναι η αναβάθμιση όλων των 768 σε 1024 γιατί θα εξαλειφθεί η 768 ώς ταχύτητα συγχρονισμού.

Μετα απο αλλαγη πολιτικης στο τροπο τιμολογησης οι νεες τιμες θα ισχυσουν ΚΑΙ στους υπαρχοντες συνδρομητες και θα προσαρμοστουν αναλογα στους λογαρισμους του Φεβρουαριου με αναδρομικη ισχυει απο 1/1.
Μοναδικη εξαιρεση θα ειναι οσοι εχουν προπληρωσει διαφορετικο ποσο (απο τις νεες τιμολογησεις) για τη συνδεση τους και ακομα διανυουν το διαστημα αυτο, οπου μετα το περας της περιοδου, ο πρωτος λογαριασμος που θα τους ερθει θα ειναι βαση του νεου τιμολογιου.

manoulamou
28-12-07, 20:33
Δηλαδη οι νεες καταποντισμενες τιμες των προσβασεων
δεν θα ισχυσουν για τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες
αοριστου χρονου της OTEnet?
:hmm::hmm:

Kyaner
28-12-07, 20:37
Ποσο ποιο λιανα πρεπει να το κανω δλδ ?!

manoulamou
28-12-07, 20:43
Τοτε με την ιδια λογικη εξακολουθουν να υπαρχουν ΚΑΙ
οι ταχυτητες 768/192 οπως αναγραφεται εδω: (http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslhome/ondslhomeprices/)
:hmm:

Kyaner
28-12-07, 20:44
To μόνο που θα γίνει αυτόματα, θα είναι η αναβάθμιση όλων των 768 σε 1024 γιατί θα εξαλειφθεί η 768 ώς ταχύτητα συγχρονισμού.

Αντε να το ξανα πω....

Gordito
28-12-07, 20:46
Τροπους δεν εχεις; Παρατηρησες ηλικια και φυλο του ατομου που απαντας;

Kyaner
28-12-07, 20:50
Μηπως εβρισα η παρεβη καποιον απο τους κανονες του site ?
Αν ναι τοτε ζητω συγνωμη.
Αν επισης ειμουν λιγο αποτομος, συγχωρεστε με, ηταν δυσκολη μερα στη δουλεια και ισως μου βγηκε λιγο ασκημα.

Επισης πιστευω οτι το πληροφοριακο ποστ που εκανα ηταν αρκετα διευκρινιστικο αν κατσει καποιος να το διαβασει.

Gordito
28-12-07, 20:53
Δεν παραβιασες κανονα αλλα ησουν αποτομος.

Πολυ καλο θεμα παντως, ουτε εγω το γνωριζα.....

panoc
28-12-07, 20:57
περίργη κινηση απο οτενετ παντως, γιατι απο οτι εχουμε μαθει στον ΟΤΕ θα ισχυσουν για παλιους και νεους.

Kyaner
28-12-07, 21:02
Απο οτι καταλαβα εγω με το κοινο μου νου, ο ΟΤΕ προσπαθει να σπρωξει τα δικα του προιοντα (εξου και η μη αποδοση 24mb γραμμης απο την Οτενετ) πριν γινει η διαβοητη διοικητικη συγχωνευση (ΟΤΕ + Οτενετ) μετα της οποιας δεν εχω ιδεα τι θα επακολουθησι....

Τεσπα παω καμια βολτα να ξεσκασω μπας και ηρεμισω και λιγο.
Αφηστε μυνημα στο τηλεφωνητη :P

manoulamou
28-12-07, 21:20
Δεν παραβιασες κανονα αλλα ησουν αποτομος.

Πολυ καλο θεμα παντως, ουτε εγω το γνωριζα.....

:evil:Κανονες και τροποι :down: ασχετως νευρων και κουρασης
ή τους εχει καποιος ή οχι ... και δεν εχει να κανει με το σε ποιον απευθυνεται...
Τελικα δυστυχως ισχυει πως μεχρι τουδε δεν υπαρχει περιπτωση μειωσης
των τιμων προσβασης/παγιων γραμμης adsl απο ΟΤΕ
για τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες OTEnet αοριστου χρονου!
Πηρα στο 134 και μου ειπαν οτι μονο εαν περασουν σε αοριστου Conn-X
θα ισχυσουν οι μειωμενες τιμες που ανακοινωθηκαν:viking...
Εστω κι ετσι, χρησιμο και το θεμα και η ενημερωση!

panoc
28-12-07, 21:23
Τελικα δυστυχως ισχυει πως μεχρι τουδε δεν υπαρχει περιπτωση μειωσης
των τιμων προσβασης/παγιων γραμμης adsl απο ΟΤΕ
για τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες αοριστου χρονου!
για τους συνδρομητες connex αναφερεσε ή για τους συνδρομητες otenet?

manoulamou
28-12-07, 21:34
Για την ΟΤΕνετ γινεται η ολη φασαρια,
που την εχουν απ ο,τι προκυπτει στο φτυσιμο λογω της επερχομενης (?) συγχωνευσης,
ενω αντιθετως προωθουν το "δικο τους" Conn-X...
Anyway εκανα και το σχετικο edit...:) για αποσαφηνιση.:)

pnikolo
28-12-07, 23:12
Σε λιγο η οτενετ θα μετρα τους πελατες της στο ενα χερι:rofl:
Α και αυτους μεχρι να ληξη η δεσμευση τους

manoulamou
28-12-07, 23:16
Σε λιγο η οτενετ θα μετρα τους πελατες της στο ενα χερι:rofl:
Α και αυτους μεχρι να ληξη η δεσμευση τους

Εσυ μιλας για τα OnDsl Kit, εμεις κλαιμε για τις αοριστου:p....

Jazzer
28-12-07, 23:21
Mα καλά, είναι σαν να θέλει η Otenet να "διώξει" τους πελάτες της με αυτό που κάνει. Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα η νέα τιμολογιακή της πολιτική.
Η μήπως υπάρχει γραμμή για να "μετακομίσουν" σε πακέτα conn-x οι πελάτες ? :hmm:

Kyaner
28-12-07, 23:36
:evil:Κανονες και τροποι :down: ασχετως νευρων και κουρασης
ή τους εχει καποιος ή οχι ... και δεν εχει να κανει με το σε ποιον απευθυνεται...


Λοιπον, οταν καθομαι, απο τη καλη μου τη καρδια, σπαταλοντας το προσωπικο μου χρονο και γραφω μια ενημερωση, για δικο ΣΑΣ οφελος, οσο ποιο απλα και διευκρινιστικα δυναμαι, επισημαινοντας πολλαπλες φορες το ιδιο και το ιδιο ακριβως θεμα και το πρωτο πραγμα που με ρωτανε ειναι αυτο που εχω επισημανει. Αυτο εμενα μου δειχνει οτι δεν εκατσε να το διαβασει ο ανθρωπος που με ρωταει, που δειχνει ασεβεια προς το δικο μου κοπο και χρονο.
Οταν λεω
1 + 1 = 2
1 + 1 = 2
1 + 1 = 2

Και αμεσως μετα με ρωτατε 1 + 1 = ? Νομιζω οτι το μικρο μου ξεσπασμα ηταν φυσικο οπως θα ηταν και απο οποιοδηποτε ανθρωπο.
Γνωριζω οτι για καθηγητης δε κανω, το δοκιμασα και δεν εχω την απαιτουμενη υπομονη, δε μου παει. Αλλα οπως ειπα και πριν, εαν καθοταν να διαβασει προσεχτικα το ποστ που εκανα, ΔΕΝ θα εκανε την ερωτηση που εκανε.

Η αντιδραση μου ηταν αντιστοιχη της αντιμετοπισης που ελαβα.
Αν δεν ειχα καλυψει το ερωτημα, ευχαριστως να απαντουσα.

manoulamou
29-12-07, 00:02
Καθενας μας εχει δικαιωμα στην απορια, την αμφιβολια, την αγνοια
ακομη και σε στιγμες μεγαλειωδους αποβλακωσης...!!!
Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο εξυπνοι ουτε απλα κουρασμενοι και εκνευρισμενοι,
μπορει να ειμαστε απολυτα εξαντλημενοι και οι καλοι τροποι παντα υποχρεωνουν...
Εαν δεν ηθελες ερωτησεις ας ζηταγες να κλειδωθει το θεμα.
Χρονια Πολλα με υγεια και καλη σου νυχτα!!!

Kyaner
29-12-07, 00:20
Θα μπορουσα καληστα να το συνεχισω, αλλα δεν υπαρχει λογος, απλα υπαρχει ελειψη συνενοησης και ακρη δε προκιται να βρεθει.

Εγω εκανα αυτο που πιστεψα οτι θα βοηθουσε τους χρηστες της Οτενετ να κατανοησουν 2 πραγματα, απο εκει και περα αν δε μπορειτε να καταλαβετε, γραψτε οτι αγαπατε.
Εγω δεν απανταω σε κανενα αλλο ερωτημα για να σταματησω να παρεξηγουμαι χρονιαρες μερες. Δεν εχω καμια ορεξη να χαλασω τη ζαχαρενια μου για κανεναν.

shaq141a
29-12-07, 10:26
Η κοροιδία στο μέγιστο. Να είσαι καλά ΟΤΕΝΕΤ. Σε ευχαριστούμε.

manoulamou
29-12-07, 12:42
Ειπαμε "φταιει ο ΟΤΕ" γιατι αυτουνου ειναι τα παγια που δεν λενε να πεσουν!
Πώς μετα να μην χαλασει η ... καφετιερα;:p

DrDSL
30-12-07, 06:09
Λοιπόν εγώ αγόρασα το OnDSL Kit στα 2 Mbps το 2006. Η τιμή τότε ήταν 26 ευρώ/μήνα και στο WebSelfCare μου έβγαζε "OnDSL Kit S3". Ένα χρόνο μετά (περίπου στα μέσα του 2007) που άρχισαν να δίνουν τα 8 Mbps έκανα τη σχετική αίτηση αναβάθμισης και πήγα στα 8 Mbps με εξάμηνη δέσμευση και τιμή 43,90 ευρώ/μήνα. Τώρα στο WebSelfCare μου βγάζει "OnDSL Bundle Home S5" και έχει την ένδειξη "αορίστου". :hmm:

Ερώτημα: Τι παίζεται με τη σύνδεσή μου; Είμαι "αορίστου", "kit" ή "bundle" τώρα; Μάλλον το τελευταίο, αν κρίνω απ' το WebSelfCare... Πάντως από αυτά που διαβάζω πιστεύω πως δεν θα αλλάξει η τιμολόγησή μου αν το αφήσω έτσι χωρίς να κάνω κάτι. Μάλλον πρέπει να στείλω τη σχετική αίτηση της προσφοράς και να επαναδεσμευτώ για 6 μήνες. Δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί περιμένω τη διάθεση της 24-άρας με 30 ευρώ/μήνα για να κάνω κατευθείαν αναβάθμιση σ' αυτήν.

Πάντως θα περίμενα να έχω προσωπική ενημέρωση γιαυτό το θέμα απ' την OTEnet! Κάποιοι που δεν το ξέρουν θα συνεχίσουν να πληρώνουν με τις παλιές τιμές... Είναι ανήθικο από μέρους τους να μην μας ενημερώνουν με ένα προσωπικό email. Αντίθετα, μας έχουν βομβαρδίσει στην κυριολεξία με emails για dialers και να προσέχουμε για ιούς κ.λ.π. Αυτά μας μαράνανε... Τα ζουμερά emails με τις προσφορές και το τι μπορούν να κάνουν οι υφιστάμενοι συνδρομητές δεν τα στέλνουν... Σου λέει άσε τα κορόιδα να πληρώνουν κι αν/όταν τους ξινίσουν οι παλιές τιμές και ζητήσουν να φύγουν τότε τους ενημερώνουμε για τις νέες... :down: :down: :down:

GeorgeNorth
30-12-07, 06:28
Κι εγω ημουν στην ΟΤΕΝΕΤ παλια παιδια... Την εκανα ομως για ΟΤΕ και Conn-X τελικα! Και ειδα την υγεια μου!

manoulamou
30-12-07, 07:47
Λοιπόν εγώ αγόρασα το OnDSL Kit στα 2 Mbps το 2006. Η τιμή τότε ήταν 26 ευρώ/μήνα και στο WebSelfCare μου έβγαζε "OnDSL Kit S3". Ένα χρόνο μετά (περίπου στα μέσα του 2007) που άρχισαν να δίνουν τα 8 Mbps έκανα τη σχετική αίτηση αναβάθμισης και πήγα στα 8 Mbps με εξάμηνη δέσμευση και τιμή 43,90 ευρώ/μήνα. Τώρα στο WebSelfCare μου βγάζει "OnDSL Bundle Home S5" και έχει την ένδειξη "αορίστου". :hmm:

Ερώτημα: Τι παίζεται με τη σύνδεσή μου; Είμαι "αορίστου", "kit" ή "bundle" τώρα; Μάλλον το τελευταίο, αν κρίνω απ' το WebSelfCare... Πάντως από αυτά που διαβάζω πιστεύω πως δεν θα αλλάξει η τιμολόγησή μου αν το αφήσω έτσι χωρίς να κάνω κάτι. Μάλλον πρέπει να στείλω τη σχετική αίτηση της προσφοράς και να επαναδεσμευτώ για 6 μήνες. Δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί περιμένω τη διάθεση της 24-άρας με 30 ευρώ/μήνα για να κάνω κατευθείαν αναβάθμιση σ' αυτήν.

Πάντως θα περίμενα να έχω προσωπική ενημέρωση γιαυτό το θέμα απ' την OTEnet! Κάποιοι που δεν το ξέρουν θα συνεχίσουν να πληρώνουν με τις παλιές τιμές... Είναι ανήθικο από μέρους τους να μην μας ενημερώνουν με ένα προσωπικό email. Αντίθετα, μας έχουν βομβαρδίσει στην κυριολεξία με emails για dialers και να προσέχουμε για ιούς κ.λ.π. Αυτά μας μαράνανε... Τα ζουμερά emails με τις προσφορές και το τι μπορούν να κάνουν οι υφιστάμενοι συνδρομητές δεν τα στέλνουν... Σου λέει άσε τα κορόιδα να πληρώνουν κι αν/όταν τους ξινίσουν οι παλιές τιμές και ζητήσουν να φύγουν τότε τους ενημερώνουμε για τις νέες... :down: :down: :down:
Εαν δεν παμε Conn-x νεες τιμες (παγιων ΟΤΕ) γιοκ!:crazy:

Εμενα παντως ΠΟΤΕ δεν μου εστειλαν email για ιους, dialers κλπ. Α ΝΑΙ... ξεχασα
δεν εχω ενεργοποιησει τον δικο τους λογ/σμο :p εχω μονο κατι free της πλακας...
Απο του ... χρονου που θα καταλαγιασει ο πανικος ισως παω κι εγω σε Conn-x
για το μεγαλυτερο upload.
Εχω το "αστερακι" USR 9105 σκυλι στη δουλεψη μου, λετε να μου δωσουν κι εμενα
καποιο δωρακι ενσυρματο modem και εαν ναι σε ποια ταχυτητα το δικαιουμαι?

LiveTVRadio
30-12-07, 09:12
Οσον αφορα τις νεες τιμολογησεις, ΔΕΝ θα ισχυσουν για υπαρχοντες συνδρομητες. Οσοι θελετε να μπειτε στις νεες τιμολογησεις θα πρεπει να
1) Εχετε περασει την περιοδο υποχρεωτικης δεσμευσης της γραμμης σας (4+2μηνες)
2) Να πατε στο www.otenet.gr/hd (http://www.otenet.gr/hd) και να κατεβασετε την αιτηση απο τα Εντυπα αιτησεων για νεα συνδρομη η ανανεωση την ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ OnDSL KIT.
Η οποια να γνωριζετε οτι θα σας ΕΠΑΝΑΔΕΣΜΕΥΣΙ για αλλους 4+2 μηνες (4 προπληρωμενους συν 2 με λογαριασμο).

Οι τιμολογησεις ΔΕΝ προκιται να ισχυσουν αυτοματα σε υπαρχοντες συνδρομητες δυστηχως.... γιατι ειναι σχεδιασμενες για να τραβηξουν καινουργιους και να επαναδεσμευσουν για τουλαχιστον 6 μηνες ιδι υπαρχοντες συνδρομητες.

Με λιγα λογια, ΧΩΡΙΣ επαναδεσμευση ΔΕΝ μπαινετε στις καινουργιες τιμολογησεις.-

Ακομα και αν αιτηθειτε αναβαθμισης υπαρχουσας συνδεσης η οποια εχει περασει τον υποχρεωτικο χρονο δεσμευσης βαση του συμβολαιου που εχετε υπογραψει, ανευ δεσμευσης (δλδ Bundle) θα τιμολογηθειτε βαση των παλιων τιμων (τις τιμες ανα συνδεση που φενοντε διεγραμμενες στη σελιδα της Οτενετhttp://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslbundle/ondslbundleprices/).

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Οσοι αποστιλετε την αιτηση Η οποιαδηποτε αιτηση, στιλτε την μεσω ΦΑΞ και κρατηστε τον αριθμο απο τον οποιο στιλατε το ΦΑΞ για εξακριβωση (παρτε ενα τηλ 24 ωρες μετα την αποστολη). Μη στιλετε ταχυδρομικος γιατι με αυτο το τροπο μπορει να παρει ΕΩΣ και 15 μερες για να περαστι στο συστημα."

To μόνο που θα γίνει αυτόματα, θα είναι η αναβάθμιση όλων των 768 σε 1024 γιατί θα εξαλειφθεί η 768 ώς ταχύτητα συγχρονισμού.
-------------------------------------------------------------
Οσον αφορα Conn-x θα θελαμε μια διευκρίνηση αν γίνεται.
Βάλαμε conn-x 2mbit ενεργό απο 8-12-2007 ( μεσω τηλ. στο 134 )( 29,5 euro/month)
( Μας στείλαν το modem baudtec usb χωρις χρέωση , το οποίο επάνω γράφει conn-x )

Στίς 26-12-2007 ζητήσαμε αναβάθμιση στα 4 mbit ( μέσω 134 παλι)
( Είπαν ότι θα μας στείλουν επίσης modem baudtec απλο, χωρίς χρέωση, λόγω αναβάθμισης σε 4mbit )( Δηλαδή θα ξαναστείλουν usb ; )
Θεωρητικά θα πρέπει να πληρώνουμε 22,5 euro/month , σωστά ;;;
( Στο 134 που είχαμε ζητήσει αναβάθμιση σε 4 mbit μας διαβεβαίωσαν ότι ειναι 22,5 euro )

Παρακαλώ δώστε μας μια απάντηση σχετικά με τις χρεώσεις. Και επίσης αν αναβαθμιστουμε πάλι σε 8mbit λέτε να στείλει κι άλλο modem ;
:(

( Αμα είναι να βγούμε στη λαϊκή να πουλάμε ... εδω τα καλά conn-x )
:)

manoulamou
30-12-07, 10:21
Δινουν ενσυρματο modem εφ οσον ή εισαι καινουργιος πελατης
ή θεωρουν πως αυτο για το οποιο τωρα πρεπει να σε καλυψουν
δεν καλυπτοταν απ το προηγουμενο που ειχες...
Τιμες ο,τι σου λενε στο 134 (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?shid=393&hop=h&wid=608)!
ΕΔΩ παντως μιλαμε για ΟΤΕνετ ερωτησεις για Conn-X υπαρχει σχετικο νημα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=159274)!;)

LiveTVRadio
30-12-07, 12:13
Δινουν ενσυρματο modem εφ οσον ή εισαι καινουργιος πελατης
ή θεωρουν πως αυτο για το οποιο τωρα πρεπει να σε καλυψουν
δεν καλυπτοταν απ το προηγουμενο που ειχες...
Τιμες ο,τι σου λενε στο 134 (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?shid=393&hop=h&wid=608)!
ΕΔΩ παντως μιλαμε για ΟΤΕνετ ερωτησεις για Conn-X υπαρχει σχετικο νημα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=159274)!;)

1) Εμένα όμως είπε ότι θα ξαναστείλουν. ( Να υποθέσω διότι το usb δεν κάνει για τα 4 mbit, δηλαδη θα στείλουν router ενσύρματο ; )

2) Πολυ χαίρομαι που πήρα conn-x και όχι Ondsl ( ευχαριστω για τη διευκρίνηση), αν και αρχικά φαινόταν φτηνότερο το ondsl , αλλα πρακτικά μετα τη μειωση τιμών του conn-x άξιζε η επιλογή.

valen_gr
30-12-07, 13:00
Ωραια, εχω μπερδευτει....καταλαβα λοιπον, οτι για να εχω τις νεες τιμες, πρεπει να κανω νεα δεσμευση.
Εγω, πληρωνω 35.5 ευρω το μηνα για 2 ΜΒps αυτη τη στιγμη....ελεος.
Λοιπον, ηθελα να ειμαι στα 24 με τα 29 ευρω. Ομως, η οτενετ, δεν εχει ακομα διαθεσιμη την ταχυτητα αυτη.

Τα 2 ερωτηματα μου λοιπον ειναι ..

1) Σκοπευτει η οτενετ να δωσει 24 μβιτ και ποτε, για να ξερω εαν αξιζει να περιμενω, πχ εαν ειναι ενας μηνας, θα περιμενω

2) διαβασα οτι αρκετοι σας φευγετε απο οτενετ και πατε σε conx. Επειδη το username μου στην οτενετ το εχω απο το 1998 , και δεν θελω να το χασω, και επειδη το providing του conx παλι γινεται απο την οτενετ, μπορεις να πας απο οτενετ σε conx χωρις να αλλαξεις username? θα ειναι παλι δηλαδη της μορφης ****@otenet.gr το εμαιλ μου?

Βασικα θελω να παω στην 24αρα, χωρις να αλλαξει το email μου, απο την μορφη που εχει τωρα.
Ευχαριστω!

manoulamou
30-12-07, 13:41
Τα username/password και στην conn-x τα δινει η ΟΤΕνετ...
Ουτε αυτα ουτε τα emails αλλαζουν απο οτενετ σε κονεξ!
Για καθε περιεργη απορια εκτος ημων των αδαων (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=159274);)
πολυ εξυπηρετικοι ειναι , παρ ολο το χαμο και στο 134...

valen_gr
30-12-07, 17:03
Ευχαριστω, αλλα μετα τις πρωτες 9 σελιδες, κουραστηκα.... :p :p

θα παρω το 134 μετα το νεο ετος, γιατι δουλευα παλαιοτερα σε call center και ξερω απο πρωτο χερι ποσο μισουσαμε κατι καμμενους που παιρνανε για γελοια πραγματα (λογαριασμους, κτλ) ανημερα χριστουγεννα η πρωτοχρονια...ελεος, δεν ειχαν τιποτα αλλο να κανουν!??!
χεχε!

Καλες γιορτες !

DrDSL
30-12-07, 17:14
Εαν δεν παμε Conn-x νεες τιμες (παγιων ΟΤΕ) γιοκ!:crazy:
Αν δεν σε χαλάει η εξάμηνη δέσμευση νομίζω μπορείς να μείνεις OTEnet με τις νέες τιμές (αν έχω καταλάβει σωστά). Απλά στέλνεις την αίτηση της προσφοράς και δεσμεύεσαι. Δεν ξέρω αλλά έχω βαρεθεί το μπαλάκι μεταξύ παρόχων, πήγαινε-έλα, καθυστερήσεις κ.τ.λ. Όταν αρχίσει η OTEnet να δίνει τα 24 Mbps με 30 ευρώ/μήνα θα το πάρω, κι ας έχει τη δέσμευση. Έχω βαρεθεί πια...

RAN71
30-12-07, 22:13
Εγω τον Νοεμβριο αναβαθμισα το Οndsl kit που ειχα (ηταν πλεον αοριστου) απο 768 σε 1024 (bundle), με χρηση της ειδικης προσφορας που ειχε τοτε με 6μηνη δεσμευση (19,5 για 1mb).
Το επομενο μηνα λογω των νεων τιμων εκανα παλι αναβαθμιση στα 4 χρησιμοποιωντας ομως και παλι την αιτηση ειδικης προσφορας ondsl kit/bundle, και η τιμολογηση μου θα γινεται με τις μειωμενες τιμες (22,5 για 4mb) με τον ορο βεβαια της 6μηνης παραμονης απο την ημερομηνια της ενεργοποιησης της αναβαθμισμενης γραμμης..
η δεσμευση του 6 μηνου αφορα την παραμονη στην Οτενετ και οχι ντε και καλα στο πακετο που κανεις αιτηση..μπορεις να κανεις οσες αναβαθμισεις θες στο διαστημα αυτο και καθε φορα να πληρωνεις τιμες τυχον προσφορων που τρεχουν.

w4tt4n4b3
31-12-07, 04:28
Δελτίο τύπου ΟΤΕ
ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ CONN-X ΕΩΣ ΚΑΙ 44,5%
ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΩΣ 24 MBPS
Αθήνα, 18 Δεκεμβρίου 2007

- Νέες μειωμένες τιμές για όλους τους πελάτες
- Δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας 768 Kbps σε 1024 Kbps με νέα τιμή 16,50 ευρώ
- Νέα ταχύτητα έως 24 Mbps με 29,90 ευρώ το μήνα

Νέες χαμηλότερες τιμές, έως και 44,5% ανακοινώνει ο ΟΤΕ για το conn-x. Οι νέες τιμές έχουν αναδρομική ισχύ από 17/12/2007 και αφορούν τόσο τους νέους όσο και τους υφιστάμενους πελάτες.

manoulamou
31-12-07, 10:01
Δελτίο τύπου ΟΤΕ
ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ CONN-X ΕΩΣ ΚΑΙ 44,5%
ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΩΣ 24 MBPS
Αθήνα, 18 Δεκεμβρίου 2007

- Νέες μειωμένες τιμές για όλους τους πελάτες
- Δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας 768 Kbps σε 1024 Kbps με νέα τιμή 16,50 ευρώ
- Νέα ταχύτητα έως 24 Mbps με 29,90 ευρώ το μήνα

Νέες χαμηλότερες τιμές, έως και 44,5% ανακοινώνει ο ΟΤΕ για το conn-x. Οι νέες τιμές έχουν αναδρομική ισχύ από 17/12/2007 και αφορούν τόσο τους νέους όσο και τους υφιστάμενους πελάτες.
:hmm: Δυστυχως η λεξη κλειδι ηταν το Conn-X κι εκει παει το ΟΛΟΥΣ,
αλλά για τα παγια οσων εχουν γραμμη ΟΤΕ και OTEnet αοριστου τπτ.
Ισως κατι ψιχουλα συνολικα σε πακετα ή/και με δεσμευση...:(

Flareman
31-12-07, 18:14
Μισό, γιατί με τα πολλά μπερδεύτηκα.

Έχω ΟΤΕνετ ΔΙΟΔΟΣ 768 πάνω από έναν χρόνο, έχω περάσει πλέον σε αορίστου. Εγώ τώρα με τα 11,90 το μήνα που δίνω, θα δω αύξηση στα 1024/256; (γιατί με καίει και το upload, κακά τα ψέμματα) Και αν ναι, από πότε;

Και κάτι ακόμα, για να επωφεληθώ των νέων χρεώσεων τι πρέπει να κάνω; Καλά καλά γίνεται ή οι μειώσεις είναι αποκλειστικά και μόνο για ConnX πελάτες;

lewton
01-01-08, 07:45
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μπορεί ο ΟΤΕ απλά να μεταφέρει όλους τους πελάτες της OTEnet στα αντίστοιχα Κόνεξ για να γλιτώσουν την ταλαιπωρία και οι πελάτες αλλά και οι υπάλληλοί του (και επίσης και πολλά πιθανά λάθη).
Αν έκανε κεντρικά τη μετάβαση όλων των πελατών σε ένα πληροφοριακό σύστημα θα γλίτωνε την ανάγκη παραλαβής/ανάγνωσης των ΦΑΞ καθώς και την ανάγκη να ασχοληθεί υπάλληλός του για να ολοκληρώσει τη μετάβαση.
Μου φαίνεται χαζή η όλη διαδικασία (δηλαδή ξευτίλησε τις τιμές της ADSL του και τώρα τσιγκουνεύεται τα λίγα ευρώ το μήνα που παίρνει παραπάνω από τους πελάτες της ΟΤΕnet).

valen_gr
01-01-08, 19:07
τσιγκουνεύεται τα λίγα ευρώ το μήνα που παίρνει παραπάνω από τους πελάτες της ΟΤΕnet).

Ε, οχι και λιγα τα 35,5 που πληρωνω για 2 MBps αοριστου!!!!
Απο τα 19.5 του conx, ειναι 16 ευρω διαφορα!
:down::down::down:
Τελικα εμεις που ειμαστε οι για χρονια πελατες της otenet (εγω απο το '98) συνεχεια και χωρις διακοπη, παντα αοριστου , ειμαστε και οι μεγαλυτεροι βλακες και θυματα....

Αντι να επιβραβευουν τους χρονιους πελατες τους, τους κοροιδευουν...την ADSL που εχω τωρα, την εχω στην otenet σαν bundle εδω και χρονια (παλια ηταν στον ΟΤΕ σαν γραμμη, και providing otenet). Και εδω και ποσα χρονια, αντι να πουν , οριστε, παρτε και μια μειωση/εκπτωση πιστοτητας τοσα χρονια, οχι, συνεχιζουμε να σας κλεβουμε με 35 ευρω για 2 ΜΒ.....

Εχω αηδιασει απο το CRM κοματι της otenet. Αλλοι παροχοι πρηζουν τους πελατες τους με προσφορες, τηλεφωνηματα, δωρεαν modem/rouer κτλ....

Η οτενετ χεσμ*νο με εχει τοσα χρονια. Ουτε ενα τηλεφωνημα, ακομα και το router μου, εγω πηγα και το πληρωσα και το αγορασα.

Ο γειτονας που εχει tellas, τοσα χρονια, 2 φορες του διπλασιασανε την ταχυτητα επειδη ηταν χρονια πελατης, χωρις να του αυξησουν την τιμη, απο 384 τον πηγαν στα 512 και μετα στο 1, ολα χωρις να πληρωσει τιποτα.Και τοτε η 1ΜΒ ηταν απλα πανακριβη..

Και πριν πειτε τιποτα, αυτα πριν αρχισουν οι διπλασιασμοι απο τον ΟΤΕ....μιλαμε οταν υπηρχαν μονο οι 384,512 768 και 1.


Αθλιο CRM...

Απλα περιμενω να δω εαν δεησει να δωσει τα 24 (δεν υπαρχουν εναλακτικοι εδωπερα) να κανω αλλαγη, αλλιως, μετα απο 10 χρονια(ακομα θυμαμαι επι εποχης PSTN την χαρα που ενιωσα οταν η otenet αναβαθμισε την διασυνδεση της με το εξωτερικο στα απιστευτα 2Mbps...LOL) , θα φυγω....

difairy
01-01-08, 22:51
Μισό, γιατί με τα πολλά μπερδεύτηκα.

Έχω ΟΤΕνετ ΔΙΟΔΟΣ 768 πάνω από έναν χρόνο, έχω περάσει πλέον σε αορίστου. Εγώ τώρα με τα 11,90 το μήνα που δίνω, θα δω αύξηση στα 1024/256; (γιατί με καίει και το upload, κακά τα ψέμματα) Και αν ναι, από πότε;

Και κάτι ακόμα, για να επωφεληθώ των νέων χρεώσεων τι πρέπει να κάνω; Καλά καλά γίνεται ή οι μειώσεις είναι αποκλειστικά και μόνο για ConnX πελάτες;

την ιδια απορια εχω κι εγω.
εχω την εντυπωση οτι αυτο που κανει η οτενετ με τις αοριστου χρονου ειναι παρανομο.
και κατι που ειδα και ειναι λαθος¨:δεν κανει κουμαντο ο οτε στην τιμολογιση της οτενετ
ουτε μπορει να κανει τα ondsl kit connx απο μονος του οσο δεν εχει γινει ακομα η
συγχωνευση.Υπευθυνη για το κοστολογιο της οτενετ ιεναι η οτενετ.

Flareman
01-01-08, 23:24
Και όχι μόνο: στους όρους του συμβολαίου μας αναφέρει ρητά πως η εταιρεία (ΟΤΕνετ) διατηρεί το δικαίωμα να μεταβάλλει τις τιμές ανά πάσα ώρα και στιγμή. Αυτό εννοείται πως ισχύει και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Φυσικά αν δε μιλήσω ο ίδιος με τους ιθύνοντες της ΟΤΕνετ δε δέχομαι 100% τίποτα.

Λοιπόν, οι ερωτήσεις μου παραμένουν, ακούω απαντήσεις.

H3lliN
02-01-08, 15:43
Σε οτι αφορά τις νέες προσφορές της ΟΤΕνετ:

1) Όλα τα πακέτα έχουν 6μηνη δέσμευση, είναι ο ελάχιστος χρόνος παραμονής ΜΕ δυνατότητα να μετατρέψετε σε πακέτο του ΟΤΕ πρίν την ολοκλήρωση της δέσμευσης, οχι όμως σε άλλους παρόχους.

2) Στην τωρινή προσφορά υπάρχει η ενημέρωση οτι τυχόν προηγούμενες δεσμέυσεις ΔΕΝ λαμβάνονται υπ' όψιν, αρκεί να έχει περάσει ο προπληρωμένος χρόνος (το 4μηνο δηλαδή και στα φοιτιτικά είναι 12 μήνες). Αυτό ΔΕΝ ισχύει πάντα, μόνο σε αυτήν την προσφορά - κατα κανόνα σε προηγούμενες προσφορές η δέσμευση ήταν πρόσθετη σε τυχόν προηγούμενες.

3) Αυτονόητα, όλα τα πακέτα είναι αορίστου χρόνου - δεν λήγουν - αυτό που λήγει είναι η δέσμευση στους 6 μήνες και οι προσφορά στους 12 μήνες, κατόπιν τιμολογίστε με τις εκάστοτε τιμολογίσεις (που δεν συμφέρουν- είναι πολιτική ωστε να ανανεώνονται οι συνδρομές).

4) Οι μετατροπές προς το παρόν γίνονται μόνο κατόπιν αιτήματος του συνδρομητή.


την ιδια απορια εχω κι εγω.
εχω την εντυπωση οτι αυτο που κανει η οτενετ με τις αοριστου χρονου ειναι παρανομο.
και κατι που ειδα και ειναι λαθος¨:δεν κανει κουμαντο ο οτε στην τιμολογιση της οτενετ
ουτε μπορει να κανει τα ondsl kit connx απο μονος του οσο δεν εχει γινει ακομα η
συγχωνευση.Υπευθυνη για το κοστολογιο της οτενετ ιεναι η οτενετ.

Το ondsl kit είναι γραμμή αγορασμένη απο ΟΤΕ και σύνδεση απο ΟΤΕνετ. Ο ΟΤΕ κοστολογεί την γραμμή στην ΟΤΕνετ, και στο CONNX η ΟΤΕνετ κοστολογεί τον ΟΤΕ για την συνδρομή. Επομένως η τιμή του ενός εξαρτάται ως έναν βαθμό από την μεταξύ τους συμφωνία.Οπότε που το παράνομο; Ουσιαστικά δεν πρόκειται να αλλάξει τιμή και να μην προσφέρει η εταιρία την δυνατότητα αποδοχής της νέας τιμής (take it or leave it policy).


Τελικα εμεις που ειμαστε οι για χρονια πελατες της otenet (εγω απο το '98) συνεχεια και χωρις διακοπη, παντα αοριστου , ειμαστε και οι μεγαλυτεροι βλακες και θυματα....

Προτείνω την χρήση της αίτησης ειδική πρσφορά ONDSL KIT, ωστε να κάνετε μετατροπή στα 2mb με 19,50. Αν θέλετε, αντιπαραθέστε που είναι η κοροϊδία; Άλλο να ενημερώσει μια εταιρία 1000 συνδρομητές και άλλο μερικές εκατοντάδες 1000 (όλων των τύπων). Στο κάτω κάτω της γραφής είναι και θέμα πολιτικής της εταιρίας.

johndrim
02-01-08, 15:59
Ισχύει και για το conn-x αυτή η ανανέωση στο bundle;

difairy
02-01-08, 16:01
Το ondsl kit είναι γραμμή αγορασμένη απο ΟΤΕ και σύνδεση απο ΟΤΕνετ. Ο ΟΤΕ κοστολογεί την γραμμή στην ΟΤΕνετ, και στο CONNX η ΟΤΕνετ κοστολογεί τον ΟΤΕ για την συνδρομή. Επομένως η τιμή του ενός εξαρτάται ως έναν βαθμό από την μεταξύ τους συμφωνία.Οπότε που το παράνομο; Ουσιαστικά δεν πρόκειται να αλλάξει τιμή και να μην προσφέρει η εταιρία την δυνατότητα αποδοχής της νέας τιμής (take it or leave it policy).


.

ναι αυτη τη σχεση οτε-οτενετ την ξερω,αλλα αναφερθηκε οτι ο ΟΤΕ δεν
κατεβαζει πολυ τις τιμες στο κιτ οσο στο connx,λες και προκειται για 2 προιοντα
του οτε.Η παρεμβαση του οτε στις τιμες τις οτενετ ειναι η ιδια με την παρεμβαση σε
οποιαδηποτε αλλον παροχο που νοικιαζει γραμμες απο αυτον.
Τωρα για το παρανομο:Αναφερθηκε επισης οτι ακομα και αοριστου χρονου
να εχει καποιος,δεν πεφτει αυτοματα στη νεα τιμη.Αν ισχυε κατι τετοιο,με δεδομενο οτι
μετα τον ενα χρονο ο πελατης μπανει σε αοριστου χρονου συνδεση αρα και στην προστασια
τιμης καταναλωτη,θα ηταν σαφως παρανομο!

//οτι και να ναι παντως,δε σκοπευω να φυγω συντομα απο την οτενετ.Η εξυπηρετηση πελατων μετραει πολυ!

H3lliN
02-01-08, 16:47
Ισχύει και για το conn-x αυτή η ανανέωση στο bundle;

Οχι δεν υπάρχει BUNDLE στο CONNX. Ονομάζεται ONDSL HOME.
Για το CONNX ο ΟΤΕ αναβαθμίζει διαφορετικά πιθανώς, νομίζω τις 768 αυτόματα και τις υπολοιπες με απευθείας αλλαγή τιμής αλλα δεν είμαι σίγουρος.

Να διαχωρίσουμε το CONNX του OTE, και το ONDSL KIT της OTEnet.

O συνδρομητής που έχει κιτ έχει εξαρχής αορίστου χρόνου σύμβαση - το γράφει και η αίτηση πάνω, ασχέτως οτι προπληρώνει ένα διάστημα - και στην μορφή προσφοράς, λόγω της δέσμευσης ζητείται η αίτηση απο τον συνδρομητή. Οταν τελειώσει τις αναβαθμίσεις των CONNX ο ΟΤΕ, τότε λογικά θα γίνεται η αυτόματη αναβάθμιση των συνδρομητών OTEnet.
Βασικά τα CONNX επικοινωνούν με 134, τα κιτ που ΔΕΝ είναι στην προπληρωμή πια, αλλα σε μηνιαίο πάγιο, στέλνουν την αίτηση.

Korpsus
03-01-08, 02:30
Ο ΟΤΕ κοστολογεί την γραμμή στην ΟΤΕνετ, και στο CONNX η ΟΤΕνετ κοστολογεί τον ΟΤΕ για την συνδρομή.

Μυστήρια πράγματα.. Πάντως οι τιμές της ΟΤΕνετ συνέφεραν, πριν τη μείωση των τιμών conn-x, μόνο στα πακέτα OnDSL-Kit. Χωρίς την προσφορά η χρέωση ήταν τρελλή (35.50 euro για ΟΤΕνετ ενώ το αντίστοιχο πακέτο conn-x είχε τότε 29.50). Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να κάθεται κανείς να δίνει 35.50 euro/μήνα για 2048kbps χωρίς να έχει δέσμευση. Νομίζω πως για όποιον έχει πακέτο της ΟΤΕνετ χωρίς δέσμευση αυτή τη στιγμή η καλύτερη κίνηση που θα μπορούσε να κάνει, χωρίς να πηγαίνει σε τρίτο πάροχο, είναι ένα τηλ στο 134 και αλλαγή σύνδεσης από ondsl σε conn-x με την ανάλογη αναβάθμιση. Να προχωρήσει η ΟΤΕνετ σε νέα προσφορά με φθινότερες χρεώσεις από τα αντίστοιχα πακέτα conn-x μου φαίνεται μάλλον αδύνατο.

Αν πρόκειται οι εταιρείες να συγχωνευτούν τότε η πολιτική που ακολουθεί η ΟΤΕνετ είναι μια τεράστια αρπαχτή πριν το τελευταίο αντίο! :down:

tallsman
03-01-08, 04:34
Τα username/password και στην conn-x τα δινει η ΟΤΕνετ...
Ουτε αυτα ουτε τα emails αλλαζουν απο οτενετ σε κονεξ!
Για καθε περιεργη απορια εκτος ημων των αδαων (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=159274);)
πολυ εξυπηρετικοι ειναι , παρ ολο το χαμο και στο 134...

Εισαι σιγουρη οτι δεν αλλαζει το email Το ενα θα εχει καταληξη otenet.gr και το αλλο conn-x.gr
Εξαλλου οταν ειχα παρει παλια τον οτε μου ειχαν πει οτι για λιγο καιρο θα μπορουσα να κρατησω
το υπαρχων email μου στην otenet

vaggoulas
03-01-08, 04:47
Εισαι σιγουρη οτι δεν αλλαζει το email Το ενα θα εχει καταληξη otenet.gr και το αλλο conn-x.gr
Εξαλλου οταν ειχα παρει παλια τον οτε μου ειχαν πει οτι για λιγο καιρο θα μπορουσα να κρατησω
το υπαρχων email μου στην otenet
Και τα usernames του conn-x έχουν κατάληξη @otenet.gr.Αφού μέσω OTEnet βγαίνουν στο Internet.Δεν αλλάζει κάτι.

gtl
03-01-08, 05:28
Oπότε να φανταστώ ότι και τα εργαλεία του my.otenet.gr (web2sms, webmail, ειδοποιήσεις) προσφέρονται και στους χρήστες ConnX?

Drillgr
03-01-08, 13:22
Oπότε να φανταστώ ότι και τα εργαλεία του my.otenet.gr (web2sms, webmail, ειδοποιήσεις) προσφέρονται και στους χρήστες ConnX?
Ναι κανονικοτατα. Το μονο + να εισαι με ondsl kit ειναι οτι ο λογαριασμος ερχεται χωρια απο τον λογαριασμο οτε με ολα τα θετικα που αυτο σου παρεχει ;)

lewton
04-01-08, 02:29
Ε, οχι και λιγα τα 35,5 που πληρωνω για 2 MBps αοριστου!!!!
Απο τα 19.5 του conx, ειναι 16 ευρω διαφορα!
:down::down::down:
Τελικα εμεις που ειμαστε οι για χρονια πελατες της otenet (εγω απο το '98) συνεχεια και χωρις διακοπη, παντα αοριστου , ειμαστε και οι μεγαλυτεροι βλακες και θυματα....

Αντι να επιβραβευουν τους χρονιους πελατες τους, τους κοροιδευουν...την ADSL που εχω τωρα, την εχω στην otenet σαν bundle εδω και χρονια (παλια ηταν στον ΟΤΕ σαν γραμμη, και providing otenet). Και εδω και ποσα χρονια, αντι να πουν , οριστε, παρτε και μια μειωση/εκπτωση πιστοτητας τοσα χρονια, οχι, συνεχιζουμε να σας κλεβουμε με 35 ευρω για 2 ΜΒ.....

Εχω αηδιασει απο το CRM κοματι της otenet. Αλλοι παροχοι πρηζουν τους πελατες τους με προσφορες, τηλεφωνηματα, δωρεαν modem/rouer κτλ....

Η οτενετ χεσμ*νο με εχει τοσα χρονια. Ουτε ενα τηλεφωνημα, ακομα και το router μου, εγω πηγα και το πληρωσα και το αγορασα.

Ο γειτονας που εχει tellas, τοσα χρονια, 2 φορες του διπλασιασανε την ταχυτητα επειδη ηταν χρονια πελατης, χωρις να του αυξησουν την τιμη, απο 384 τον πηγαν στα 512 και μετα στο 1, ολα χωρις να πληρωσει τιποτα.Και τοτε η 1ΜΒ ηταν απλα πανακριβη..

Και πριν πειτε τιποτα, αυτα πριν αρχισουν οι διπλασιασμοι απο τον ΟΤΕ....μιλαμε οταν υπηρχαν μονο οι 384,512 768 και 1.


Αθλιο CRM...

Απλα περιμενω να δω εαν δεησει να δωσει τα 24 (δεν υπαρχουν εναλακτικοι εδωπερα) να κανω αλλαγη, αλλιως, μετα απο 10 χρονια(ακομα θυμαμαι επι εποχης PSTN την χαρα που ενιωσα οταν η otenet αναβαθμισε την διασυνδεση της με το εξωτερικο στα απιστευτα 2Mbps...LOL) , θα φυγω....

Εσύ φταις που κάθεσαι και σε κλέβουν τόσα χρόνια. ;)

valen_gr
04-01-08, 14:11
το οτι φταιω εγω ο μ@λ@κ@ς που καθομαι με αυτα τα ζωα τοσα χρονια, δεν αντιλεγω.
Δεν αλλαζει αυτο ομως τιποτα απ'οσα εχω αναφερει για αυτην την αθλια εταιρεια που λεγεται οτενετ. Οτι εχω αναφερει ειναι περα για περα αληθεια, και η αντιμετωπιση που εχουν απεναντι σε μακροχρονιους πελατες ειναι απλα εγκληματικη. Ντροπη τους.
Αλλοι παροχοι παρακαλανε να εχουν μονιμους πελατες, και τουτοι εδωπερα μας φτυνουνε στα μουτρα.
Ριχνω κι εγω μια μουντζα στον εαυτο μου, και εκανα ηδη αιτηση σε αλλο παροχο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.