PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξίζουν 3,60€/μήνα για OTEnet Security Kit;



DimBoud
28-12-07, 21:16
Αξίζουν 3,60€/μήνα για OTEnet Security Kit;

Ή να αγοράσω ένα εκ των Kasperski και NOD32;

gaff
28-12-07, 21:27
Προσωπική μου άποψη αγόρασε ή το NOD ή το Kaspersky και τα δύο αυτά antivirus είναι πολύ καλά.

kyriakos7
28-12-07, 21:28
οντως. δλδ αμα θελεις να δωσεις καποια λεφτα για προστασια, καλυτερα παρε κατι απο αυτα.

Gordito
28-12-07, 21:33
Υπαρχουν και free antivirus, δεν χρειαζεται να πεταξεις λεφτα....

stevenik
28-12-07, 22:28
Αγορασε το NOD32!

aeras
28-12-07, 22:29
nod32 +1

herbal
28-12-07, 22:35
Το OTEnet Security Kit ειναι ουσιαστικα το F-Secure antivirus το οποιο ειναι ενα πολυ καλο antivirus αλλα πιο βαρυ απο το NOD32 σιγουρα,το οποιο και αυτο ειναι πολυ καλο.Αλλα δες και τα free antivirus που κυκλοφορουν π.χ avast,avg κτλ τα οποια ειναι τζαμπε...Και οπως γνωριζεις άλλωστε ΄ειναι γλυκο το τζαμπανταν'.....

kr_mountain
28-12-07, 22:56
NOD 32 και απο free ΑVG . Και το AVAST ειναι καλό αλλά μου φαινεται αρκετα βαρύ.

DimBoud
28-12-07, 23:09
Μιλάτε για αυτό: http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCF.00499 ; (ESET NOD32 ANTIVIRUS RETAIL PACK HOME EDITION)

Με καλύπτει πλήρως και για το Ιnternet?

manoulamou
28-12-07, 23:11
KIS (πληρης καλυψη), ή σκετα antivirus: Kaspersky, NOD32 και μετα απο free: AntiVir AVG AVAST κλπ


Ριξε μια ματια κι εδω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=113486;)

Επισης διαβασε αυτο:
How To: Βέλτιστη ασφάλεια με τον λιγότερο δυνατό κόπο χρήστη & υπολογιστή (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14350) :oneup:

DimBoud
28-12-07, 23:17
Αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι και το ποιο είναι πιο ελαφρύ. Αφού έχω καταλήξει στα ΝOD32 και Κaspersky..

manoulamou
28-12-07, 23:31
Πολλοι θεωρουν "ελαφρυτερο" το NOD32, ενω το kaspersky πολυ πιο παραμετρο-ποιησιμο
παντως το σιγουρο ειναι πως πληρη προστασια εκτος της δικης μας "συμπεριφορας"
εξασφαλιζουν μονο τα καθαρα επαγγελματικα πακετα!
Τα free υστερουν απο ελαχιστα εως καθολου και στην αξιοπιστια
εναντι των δυο επι πληρωμη nod32 και Kaspersky...

DimBoud
28-12-07, 23:33
Επομένως τι να κάνω; Μια βασική προστασία θέλω.. Και να νοιωθω ότι είμαι "ασφαλής"..

Gordito
28-12-07, 23:42
Να προσεχεις τι κανεις. Εγω δεν εχω καν antivirus.
Αλλα δεν μπαινω οπου ναναι.......

θα σου προτεινα με 1000 καποιο απο τα free, κανενα δεν εγγυαται ασφαλεια. Κανενα δεν σε καλυπτει 100% απο ιους. Γιατι να τα πληρωσεις κιολας;

Jazzer
28-12-07, 23:45
Xρησιμοποιώ το AVG Free Edition σε 2 pc που "λιώνουν" καθημερινά από την πολλή χρήση :p, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, για αυτό και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Καθαρά προσωπική μου άποψη, όχι χρήματα για antivirus / firewall προγράμματα, κάνεις μια χαρά την δουλειά σου και δωρεάν.;)

donzone
28-12-07, 23:56
εγώ παιδιά έχω kaspersky 7.0 και είναι απιστευτο! ο ρώσος είναι σταθερή αξία!

jog
28-12-07, 23:59
Μακριά από KIS.

Ένα σωρό ρυθμίσεις κτλ.Αληθινός διάολος.
Δεν άντεξα και ξαναεπέστρεψα στο avast

ipo
29-12-07, 00:13
AVG Free χρησιμοποιώ κι εγώ. Ταυτόχρονα χρησιμοποιώ firewall zonealarm (έχει κι αυτό δωρεάν έκδοση), καθώς και τα επίσης δωρεάν Spybot Search and Destroy, Ad-Aware, A-squared Free, AVG antispyware. Είμαι ικανοποιημένος από τη χρήση τους.

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να δώσεις χρήματα.

Άκου "τρεις κι εξήντα" (€3,6) το "κιτς". Τώρα θυμήθηκα το παλιό σύνθημα "Τρεις κι εξήντα παίρνετε και...".

kyriakos7
29-12-07, 00:29
Μακριά από KIS.

Ένα σωρό ρυθμίσεις κτλ.Αληθινός διάολος.
Δεν άντεξα και ξαναεπέστρεψα στο avast

:oneup::oneup: και γω avast εχω και ειναι πολυ καλο !

Kyaner
29-12-07, 00:43
Ad-Aware SE
SpywareBlaster
Spybot - Search & Destroy

Kerio personal firewall

AVG Free edition Antivirus

Tcpview για αμμεση παρακολουθηση εισερχομενων/εξερχομενων συνδεσεων, με επιλογη IP Based/Socket termination

MJ Registry Watcher real time scanning του registry με preset τα ποιο βασικα κλειδια συν οσα εχω ορισει εγω. Με λιγα λογια τιποτα δεν αλλαζει στο registry αν δε το αφησω εγω πρωτα.

Preset hardware firewall στο router.

Ολα αυτα ειναι Freeware και στα 12 χρονια που ειμαι online δεν εχει περασει ουτε καν tracking cookie... Ολα μαζι βεβαια καταναλωνουν πορους του συστηματος, απο την αλλη ομως ξερω οτι μονο αν καποιος θελει εσκεμενα να μου κανει ζημια και ξερει το πως, θα μπορεσει αλλα και παλι με πολυ κοπο και αν εγω εχω αφησει το συστημα ανοιχτο και εχω φυγει.

Το Security Kit αν και παρεχει στατιστικα ενα απο τα καλητερα antivirus της αγορας, σαν σουιτα ειναι ασκημα εκτελεσμενη οποτε και καταναλωνει αρκετα περισοτερους πορους απο οσο θα επρεπε.

sdikr
29-12-07, 05:06
Υπάρχουν τα σχετικά subforum καθώς και νήματα για την ερώτηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.