PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ



bat12
28-12-07, 22:17
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΕΝΑ CONN-X ΣΤΗΝ PREMIUM 1.Η ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ PSTN. O ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ LAPTOP ME ΚΑΡΤΑ LAN MIA Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet. ΥΠΑΡΧΕΙ MODEM PCI ON BOARD ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ (ΚΑΙ ΤΟ SOFTWARE) ΑΠΟ ΤΟ DEVICE MANAGER.ΤΕΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ FIREWALL ZONE ALARM.
TO ΜΟDEM /ROUTER ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ENA ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ BAUDTEC PSTN ΑDSL/2. ΕΚΤΕΛΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓO ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ MODEM ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ETHERNET ΜΕΣΩ ΤΟΥ CD ΤΟΥ CONN-X. ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΗΜΑ ΟΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΙΣ ΣΤΗ ΜΑΣΚΑ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟ, ΟΤΑΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΤΟ ZONE ALARM ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ autorun-gre-3-1(αυτό το γραφω μηπως εχει καποια σχεση) ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑ ALLOW. TO MHNYMA ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΜΑΣΚΑ ΕΙΝΑΙ : <<ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΗΚΑΝ .ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ. ΚΑΝΤΕ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ MODEM.>> ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΟ FIREFOX……ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ.
ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ USB ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ – ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ MODEM…ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.
:(

kostas_thess
28-12-07, 22:58
Καλησπέρα Και Καλώς Ηρθες . Καταρχάς Μην Γραφείς Με Κεφαλαία Είναι Σαν Να Φωνάζεις . Σου Έχει Γίνει Ενεργοποίηση Της Γραμμής ? Πήρες 121 Να Ρωτήσεις Αν Έγινε ? :hmm:

bat12
28-12-07, 23:23
Καλησπέρα Και Καλώς Ηρθες . Καταρχάς Μην Γραφείς Με Κεφαλαία Είναι Σαν Να Φωνάζεις . Σου Έχει Γίνει Ενεργοποίηση Της Γραμμής ? Πήρες 121 Να Ρωτήσεις Αν Έγινε ? :hmm:

Ναι, φίλε μου, ενεργοποιήθηκε από εχθές.

apneagr
28-12-07, 23:34
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΟ FIREFOX……ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ.

:(

με αλλο προγραμμα δοκιμασες (explore η opera)?

bat12
28-12-07, 23:36
με αλλο προγραμμα δοκιμασες (explore η opera)?

Οχι, γείτονα. Θα το δοκιμάσω κι αυτό. stby

imaginos
28-12-07, 23:40
Μάλλον δε δίνει η γραμμή σου IP. Πάρε το 121 για τις βλάβες του ΟΤΕ πές τους να κάνουν τσεκ αν δίνει η γραμμή σου IP και θα το ελέγξουν και θα το φτιάξουν. Το ίδιο είχα πάθει και εγώ.

bat12
28-12-07, 23:57
με αλλο προγραμμα δοκιμασες (explore η opera)?

Οπως το περιμενα, τιποτα και παλι.:(

........Auto merged post: bat12 added 2 Minutes and 4 Seconds later........


Μάλλον δε δίνει η γραμμή σου IP. Πάρε το 121 για τις βλάβες του ΟΤΕ πές τους να κάνουν τσεκ αν δίνει η γραμμή σου IP και θα το ελέγξουν και θα το φτιάξουν. Το ίδιο είχα πάθει και εγώ.

Ευχαριστώ, imaginos. Θα δοκιμάσω αύριο.

sdikr
29-12-07, 04:55
σε τι μορφή βάζεις το όνομα χρήστη;

Kyaner
29-12-07, 08:07
Μπαινεις με τα δοκιμαστικα στοιχεια προσβασης η εχεις ολοκληρωσει τη διαδικασια ενεργοποιησης απο το my.otenet.gr ?
Με τα δοκιμαστικα στοιχεια εχεις προσβαση μονο στη σελιδα my.otenet.gr οπου με το κωδικο και συνθηματικο πελατι θα πρεπει να κανεις την ενεργοποιηση της γραμμης σου.
Επισης οπως προειπε ο sdikr στο user name βαζεις @otenet.gr ?

bat12
29-12-07, 15:46
σε τι μορφή βάζεις το όνομα χρήστη;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ,ΠΑΙΔΙΑ.ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΑΡ. Εδω με πιανετε αδιάβαστο. Πως θα επρεπε να ειναι δηλαδη.:oops:

........Auto merged post: bat12 added 2 Minutes and 48 Seconds later........


Μπαινεις με τα δοκιμαστικα στοιχεια προσβασης η εχεις ολοκληρωσει τη διαδικασια ενεργοποιησης απο το my.otenet.gr ?
Με τα δοκιμαστικα στοιχεια εχεις προσβαση μονο στη σελιδα my.otenet.gr οπου με το κωδικο και συνθηματικο πελατι θα πρεπει να κανεις την ενεργοποιηση της γραμμης σου.
Επισης οπως προειπε ο sdikr στο user name βαζεις @otenet.gr ?

Εχω ολοκληρωσει τη διαδικασια ενεργοποιησης απο το my.otenet.gr μονο που το user name δεν ειναι της μορφης @otenet.gr, θα έπρεπε? (ασχετος?:oops:)

panoc
29-12-07, 16:05
το username σου οταν το περνας στο router πρεπει να ειναι της μορφης "ΧΧΧΧ@otenet.gr" οπου ΧΧΧΧ το username που δηλωσες στο my.otenet.gr.

bat12
29-12-07, 17:16
το username σου οταν το περνας στο router πρεπει να ειναι της μορφης "ΧΧΧΧ@otenet.gr" οπου ΧΧΧΧ το username που δηλωσες στο my.otenet.gr.

Δηλαδη στο τελευταίο βήμα στο CD software του CONN-X οταν ζητα επιθυμητη συνδεση/ ονομα χρηστη/ κωδικο, ο κωδικος πρεπει να ειναι της μορφης ΧΧΧΧ@otenet.gr, ορθόν?

........Auto merged post: bat12 added 57 Minutes and 29 Seconds later........

Ευχαριστώ πολυ για τα φώτα σας......Επιτέλους DSL:clap: :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.