PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποίηση Forthnet παρά την αίτηση ακύρωσης



Σελίδες : [1] 2

mhm199
29-12-07, 15:19
ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!
Μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα με τις αηδιες.
Κοιταξτε:

Ειχα κανει τον Σεπτεμβρη αιτηση για 2play της Φορθνετ. Τον Οκτωβρη κανω ακυρωση αιτησης. Ειχανε προλαβει να στειλουν το αιτημα στον ΟΤΕ, αλλα ειχε απορριφθει επειδη δεν υπηρχαν πορτες στο Ιλιον.

Ολα ηταν καλα, κ το broadband status ειχε μεινει στο "Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ" απ τον Οκτωβρη, κι ενω μ ειχαν διαβεβαιωσει πως θα ολοκληρωθει ανετα η ακυρωση.

Σημερα, μου στελνει sms που λεει εκτιμωμενη ημερ. ενεργοποιησης 14/1/2008. !!!
κ στο broadband status:

29/12/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:14/01/2008

16/12/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ


Ξαναεστειλαν αιτηση στον ΟΤΕ!!!

Παιρνω στη Φορθνετ και μου λενε: "Πραγματι θα ενεργοποιηθειτε κ μετα απο λιγες μερες θα διακοπει. Πρεπει να παρετε στη HOL να τους πειτε να κρατησουν ενεργη τη γραμμη σας (εχω μονο ιντερνετ απο HOL και τηλεφωνο απο ΟΤΕ).
Επισης θα σας χρεωσουμε τα 70 ευρω διακοπης, κ πρεπει να στειλετε φαξ για να μην, κτλ κτλ!!!
Κ να παρετε κ τον ΟΤΕ για να κρατησει τη γραμμη μπλα μπλα," κατι χαζομαρες.

Τι θα κανω τωρα; ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ????

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!

........Auto merged post: mhm199 added 48 Minutes and 0 Seconds later........

κανενας;;

θα τρελαθω παιδια!!!

vavis
29-12-07, 15:28
Την αιτηση ακυρωσης, την εκανες γραπτως με φαξ ή στα λογια (τηλεφωνικα) και ποτε?:hmm:

mhm199
29-12-07, 15:41
την εκανα γραπτως στα γραφεια τους στην Καλλιθεα.
Λογικα την εχω και καπου στο σπιτι. (το αντιγραφο)

Οπως ειπα την εκανα τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη.

Ειχα ξαναπερασει κι απ την Καλλιθεα και με καθυσηχαζαν πως παιρνει ενα μηνα μεχρι να ολοκληρωθει η ακυρωση κτλ, και πως εχει τελειωσει το θεμα κτλ.

Και ξαφνικα βλεπω σημερα πως ξαναεστειλαν αιτημα στον ΟΤΕ στα μεσα Δεκεμβρη (το οποιο εγκριθηκε φυσικα)

ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; εκει που ειναι ολα ηρεμα, με το ετσι θελω θα μου παρουν τη γραμμη!!

κι εγω τι θα κανω;; παλι αιτησης διακοπης;
και 70 ε στη φορθνετ;
κ 30 ε για να ξαναβαλω τηλεφωνο οτε;

Α-ΠΙ-ΣΤΕ-ΥΤΟ!! τι ατυχια ειναι αυτη ρε γαμωτο;
και παλι τρεξιματα;;;;

vavis
29-12-07, 15:56
Αν μπορεσεις να βρεις την αιτηση σου (Το αντιγραφο),την κανανε λαχειο!:twisted:
δεν θα πληρωσεις "μια" εσυ αλλα θα στειλεις μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ - ΙΝΚΑ - συνηγορο καταναλωτη και να εισαι σιγουρος οτι θα πληρωσουν εκεινοι;)

την αιτηση προς ΟΤΕ την εστειλαν μετα την δικια σου γαρ..

Αν εισαι και διατεθειμενος να το κυνηγήσεις και λιγο πιο κατω κανεις και μια αγωγη προσωπικα κατα αυτου που εχει υπογραψει την αιτηση σου Σημαντικο: μονο κατα προσωπου και οχι κατα εταιρειας, και τον στελνεις αδιαβαστο:cool:

Ελπιζω να σε βοηθησα._

mhm199
30-12-07, 04:55
ευχαριστω πολυ φιλε vavis που ασχοληθηκες..
μακαρι φιλε να μην πληρωσω τα "κερατιατικα" τους..

παντως, δεν θα γλιτωσω το τρεξιμο της διακοπης, και μετα της ξαναενεργοποιησης ΟΤΕ, ετσι;;:(

αν τηλεφωνησω στην ΕΕΤΤ, θα μπορεσουν να μου δωσουν συμβουλες και βοηθεια για το πως πρεπει να κινηθω, ετσι;

υπαρχει περιπτωση, αν ενημερωσω την ΕΕΤΤ, να καταφερουν να μπλοκαρουν εγκαιρως την ενεργοποιηση της Φορθνετ, ετσι ωστε να γλιτωσω τα τρεξιματα; εχει τετοια δυναμη η ΕΕΤΤ;

κι αλλη μια ερωτηση: Εχω τηλεφωνια απο ΟΤΕ και ιντερνετ απο HOL. Zητησα ηδη απ τη HOL, σε περιπτωση της κουτσουκελας της Φορθνετ, να κρατησουν ενεργη τη συνδεση, μεχρι να ξαναβαλω γραμμη ΟΤΕ.
Και η ερωτηση τωρα: Μπορω με το που (ο μη γενειτω) συνδεθει η Φορθνετ, να κανω κατεΥθειαν αιτηση στον ΟΤΕ, ωστε να μη χασω χρονο;;:hmm:

andreasp
30-12-07, 12:44
υπαρχει περιπτωση, αν ενημερωσω την ΕΕΤΤ, να καταφερουν να μπλοκαρουν εγκαιρως την ενεργοποιηση της Φορθνετ, ετσι ωστε να γλιτωσω τα τρεξιματα; εχει τετοια δυναμη η ΕΕΤΤ;

Οχι.



Και η ερωτηση τωρα: Μπορω με το που (ο μη γενειτω) συνδεθει η Φορθνετ, να κανω κατεΥθειαν αιτηση στον ΟΤΕ, ωστε να μη χασω χρονο;;:hmm:

Ναι.

Εννοειτε , ψάξε να βρεις το αντίγραφο της ακύρωσης, και μην διαννοηθεις να τους δώσεις ούτε ευρώ. Εννοείτε οτι θα απαίτησεις ΑΜΜΕΣΑ και σε ΜΕΤΡΗΤΑ , να σου πληρώσουν το κόστος της επιστροφής της γραμμής στον ΟΤΕ.
35ευρω στον ΟΤΕ, και κανα 30ευρω σε ηλεκτρολόγο για να σου βρεί το ζευγάρι που πάει στο σπίτι σου, μια που θεωρώ δεδομένο οτι θα κάνεις την έξυπνη κίνηση να ζητήσεις απο τον ΟΤΕ να επιστρέψει η γραμμή στο δύκτιο του σε ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΒΡΟΓΧΟ, σε αντίθετη περίπτωση θα κάνει κανα 3μηνο, 4μηνο, 6μηνο να γυρίσει η γραμμή. Αν το κάνεις οπως σου λέω, σε 10 μέρες θα έχεις τηλέφωνο στον ΟΤΕ.

Επειδη η κατάσταση με τους εναλλακτικούς και ιδιαίτερα με την Forthnet έχει καταντήσει αηδία, πέρα οτι πρέπει να υπάρχουν αυστηρές καμπάνες για τέτοιες λαμογιές, πρέπει να φτιαχτεί και ένας τρόπος να μπορεί ο καταναλωτής να "προστατεύει" την γραμμή του, μέσω του διαχειριστή που τυχαίνει και ειναι ο ΟΤΕ.
Επρεπε να υπάρχει διαδικασία, σε μία τέτοια κατάσταση, να μπορείς να πάς στον ΟΤΕ και να ακυρώσεις οτι μπούρδα αίτηση έρχετε , απο οποιοδήποτε απατεώνα εναλλακτικό.
Δεν μπορεί ο κάθε ιδιώτης, να σου γα**ει την ζωή για 3-4-5 μήνες, με το έτσι θέλω.
Πώς ενεργοποιήτε η γραμμή? Εχει ακυρωθεί η αίτηση? ή δεν έγινε ποτέ? Και αν δεν έγινε ποτέ, πως την στέλνει ο εναλλακτικός και πώς την δέχετε ο διαχειριστής χωρίς την υπογραφή του κατόχου?
Στον Εισαγγελέα ολοι τους μαζί! και οχι στο καφενείο που λέγετε ΕΕΤΤ.

Στην ίδια θέση με εσένα , ήμουν τον Αυγουστο.
Ακόμα έρχονται λογαριασμοί απο την Forthnet, τους οποίους και δεν πληρώνω, που πραγματικά πιστεύω οτι το λογιστήριο τους ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΧΑΛΟ, που δεν έχουν την δύναμη να τους σταματήσουν!
Εννοείτε οτι τα 65ευρω του κόστους επιστροφής της γραμμής στον ΟΤΕ, ακόμα δεν τα έχω πάρει πίσω.
Οσο δεν τα παίρνω, τόσο δεν τους πληρώνω την άλλη γραμμή 2play που έχω και υποχρεούμε να πληρώνω, μπας και φιλοτιμηθει κανείς και ασχοληθεί με το θέμα.

hel
30-12-07, 15:29
Το λογιστήριο είναι δράμα.

theopan
30-12-07, 16:12
Το λογιστήριο είναι δράμα.

Ενώ τα υπόλοιπα λειτουργούν... Άστο hel. Πίσω από όλους είναι πιά η forthnet. Και σε τεχνική υποστήριξη, και σε ποιότητα δικτύου, και σε τιμές, και σε upload.
Με ακριβώς τις ίδιες συνθήκες (στήν ίδια πολυκατοικία), με vivodi έπιασα το μέγιστο σε download με μια και μοναδική σύνδεση (όχι download managers, πολλές συνδέσεις και κουραφέξαλα).
Όλοι δίνουν πλέον 1Mbps up αντί για το μισό της forthnet, και μερικοί έχουν και σημαντικά καλύτερες τιμές πλέον σε σχέση με τη forthnet.

no_logo
30-12-07, 16:17
Το λογιστήριο είναι δράμα.

απατεώνες είναι

psytransas
30-12-07, 17:04
Με αυτα που (συνεχιζει) να κανει μενει ολοενα και πισω :down:

mhm199
30-12-07, 23:02
θεωρώ δεδομένο οτι θα κάνεις την έξυπνη κίνηση να ζητήσεις απο τον ΟΤΕ να επιστρέψει η γραμμή στο δύκτιο του σε ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΒΡΟΓΧΟ, σε αντίθετη περίπτωση θα κάνει κανα 3μηνο, 4μηνο, 6μηνο να γυρίσει η γραμμή. Αν το κάνεις οπως σου λέω, σε 10 μέρες θα έχεις τηλέφωνο στον ΟΤΕ.

τι σημαινει ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ ΒΡΟΓΧΟΣ;

οπως ειπα πριν "κι αλλη μια ερωτηση: Εχω τηλεφωνια απο ΟΤΕ και ιντερνετ απο HOL. Zητησα ηδη απ τη HOL, σε περιπτωση της κουτσουκελας της Φορθνετ, να κρατησουν ενεργη τη συνδεση, μεχρι να ξαναβαλω γραμμη ΟΤΕ."

εχω δηλαδη ιντερνετ hol στον συγκεκριμενο αριθμο τηλεφωνου ΟΤΕ που εχω τωρα.

αν κανω αυτο που λες. θα εχω το ιδιο νουμερο, ωστε να μην υπαρξει προβλημα με το ιντερνετ που εχω ηδη;

η δεν παιζει ρολο αυτο;

πως πρεπει να κινηθω τωρα που εχω ιντερνετ μεσω ΑΡΥΣ απ τη HOL??:(:mad:

αν δεν γινει αυτο, θα πεθανω! (τροπος του λεγειν)
:(

edit: υπαρχει περιπτωση αν παω τρελαμενος στη Φορθνετ, μαζι με το χαρτι της ακυρωσης, να απαιτησω κ να κατεφερω να μην ενεργοποιησουν τελικα το double play που μου επιβαλλουν;
υγ. θενκς για την αλλαγη του τιτλου του τοπικ

andreasp
31-12-07, 01:59
τι σημαινει ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ ΒΡΟΓΧΟΣ;

Αλλο ζευγάρι καλωδίων, απο τον κατανεμητή μέχρι το σπίτι σου.

Τι αίτηση είχες κάνει στην Φορτηνετ?

mhm199
31-12-07, 02:11
αιτηση για 2play...

αν επιστρεψει η γραμμη μου σε ανενεργο βροχο, θα ειναι αλλος αριθμος τηλεφωνου;

με την HOL, που ειναι μεσω ΑΡΥΣ, τι θα γινει;
φφφφφ....

theopan
31-12-07, 09:22
edit: υπαρχει περιπτωση αν παω τρελαμενος στη Φορθνετ, μαζι με το χαρτι της ακυρωσης, να απαιτησω κ να κατεφερω να μην ενεργοποιησουν τελικα το double play που μου επιβαλλουν;
υγ. θενκς για την αλλαγη του τιτλου του τοπικ

Έπρεπε ήδη να έχεις πάει. Και πρέπει να "αγριέψεις" μπας και γίνει δουλειά. Θα σου πρότεινα επίσης να επικοινωνήσεις με τη Δ/νση Εγχωρίων Παρόχων του ΟΤΕ (αυτοί δίνουν τις γραμμές μας στους παρόχους) και να ζητήσεις το άμεσο πάγωμα της διαδικασίας. Σε εμένα αυτό το τελευταίο φαίνεται να έπιασε.

no_logo
31-12-07, 09:53
edit: υπαρχει περιπτωση αν παω τρελαμενος στη Φορθνετ, μαζι με το χαρτι της ακυρωσης, να απαιτησω κ να κατεφερω να μην ενεργοποιησουν τελικα το double play που μου επιβαλλουν;
υγ. θενκς για την αλλαγη του τιτλου του τοπικ

δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις στην 4net
άλλη δουλειά δεν έχουμε σε αυτή την ζωή από το να τρέχουμε στα γραφεία των γούκων-απατεώνων :nono:

Στείλε καταγγελία με φαξ σε ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/index.html) (στο link που σου δίνω είναι το έντυπο της καταγγελίας), στον Συνήγορο του καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/) (και εδώ θα βρεις έντυπο καταγγελίας) και στην Γενική γραμματεία καταναλωτή (http://www.efpolis.gr/).
Στις καταγγελίες θα αναφέρεις το πρόβλημα και θα επισυνάπτεις αντίγραφο την αίτησης διακοπής
Τα φαξ μην ξεχάσεις μαζί με την αποστολή στους παραπάνω φορείς να τα κοινοποιείς και στην forthnet

theopan
31-12-07, 13:16
δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις στην 4net
άλλη δουλειά δεν έχουμε σε αυτή την ζωή από το να τρέχουμε στα γραφεία των γούκων-απατεώνων :nono:

Στείλε καταγγελία με φαξ σε ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/index.html) (στο link που σου δίνω είναι το έντυπο της καταγγελίας), στον Συνήγορο του καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/) (και εδώ θα βρεις έντυπο καταγγελίας) και στην Γενική γραμματεία καταναλωτή (http://www.efpolis.gr/).
Στις καταγγελίες θα αναφέρεις το πρόβλημα και θα επισυνάπτεις αντίγραφο την αίτησης διακοπής
Τα φαξ μην ξεχάσεις μαζί με την αποστολή στους παραπάνω φορείς να τα κοινοποιείς και στην forthnet

Μέχρι να πάρει μπροστά η ΕΕΤΤ θα έχει γίνει η ζημιά. Forthnet και ΟΤΕ πρέπει να επικοινωνήσει.

no_logo
31-12-07, 13:28
Μέχρι να πάρει μπροστά η ΕΕΤΤ θα έχει γίνει η ζημιά. Forthnet και ΟΤΕ πρέπει να επικοινωνήσει.


δεν διαφωνώ, γιαυτό δίνω και άλλους 2 φορείς.
Επίσης αν πρόσεξες λέω στο τέλος για ταυτόχρονη κοινοποίηση της καταγγελίας σε 4net:whistle:
και να είσαι σίγουρος ότι θα τα δούνε ;)

theopan
31-12-07, 15:58
δεν διαφωνώ, γιαυτό δίνω και άλλους 2 φορείς.
Επίσης αν πρόσεξες λέω στο τέλος για ταυτόχρονη κοινοποίηση της καταγγελίας σε 4net:whistle:
και να είσαι σίγουρος ότι θα τα δούνε ;)

Τα ίδια είναι και οι άλλοι δυο φορείς. Το θέμα χρήζει άμεσης αντιμετώπισης. Οι φορείς που λες αργούν απαγορευτικά πολύ για το συγκεκριμένο θέμα (και 15 μέρες μόνο να πάρει μέχρι να κινητοποιηθούν μάλλον θα είναι αργά).
Όσο για την κοινοποίηση της καταγγελίας στη forthnet άσε μη σου πω που έγραψαν τις 2 δικές μου κοινοποιήσεις καθώς και το τελεσίγραφο που τους έστειλα για αποδέσμευση της γραμμής.
Μην γελιέστε. Οι περισσότερες περιπτώσεις γρήγορων ενεργοποιήσεων και εν γένει διευθετήσεων θεμάτων μετά από καταγγελίες, είναι απλά τυχαία γεγονότα. Θα συνέβαιναν έτσι κι αλλιώς. Η ΕΕΤΤ και οι Συνήγοροι, κάνουν δουλειά, αλλά σε λίγο μεγαλύτερη κλίμακα (όχι στον έναν πελάτη που έκανε την καταγγελλία) και τους παίρνει λίγο χρόνο παραπάνω γιατί έχουν φρακάρει από ό,τι φαινεται τον τελευταίο καιρό.

mhm199
02-01-08, 01:05
στις 31/12 υπηρχε παιδια μια θετικη εξελιξη.:whistle::)
Πηρα στη 4νετ κ τους ειπα "το και το".

με αφηνουν κανα 10λεπτο στην αναμονη κ μετα μου λεει η κοπελα αυτα ακριβως που ηθελα να ακουσω:

"Δεν θα αφησουμε να γινει η ενεργοποιηση, να μην ανησυχειτε, θα ξαναεπικοινωνησουν μαζι σας (το τμημα των διακοπων) για να σας το πουν"

Μου εφυγε καποιο βαρος αλλα με τη 4νετ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.. Ελπιζω να κυλησουν ολα ομαλα, οπως πρεπει... Θα τους ξαναπαρω για να μην κανουν καμια βλακεια παλι, γιατι τους εχω κοψει για αρκετα "ξεχασιαρηδες".

φφφφ, ας ελπισουμε να εξελιχθουν ολα οπως ειναι το σωστο...

theopan
02-01-08, 01:28
στις 31/12 υπηρχε παιδια μια θετικη εξελιξη.:whistle::)
Πηρα στη 4νετ κ τους ειπα "το και το".

με αφηνουν κανα 10λεπτο στην αναμονη κ μετα μου λεει η κοπελα αυτα ακριβως που ηθελα να ακουσω:

"Δεν θα αφησουμε να γινει η ενεργοποιηση, να μην ανησυχειτε, θα ξαναεπικοινωνησουν μαζι σας (το τμημα των διακοπων) για να σας το πουν"

Μου εφυγε καποιο βαρος αλλα με τη 4νετ δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.. Ελπιζω να κυλησουν ολα ομαλα, οπως πρεπει... Θα τους ξαναπαρω για να μην κανουν καμια βλακεια παλι, γιατι τους εχω κοψει για αρκετα "ξεχασιαρηδες".

φφφφ, ας ελπισουμε να εξελιχθουν ολα οπως ειναι το σωστο...

Μην ελπίζεις. Στα λόγια είναι πρώτοι αλλά συνήθως λύσεις δε δίνουν. "Μα τι λέτε, φυσικά! Το αίτημά σας προωθήθηκε κιόλας!" και συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο! Αυτό μας έχει βγάλει από τα ρούχα μας όλους! Αυτή η εταιρία είναι φαινόμενο από τα λίγα πραγματικά! Στείλε το αίτημά σου γραπτά και σε όσο πιο σκληρό ύφος μπορείς.

mhm199
02-01-08, 02:03
"μην ελπιζεις;" α, μη με αγχωνεις τωρα!

να τους στειλω το αιτημα γραπτα, εννοεις με fax, ετσι;

παντως δε νομιζω να ειναι απλα ενα αιτημα που πρεπει να προωθηθει.
πρεπι να ξερουν κι αυτοι πως αν κανουν την ενεργοποιηση τους περιμενουν καταγγελιες κλπ. Θα τους ξαναπαρω τη δευτερα, κι επισης θα περασω απ την καλιθεα σε καποια φαση κ θα τους πω πως θελω επισης να σταματησει το broadband status να βγαζει στοιχεια για τον τηλ αριθμο μου. Θα φωναξω κ λιγο παραπανω κ ελπιζω να καταλαβουν τη μ....κια τους.

ε,δεν νομιζω να την κανουν την κουτσουκελα.

με τη διευθυνση εγχωριων παροχων οπως ειπες, πως ερχομαι σε επικοινωνια;

nikgr
02-01-08, 03:26
Πόσες και πόσες περιπτώσεις έχουμε όλοι διαβάσει εδώ μέσα συνδρομητών που ενεργοποιήθηκαν ΑΦΟΥ είχαν στείλει αίτημα ακύρωσης λόγω καθυστερήσεων στην ενεργοποίηση...

Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι αν θες να ενεργοποιηθείς σύντομα καλό είναι να στείλεις στο καπάκι και μια αίτηση ακύρωσης... :p

mhm199 καλα ξεμπερδέματα αν και δεν τα βλέπω...:hmm:

mhm199
02-01-08, 09:48
Πόσες και πόσες περιπτώσεις έχουμε όλοι διαβάσει εδώ μέσα συνδρομητών που ενεργοποιήθηκαν ΑΦΟΥ είχαν στείλει αίτημα ακύρωσης λόγω καθυστερήσεων στην ενεργοποίηση...

Δεν είναι τυχαίο που λένε ότι αν θες να ενεργοποιηθείς σύντομα καλό είναι να στείλεις στο καπάκι και μια αίτηση ακύρωσης... :p

mhm199 καλα ξεμπερδέματα αν και δεν τα βλέπω...:hmm:
ας μην το ματιαζουμε το θεμα:)
θα ξαναπαρω την Παρασκευη κ μαλλον θα περασω και τη Δευτερα να βαλω κ μια φωνη στην Καλλιθεα, κ νομιζω πως ακομα κ αν ο τσαμπουκας ειναι η εσχατη λυση, θα αποδοθει δικαιοσυνη.

θα παρω κ στον ΟΤΕ μηπως βρεθει τροπος να παγωσει το θεμα της ενεργοποιησης:hmm::)

theopan
02-01-08, 12:04
με τη διευθυνση εγχωριων παροχων οπως ειπες, πως ερχομαι σε επικοινωνια;

Στο 11888 ζήτησε τα τηλέφωνα. Μου είχαν δώσει του Δ/ντη και της γραμματείας.Δυστυχώς δεν τα θυμάμαι και δεν είναι εύκολο να τα βρω αυτή τη στιγμή.

radcos
02-01-08, 19:04
απατεώνες είναι

+1:oneup:

nske
02-01-08, 20:45
Εγώ περίμενα 3 μήνες.. Το site τους έλεγε ότι η αίτηση βρίσκεται ακόμη στο στάδιο:

Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από ForthnetΗ επίσημη δικαιολογία ήταν ότι ο ΟΤΕ καθυστερεί να τους παραχωρήσει καλώδια στο Αστικό Κέντρο Αμπελοκήπων και ήταν άγνωστο πότε θα γινόταν αυτό.

Γι αυτό το λόγο και για μια άλλη αιτία, έστειλα FAX ακύρωσης, στις 16/12, ημέρα Κυριακή.


Ε λοιπόν στις 18/12, 1 εργάσιμη ημέρα αφού είχα στείλει την ακύρωση δηλαδή, το site ανέφερε ότι η ενεργοποίηση προχώρησε στο επόμενο στάδιο:


Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕΤέτοια σύμπτωση ρε παιδιά; Τους έδωσε καλώδια ο ΟΤΕ ίσα ίσα μόλις αποφάσισα να διακόψω; :p

Φυσικά τους πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω ότι θέλω να ακυρώσω την αίτηση, και μην τυχόν κάνουν κανένα αστείο. Στο τηλέφωνο μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι έτσι δουλεύει τυπικά το σύστημα όμως θα απορριφθεί στο επόμενο στάδιο

Δεν ξανα-ασχολούμαι, απλά περιμένω να προχωρήσει η αιτησή μου στη Net One. Τώρα αν τυχόν κάνει η Forthnet κανένα αστείο απλά θα την πάρει ο διάολος!

Παρεμπιμπτόντως, η Forthnet καλά θα κάνει να μαζέψει τους πωλητές της. Μετά από αναμονή 3 μηνών για 2play, και αφού έχω στείλει αίτηση ακύρωσης 2 εβδομάδες, μόλις μου τηλεφώνησε πωλητής της Forthnet για να με ενημερώσει για το πρόγραμμα 2play. Αν δε με διασκέδαζε το γελοίον του πράγματος κανονικά θα χα θυμώσει με το θράσος τους!

Ο διάλογος είχε κάπως έτσι:


[Ε.Σ. Forthnet] Πήραμε να σας ενημερώσουμε για το πρόγραμμα της Forthnet μπλαμπλα
[ΕΓΩ] Ευχαριστώ αλλά δεν ενδιαφέρομαι, είχα κάνει αίτηση πριν 3 μήνες και αφού δεν έγινε ενεργοποίηση έχω στείλει fax ακύρωσης.
[Ε.Σ. Forthnet] Κάνατε την αίτηση απευθείας στη Forthnet;
[ΕΓΩ] Όχι, την έκανα μ-
[Ε.Σ. Forthnet] Μέσω Πλαισίου ε;
[ΕΓΩ] Μέσω εμπορικού συνεργάτη της forthnet στην περιοχή Ζωγράφου
[Ε.Σ. Forthnet] Είδατε; Δε φταίει η forthnet για το πότε στέλνουν τις αιτήσεις... Εμείς ενεργοποιούμε ΟΛΟΥΣ τους πελάτες μας σε 3 εβδομάδες με 1 μήνα. Κι εμείς στέλνουμε δωρεάν modem αμέσως.
[ΕΓΩ] Σύμφωνα με την ίδια τη forthnet -
[Ε.Σ. Forthnet] [διακόπτοντας με υπεροπτικό ύφος] ναι;
[ΕΓΩ] -η αίτησή μου είχε παραληφθεί μήνες και ο λόγος καθυστέρησης ήταν η απουσία καλωδίων στο Α/Κ Αμπελοκήπων...
[Ε.Σ. Forthnet] Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα τώρα.
[ΕΓΩ] Ναι αλλά τώρα δεν ενδιαφέρομαι πια, έχω κάνει αίτηση σε άλλη εταιρία από την προηγούμενη εβδομάδα.
[Ε.Σ. Forthnet] Σε ποια;
[ΕΓΩ] Στη Net One
[Ε.Σ. Forthnet] Α στη Net One.... Και είστε ευχαριστημένος; Σας έχουν ενεργοποιήσει KAN;
[ΕΓΩ] Όχι .. μα έχουν περάσει ελάχιστες εργάσιμες...
[Ε.Σ. Forthnet] ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ, να το ξέρετε!
[ΕΓΩ] (γελώντας) τέλος πάντων, ευχαριστώ γεια σαςΧωρίς σχόλια.. Πάντως μου έκανε εντύπωση η πώρωση της δεσποινίδος.. Forthnet-Θρησκεία ένα πράγμα :P Είμαι σίγουρος ότι ούτε τη Net One είχε ακούσει, ούτε έχει κάνει ποτέ στη ζωή της έρευνα αγοράς.

Sovjohn
02-01-08, 23:45
[Ε.Σ. Forthnet] Σε ποια;
[ΕΓΩ] Στη Net One
[Ε.Σ. Forthnet] Α στη Net One.... Και είστε ευχαριστημένος; Σας έχουν ενεργοποιήσει KAN;
[ΕΓΩ] Όχι .. μα έχουν περάσει ελάχιστες εργάσιμες...
[Ε.Σ. Forthnet] ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ, να το ξέρετε!
[ΕΓΩ] (γελώντας) τέλος πάντων, ευχαριστώ γεια σας

:worthy::worthy::worthy: ΘΕΟΙ! ΘΕΟΙ! ΘΕΟΙ!!!!

Αν αρχίσω άραγε και παίρνω εγώ τηλέφωνα στη forthnet και λέω να βάλουν netone (που έχει μια δόση αλήθειας αυτό...γιατί μάλλον πιο γρήγορα θα ενεργοποιούνταν :p ), θα φταίω??

Τέλος πάντων, τι να πεις =)

hel
03-01-08, 01:52
Πόσες και πόσες περιπτώσεις έχουμε όλοι διαβάσει εδώ μέσα συνδρομητών που ενεργοποιήθηκαν ΑΦΟΥ είχαν στείλει αίτημα ακύρωσης λόγω καθυστερήσεων στην ενεργοποίηση...

Εγώ 3 περιπτώσεις θυμάμαι. Αν υπάρχουν τόσοι πολλοί δώσε τα λινκ.

radcos
03-01-08, 01:54
Εγώ περίμενα 3 μήνες.. Το site τους έλεγε ότι η αίτηση βρίσκεται ακόμη στο στάδιο:

Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από ForthnetΗ επίσημη δικαιολογία ήταν ότι ο ΟΤΕ καθυστερεί να τους παραχωρήσει καλώδια στο Αστικό Κέντρο Αμπελοκήπων και ήταν άγνωστο πότε θα γινόταν αυτό.

Γι αυτό το λόγο και για μια άλλη αιτία, έστειλα FAX ακύρωσης, στις 16/12, ημέρα Κυριακή.


Ε λοιπόν στις 18/12, 1 εργάσιμη ημέρα αφού είχα στείλει την ακύρωση δηλαδή, το site ανέφερε ότι η ενεργοποίηση προχώρησε στο επόμενο στάδιο:


Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕΤέτοια σύμπτωση ρε παιδιά; Τους έδωσε καλώδια ο ΟΤΕ ίσα ίσα μόλις αποφάσισα να διακόψω; :p

Φυσικά τους πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω ότι θέλω να ακυρώσω την αίτηση, και μην τυχόν κάνουν κανένα αστείο. Στο τηλέφωνο μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι έτσι δουλεύει τυπικά το σύστημα όμως θα απορριφθεί στο επόμενο στάδιο

Δεν ξανα-ασχολούμαι, απλά περιμένω να προχωρήσει η αιτησή μου στη Net One. Τώρα αν τυχόν κάνει η Forthnet κανένα αστείο απλά θα την πάρει ο διάολος!

Παρεμπιμπτόντως, η Forthnet καλά θα κάνει να μαζέψει τους πωλητές της. Μετά από αναμονή 3 μηνών για 2play, και αφού έχω στείλει αίτηση ακύρωσης 2 εβδομάδες, μόλις μου τηλεφώνησε πωλητής της Forthnet για να με ενημερώσει για το πρόγραμμα 2play. Αν δε με διασκέδαζε το γελοίον του πράγματος κανονικά θα χα θυμώσει με το θράσος τους!

Ο διάλογος είχε κάπως έτσι:

..............................................

Χωρίς σχόλια.. Πάντως μου έκανε εντύπωση η πώρωση της δεσποινίδος.. Forthnet-Θρησκεία ένα πράγμα :P Είμαι σίγουρος ότι ούτε τη Net One είχε ακούσει, ούτε έχει κάνει ποτέ στη ζωή της έρευνα αγοράς.

Παιδιά οι άνθρωποι είναι επιεικώς για μπάτσες:down::down:

nske
03-01-08, 03:47
Εγώ 3 περιπτώσεις θυμάμαι. Αν υπάρχουν τόσοι πολλοί δώσε τα λινκ.
WTF? Και 3 πολλές είναι! Να αρχίσω να ανησυχώ κι εγώ σοβαρά δηλαδή.. :hmm:


[Ε.Σ. Forthnet] Α στη Net One.... Και είστε ευχαριστημένος; Σας έχουν ενεργοποιήσει KAN;
Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα! Εκεί έλιωσα! :worthy:

insa
03-01-08, 09:53
Ειμαι ετοιμος να στειλω και εγω αιτηση ακυρωσης του adsl αφου ακομη να ενωθω. Μπορω να κανω αιτηση σε καινουριο παροχεα (ΟΤΕ) αμεσως;

andreasp
03-01-08, 10:12
Μην στελνετε ακυρώσεις, αιτήσεων.
Οι ακυρώσεις δεν περνάνε... εσυ μένεις ήσυχος και κάνεις αίτηση στον επόμενο, και μετά γινεται το απόλυτο μπάχαλο!

insa
03-01-08, 11:04
τι μπορω να κανω ομως?

kakofonixx
03-01-08, 11:35
Παρομοια περιπτωση με του mhm199 ειχα και εγω
εκανα αιτηση ακυρωσης, τη γραψαν (να μην πω που) και με ενεργοποιησαν!!
δειτε εδω:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1659592&postcount=519
:down:

dfinikis
03-01-08, 15:10
Η λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αίτηση φορητότητας σε άλλο εναλλακτικό ή ΟΤΕ έτσι ώστε να τραβήξει την γραμμή με το έτσι θέλω από τον αρχικό πάροχο.

//dfinikis

insa
03-01-08, 18:33
Τι ειναι η αιτηση φορητοτητας;

dfinikis
03-01-08, 18:40
πχ. έχεις Forthnet 2Play.
Πας και κάνεις αίτηση HOL 2PLay με φορητότητα της γραμμής σου - τηλεφωνικών αριθμών και πάει η HOL και παίρνει από την Forthnet την γραμμή σου ΑΜΕΣΑ!

//dfinikis

mhm199
04-01-08, 00:38
σημερα ηταν μερα τηλεφωνηματων:

ΟΤΕ, ΕΕΤΤ, ΧΟΛ, μου ειπαν πως πρεπει να τα κανονισω με τη 4νετ για να παγωσει η διαδικασια

η %$&* 4νετ, μιλησα με μια αγενεστατη υπαλληλο κ μου ειπε "η αλλη κοπελα σας ειχε πει πως θα προσπαθησουμε να μη γινει η ενεργοποιηση, δεν σας ειπε <<σιγουρα>>".
Της λεω "καλα,λετε να μην ξερω τι μου ειπε κ να ξερετε εσεις;"
μου λεει "βλεπω εδω τι εχει σημειωσει, κ ξερω τι σας ειπε"
"μα"
"μου"
κ παει λεγοντας.

ρε τους απατεωνες...

η ΕΕΤΤ μου ειπε να στειλω πρωτα το αιτημα-καταγγελια μου στη 4νετ κ αν δεν μου απαντησουν η αν δεν κανουν αυτο που πρεπει, τοτε να στειλω καταγγελια στην ΕΕΤΤ..
καλα, οτι να ναι

Τελοσπαντων, αυριο θα παω στην Καλιθεα,
θα τους δωσω στο χερι την καταγγελια-γνωστοποιηση που συνεταξα,
θα τους πω να μην τολμησουν να μου παρουν τη γραμμη ουτε ενα λεπτο γιατι θα γινει χαμος
θα τους πω να αφαιρεθουν τα στοιχεια της του τηλεφωνου μου κ απ το broadband status στο internet.
:evil:

Επειτα θα στειλω την καταγγελια σε ΕΕΤΤ κ συνηγορο καταναλωτη.
Θα σας ξαναενημερωσω αυριο...

υγ. Στη ΧΟΛ μου ειπαν πως η μεταφορα hibox απο εναν τηλ αριθμο σε αλλον ειναι εφικτη.
Οποτε στο worst case scenario, αν μου παρει τη γραμμη η 4νετ, κανω ξανα αιτηση ΟΤΕ κ μεταφερω στο νεο νουμερο το hibox της HOL...

υγ2. ΟΤΕ κ παλι ΟΤΕΕΕΕ!!! κ το λεω εγω που ειμαι φοιτητης κ δεν εχω οικονομικη ανεση...
Πανω απ ολα η ψυχολογικη υγεια:lol::evil: παιδια ομως!

juicy
04-01-08, 15:13
Στα τέλη Ιουνίου έκανα αίτηση στη Forthnet για 2play. Λόγω ότι δεν είχαν πόρτες στο κέντρο Αλυσίδα, περίμενα μέχρι τον Νοέμβριο. Αφού συνδέθηκα έμεινα 4 μέρες χωρίς τηλέφωνο και φυσικά internet (πριν είχα 768 forthnet μέσω ΑΡΥΣ).

Νευρίασα απίστευτα παίρνωντας απο το κινητό μου και περιμένωντας ατελείωτες ώρες χωρίς κανείς να μπορεί να μου εξηγήσει τι γίνετε.

Στέλνω αίτημα κατάργησης της υπηρεσίας και το απόγευμα με συνδέουν και παίζουν όλα καλα.
Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου αναφέρουν ότι εάν θέλω να συνεχίσω την υπηρεσία να στείλω fax που ακυρώνει την προηγούμενη ενέργεια.
Την επόμενη μέρα στέλνω το fax και μου αναφέρουν ότι η υπηρεσία θα συνεχιστεί χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μέσα Δεκέμβρη μου ήρθε και ο λογαριαμός (πάγιο) τον οποίο και πλήρωσα.
Στις 2 Ιανουαρίου κόβετε τηλέφωνο και internet.
Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.
:clap:

vavis
04-01-08, 15:25
Στα τέλη Ιουνίου έκανα αίτηση στη Forthnet για 2play. Λόγω ότι δεν είχαν πόρτες στο κέντρο Αλυσίδα, περίμενα μέχρι τον Νοέμβριο. Αφού συνδέθηκα έμεινα 4 μέρες χωρίς τηλέφωνο και φυσικά internet (πριν είχα 768 forthnet μέσω ΑΡΥΣ).

Νευρίασα απίστευτα παίρνωντας απο το κινητό μου και περιμένωντας ατελείωτες ώρες χωρίς κανείς να μπορεί να μου εξηγήσει τι γίνετε.

Στέλνω αίτημα κατάργησης της υπηρεσίας και το απόγευμα με συνδέουν και παίζουν όλα καλα.
Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου αναφέρουν ότι εάν θέλω να συνεχίσω την υπηρεσία να στείλω fax που ακυρώνει την προηγούμενη ενέργεια.
Την επόμενη μέρα στέλνω το fax και μου αναφέρουν ότι η υπηρεσία θα συνεχιστεί χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μέσα Δεκέμβρη μου ήρθε και ο λογαριαμός (πάγιο) τον οποίο και πλήρωσα.
Στις 2 Ιανουαρίου κόβετε τηλέφωνο και internet.
Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.
:clap:

ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου !!!
Πάντως εδώ που τα λέμε φίλε μου τα ηθελε και λιγο ο ποπός σου...(ακύρωση αίτησης ακύρωσης..???) :worthy::whip:

Που πας βρε Καραμητροοο ?? :lol:

insa
04-01-08, 16:10
dfinikis, δηλαδη εγω που εκανα αιτηση μονο για forthnet adsl και δεν εχω ενεργοποιηθει, οταν παω να παρω το conn-x θα δηλωσω οτι ηδη εχω internet απο αλλο παροχεα?

hel
04-01-08, 16:55
Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.
:clap:

Έχουμε πει ότι ο καλύτερος τρόπος για διακοπή είναι η έγγραφη αίτηση. Τα φαξ τα χάνουν ή δεν τα παίρνουν.
Αν έχεις χαρτιά στα χέρια σου που αποδεικνύουν ότι ήθελες να συνεχίσει η σύνδεσή σου τότε κάνε καταγγελία.

juicy
04-01-08, 17:15
Το Fax το έλαβαν, καταχώρησαν το αίτημα να μην κοπεί η υπηρεσία στο συστημά τους, αλλά η τεχνική υποστήριξη προχώρησε στη διακοπή. Φανταστείτε μιλώντας με τις πωλήσεις τους φαινόταν παράξενο γιατί διακόπηκε.Ούτε αυτοί κατάλαβαν τι έγινε. Για τέτοιο μπάχαλο μιλάμε.

theopan
04-01-08, 19:48
dfinikis, δηλαδη εγω που εκανα αιτηση μονο για forthnet adsl και δεν εχω ενεργοποιηθει, οταν παω να παρω το conn-x θα δηλωσω οτι ηδη εχω internet απο αλλο παροχεα?

Τι θα κάνεις δεν ξέρω (κι εγώ το ψάχνω να βρω έναν τρόπο να ξεμπλέξω) πάντως θα σου συνιστούσα να μην προπληρώσεις κανένα connX (αν υπάρχουν ακόμα προπληρωμένα) γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η forthnet σε έχει μπλοκάρει και θα σου μείνει να το κοιτάς το πακετάκι...

mhm199
06-01-08, 03:30
παιδια πηγα λοιπον την Παρασκευη στην Καλιθεα. Ειπα το θεμα στον υπαλληλο.Φανηκε αρκετα εξυπηρετικος, (πεταξε κ ενα "καλα, χαζοι ειναι;") πηρε τηλεφωνα μπροστα μου για κανα τεταρτο, τελοσπαντων ηταν αποφασιστικοτατος πως δεν υπαρχει περιπτωση να γινει ενεργοποιηση. Μου ειπε οτι "στελνουν μυνημα τωρα κ στο crn (κατι τετοιο) του ΟΤΕ" κτλ.. Ξαναεστειλε την αιτηση διακοπης που ειχα κανει σημειωνοντας "αμεση διακοπη ολων των διαδικασιων κτλ".
Μαζι μου ειχε ερθει κ ενας φιλος μου που πηγε να ρωτησει τον υπαλληλο "κι αν τελικα γινει η ενεργοποιηση πως.." κ τον διεκοψε ο υπαλληλος λεγοντας με απολυτη σιγουρια πως αποκλειεται να γινει ενεργοποιηση..
τωρα.. ελπιζουμε... θα εχετε νεα μου τις επομενες μερες (μου ειπε πως το πολυ Τριτη δεν θα βγαινουν καν τα στοιχεια στο broadbans status στο ιντερνετ), μαζι με την παραγραφο-κατακλειδα..

theopan
06-01-08, 13:26
παιδια πηγα λοιπον την Παρασκευη στην Καλιθεα. Ειπα το θεμα στον υπαλληλο.Φανηκε αρκετα εξυπηρετικος, (πεταξε κ ενα "καλα, χαζοι ειναι;") πηρε τηλεφωνα μπροστα μου για κανα τεταρτο, τελοσπαντων ηταν αποφασιστικοτατος πως δεν υπαρχει περιπτωση να γινει ενεργοποιηση. Μου ειπε οτι "στελνουν μυνημα τωρα κ στο crn (κατι τετοιο) του ΟΤΕ" κτλ.. Ξαναεστειλε την αιτηση διακοπης που ειχα κανει σημειωνοντας "αμεση διακοπη ολων των διαδικασιων κτλ".
Μαζι μου ειχε ερθει κ ενας φιλος μου που πηγε να ρωτησει τον υπαλληλο "κι αν τελικα γινει η ενεργοποιηση πως.." κ τον διεκοψε ο υπαλληλος λεγοντας με απολυτη σιγουρια πως αποκλειεται να γινει ενεργοποιηση..
τωρα.. ελπιζουμε... θα εχετε νεα μου τις επομενες μερες (μου ειπε πως το πολυ Τριτη δεν θα βγαινουν καν τα στοιχεια στο broadbans status στο ιντερνετ), μαζι με την παραγραφο-κατακλειδα..

Ακριβώς όπως τα λες φίλε! Παρόμοια κατάσταση έχω αντιμετωπίσει τις 4 φορές που έχω πάει στην Ατθιδών! "Μα καλά τι έκαναν;", "τώρα παίρνω τηλέφωνο", (στέλνω e-mail, τηλεγράφημα, φαξ, σήματα καπνού κλπ.). Όντως δείχνουν να κάνουν τις κινήσεις που οφείλουν. Φυσικά όμως ποτέ δεν συμβαίνει τίποτα ουσιαστικό! Τα παιδάκια στην "πρώτη γραμμή" του shop είναι εκπαιδευμένα να καθησυχάζουν τον κόσμο. Πίσω από τις πόρτες συνεχίζει να δουλεύει η τύχη μας όμως...
Μην πιστεύεις το παραμικρό! Αυτή η εταιρία δεν έχει κανένα περιθώριο "ελιγμών" από ό,τι έχω καταλάβει! Με τον "αυτόματο" πάνε όλα και δεν μπορεί (ή δε θέλει) να παρέμβει κανείς όσα τηλέφωνα και αν γίνουν, όσα email και αν σταλούν...

Υ.Γ. Για το broadband status μου είπαν ότι πιθανότατα θα συνεχίσει να εμφανίζεται το νούμερο μου ακόμα και 5 μήνες ίσως μετά την πλήρη αποδέσμευση μου... Βγάλε εσύ συμπέρασμα τώρα...

mhm199
07-01-08, 03:24
δηλαδη η τελευταια αισθηση που σου εδωσε πριν φυγεις, ποια ηταν;
και σε σενα δεν σε αφηνε καν να διανοηθεις πως θα γινει η ενεργοποιηση, και ηταν απολυτος πως δεν θα γινει η ενεργοποιηση; η απλα σου ειπε "μαλλον θα τα καταφερουμε";


κ τελικα τι εγινε στην περιπτωση σου;

αποκλειστικα η Δ/νση Εγχωρίων Παρόχων που ελεγες εκανε τη δουλεια;

υγ. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=126438&page=9 απ οτι διαβαζω εδω στα γραφομενα του jimmis74, ηταν στο ιδιο σταδιο ενεργοποιησης και τελικα δεν του πηρε τη γραμμη η 4νετ.
βεβαια ειχε κανει κατεγγελια σε 4νετ κ ΕΕΤΤ πριν..

Εγω τη δικια μου καταγγελια δεν την εδωσα γιατι μου φανηκε πως δεν χρειαστηκε. ε, την Τριτη θα παρω στον ΟΤΕ για να μου πουν αν απελευθερωθηκε η γραμμη κ θα παω κ απο Καλλιθεα να τους ρωτησω, κ θα δωσω κ την καταγγελια κ θα την στειλω κ στην ΕΕΤΤ για να ειμαι καλλυμενος.

insa
08-01-08, 13:53
Παιδια εχω ακυρωσει και εγω την forthnet και ανησυχω μηπως ενεργοποιηθει. Εγω αιτηση μονο για adsl ειχα κανει (τηλ ΟΤΕ). Μπορει να εχω το ιδιο προβλημα? Μεχρι το τελος της εβδομαδας θα εχω connx. Υπαρχει περιπτωση να ενεργοποιηθει το forthnet adsl και να μου σταματησει το connx?

dfinikis
08-01-08, 20:15
Παιδια εχω ακυρωσει και εγω την forthnet και ανησυχω μηπως ενεργοποιηθει. Εγω αιτηση μονο για adsl ειχα κανει (τηλ ΟΤΕ). Μπορει να εχω το ιδιο προβλημα? Μεχρι το τελος της εβδομαδας θα εχω connx. Υπαρχει περιπτωση να ενεργοποιηθει το forthnet adsl και να μου σταματησει το connx?

Ναι δυστυχώς υπάρχει η πιθανότητα σύμφωνα με τα όσα λένε όλοι στο forum και την περίπτωση του κολλητού μου. Μπορείς να παρακολουθείς από το site της forthnet την κατάσταση του αιτήματος σου αλλά για σιγουριά θα έλεγα να πας σε κάποιο κατάστημα Forthnet για να πιστοποιήσεις 100% και ότι έχουν δεκτεί το αίτημα σου και ότι έχουν αρχίσει να το επεξεργάζονται ....

//dfinikis

theopan
08-01-08, 21:01
δηλαδη η τελευταια αισθηση που σου εδωσε πριν φυγεις, ποια ηταν;
και σε σενα δεν σε αφηνε καν να διανοηθεις πως θα γινει η ενεργοποιηση, και ηταν απολυτος πως δεν θα γινει η ενεργοποιηση; η απλα σου ειπε "μαλλον θα τα καταφερουμε";


κ τελικα τι εγινε στην περιπτωση σου;

αποκλειστικα η Δ/νση Εγχωρίων Παρόχων που ελεγες εκανε τη δουλεια;

υγ. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=126438&page=9 απ οτι διαβαζω εδω στα γραφομενα του jimmis74, ηταν στο ιδιο σταδιο ενεργοποιησης και τελικα δεν του πηρε τη γραμμη η 4νετ.
βεβαια ειχε κανει κατεγγελια σε 4νετ κ ΕΕΤΤ πριν..

Εγω τη δικια μου καταγγελια δεν την εδωσα γιατι μου φανηκε πως δεν χρειαστηκε. ε, την Τριτη θα παρω στον ΟΤΕ για να μου πουν αν απελευθερωθηκε η γραμμη κ θα παω κ απο Καλλιθεα να τους ρωτησω, κ θα δωσω κ την καταγγελια κ θα την στειλω κ στην ΕΕΤΤ για να ειμαι καλλυμενος.

Τίποτα δεν έγινε! Το είπα και στο άλλο Thread που είχα ανοίξει. Μου είπαν ανακρίβειες στην HOL προς στιγμήν (έπεσα σε άσχετη τηλεφωνήτρια) και νόμισα ότι η αίτηση ξεκόλλησε. Συνεχίζει να στέλνεται στον ΟΤΕ και να απορρίπτεται. Για αυτό πήγα στη forthnet την περασμένη Παρασκευή και μου ξεφούρνισαν ότι όντως είναι δεσμευμένη ακόμα η γραμμή μου σε αυτούς γιατί "παρέλειψαν" ένα τελευταίο τεχνικό θέμα. Με διαβεβαίωσαν ότι μέχρι Τρίτη (σήμερα)-Τετάρτη θα έχει λυθεί το θέμα. Δε μπορώ από χθες όμως να μάθω από τη HOL τι έχει γίνει γιατί και τις 5 φορές που κάλεσα μου είπαν ότι έχουν εδώ και 2 μέρες πρόβλημα στα συστήματα τους και δε μπορούν να δουν τις καρτέλες των πελατών... Άλλοι απο εκεί.
Η κατάσταση τελικά είναι εκτός ελέγχου με όλους μου φαίνεται, και πρέπει να τους βάλει άμεσα χέρι το κράτος! Δεν είναι καθόλου σοβαρά πράγματα αυτά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.