PDA

Επιστροφή στο Forum : Οτενετ OnDSL KIT + Bundle - - - Connex



Kyaner
30-12-07, 11:44
Τα διο αυτα πακετα ανηκουν σε διαφορετικους παροχους. Οποτε μην τα μπερδευετε, ακομα αν και τα διο καταληγουν στον ΟΤΕ.
Εχετε συνδεση της Οτενετ ? Τοτε καλειτε την τεχνικη υποστιριξη της Οτενετ.
Εχετε Connex ? Τοτε για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τεχνικο θεμα καλειτε στο 1242 (μεχρι να ματωσουν τα δαχτυλα σας η να πιασετε γραμμη) Η για τιμολογησεις, αγορες κτλ στο 134. Αν το αιτημα σας αφορα αλλαγη κωδικων προσβασης η αλλαγη Συνθηματικου πελατη, τοτε καλειτε παλι την Οτενετ.

Εχουμε και λεμε λοιπον, οσο αφορα τα πακετα Connex
1) Τεχνικη υποστιριξη (σας χαλασε η δε συγχρονιζει το modem/router) - 1242
2) Βλαβες απο παροχο - 1242
3) Βλαβες γραμμης - 121
4) Ερωτησεις για τιμολογια, τιμες, αγορες - 134
5) Μοναδικη εξερεση που καλειτε την Οτενετ στο 801 ειναι ΑΝ επιθυμειτε αλλαγη κωδικων προσβασης Η δε δουλευει το συνθηματικο πελατη σας και θελετε ενα καινουργιο. Η αν ΑΦΟΥ εχετε ετοιμασει τον εξοπλισμο σας (εχωντας επικοινωνησει ΠΡΩΤΑ με το 1242) εχετε προβλημα η αποριες οσον αφορα την ενεργοποιηση του πακετου σας μεσο της ιστοσελιδας my.otenet.gr

Η Οτενετ καλυπτει ΜΟΝΟ τη βαση δεδομενων για τα πακετα Connex KAI TΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Αν βεβαια ειστε τυχεροι και βρεθει καποιος στο 801 της Οτενετ ο οποιος ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ γνωριζει τον εξοπλισμο σας και μπορει να σας πει 2-3 πραγματα να δοκιμασετε, τοτε εχει καλως ΑΛΛΑ ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενος σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση να το κανει, διοτι ΔΕΝ ειναι κομματι της δουλειας του.

Καταλαβαινω οτι τα εχουν κανει σκατα και ταλαιπωρουν και οι διο εταιρειες (ΟΤΕ και Οτενετ) τους συνδρομητες, αλλα προς το παρων ετσι εχει η κατασταση.

Ελπιζω αυτο το ποστ να λυσει ορισμενες αποριες.
Προς αποφυγην παρεξηγησεων δεν θα απαντησω σε καμια ερωτηση που θα τεθει σε αυτο το νημα, ευχαριστω.

GeorgeNorth
30-12-07, 14:18
Δηλαδη εγω που εχω connX talk 24/7, και βλεπω οτι εχει ενεργοποιηθει η 24αρα αλλα ειμαι ακομα στα 8 ΜΒΙΤ (στο στατους του ρουτερ) που πρεπει να παρω τηλεφωνο? Πρωτα στο 134, μετα στο 121 και τελος στο 1242?

Η μηπως ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση?

Kyaner
30-12-07, 19:14
Aυτο ειναι καθαρα θεμα του παροχου σου που ειναι ο ΟΤΕ και οχι η Οτενετ, οποτε καλεις το 134.
Το 121 ειναι για τισ βλαβες στις γραμμες του ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.