PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Zisto: Μακριά!



vrmode
30-12-07, 12:46
Καλύτερα να ζεις και να επικοινωνείς με σήματα καπνού παρά να βάλεις Tellas!

- Είμαι 6 μέρες χωρίς Internet (τώρα γράφω και δεν ξέρω πότε θα ξανακοπεί η σύνδεση)
- Έχω κάνει απίστευτα πολλά τηλέφωνα - ώρες ολόκληρες - για να λυθεί το πρόβλημα
- Πιο εύκολα πιάνεις το τζόκερ παρά γραμμή στην τεχνική υποστήριξη
- Η τεχνική υποστήριξη με κοροιδεύει και δεν κάνει τίποτα.
- Το εμπορικό τμήμα με κοροιδεύει και δεν κάνει τίποτα.
- Μου είπαν 3 φορές μέσα στις 5 μέρες ότι θα με πάρει κάποιος τηλέφωνο για να με ενημερώσει για την επίλυση - δεν με πήρε κανείς! Κατόπιν δικής μου επιμονής (γαιδουρινής) και αφού υποτίθεται ότι το αίτημα καταγράφηκε ως επέιγον!
- Οι γκομενίτσες στο τηλεφωνικό κέντρο (εμπορικό βέβαια - για να πουλήσουν έχουν κόσμο αλλά για τεχνική υποστήριξη είναι όλα νέκρα!) σε περνάνε για ηλίθιο και σου υψώνουν και τη φωνή!

Aν θέλεις Internet δεν παίρνεις Tellas Zisto! Είναι τελείως αναξιόπιστοι (έχω Internet? δεν έχω internet? ...μαδάς μαργαρίτες δηλαδή...) ως προς την υπηρεσία και δεν υπάρχει υποστήριξη! Ας το κλείσουν το μαγαζί και ας το γυρίσουν σε σουβλατζίδικο! :down:

Το πρόβλημά μου τώρα:
1) Θέλω να διαμαρτυρηθώ γιατί θεωρώ τον εαυτό μου πολύ μ#%#$@% να πληρώνει για υπηρεσία που δεν έχει - ενώ τον κοροϊδεύουν κι από πάνω. Το έχει κάνει κανείς εδώ μέσα? Που απευθύνθηκε? Βγήκε τίποτα ή ...τζίφος επειδή τα έχουν κουκουλώσει όλα από νομικής πλευράς και αποποιούνται πάσης ευθύνης?:evil:
2) Θέλω να φύγω από Tellas και να μην την ξαναδώ και να μην την ξανακούσω. Kαι θέλω έναν πάροχο της προκοπής - που δεν θα είναι καραγκιόζης - και όπου θα έχω και υπηρεσία της προκοπής και τεχνική υποστήριξη. Πάω OTE μάλλον?
3) Δυστυχώς μόλις τσέκαρα για ΟΤΕ και μου έβγαλε στον έλεγχο διαθεσιμότητας ότι δεν καλύπτεται η περιοχή μου (Μεταμόρφωση Αττικής)! Απελπισία!!!!!!!!

Οποιεσδήποτε ιδέες/προτάσεις ευπρόσδεκτες!

NiKoS_135
30-12-07, 13:11
Φιλε μου, μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω γιατι περασα και εγω απο τα ιδια λουκια... Ακου να δεις τι παιχτηκε σε μενα: καναμε την αιτηση απο το τηλεφωνο περσι τον Δεκεμβρη, βασικα οχι αιτηση απλα ρωτησαμε τι παιζεται και δωσαμε τα στοιχεια μας, αυτοι ομως χωρις να εχουμε υπογραψει κανα συμβολαιο θεωρησαν σωστο για να μην χασουν αλλον εναν πελατη-κοροιδο να μας αποσυνδεσουν απο τον ΟΤΕ και να ξεκινησουν το Zisto. Τους πηραμε τηλεφωνο, τους ξεχεσαμε, αλλα επειδη τοτε ηταν μεγαλη η ταχυτητα τελικα πιστηκαμε να την κρατησουμε... Για να μην στα πολυλογω το τηλεφωνο απο την αρχη δουλευε κανονικα, στο Internet συνεθηκα κανονικα τον Ιουνιο....μετα απο 6 μηνες δηλαδη...μετα απο ατελειωτες ωρες στο τηλεφωνο, να εχω σιχαθει αυτο το ηλιθιο τραγουδι και να περιμενω σαν μ@λ@κ@ς να με παρουν καποια στιγμη, οπως μου ελεγαν αλλωστε, και να συνδεθω επιτελους!!! Για το μονο πραγμα που τους ψιλοδιακαιολογω ειναι επειδη απ'οτι ξερω τοτε τελειωποιουσαν το δικτυο τους...
Τωρα ομως, ειναι ολα ΟΚ! Σαν ταχυτητες και τετοια ειμαι ικανοποιημενος μπορω να πω, γιατι βλεπω και οτι στις αλλες εταιρειες το ιδιο παραμυθι πουλανε(με την εξυπηρετηση). Αυτα με μενα...Καλη τυχη σου ευχομαι και καλη χρονια!!!!:)

ermis333
30-12-07, 13:50
Αυτά συμβαίνουν παντού, σε όλους τους ISP και τον ΟΤΕ θα βρεθεί κάποιος με μια αντίστοιχη ιστορία, εντελώς αδικαιολόγητοι όλοι.

Πάντως πολύ καλή υποστήριξη από τους εναλλακτικούς έχει η Netone και πλέον ο ΟΤΕ.

JackDaniels
31-12-07, 17:51
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα παιδιά! Εγώ σήμερα μετράω μία βδομάδα στo Tellas Zisto. Δεν καλύπτεται η περιοχή μου ακόμα από το ιδιόκτητο δίκτυο τους, όπως μου είπαν αυτό αναμένεται περί τα τέλη Ιανουαρίου. Πάντως σε θέματα ταχύτητας σε σχέση με την προηγούμενη σύνδεση μου (connex 1024) μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα. Θα περιμένω να δω και την διαφορά όταν με το καλό με καλύψει το ιδιόκτητο δίκτυο τους αν και ο εξαιρετικά υψηλός βαθμός εξασθένισης (48) δεν μου αφήνει βέβαια και πολλά περιθώρια!!

Razor911
02-01-08, 19:38
Αυτά συμβαίνουν παντού, σε όλους τους ISP και τον ΟΤΕ θα βρεθεί κάποιος με μια αντίστοιχη ιστορία, εντελώς αδικαιολόγητοι όλοι.

Πάντως πολύ καλή υποστήριξη από τους εναλλακτικούς έχει η Netone και πλέον ο ΟΤΕ.

Για την υποστηριξη του ΟΤΕ μην παιρνεις κ ορκο ειναι σε ποιον να θα πεσεις .. Οπως πιστευω οτι συμβαινει κ σε ολες τις εταιριες υπαρχουν οι σχετικοι και οι ασχετοι που μας ταλαιπωρουν

chadigr
02-01-08, 20:49
Και εγω μια απο τα ιδια ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ Δεν ξερουν τους γινεται παω OTE Και ας βαλει ο θεος το χερι του

@ ADSLgr.com All rights reserved.