PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξίζει η μεταφορά από εναλλακτικό πίσω στον ΟΤΕ



dtsormpa
30-12-07, 22:49
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους. Εδώ και ένα χρόνο χρησιμοποιώ σύνδεση Forthnet στα 2Mbps και είμαι ικανοποιημένος... Το θέμα είναι ότι με το Conn-X έχω διαθεσιμότητα στα 24Mbps ενώ η Forthnet έρχεται στην περιοχή μου (Αλεξανδρούπολη - και σύμφωνα πάντα με τις τελευταίες προβλέψεις από το αντίστοιχο Wizard) στις 31-1-2008. Έχω ήδη δει τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης στην αρχή του Forum, και θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να ακυρώσω τη σύνδεση της Forthnet και να πάω τώρα στα 24Mbps του ΟΤΕ. Μήπως να περιμένω την Forthnet στα 24Mbps;

Από την άλλη σκέφτομαι ότι ακόμα και να έρθουν τα 24Mbps στις 31-1, πόσοι από τους χρήστες που θα θέλουμε να αναβαθμίσουμε τη σύνδεση, θα μείνουμε ικανοποιημένοι (π.χ. θα υπάρχουν τεχνικά προβλήματα, πολλοί χρήστες σε λίγα DSLAM κλπ. κλπ.).

Jazzer
30-12-07, 23:53
Είναι καθαρά προσωπική η όποια επιλογή σου, όπως και υποκειμενική η άποψη του καθενός από εμάς.
Προσωπικά είμαι πελάτης και των δύο, αλλά αυτό δεν έχει και μεγάλη σημασία.
Σου προτείνω να διαβάσεις μερικά από τα πολλά νήματα που υπάρχουν και για το conn-x του ΟΤΕ και για τη Forthnet και πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά στο να αποφασίσεις τι θα κάνεις τελικά.

thanasis38
31-12-07, 00:35
καποια συνδεση σε αλλη εταιρεια?πχ αλτεκ? το εχεις σκεφτει?

deniSun
31-12-07, 19:15
Αν παίζεις καλά με forthnet δεν βλέπω τον λόγο να αλλάξεις.
Απλά λίγη υπομονή μέχρι να έρθει το ιδιόκτητο.
Αν είσαι ανυπόμονος πάνε από τώρα στον ΟΤΕ.

hercules_j
31-12-07, 19:19
μακροπρόθεσμα πιστευω ότι αξίζει γιατί ο ΟΤΕ θα εχει πάντα καλυτερο δυκτιο,
αυτές τις μερες γινεται ενας ψιλχαμός, ψιλομπάχαλο λογω των πολλών νεων αιτησεων και αναβαθμισεων αλλα σε μερικές βδομάδες νομιζω όλα θα εχουν ομαλοποιηθεί

@ ADSLgr.com All rights reserved.