PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΟΣ. Τηλ. για καταγγελια



Σελίδες : [1] 2

Razor911
31-12-07, 10:35
Ρε παιδια το τηλ για να κανω μια αναφορα(καταγγελια) για εναν παροχο (εεττκκ? πως το λενε ... δεν το θυμαμαι καθολου) το ξερει κανεις? please !! :evil:

Jazzer
31-12-07, 10:43
Έγγραφη καταγγελία στην E.E.T.T. με κοινοποίηση στον πάροχό σου.
http://www.eett.gr/EETT

hel
31-12-07, 13:32
Ρε παιδια το τηλ για να κανω μια αναφορα(καταγγελια) για εναν παροχο (εεττκκ? πως το λενε ... δεν το θυμαμαι καθολου) το ξερει κανεις? please !! :evil:

Τι πρόβλημα έχεις;

Razor911
31-12-07, 13:54
Τι πρόβλημα έχεις;

Aσε με ... με τους !#$!#@%#@% ειχα κανει αιτηση 22/12/2007 στο 134 για conn-x 24mbs, ειχα 1mbs και 23/12/2007 ενεργοποιηθηκε η συνδεση!! Ολα ωραια και καλα. . 28/12/2007 ηταν να μου ΣΤΕΙΛΟΥΝ το modem Thomson SpeedTouch 536 (ειχα το 530) και μου στελνουν ενα BauTec(ουτε η μανα του δεν το ξερει :evil:) και σημερα που τους πηρα τηλ. στο 134 γιατι Σαββατα/Κυριακες ειναι κλειστα μου λενε ολη την ωρα οτι δεν μπορουμε να σας το αλλαξουμε και οτι δεν το εχουν στο stock ουτε απο το oteshop μπορουν να το βρουν και αλλες @$!%!#!% . .ΕΝΩ το ειχα παραγγειλει κ τοτε η πωλητρια μου ειχε πει οτι το εχουν....ΑΑΑΑΑ τα νευρα μου!! και γι'αυτο αφου δεν καταλαβαινουν ευγενικα το ΛΑΘΟΣ τους λεω να παρω το ΕΕΤΤ.

........Auto merged post: Razor911 added 2 Minutes and 31 Seconds later........


Έγγραφη καταγγελία στην E.E.T.T. με κοινοποίηση στον πάροχό σου.
http://www.eett.gr/EETT

Ευχαριστω ρε Μεγαλε Jazz Rullez :cool:

guzel
31-12-07, 13:59
ειναι ντροπη να λειτουργει το 134 απο δευ-παρ :down:

cuper
31-12-07, 14:00
Πλάκα κάνεις τώρα; Θα κάνεις καταγγελία επειδή σου στείλανε λάθος router και σήμερα που είναι παραμονή δεν έχουν stock;
Να ζητήσεις και αποζημίωση για ψυχική οδύνη :p (πλάκα κάνω, no offence)

Darkie
31-12-07, 14:46
Αχαχαχαχα εγω τι να πω που με ειχανε χρεωσει και το πακετο του κον-εξ και το πακετο του ον-ντιεσελ
και αλλες χιλιες δυο παπαριες που δεν ηξερα τι ητανε...

kanalarxis
31-12-07, 15:07
ναι οκ....κατι θα τους κανεις...βασικα μη χαλιεσαι μεγαλε :)

kyriakos7
31-12-07, 15:40
καταγγελεια για "λαθος μοντεμ ????
πλακα πλακα αμα του το αλλαξουν, μετα ολοι καταγγελεια θα κανουν για να περνουν το SpeedTouch.

kostas2712
31-12-07, 15:57
Συνφορουμιτη εγω περιμενα στις 28/12 και ο κουριερ δεν ηρθε και ακομα περιμενω μοντεμ. :whistle:
Καθε τηλεφωνο που τους εκανα να κλεισω νεο ραντεβου, μου λενε οτι δεν ειναι πια αρμοδιοι και θα με παρουν τηλεφωνο απο το τμημα παραπονων.
Τους πηρα παλι μερικα τηλεφωνα, αφου ειδα οτι δεν με καλουσαν και η καταληξη ηταν να μου λενε οτι εχουν καταχωρηθει 3 παραπονα σας.
Ρε παιδια λεω εγω δεν εκανα παραπονα, για το μοντεμ παιρνω να μου το στειλετε, αλλα η καραμελα η ιδια. Θα σας παρουν τηλεφωνο απο τα παραπονα. Σωνει και καλα οτι παραπονεθηκα, τι να πω, φαντασου και να παραπονιομουν κιολας:lol:?
Για να δουμε θα παρουν την Τεταρτη?:hmm:

Razor911
31-12-07, 17:02
καταγγελεια για "λαθος μοντεμ ????
πλακα πλακα αμα του το αλλαξουν, μετα ολοι καταγγελεια θα κανουν για να περνουν το SpeedTouch. Τι λετε? ΣΟβαρα? μα αφου αυτοι καναν λαθος! και δεν το παραδέχονται!! ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ.... ΕΛΕΟΣ Πια.. (no offence):evil: και μου τι δινει η ανευθυνοτητα τους και η αδιαλλαξία τους.. Δηλαδη εγω να χρεωθω να παω να αγορασω new..εξ'αιτιας του λαθους τους??? Και για να μην ζημιωθει ο ΟΤΕ? Πειτε μου αν εχω αδικο.

........Auto merged post: Razor911 added 2 Minutes and 21 Seconds later........


Πλάκα κάνεις τώρα; Θα κάνεις καταγγελία επειδή σου στείλανε λάθος router και σήμερα που είναι παραμονή δεν έχουν stock;
Να ζητήσεις και αποζημίωση για ψυχική οδύνη :p (πλάκα κάνω, no offence)Δ
Δεν ειναι μονο οτι σημερα δεν το εχουν στο stock?? ΓΕΝΙΚΑ δεν θα το ξαναφερουν... αλλα στο internet κ στο oteshop... το εχουν !!!:evil::evil::evil::evil::evil:

........Auto merged post: Razor911 added 1 Minutes and 25 Seconds later........


Πλάκα κάνεις τώρα; Θα κάνεις καταγγελία επειδή σου στείλανε λάθος router και σήμερα που είναι παραμονή δεν έχουν stock;
Να ζητήσεις και αποζημίωση για ψυχική οδύνη :p (πλάκα κάνω, no offence)Δ
Δεν ειναι μονο οτι σημερα δεν το εχουν στο stock?? ΓΕΝΙΚΑ δεν θα το ξαναφερουν... αλλα στο internet κ στο oteshop το εχουν !!!:evil::evil::evil::evil::evil: αλλα βεβαια δεν μπορουν να μοθ δωσουν ενα απο κει.. :nono: και δεν ειναι οτι μου στειλαν λαθος router επιτηδες το καναν. ειναι η ολη συμπεριφορα τους

xolloth
31-12-07, 17:16
και που ξερειs οτι το ρουτερ που σου φερανε ειναι μουφα;
μπορει να ειναι καλο,γιατι δεν το δοκιμαζειs;

no_logo
31-12-07, 17:21
Razor911 φιλικά, ξεκόλλα

1 το bautec μια χαρά είναι

2 Στέλνουν ότι υπάρχει από το stock, δεν υπάρχουν παραγγελίες από τους πελάτες

Razor911
31-12-07, 17:22
και που ξερειs οτι το ρουτερ που σου φερανε ειναι μουφα;
μπορει να ειναι καλο,γιατι δεν το δοκιμαζειs;
Αμ δεν το δοκιμασα.. BauTec?? δεν το εχω ξαναακουσει. . το δοκιμασα αφου πηρα 100 τηλ το 1242 για να μου πουν τι να κανω για να δουλεψει... (πολυ δυσκολα..) και επισης διαβασα κ σε αλλα φορουμς οτι αργει να συγχρονισει κ.α πολλα! κ το παρατηρησα κ μονος μου με το παλιο Modem μου επιανα ανετα 18 mbs τωρα τα 13 τα ψαχνω με sonar!! :p

kyriakos7
31-12-07, 17:24
γιατι δεν αφηνεις το παλιο ?

Razor911
31-12-07, 17:25
Razor911 φιλικά, ξεκόλλα

1 το bautec μια χαρά είναι

2 Στέλνουν ότι υπάρχει από το stock, δεν υπάρχουν παραγγελίες από τους πελάτες

συμφωνουμε!!αλλα στο 2ο δεν εχεις δικιο! με ρωτησε ο υπαλληλος ποιο ΘΕΛΕΤΕ? και τις ειπα το thomson speedtouch 536 και μου λεει ωραια 28/12 θα το εχετε! Πουντο ΟΕΟ?:rtfm: οσο για το 1ο αμφιβαλλω,,, το δοκιμασα δεν πολυ λεει.. οχι οπως το thomson. αλλωστε αν ηταν μια χαρα θα το ειχα ακουσει, , , ειπαμε δεν ειμαι κ τοσο ασχετος:p:p

kyriakos7
31-12-07, 17:29
δωρο δε στο εκαναν? τι καθεσαι και στεναχωριεσαι, μπορει η κοπελα να μην ειδε οτι δεν ειπαρχει αυτο το μοντεμ και σου εστειλαν το αλλο.

Razor911
31-12-07, 17:39
γιατι δεν αφηνεις το παλιο ?

Κοιτα ειναι κ αυτο μια αποψη. Αλλα απο την στιγμη που μου παρεχει καινουργιο ο ΟΤΕ + δωρεαν. γιατι να μεινω με το παλιο?

........Auto merged post: Razor911 added 0 Minutes and 33 Seconds later........


γιατι δεν αφηνεις το παλιο ?

Κοιτα ειναι κ αυτο μια αποψη. Αλλα απο την στιγμη που μου παρεχει καινουργιο ο ΟΤΕ + δωρεαν. γιατι να μεινω με το παλιο? αν δεν γινει κατι με βλεπω να μενω η με το παλιο

........Auto merged post: Razor911 added 0 Minutes and 33 Seconds later........


γιατι δεν αφηνεις το παλιο ?

Κοιτα ειναι κ αυτο μια αποψη. Αλλα απο την στιγμη που μου παρεχει καινουργιο ο ΟΤΕ + δωρεαν. γιατι να μεινω με το παλιο? αν δεν γινει κατι με βλεπω να μενω η με το παλιο:down:

........Auto merged post: Razor911 added 2 Minutes and 28 Seconds later........


δωρο δε στο εκαναν? τι καθεσαι και στεναχωριεσαι, μπορει η κοπελα να μην ειδε οτι δεν ειπαρχει αυτο το μοντεμ και σου εστειλαν το αλλο.

ναι εγω ομως τι φταιω? το BauTec εσενα μπορει να σου φαινεται καλο γιατι εχεις μικρη ταχυτητα(φιλικα). στις μεγαλες ομως ταχυτητες πιστευω οτι παιζει ενα ρολο και το router.;)

kyriakos7
31-12-07, 17:41
ωραια αφου δε θες το παλιο, δοκιμασε το δωρο σου. ετσι και αλλιως δωρο ειναι δεν εχει να χασεις και τιποτα.
ποιο πολυ η ταλεπωρια ειναι που θα τραβηξεις με τηλεφωνα, χαρτια και ιστοριες και στο τελος μπορει να μη στο αλλαξουν.

PALADIN
31-12-07, 17:42
κι'εγώ όταν πρωτοέβαλλα κονεξ μου ειπαν ότι το ρουτερ ειναι δωρο και μετά μου χρέωσαν 28 ευρω νομιζω,
αισχος σαν τους πορτοφολάδες εχουν καταντησει, απ'όπου αρπάξουν, Λαϊκή Αγορά, Διαλιέχτεεεεεεεεεεε

sdikr
31-12-07, 19:22
Η προσφόρα στην σελίδα του oteshop Λέει, δώρο router, δεν λέει πουθενά δώρο speedtouch, αυτό σημαίνει οτι παίρνεις δώρο ότι σου στείλουν, αν απο την άλλη στο χρέωσαν τότε έχεις κάθε δίκαιο να φωνάζεις, αλλα δεν στο χρέωσαν

Razor911
01-01-08, 01:25
Η προσφόρα στην σελίδα του oteshop Λέει, δώρο router, δεν λέει πουθενά δώρο speedtouch, αυτό σημαίνει οτι παίρνεις δώρο ότι σου στείλουν, αν απο την άλλη στο χρέωσαν τότε έχεις κάθε δίκαιο να φωνάζεις, αλλα δεν στο χρέωσαν

Πιστευω οτι εχεις αδικο... γιατι απο τι στιγμη που σε ρωτανε ποιο modem θελετε ανεξαρτητως αν ειναι τζαμπα ή οχι εχουν την υποχρεωση οπως εγω πληρωνω καθε μηνα χωρις καθηστερηση 30euros ετσι και αυτοι να ειναι ενταξει απεναντι μου. :rtfm:(φιλικα)

Jazzer
01-01-08, 02:57
To avatar σου :
Εγγραφή: 22-11-2007
Περιοχή: Exarxeia City :p
Ηλικία: 96 Φύλο:
Μηνύματα: 20
Downloads: 2
Πάντως για την ηλικία σου, μια χαρά το παλεύεις το πράγμα !!!:p
Καλή χρονιά !:)

imaginos
01-01-08, 03:31
To avatar σου :
Εγγραφή: 22-11-2007
Περιοχή: Exarxeia City :p
Ηλικία: 96 Φύλο:
Μηνύματα: 20
Downloads: 2
Πάντως για την ηλικία σου, μια χαρά το παλεύεις το πράγμα !!!:p
Καλή χρονιά !:)


Να τα εκατοστίσει... :lol: Πλάκα κάνω.. καλή χρονιά!:rofl:

stmour
01-01-08, 14:23
Όπως σε κάθε δώρο που παίρνεις με κάθε υπηρεσία ή προϊόν που αγοράζεις η προσφορά ισχύει "Μεχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων". Στην οποία περίπτωση πρέπει ο εμπορος να σου δώσει άλλο δώρο παραπλήσιας αξίαε για να είναι νόμιμος με την προσφορά. Αυτό που έκανε λάθος ο ΟΤΕ είναι ότι εξαρχης δε σου είπε ότι δεν έχει το Thomson. Από κεί και πέρα αν νομίζεις ότι σε κοροιδέψανε καλύτερα να πάς σε άλλο πάροχο που δεν κοροιδεύει.

Υ.Γ. Εγώ ζήτησα speedtouch και ήμουν στο κατάστημα. Ανοίγει μια αποθηκούλα και μου φέρνει το Baudtech!!
Είδα ότι ο υπάλληλος δε σκαμπάζει και πολλά και λέω που να του εξηγώ τώρα. Μετά είπα ας δοκιμάσω και αυτό δε ξέρεις ποτέ! Τελικά είμαι ακρως ικανοποιημένος μέχρι στιγμής με το routeraki! ;)

xolloth
01-01-08, 16:20
κρατα το ρουτερακι,και δεν χρειαζεται να το συνεχισειs.

apneagr
01-01-08, 16:31
Πιστευω οτι εχεις αδικο... γιατι απο τι στιγμη που σε ρωτανε ποιο modem θελετε ανεξαρτητως αν ειναι τζαμπα ή οχι εχουν την υποχρεωση οπως εγω πληρωνω καθε μηνα χωρις καθηστερηση 30euros ετσι και αυτοι να ειναι ενταξει απεναντι μου. :rtfm:(φιλικα)

και γιατι το παρελαβες αφου ειδες οτι δεν ηταν αυτο που παρηγγειλες και δεν το γυρισες πισω με τον κουριερ?
εγω αυτο θα εκανα.

pnikolo
01-01-08, 19:31
Πολυ κακο για το τιποτα χρονιαρες μερες:evil:!
Καλη χρονια σε ολους:oneup:

Razor911
01-01-08, 20:05
και γιατι το παρελαβες αφου ειδες οτι δεν ηταν αυτο που παρηγγειλες και δεν το γυρισες πισω με τον κουριερ?
εγω αυτο θα εκανα.

συμφωνουμε αλλα 1ον ελλειπα απο το σπιτι.. 2ον γυρισα αργα το βραδυ και το 134 ηταν κλειστο και 3ον και χειροτερο ηταν παρασκευη(Σαββατο/Κυριακη το 134 ειναι κλειστο)

........Auto merged post: Razor911 added 5 Minutes and 28 Seconds later........

Υ.Γ. Εγώ ζήτησα speedtouch και ήμουν στο κατάστημα. Ανοίγει μια αποθηκούλα και μου φέρνει το Baudtech!!
Είδα ότι ο υπάλληλος δε σκαμπάζει και πολλά και λέω που να του εξηγώ τώρα. Μετά είπα ας δοκιμάσω και αυτό δε ξέρεις ποτέ! Τελικά είμαι ακρως ικανοποιημένος μέχρι στιγμής με το routeraki! ;)[/QUOTE]

Πω πω πω καλα σοβαρα? ΕΛεος εγω θα τους εβριζα :p To δοκιμασα για μια μερα το router αλλα μου ανεβαζε πολυ το attenuation και καθε φορα που περναν τηλ. επεφτε το internet. . . εκτος απο το οτι το splitter επρεπε να ειναι σταθερο ωστε να σταθεροποιηθει η λυχνια LINK(συνδεση με dsl slam...δεν γνωριζω αν για ολα αυτα φταιει το router ή η γραμμη(ΟΤΕ)
Α και αυτα με την παλια συνδεση conn-x 1mbs δεν συνεβαιναν τοτε ειχα Modem to Thomson SpeeDThouch 530v6

LiveTVRadio
01-01-08, 20:16
Να είμαστε λίγο σοβαροί. Εδω δεν είναι αμερική να δικαιώνεται ο καταναλωτής για ψύλλου πήδημα.
Αν δεις τους όρους της σύμβασής σου λέει αόριστα ότι παρέχεται modem usb .... ή router κλπ.
Εγω αρχικά που ζήτησα conn-x 2mbit μέσω 134 , με ρώτησαν αν θέλω router πληρώνοντας επιπλέον 28euro.Είπα ότι έχω router και έτσι στείλανε ένα απλό c802 usb τυπικα, χωρίς δώρα κλπ.

Εμένα με ενδιέφερε βασικά το χαρτι που είχε μέσα κωδικο πελατη κλπ, και όχι το τί modem θα στέλνανε.

Μετά απο 2 εβδομάδες ζήτησα μετατροπή σε 4mbit ( επειδή πεσαν οι τιμές) και πάλι με ρώτησαν αν θέλω να πληρώσω 28 euro για να μου στείλουν ασύρματο router λόγω αναβάθμισης.

Πάλι είπα ότι δεν με ενδιαφέρει, και είπαν ότι θα στείλουν απλό modem πάλι.
Κατα ώρας και ενω δεν έχει έρθει ακόμα το πακέτο για τα 4mbit ,το modem συγχρονιζει στα 4mbit,
αλλα στο my.otenet.gr φαίνεται ότι έχω 2mbit ακόμα.

Αν γνωρίζει κανεις τι modem στέλνουν με τα 4mbit? στέλνουν πάλι to usb? ή στέλνουν δωρεάν ενσύρματο router?
--------------
Τώρα σχετικά με την καταγγελία που λές , δεν νομίζω ότι ειναι τόσο σοβαρό το θέμα σου. Μπορεις να αγοράσεις router απο το εμπόριο με 40 euro, ή ασύρματο με 60 - 80.
------------
Δεν κάνει τσιγκουνιές ο ΟΤΕ , να είσαι σίγουρος.

Ξέρεις πόσες φορές έτυχε να πάω σε πελάτη που ήδη είχε πάει συνεργειο OTE πριν και να του έχουν αφήσει περισσευάμενα 3-4 splitter. ( Μερικές φορές ακόμα του αντικαθιστούν το ελλατωματικό modem με καινούριο , και δεν παίρνουν κάν πίσω το χαλασμένο).

( Έχεις δει αυτοκίνητο συνεργείου ΟΤΕ να φορτώνει χύμα υλικά απο αποθήκη ετσι απλά ? ...)
Δεν κάνει τσιγκουνιές ο ΟΤΕ , να είσαι σίγουρος.:rofl::rofl::rofl:

NiKapa
01-01-08, 20:17
κρατα το ρουτερακι,και δεν χρειαζεται να το συνεχισειs.


Πολυ κακο για το τιποτα χρονιαρες μερες:evil:!
Καλη χρονια σε ολους:oneup:
Συμφωνω σε ολα..;)

Razor911
01-01-08, 20:46
Να είμαστε λίγο σοβαροί. Εδω δεν είναι αμερική να δικαιώνεται ο καταναλωτής για ψύλλου πήδημα.
Αν δεις τους όρους της σύμβασής σου λέει αόριστα ότι παρέχεται modem usb .... ή router κλπ.
Εγω αρχικά που ζήτησα conn-x 2mbit μέσω 134 , με ρώτησαν αν θέλω router πληρώνοντας επιπλέον 28euro.Είπα ότι έχω router και έτσι στείλανε ένα απλό c802 usb τυπικα, χωρίς δώρα κλπ.

( Έχεις δει αυτοκίνητο συνεργείου ΟΤΕ να φορτώνει χύμα υλικά απο αποθήκη ετσι απλά ? ...)
Δεν κάνει τσιγκουνιές ο ΟΤΕ , να είσαι σίγουρος.:rofl::rofl::rofl:

Eπιτρεψε μου να διαφωνισω. Απο τη στιγμη που το εχουν(Thomson SpeedTouch 536) στο internet @ site www.conn-x.gr και λενε με καθε νεα συνδεση δωρο ενα modem/router Δωρεαν και η πωλητρια με ρωταει πιο θελετε κυριε εχουμε αυτο-αυτο και αυτο και τις λεω το thomson και μου φερνει το baudTec εxω καθε λογο να φωναζω :rtfm:. Μπορει το θεμα εσυ να το θεωρεις ασημαντο (φιλικα). Ομως , οπως εχω ηδη αναφερει δεν πληρωνω 30euros το μηνα για να με δουλευουν κιολας... ειπαμε.. Οσο για να αλλαξω παροχο που προτεινε καποιο αλλο μελος.. και να παω που?? σε αλλους κλεφτες? ολοι τα ιδια ειναι... μονο να παιρνουν 8ελουν οχι να δινουν... :evil:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ?:evil:

sdikr
01-01-08, 20:49
Eπιτρεψε μου να διαφωνισω. Απο τη στιγμη που το εχουν(Thomson SpeedTouch 536) στο internet @ site www.conn-x.gr (http://www.conn-x.gr) και λενε με καθε νεα συνδεση δωρο ενα modem/router Δωρεαν και η πωλητρια με ρωταει πιο θελετε κυριε εχουμε αυτο-αυτο και αυτο και τις λεω το thomson και μου φερνει το baudTec εxω καθε λογο να φωναζω :rtfm:. Μπορει το θεμα εσυ να το θεωρεις ασημαντο (φιλικα). Ομως , οπως εχω ηδη αναφερει δεν πληρωνω 30euros το μηνα για να με δουλευουν κιολας... ειπαμε.. Οσο για να αλλαξω παροχο που προτεινε καποιο αλλο μελος.. και να παω που?? σε αλλους κλεφτες? ολοι τα ιδια ειναι... μονο να παιρνουν 8ελουν οχι να δινουν... :evil:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ?:evil:

Πάμε ξάνα, έχει τίποτα γραπτώς;
Δεν πλήρωσες ακομα :p

Razor911
01-01-08, 20:53
Πάμε ξάνα, έχει τίποτα γραπτώς;
Δεν πλήρωσες ακομα :p

ΝΑΙ!!!! εχει γραπτο κειμενο στο site www.conn-x.gr λεει οτι εχει το Modem και η πωλητρια μου το ειπε προφορικα(ισως να μην μετραει):p :cool:

sdikr
01-01-08, 20:54
ΝΑΙ!!!! εχει γραπτο κειμενο στο site www.conn-x.gr (http://www.conn-x.gr) λεει οτι εχει το Modem και η πωλητρια μου το ειπε προφορικα(ισως να μην μετραει):p :cool:

Λέει δώρο wifi modem router

Razor911
01-01-08, 20:56
Λέει δώρο wifi modem router

λεει οτι ο ΟΤΕ το διαθετει να οριστε http://www.conn-x.gr/popup_usb_modem.asp

sdikr
01-01-08, 20:57
λεει οτι ο ΟΤΕ το διαθετει να οριστε http://www.conn-x.gr/popup_usb_modem.asp

Καμία σχέση όμως, η προσφορά λέει δώρο Modem router, δεν λέει πουθένα ποιο

Razor911
01-01-08, 20:57
η αλλιως να δες εδω στο 2ο βημα κατω που λεει ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ http://www.conn-x.gr/page_content.asp?id=1:evil::down: (φιλικα)

sdikr
01-01-08, 21:00
η αλλιως να δες εδω στο 2ο βημα κατω που λεει ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ http://www.conn-x.gr/page_content.asp?id=1:evil::down: (φιλικα)

τι τιμές τις είδες;

φιλίκα :evil:

Razor911
01-01-08, 21:12
τι τιμές τις είδες;

φιλίκα :evil:

Ναι γιατι?:hmm:

herbal
01-01-08, 21:40
Αν πιστεύεις οτι αυτο ειναι θέμα για να το ανοίξεις,τι να πω μπράβο σου.Αυτα να ήταν τα προβλήματα και τίποτα αλλο δεν θα ηθελα.Υπαρχουν και σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθει καποιος.Και ποιος σου ειπε οτι τα baudtec είναι σκάρτα.Επειδη δεν τα γνωριζεις εσυ ειναι σκάρτα?Σοβαρέψου.....

xolloth
01-01-08, 22:07
εχειs κανει θεμα κατι ασημαντο.
δεν υπαρχει περιπτωση να σου δωσει δικιο ο ΟΤΕ γιατι ειναι δωρο.
αστο να παει χρονιαρεs μερεs.

kyriakos7
01-01-08, 23:18
οντως δε θα βρεις το δικιο σου, γιατι το δωρο ειναι δωρο και δε σου λεει τι θα σου φερει.
μπορει η κοπελα να μην ηξερε και να εγινε λαθος. μπορει να μην ειναι το κορυφαιο ρουτερ που υπαρχει αλλα για δωρο νομιζω οτι ειναι πολυ καλο.

diamat
02-01-08, 03:41
Φίλε Razor 911 χαλάρωσε και μην τρελλαίνεσαι. Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κατ'αρχάς ήταν λάθος της κοπέλας στο 134 που σε ρώτησε ποιο modem θέλεις να πάρεις γιατί δεν μπορεί να ελέγξει την διαθεσιμότητα τους. Έτσι δημιουργήθηκε θέμα από το πουθενά. Όσες καταγγελίες και να κάνεις δεν θα πετύχεις κάτι γιατί η προσφορά δεν αναφέρει ρητά ποιο modem/router παίρνει ο πελάτης, αυτό εξαρτάται από την διαθεσιμότητα ανά πάσα στιγμή. Στο κάτω κάτω δώρο είναι, δεν το πληρώνεις... Με την ζήτηση που υπάρχει είναι λογικό να φεύγουν πρώτα τα speedtouch και να μην ανανεώνεται γρήγορα το stock!
Επίσης, είναι προφανές ότι τόσο το www.conn-x.gr όσο και το www.oteshop.gr δεν είναι σε online σύνδεση με τις αποθήκες του ΟΤΕ για να δείχνει την διαθεσιμότητα ανά πάσα στιγμή. Απλά δείχνει ποια modem ή router μπορεί να παραγγείλει γενικά κάποιος με το conn-x. Επίσης, αν συμπληρώσει κάποιος την online φόρμα παραγγελίας από το site δεν σημαίνει ότι έχει ολοκληρώσει την παραγγελία. Είναι φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος και στη συνέχεια σε καλεί κάποιος για να γίνει επιβεβαίωση και ολοκλήρωση της παραγγελίας.
Οπότε άσε την ΕΕΤΤ να ασχοληθεί με κάποιους που έχουν μείνει ένα μήνα χωρίς τηλ... (το έχω ζήσει και εγώ και ας μην έκανα καταγγελία γιατί βαριέμαι να γράψω έστω και ένα κείμενο δύο παραγράφων)
Καλή χρονιά! :)

andreasp
02-01-08, 04:11
Για αυτο εκει στην ΕΕΤΤ δεν προλαβαίνουν να πάνε ούτε για κατούρημα!

xolloth
02-01-08, 09:29
αμα τουs ενημερωσειs για το προβλημα σου,να ξερειs οτι επειδη δεν ειναι σοβαρο ,μαλλον θα το αφησουν στην ακρη,αλλα συγχρονωs εσυ θα εχειs γινει κακοs με τον παροχο σου για ασημαντη αφορμη.

Razor911
02-01-08, 15:48
Καλα καλα καλα!! μην Βαρατε. . . Παταξον με ακουσος δε.:cry: οσο για ορισμενες "αποψεις" επτρεψτε μου βλακιες ... οπως: Για αυτο εκει στην ΕΕΤΤ δεν προλαβαίνουν να πάνε ούτε για κατούρημα! κ.α ελεος δεν ειναι δικο μου το λαθος απλα απευθυνθηκα σ'αυτους για να μου πουν αν εχω δικιο ή αδικο!! τωρα γιάυτο που λεει ο herbal. ειναι η πλειοψηφια των αποψεων και η δικια μου γνωμη γιατι το δοκιμασα. . . το attenuation εκτοξευθηκε... και ευχαριστω diamat :cool:. Τωρα που το θυμηθηκα εχει καταλαβει κανεις τι λεει ο sdikr στη σελ 3? στο τελευταιο του comment?γιατι εγω οχι

........Auto merged post: Razor911 added 1 Minutes and 43 Seconds later........


αμα τουs ενημερωσειs για το προβλημα σου,να ξερειs οτι επειδη δεν ειναι σοβαρο ,μαλλον θα το αφησουν στην ακρη,αλλα συγχρονωs εσυ θα εχειs γινει κακοs με τον παροχο σου για ασημαντη αφορμη.
εΕεε οχι και κακος οι ανευθυνοι... :evil:(φιλικα)

........Auto merged post: Razor911 added 0 Minutes and 30 Seconds later........


αμα τουs ενημερωσειs για το προβλημα σου,να ξερειs οτι επειδη δεν ειναι σοβαρο ,μαλλον θα το αφησουν στην ακρη,αλλα συγχρονωs εσυ θα εχειs γινει κακοs με τον παροχο σου για ασημαντη αφορμη.
εΕεε οχι και κακως οι ανευθυνοι... :evil:(φιλικα)

Razor911
10-01-08, 16:40
Ρε παιδια αμα μιλαω εγω οτι το baudtec ειναι !$!@$!()%!& να με ακουτε... προχτες μου χαλασε(δεν λαμβανει ip μπου ειπε το 121. εε και τοτε ειναι που αρχησα τα καντηλια γιατι με περναν τοτε που τους ειχα κανει παραπονα για το baudtec και μου λεγαν οτι ολως τυχαιως το εχουν και οτι δεν εχει διαφορα με το thomson (λεμε τωρα).... ΕΛΕΟΣ αν ηταν καλο οπως πολυ ισχυριζονταν δεν ειναι δυνατον να χαλαει μετα απο μια βδομαδα...

zeta
13-01-08, 18:11
καλησπέρα και από μένα! αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι το speedtouch και το baudtec έχουν το ίδιο chip. Έχει αναφερθεί και σε κάποια σελίδα forum του adslgr.com.
οπότε δεν κάνει διαφορά. και δεν πιστεύω ότι αν ήταν σκάρτο θα το διέθεται ο ΟΤΕ.

pnikolo
13-01-08, 19:36
καλησπέρα και από μένα! αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι το speedtouch και το baudtec έχουν το ίδιο chip. Έχει αναφερθεί και σε κάποια σελίδα forum του adslgr.com.
οπότε δεν κάνει διαφορά. και δεν πιστεύω ότι αν ήταν σκάρτο θα το διέθεται ο ΟΤΕ.

Σκαρτο δεν ειναι αλλα το speedtouch ειναι πολυ καλυτερο. Ο τεχνικος που ηρθε για βλαβη σπιτι μου ειχε μαζι του το baudtec και δοκιμασε (εγω εχω το 585) του εδωσε τα ιδια χαρακτηρηστικα, ταχυτητα κλειδωματος, snr & att.:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.