PDA

Επιστροφή στο Forum : Τέρμα η μείωση ταχύτητας!



gvard
31-12-07, 18:48
Καλησπέρα,

Στις 21/12 και σε συνέχεια των μαζικών μειώσεων στην ταχύτητα, η ταχύτητα μου έπεσε από 10500 περίπου στα 8/1 οπως και στους περισσότερους. Εκανα αναφορά βλάβης στις 21/12 στο 1212 οι οποίοι τότε δεν ήξεραν (ή δεν έλεγαν) τίποτα για την ξαφνική μείωση.

Προχθές 28/12 ξανακάλεσα και μου ανέφεραν οτι η μείωση έγινε λόγω συνεχών αποσυνδέσεων κλπ κλπ. Τους εξήγησα οτι "μέχρι 12" σημαίνει "το αφήνεις ξεκλείδωτο και όσο πιάσει" και οτι δεν είχα προβλήματα αποσυνδέσεων ούτε με ρώτησαν αν ήθελα την μείωση.

Σήμερα με πήρε κάποιος πίσω και προσπάθησε να μου εξηγήσει τα ίδια, του έδωσα τα στατιστικά της γραμμής μου, του είπα οτι με SNR 6.5 και δεν εχω καμία αποσύνδεση επί μέρες (εγώ έκανα αποσυνδέσεις μόνο) και δεν είχα αναφέρει πρόβλημα στην υπηρεσία και μου είπε οτι σε 3 λεπτά θα με ανοίξει πάλι και οσο συγχρονίσω. Οντως αυτή τη στιγμή που γύρισα σπίτι βλέπω οτι το modem συγχρόνισε στα 11059/1021 με SNR 6.5 και attenuation 38 :oneup:

Συμπέρασμα: Ξαναπάρτε τους τηλέφωνο! Επιμείνετε να ανοιχθείτε ξανά και -εφόσον δεν είχατε πριν πρόβλημα αποσύνδεσης- η κατάσταση θα επανέλθει!

digenis
02-01-08, 17:50
να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω για την πληροφορια.

apostol70
02-01-08, 19:37
Δούλεψε και σε μένα τους πήρα τηλέφωνο τους είπα ότι δεν είχα πρόβλημα πριν και θέλω να επανέλθω στην παλιά ταχύτητα. Ο τεχνικός επέμενε ότι η γραμμή μου πάει μέχρι 10 και να με κατεβάσανε για να μην έχω disconnects. Του είπα ότι επιθυμώ να με ανοίξει και ας πάει η γραμμή όσο πάει και τα disconnect δικό μου θέμα και μετά από 5 λεπτά επανήλθα στα 10910 τώρα,

Άρα επιμένετε, αλλά καλύτερα μόνο όταν η γραμμή στα 12 δεν σας έκανε πολλά disco

@ ADSLgr.com All rights reserved.