PDA

Επιστροφή στο Forum : Dslam Νέας Σμύρνης.



TonyMontana
10-04-05, 00:52
Ξημερώματα Κυριακής (12.45πμ)

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.78Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 330.26kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

(ISP HOL)

αυτό το 330 δεν το έχω ματαδεί :shock: ...και δεν νομίζω να το ξαναδώ σύντομα (38-40kbyte/sec σχεδόν)...

έγινε κάποιο θαύμα ή αύριο πάλι τα ίδια; ήρθε ο καιρός για κάποιο upgrade στο capacity;
ας μας λυπηθεί κάποιος.... :cry:

Gedo
10-04-05, 01:01
1ον. Υπαρχει ηδη thread και για το dslam Ν.Σμυρνης αλλα και για μετρησεις απο τον server της Forthnet.

2ον. Εσυ τι πιστευεις? Οτι ειναι ολοι εξω και πινουν και χορευουν , ειναι στα εξοχικα τους , ειναι ολες οι εταιρειες
κλειστες αρα δεν υπαρχει φορτος στο νετ η εκανε αναβαθμιση ο ΟΤΕ Σαββατο βραδυ και εχεις αυτες τις ταχυτητες?

TonyMontana
10-04-05, 01:10
1ον. Υπαρχει ηδη thread και για το dslam Ν.Σμυρνης αλλα και για μετρησεις απο τον server της Forthnet.

2ον. Εσυ τι πιστευεις? Οτι ειναι ολοι εξω και πινουν και χορευουν , ειναι στα εξοχικα τους , ειναι ολες οι εταιρειες
κλειστες αρα δεν υπαρχει φορτος στο νετ η εκανε αναβαθμιση ο ΟΤΕ Σαββατο βραδυ και εχεις αυτες τις ταχυτητες?


1ον έχεις απόλυτο δίκιο μάλλον το περασμένο της ώρας φταίει όχι μόνο για την ταχύτητα της dsl αλλά και για την ταχύτητα με την οποία κάνω βλακείες :roll:

2ον πιο πιθανό είναι να βρούμε ζωή στον άρη παρά να γίνει αναβάθμιση του ΟΤΕ τέτοια ώρα (αν και τέτοιες ώρες όπως ανέφερες κι εσύ που όλοι είναι εκτός είναι οι σωστότερες για αναβαθμίσεις) ..είσαι έξυπνο παιδί φαίνεται γιαυτό σίγουρα καταλαβαίνεις την κατάστασή μου ώς νέος χρήστης..

παρακαλώ τους admin να σβύσουν αυτό το topic. γράψτε λάθος :oops:

sdikr
10-04-05, 02:00
Που ειναι ρε παιδιά το αλλο για το dslam Ν. Σμύρνης;


παρακαλώ τους admin να σβύσουν αυτό το topic. γράψτε λάθος

Δεν εχεις γράψει κάτι λάθος, δεν χρειάζεται να σβήσει κάτι αν υπάρχει αλλο θεμα για το dslam Σμυρνης απλα θα κάνουμε ενα merge

chatasos
10-04-05, 03:35
2ον πιο πιθανό είναι να βρούμε ζωή στον άρη παρά να γίνει αναβάθμιση του ΟΤΕ τέτοια ώρα (αν και τέτοιες ώρες όπως ανέφερες κι εσύ που όλοι είναι εκτός είναι οι σωστότερες για αναβαθμίσεις) ..είσαι έξυπνο παιδί φαίνεται γιαυτό σίγουρα καταλαβαίνεις την κατάστασή μου ώς νέος χρήστης..

Κι'όμως....τέτοιες ώρες (αλλά και μέρες) συνήθως γίνεται :shock:

Gedo
10-04-05, 10:10
..είσαι έξυπνο παιδί φαίνεται γιαυτό σίγουρα καταλαβαίνεις την κατάστασή μου ώς νέος χρήστης..



Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, να μαθενεις την adsl με καλες ταχυτητες οπως εγω οταν πρωτοεβαλα
περυσι την ανοιξη και μετα να προσγειωνεσε αποτομα στην πραγματικοτητα του ΟΤΕ (τι κατεβαζετε με 20 και εχετε γραμμη 384, ειναι παρα πολυ καλα κυριε...)
ή να βλεπεις απο την αρχη αυτα τα χαλια και να συνηθιζεις?

TonyMontana
10-04-05, 13:49
το θέμα είναι ότι σε αυτό ποντάρουν οι έξυπνοι του ΟΤΕ, ότι και καλά συνηθίζουμε... δεν πρέπει να τους περάσει όμως... τελικά ο καλός καιρός μάλλον βοηθάει :p σήμερα στις 1.45μμ

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 113.81Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 326.35kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

είδομεν...

Drow
11-04-05, 07:47
Νέα Σμύρνη: Ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου τέλος Φεβρουαρίου. Για ένα μήνα όλα πολύ καλά. Μόνιμα η ταχύτητα περίπου 320kbps. Επειδή όλα τα ωραία κρατάνε λίγο όμως από τέλος Μαρτίου και μέσα σε λίγες μέρες σταθεροποιήθηκε στα 200kbps.
Μ'ενοχλεί αλλά δεν έχω την διάθεση ν'ασχοληθώ.
Αυτά και καλή σας ημέρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.