PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Κνωσσού Ηρακλείου Κρήτης



Σελίδες : [1] 2 3 4

mixelogj
10-04-05, 13:03
Για σε ολους,
Μακαρι να μπορουσα να πω οτι τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω προβλημα, αλλα δυστηχως το προβλημα υπαρχει τους τελευταιους μηνες, με μια συντομη διακοπη κατα τη διαρκεια των γιορτων των χρτιστουγεννων αφου φυσικα φυγαν ολοι.
Αναφερομαι στο DSLAM Κνωσσου στο Ηρακλειο της Κρητης (το τηλεφωνω μου αρχιζει απο 2810235). Εκτος το οτι οι ταχυτητες κατεβασματος κυμαινονται στο γυρω απο το 25 (δηλαδη το μισο απο το ιδανικο), το ping ειναι αθλιο. Εχο δοκιμασει να παιξω online UT2004, counterstike kai pro evolution soccer 4 με το ιδιο αποτελεσμα, δηλαδη να σερνομαι λογο υψηλου ping (στο 80% των περιπτωσεων πανο απο 200 msec, ενω στις υπολοιπες παλι πανω απο 100 ενω εχω κανει καλο ψαξιμο). Συνεπως, νιωθω λιγο κοροιδο αφου δε μπορω να κανω (ουτε με συμβιβασμο αφου δεν μπορεις να παιξεις με τετοια ping τετοια παιχνιδια) αυτο που εκανα με την ISDN.
Εχω παρει τηλεφωνω το συγκεκριμενο κεντρο, καθως και εχω δηλωσει βλαβη. Η απαντηση ηταν η ιδια, οτι δηλαδη "η DSL δινει αυτες τις ταχυτητες" και "η Αθηνα λεει οτι αυτες τις ταχυτητες παρεχουμε". Επισης εχω στειλει επιστολη στον ΟΤΕ μεσω του web form στο oteshop μια φορα, καθως και μια δευτερη μονο που τοτε την προωθησα και στη Tellas (provider μου), στην ΕΕΤΤ και στο ΙΝΚΑ. Δεν ευελπιστω οτι θα γινει κατι, αλλα αν μεσω αυτου του post συγκεντρωθουμε 3-4 παραπανω ατομα με το ιδιο προβλημα και κανουν τα ιδια, ισως νιωσουν καπως πιεση.
Το συγκεκριμενο κεντρο καλυπτει πολλες κεντρικες περιοχεσ με πολλους συνδρομητες, οποτε μπαινουν πολλοι χρηστες, αλλα φυσικα για αναβαθμιση η περιορισμο των καινουργιων χρηστων ουτε λογος...

Αυτα!

balander
10-04-05, 17:02
Δεν είσαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα...


Καταγγελεία.. αμέσως! :twisted: :twisted: Προσπάθησε να πεις και άλλους..

lefterism
10-04-05, 17:59
φιλε μου, και εγω ειμαι στο dslam Κνωσσου, με ΟΤΕΝΕΤ, και ταχυτητες παρομοιες με τις δικες σου.
Αν ξεκινησεις κατι εναντιων ΟΤΕ, η γενικοτερα της υποδομης ειμαι μεσα, αν ειναι στειλε prive mail.
παντως ενημερωτικα γυρω στο 25 ειμαι και εγω τις καθημερινες, κυριακη μεσημερι παει στο 31.
οταν περνω την οτενετ μου λενε οτι ο ΟΤΕ εγγυαται 30!!!!, βεβαιως κανενας δεν αναλαμβανει καμια ευθυνη....

balander
10-04-05, 19:15
Οταν πέρνεις την ΟΤΕΝΕΤ σου λενε οτι ο ΟΤΕ εγγυάται 30; :x :x Τί σχέση έχει η ΟΤΕΝΕΤ με τον ΟΤΕ. Το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ και οχι της ΟΤΕΝΕΤ. Βασικά π@π@ριές σου λένε.. αν στο είπαν αυτό... :rtfm: :rtfm:

lefterism
11-04-05, 00:02
η κοπελια απο την οτενετ με παραπεμπει στον οτε. ο οτε σε βλαβες, μετα στις βλαβες adsl, και μετα μου λενε τουλαχιστον 30 πρεπει να εισαι (κανονικη χρηση) , μετα παλι οτενετ.. (μονο login/pass) Μπορουνε να κοιτανε....
ναι η ΟΤΕΝΕΤ μου ειπε για εγγυημενο 30αρι απο τον ΟΤΕ, ψεματα βεβαια οπως και ολες οι υπηρεσιες του κρατους...
σκεφτομαι σοβαρα να το κοψω εντελως. για να μην εχω και εννοιες....

balander
11-04-05, 10:35
Μόνο εαν δουν οτι φεύγει κόσμος με τα χάλια τους τότε θα τους τσούξει πραγματικά...

Επρεπε να την ρωτήσεις τί σχέση έχει αυτή με τον ΟΤΕ και πού ξέρει η υπάλληλος οτι ο ΟΤΕ εγγυάται 30; Καταρχάς δεν εγγυάται τίποτα.. όπως κανέις σε αυτό το "κράτος". :mad: :mad:

knightrader
11-04-05, 11:12
k egw dslam knwssou k to 384 mou katevazei me 25.
To upload einai xeirotero apo isdn.

na kanoume kana mailing list metaxy mas?

Lew pera po INKA klp siga siga na tous pamw k kammia Evrwph giati mono me reziliki tha kanoun kati.

Steilte sto knightrader7 sto hotmail.

mixelogj
11-04-05, 14:28
Καλη ιδεα η Ευρωπη, το ειχα σκεφτει και εγω αλλα δεν μπηκα στο κοπο να ψαξω ποιο ειναι το καταλληλο τμημα για αυτα τα παραπονα. Για αρχη θα μπορουσαμε να συνενοηθουμε μια μερα να παρουμε ολοι μαζι το πρωι τηλεφωνω το συγκεκριμενο DSLAM (καπου εχω το τηλεφωνω... ελπιζω. Το εχει κανεις?) για να καταλαβουν οτι οντως υπαρχει προβλημα και οτι αντιδρουμε.
Πως σας φαινεται? Μπορουμε να πουμε να το κανουμε αυτο τη Παρασκευη πρωι για παραδειγμα.

irmaiden
11-04-05, 15:20
Και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε dslam Κνωσσού!!!
Αν οργανώσετε κάτι στείλτε μου ένα πμ!!

Yngwiedis
11-04-05, 15:50
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να μιλάω για τα προβλήματα του DSLAM Κνωσσού.
Με ένα απλό search θα βρίσκατε τα σχόλια μου.
Έχω γραμμή ΟΤΕ, provider FORTHnet, 384/128 ( αν και κλειδωμένο στα 448/160 ).
Δείτε λοιπόν τα χάλια μας και κλάψτε ( για άλλη μια φορά ).


http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=1108


Τέλος του μηνός που λήγει η συνδρομή μου θα την αλλάξω σε 256.
Δεν λεεί να πληρώνω κοροιδίστικα λεφτά επειδή ο OTE λέει οτι τα 30 KB/sec ( άσχετο αν εγώ πιάνω 25 με το ζόρι ) είναι μια χαρά ταχύτητα.
Αφού είναι μια χαρά και έτσι πρέπει να πηγαίνει η ταχύτητα ( κατ' αυτούς ) τότε γιατί ρε παλικάρια την προηγούμενη εβδομάδα που έπεσε το άπαν σύμπαν και επανήλθε η σύνδεση μετά από 7 ώρες σχεδόν, κατέβαζα σαν τρελός με 45άρια ( όπως και πριν 6-7 μήνες ) ;
Μήπως γιατί η μισή Ελλάδα σχεδόν δεν είχε σύνδεση και ξαλάφρωσε το ΑΤΜ ;
Μήπως τις υπόλοιπες μέρες πολύ απλά έχετε πιτάρει το ATM και δεν τραβάει μία ;
Σιγά μην το παραδεχτείτε. Κοπρίτες του ΟΤΕ... ^%&*&%#^&**(*&:evil:

john2gr
12-04-05, 01:43
DSLAM Κνωσσού,384 μέσω πΟΤΕ και provider Forthnet και είμαι μια χαρά.Το μόνο κακό είναι ότι πριν που ήμουν στην βιβόδι ήμουν συνδεμένος στα 448/160.Τώρα που ξανάκανα αίτηση είμαι συνδεμένος στα 384/128 (από το ίδιο DSLAM,μάλλον έπεσα σε Siemens2 :( ).Από ταχύτητες και Pings ευτυχώς είμαι μια χαρά εγώ

Charidemus
12-04-05, 17:17
Filoi mou kai egw ta idia exw na pw!!!
Eimai katoikos Hrakleiou sth Lewf. Papanastasiou (to thl mou 3ekina me (2810231***) kai apo thn mera pou ekana thn syndesh mou kati mou elege oti ta pragmata den einai etsi opws fainontai!!! Epsa3a loipon na vrw gia to pws 8a metrhsw thn grammh mou kai otan eida to apotelesma karafliasa!!!! Vevaia kapoies fores exw taxuthta sta8era sta 39kb/s alla auto allazei eukola apo thn mia mera sthn allh (koimamai me 39 3ypnaw ma 22) APARADEKTO!!!
Twra to na eimaste synexeia sta Forums kai na gkriniazoume den 8a kataferoume tipota! Prepei na kanoume kati kai grhgora malista. An katalava kala arketh apo emas menoume sthn idia perioxh opote to kalytero pou exoume na kanoume einai na sunanth8oume kai na kanoume mia mazikh katagelia!!! Den 3erw an ola auta sas akougontai swsta emena pantws h peira mou leei oti STH VRASEI KOLAEI TO SIDERO!!!
Ante na doume.
Contact me
harsar1@hotmail.com

mixelogj
12-04-05, 22:00
Παιδες πριν λιγο εμαθα απο ενα κολλητο που εχει ενα γνωστο τεχνικο του ΟΤΕ στο Ηρακλειο οτι ο ΟΤΕ (τουλαχιστον ετσι λεει) κανει μεγαλη αναβαθμιση σε ολα του τα κεντρα και γραμμες στο Ηρακλειο.
Εχει ακουσει κανεισ κατι παρομοιο η μπορει να το επιβεβαιωσει ?

Yngwiedis
14-04-05, 08:07
Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει η αν γκρεμίστηκαν καμμιά δεκαριά φούρνοι αλλά εδώ και μισή ώρα οι ταχύτητες μου κυμαίνονται στα 35 - 40 ΚΒ/s. Να κάνω πάρτυ ; Εισακούστηκαν οι προσευχές μου ; Λέτε ;

irmaiden
14-04-05, 09:58
Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει η αν γκρεμίστηκαν καμμιά δεκαριά φούρνοι αλλά εδώ και μισή ώρα οι ταχύτητες μου κυμαίνονται στα 35 - 40 ΚΒ/s. Να κάνω πάρτυ ; Εισακούστηκαν οι προσευχές μου ; Λέτε ;

Μάλλον γρεμίστηκαν και αλλοι φουρνοι...
-----------------------------------------------------------------------------------------
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 112.51Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 374.30kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 112.69Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 373.33kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 112.68Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 373.80kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Για να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτή τη φορά!!
Έχω να δω τετοια ταχύτητα απο τα Χριστούγενα!
Για κανετε ρε παιδιά και οι υπόλοιποι μια μέτρηση να δουμε αν είναι ολα οκ.
http://athdslt01.forthnet.gr:7123/

Υ.Γ Μιλάμε πάντα για αυτούς που ανήκουν Dslam Κνωσσού!!!

Yngwiedis
14-04-05, 10:15
Άρα λοιπόν δεν είμαι μόνο εγώ. Κάτι έφτιαξε ( ή χάλασε... ) ο ΟΤΕ. Ελπίζω να κρατήσει για πολύ όπως λες και εσύ, γιατί είχαμε ρίξει πολλά βρισίδια τόσο καιρό και μας είχαν σπάσει και τα νεύρα. Σε κανένα τρελοκομείο θα καταλήγαμε στο τέλος.
Μέτρηση δεν μπορώ να κάνω τώρα γιατί με τέτοιες ταχύτητες δεν λέει να σταματήσω το κατέβασμα :)
Πλέον πάει και μέχρι τα 45, ( ταβάνι. Δεν πάει άλλο. ) οπότε καλά είμαστε.
Κανονίστε να κλείσετε κανένα μαγαζί εσείς οι Ηρακλειώτες να το γιορτάσουμε γιατί εγώ δεν είμαι από εδώ :D

Yngwiedis
14-04-05, 11:35
Δεν κράτησε πολύ. Σχεδόν 4 ώρες. Καλά ήταν. Άντε πάλι πίσω στα 20 KB/sec όπως πάντα...

Dj_AnGeL
14-04-05, 13:00
Παιδιά αλλαξτε όλοι σε 256Κ! τουλάχιστον ετσι θα παιρνετε αυτα που πληρωνετε... γιατι να πληρωνεις 384Κ και να κατεβαζεις "εγγυημενο 30αρι " ( δλδ με 240Κ ! ) δε λεει καθολου!
Σας μιλαω εκ πειρας μιας και ειχα τρελαθει με την 384Κ μου και χωρις να ειμαι στο DSLAM Κνωσσου.
'Ισως ετσι να καταλαβουν οτι δεν ειμαστε #$%^#^% ...

Dj_AnGeL
14-04-05, 13:03
Ιδου και τα Results τα δικα μου :

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 94.46Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 239.95kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Αλλα αυτα αναφέρονται σε 256 Κ !!!

irmaiden
14-04-05, 13:06
Και ναμαστε πάλι πίσω στα σκ@τ@!!!
Κάτι ήξερα εγώ που έλεγα να περιμένετε λίγο!!!!

knightrader
15-04-05, 20:42
και μενα μου βγαζει 250-300κβπσ απο 180 - 220 ... για 384 ...

το http://athdslt01.forthnet.gr:7123/ δεν φορτωνει ...

ρε παιδιια αφου ειμαστε γειτονια αντι να ψαχνουμε στο γγογλε ακουει κανεις trance, techno klp??
εχει party TEI λεει αυριο.

Yngwiedis
19-04-05, 08:58
Σήμερα πάλι πάμε φυσέκι η μου φαίνεται ;

lefterism
19-04-05, 09:35
κανενα νεοτερο για την "πιθανη" αναβαθμιση των dslam??? η μετραμε μερες (ως το 2225????)..
παντως απο την γελοια πλευρα του θεματος κατω απο 24 λιγες φορες παει... κατι ειναι και αυτο δεν νομιζετε???

υγ. πιστευω οτι σε αλλες περιοχες της αφρικης το dslam μπορει να πηγαινει και καλυτερα

Yngwiedis
19-04-05, 09:41
Εγώ σοβαρά το είπα πάντως.
Από οτι βλέπω από τις 6:30 το πρωί περίπου κατεβάζω με 40άρια...

Yngwiedis
20-04-05, 09:11
Πάλι σήμερα πάει πετώντας. Υπάρχει κάποιος να μου επιβεβαιώσει την βελτίωση ;

Yngwiedis
20-04-05, 12:00
Μιλάμε όχι απλώς πετάει...
Ίσως πάει και καλύτερα από ποτέ στον ένα χρόνο και κάτι που έχω aDSL.
Δείτε πως πάει τις τελευταίες 6+ ώρες...

http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=1224

Να το κάνω τελικά εκείνο το πάρτυ που έλεγα ; :thumb_dup :D

mixelogj
20-04-05, 13:39
Μακαρι να μας εκπληξει ο ΟΤΕ, αλλα μου φαινεται οτι θα γινει ο,τι εγινε τα χριστουγεννα. Πολλοι φοιτητεσ φυγαν, πιθανως το ιδιο και πολλες οικογενειες, οποτε λογικο ειναι οι συνδεσεις μας να πετανε. Και εμενα ειναι στα υψη ! Η εβδομαδα της αληθειας θα ειναι η εβδομαδα που ανοιγουν τα πανεπιστημια και ΤΕΙ.

Yngwiedis
20-04-05, 13:47
Λες ε ; Δεν το ήξερα οτι κλείσανε τα πανεπιστήμια οπότε δεν το σκέφτηκα έτσι.
Να πάμε τότε να κάψουμε τα πανεπιστήμια και να στείλουμε τους φοιτητές στα σπίτια τους :twisted:

lefterism
26-04-05, 00:16
και εμενα παντως απο πεμπτη μου παει με 35 και βαλε
αντε ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Yngwiedis
26-04-05, 13:05
Είναι η ιδέα μου η σερνόμαστε πάλι σήμερα ;

dkounal
26-04-05, 21:50
Είμαι κέντρο Κνωσσού με HOL 256/128 και δεν ειχα ποτε πρόβλημα ταχύτητας.
Κατεβαζω χαλαρα το μεγιστο ~30 τηλέφωνο από 2810211***

ntafou
27-04-05, 06:40
Λοιπόν και εγώ DSLAM Κνωσσού είμαι ...
Μια από τα ίδια.

Προτείνω να μαζευτούμε μια μέρα όλοι μαζί να πάμε στον πΟΤΕ και να βάλουμε ΦΑΣΑΡΙΑ ...

Μόνο αμα πάμε εκεί και πέσει χοντρή φασαρία θα βάλουνε μυαλό .
Σου λένε μαλάκες Κρητικοί βοσκοί είναι που ξέρουνε απο internet και μας παίζουνε τόμπολα ...

mixelogj
27-04-05, 13:24
Αυτη ειναι καλη ιδεα
Αν δουμε οτι οταν τελιωσουν οι γιορτες η γραμμες μας επιστρεψουν στις παλιες τους δοξες, μαζευομαστε και παμε στο κεντρικο του ΟΤΕ ολοι μαζι. Αν δε φερει αποτελεσμα, ξανακανουμε το ιδιο καποια στιγμη αλλα με τον καταλληλο εξοπλισμο!

androu
27-04-05, 13:27
Εγώ είμαι dslam Αριάδνης... απο δευτέρα ήταν πεσμένη τελείως η γραμμή.. Σήμερα με συνδέσανε για καμμιά ώρα .. και μετά ξαναέπεσε.. Πήρα τον τεχνικό (μέσω μέσου..) ο οποίος δεν ήξερε να μου πεί γιατι δεν μπορεί να εντοπίσει το μόντεμ :O ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥΣ Μ(&#*(%&*# ... ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ......
και εγώ μέσα στην διαμαρτυρία

Αφήστε που χρονίζει στα 448/96και οχι 160 .. ασχετα ότι δεν παίρνω τα μισα (κοινώς παίρνω τα @@ μου.. )

lefterism
27-04-05, 18:02
και εγω μεσα ειμαι για φασαρια, γενικα παντως αυτες τις μερες ειμαι στο 30+
για να δουμε ιντα θα γενει...

androu
28-04-05, 17:07
Εγώ αν Τρίτη δεν δουλεύει σωστα... θα πάω εκεί να το φτιάξω μόνος μου.... Αφού είναι άσχετοι αυτοι..

Να σας πώ ξέρει κανείς που να κάνω μήνυση ? Στο τμήμα adsl του οτε?

lefterism
28-04-05, 18:01
τι μηνυσεις και τετοια??? θα παμε εκει με το μπετονακι, να γινει 2η ανασταση.... και ασε μετα τον οτε να τρεχει...

ntafou
05-05-05, 16:25
Εγώ πήρα τώρα τηλέφωνο και τους είπα για το πρόβλημα, και μου είπανε δεν είναι φυσιολογικό
και οτί θα κάνουνε έλενχο της γραμμής .. Αντε να δούμε αν θα γίνει τίποτα

androu
05-05-05, 16:39
Eμένα ήρθε ο ποτετζής σπίτι και ρωτούσε γιατί έχω φίλτρα γιατί εχω τηλέφωνα στην πρίζα γιατί το ένα γιατί το άλλο.. Τι σκατά λ@λ@κ@ς.... ήταν αυτός..
Εκανε έλεγχο της γραμμής μετά που μίλησε κανένα 15λεπτο με μερικούς συναδέλφους του.. ξέρετε Ευχές...κτλπ διαπίστωσε οτι ήταν καθαρή η γραμμή (μή χέσω....) και έφυγε..
Ωστόσο τα προβλήματα παραμένουν.....!!

mixelogj
10-05-05, 00:43
Παιδες, πειτε μια στιγμουλα σε τι κατασταση ειναι οι συνδεσεις σας. Εμενα απο Δευτερα κιολας που ανοιξαν οι σχολες παρατηρω σοβαρη μειωση και νομιζω οτι γρηγορα θα φτασει τα προ-πασχαλιατικα επιπεδα. Αυτη η συναντηση που λεγαμε ειναι πολυ καλη ιδεα...

mixelogj
10-05-05, 10:31
Τα πρωινα ειναι ακομα μια χαρα. Η μειωση που σας ειπα οτι ειδα ηταν τα μεσανυχτα.

androu
10-05-05, 12:05
Εμένα ενώ την πέμπτη + παρασκευή του Πάσχα δούλευε καλά. Χθές κάθε 2 λεπτά αποσυγχρονίζόταν πάλι :evil:

ntafou
10-05-05, 12:55
Eμένα τώρα μετά τα τηλέφωνα στον πΟΤΕ και το πρήξιμο έφτιαξε η ταχύτητα κάπως ...
Κάνει όμως τη μέρα τουλάχιστον 5 αποσυγχρονισμούς με το dslam

androu
10-05-05, 17:52
Στο Ηράκλειο αυτό ? Και που πήρες τηλέφωνο.. ???? Δηλαδή λές να μην είναι απο το μόντεμ μου και να είναι απο τον ποτε??? .. Ελεγα να τους πάρω να μου αντικαταστήσουν το μόντεμ

ntafou
10-05-05, 22:22
Λοιπόν θέλουνε ξύλο για να βάλουνε μυαλό !
Σήμερα έχω χάσει το λογαριασμό απο τους αποσυγχρονισμούς με το dslam
Ας μη πούμε για την ταχύτητα που πήγε στο 20 ..

androu
10-05-05, 22:28
και εγώ τι να λέω 20 μέρες
Εγώ πέφτω στο dslam Αριάδνης σε siemens 1 ...
Ο "εξειδικευμένος τεχνικός"¨μου είπε να βγάλω τα τηλέφωνα απο τις πρίζες ή ... ρωτούσε γιατί έχω φίλτρα (το ίδιο και αυτός που ήρθε για να ελέγξει τη γραμμή) και μου είπε να το ξαναδώσω για βλάβη. Δηλαδή αυτή τη δουλειά θα κάνουμε ??????? Τι μόντεμ έχεις??



ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ !!!!!!!!!!!!!1
το 1242 παραπέμπει στο 121

Cue
11-05-05, 15:32
Αριάδνης και έχεις προβλήματα? Πάνω που έλεγα να την κάνω από Vivo... :(

androu
11-05-05, 16:33
Aν σε βάλουν σε siemens 2 δεν εχει πρόβλημα
Το siemens1 είναι που τον πέρνει και γέρνει..

Σήμερα ήταν οι απεργίες
Αυριο θα πρέπει να δω τι να κάνω
Δεν ξέρω που να απευθυνθώ για το μόντεμ...
Ρε εσάς ζεσταίνεται ?? Εμένα ψήνεις αβγά πάνω :(

ntafou
12-05-05, 10:05
Λοιπόν και σε εμένα ψήνεις μπριτζόλες ...
Αλλά εγώ έχω βγάλει το καπάκι και πέρνει αέρα ;>
Αμα το είχα με κλειστό καπάκι θα είχε ήδη καεί ...
Χτές πήρα πάλι τηλέφωνο τον πΟΤΕ και είπα για τα αμετρητα desync και μου είπανε οτι το βάλανε στις βλάβες

Yngwiedis
12-05-05, 10:36
Μάλλον για το modem/router ρώτησε o androu αν ζεσταίνεται και όχι για τον υπολογιστή.
Ναι androu ζεσταίνεται. Όχι απλώς ζεσταίνεται, ψήνετε κανονικά εδώ και ένα χρόνο που είναι συνέχεια ανοιχτό.

Εγώ στο Κνωσσού πάντως δεν έχω κανέναν αποσυγχρονισμό. Και το topic έιναι για το Κνωσσού. Για το Αριάδνης φτιάξτε άλλο topic :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.