PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρε forthnet



thodoris80
01-01-08, 12:26
Λοιπόν να σας πω και εγώ τη τράβηξα με την forthnet
Κατά τον Μάρτιο με πήραν τηλέφωνο για να κάνω το πρόγραμμα τηλεφωνίας που μιλάς απεριόριστα αστικά και υπεραστικά δωρεάν και ότι με το που θα ενεργοποιούταν το πρόγραμμα θα με διέκοπταν αυτόματα από τον ΟΤΕ(και που να ήξερα τη με περημένη )
Μέχρι τον Ιούλιο έρχονταν λογαριασμοί τηλεφώνου και από τον οτε και από την forthnet όπου με πήραν τηλεφωνώ για να βάλω το πρόγραμμα 2play και λέω εντάξει οπός και έρχεται το παιδί με την αίτηση στον χώρο εργασίας μου και φέρνει την αιτήσει να την συμπληρώσω.
Με παίρνουν τηλέφωνο από τα κεντρικά στην Αθηνά και ηχογραφούν την συνομιλία μας για να πάρουν το ΟΚ για την αίτηση.
Μου λένε τέλη Αυγούστου θα είμαι συνδεδεμένος με το ιδιόκτητο( ναι καλά άμα έπαιζα τζόκερ στα αραβικά εμιράτα περισσότερες πιθανότητες είχα να κερδίσω παρά να με συνδέσουν. γιατί το λέω αυτό διάβασε παρακάτω)
Κατά τον 15αυγουστό με παίρνουν από την Αθήνα και μου λένε ότι λόγω κάποιου προβλήματος η σύνδεση θα γίνει τέλος Σεπτεμβρίου.
Πέρασε ο Σεπτέμβριος, Οκτώβριος , Νοέμβριος , Δεκέμβριος τίποτα.
Κατά της 15/12/07 πάω στα κεντρικά της forthnet στην μητροπόλεως
Τους εξηγώ τα παραπάνω και το παιδί τη μου λέει.
Φίλε σε κορόιδεψαν
Το ιδιόκτητο θα μπει στον φοίνικα στης 15/01/08.σύν ότι έχασαν την αίτηση (άρε υπεύθυνε εργαζόμενε Έλληνα)
Τα ψιλοπέρνω στο κρανίο και αρχίζει μια (μάχη) μεταξύ του ιπαλήλου (προς θεού δεν τα έβαζα με το παιδί αλλα με τους γκασμάδες υπευθύνους της εταιρίας που δουλεύει)για το πού πήγε η αίτησει και για την με έκλεβαν τόσο καιρό.
Στην σελίδα της forthnet έλεγε έστηλαν την αίτησει στον οτε και την επόμενη την πήραν στα χέρια τους.
Αλλά στα αρχεία τους πουθενά η αίτηση μου.
Τελικά έως θαύμα βρέθηκε
Και σε 5 μέρες ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα 2play αλλά με 1megabit γραμμή.

Θα περιμένω μέχρι τον Φεβρουάριο και άμα δεν έχω καμιά βελτιώσει θα πάω στον οτε και όταν θα είναι έτοιμο το ιδιόκτητο της forthnet το ξανασυζητάμε το θέμα.

Jazzer
01-01-08, 12:39
Το θέμα με τις καθυστερήσεις της Forthnet έχει πολυσυζητηθεί και δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο που μαζί με την κακή εξυπηρέτηση των πελατών της αμαυρώνει την εικόνα της εταιρίας.
Η περιμένεις με υπομονή να μεταβείς στο ιδιόκτητο της Forthnet όταν αυτό θα είναι έτοιμο, ή αλλάζεις πάροχο με ιδιαίτερη προσοχή στην επόμενη επιλογή. ;)

hel
01-01-08, 12:47
Kαι θέλει και συνεχή παρακολούθηση για να μην τρενάρουν την σύνδεσή σου.

thodoris80
01-01-08, 13:11
Kαι θέλει και συνεχή παρακολούθηση για να μην τρενάρουν την σύνδεσή σου.
Πίστεψε με όταν λένε ( και ο άγιος φοβέρα θέλει) κάτι ήξεραν που το έβγαλαν δεν ήταν τυχαίο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.