PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ DRAYTEK 2700VG



dmal
01-01-08, 23:36
Γεια σας και χρόνια πολλά.
Θα ήθελα την βοηθεια σας σε ένα "τρελλό" πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Έχω αγοράσει πρόσφατα ένα draytek 2700vg annex το οποίο δεν συγχρονίζει όποια ρύθμιση και να του έχω κάνει.
Σήμερα σε μια τελευταία προσπάθεια το δοκίμασα σε μία άλλη μπρίζα τηλεφώνου και συγχρόνισε αμέσως, το τρελλό είναι ότι το δοκίμασα σε όλες τις μπρίζες του σπιτιού και το αποτέλεσμα ήταν ισοπαλία 3-3 :( , σε τρείς συγχρονίζει και σε τρείς όχι (πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις)
Αλλά αυτό που με τρελαίνει έιναι ότι το προηγούμενο ρούτερ ενα usr 9180a συγχρόνιζε και συγχρονίζει παντού χωρίς κανένα πρόβλημα......
Κάποια ιδέα κάποιος???? να το γυρίσω πίσω το ρουτεράκι??, να φωνάξω ηλεκτρολόγο να τσεκάρει τις μπρίζες???
κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη
και καλή χρονιά σε όλους.

sdiama
02-01-08, 11:09
Κάποια ιδέα κάποιος???? να το γυρίσω πίσω το ρουτεράκι??, να φωνάξω ηλεκτρολόγο να τσεκάρει τις μπρίζες???

Μου φαίνεται ότι είναι η πρώτη λογική κίνηση. Αν δεν συγχρόνιζε σε όλες τις πρίζες, θα έλεγα ότι έφταιγε το Vigor. Ομως σε άλλες ναι και σε άλλες όχι? Παράξενο δεν είναι?

Για καλό και για κακό όμως κάνε 1-2 δοκιμές ακόμα σε όλες τις πρίζες, για την περίπτωση που έτυχε :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.