PDA

Επιστροφή στο Forum : Provider ISPs HOL v OTE



spark56
02-01-08, 01:04
Πρώτα απ’ολλα Χρόνια πολλά και με υγειά !!!!
Παιδιά δυο ερωτήσεις
1)Μπορεί o Provider ISPs να δει με τι τύπο (μάρκα) μοντουμ είμαστε συνδεμένοι?
2)Μετά τη διακοπή συμβολαίου με τη HOL πως γίνεται να κρατήσω το Fritz box? (Σκέφτομαι να διακόψω με τη HOL και να πάω στον ΟΤΕ τι λέτε εσείς εμπειρίες – απογοητέψεις?)
σας παρακαλώ εάν γνωρίζεται κάτι ενημερώστε ευχαριστώ.

aa144
02-01-08, 01:08
Δώσε παραπάνω στοιχεία, που βρίσκεσαι, σε τι γραμμή, πόσο καιρό συνδρομητής hol, σε τι πακέτο, κτλ.

Στείλε και τα στατιστικά της γραμμής σου, και το γράφημα.

spark56
02-01-08, 02:26
Δώσε παραπάνω στοιχεία, που βρίσκεσαι, σε τι γραμμή, πόσο καιρό συνδρομητής hol, σε τι πακέτο, κτλ.

Ρόδο,ISDN,δύο χρόνια,HiBox 1000 1m

aa144
02-01-08, 02:31
Νομίζω μετά τον ένα χρόνο παραμονής, κρατάς τον εξοπλισμό, και γενικά δεν τον ζητάνε πίσω, έτσι κι αλλιώς.

Ο πάροχος μπορεί να δει με τι είσαι συδεμένος στη γραμμή, μπορεί ακόμα και να σου κάνει αλλαγές στις ρυθμίσεις και να σου αναβαθμίσει το firmware στο ρούτερ που έχεις.

spark56
02-01-08, 02:38
Ευχαριστω οσο για το εαν μας μενει ο εξοπλισμος χμμμμμμμμμμμμ?!!!!??:hmm:

antreas9
02-01-08, 12:55
Ο εξοπλισμός στη χολ,δε μένει. Δεν ξέρω αν θα στον ζητήσουν πίσω, αλλά το συμβόλαιο αναφέρει ότι όταν διακόψεις, πρέπει να τον επιστρεψεις.
Σε περίπτωση που τον κρατήσεις, έχουν κάθε δικαίωμα να σου ζητήσουν επιπλέον χρήματα...

pontius1986
02-01-08, 23:12
δεν ξερω με εσας τι γινεται,εμενα παντως η HOL μου εχει αφησει 3 routers και τους 2 η συμβαση ελεγε επρεπε να τους επιστρεψω αλλα αφου δεν τους ζητανε δεν θα παω να τους παρακαλεσω κιολας να μου τους παρουν,οχι πως εχω κατι να τους κανω αλλα ετσι για το γαμωτο γιατι μου εχουν σπασει να καριδια τοσα χρονια

@ ADSLgr.com All rights reserved.