PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο NetOne σε ΟΤΕ..Ερωτηση..



nxenos
02-01-08, 10:27
Καλημερα,ηθελα να ρωτησω το εξης..
Αυτη τη στιγμη ειμαι με full llu στην NetOne.Εαν θελησω να μεταβω παλι στον ΟΤΕ,το μονο που θα πρεπει να κανω ειναι μια e-αιτηση μεσα απο το oteshop.gr για τα 24 και απο κει και περα θα ασχοληθει ο ΟΤΕ με την Netone.Σωστα?Ενοειται οτι θα διατηρησω το παλιο μου τηλ νουμερο που ειχα μεσω ΟΤΕ,μιας και εχω κανει φορητοτητα.Παμε καλα μεχρι εδω?
Υπαρχει κανεις που να ειναι Κυψελη(τηλ.8612χχχ)?Ειναι οικανοποιημενος?
Απ ότι γνωριζω ειμαι στο dslam ARHS(ΠΑΤΗΣΣΙΩΝ).
Ειναι κατι αλλο που θα πρεπει να γνωριζω?
A,επισης να σημειωσω πως πριν που ημουν με ΟΤΕ,ημουν στο "NYMA-ARHS",ενω τωρα με Netone με εχουν "ριξει"στα ΠΑΤΗΣΣΙΑ.Ισως κατι να παιζει με την δρομολογηση..δεν ξερω...απλα πιστευω πως αμα ξαναγυρισω στον ΟΤΕ θα με πανε παλι στο παλιο dslam,μιας και ειμαι πιο κοντα στο Πεδιο του Αρεως παρα στα ΠΑΤΗΣΣΙΑ.Τωρα το att ειναι 29.Πιστευω αν με ξαναριξουν στην ΠΑΤΗΣΣΙΩΝ να μειωθει το attenuation μου και να δω μεγαλυτερο συνχρονισμο.

gibrakis
02-01-08, 10:40
τωρα δηλαδη ποσο συγχρονιζεις?

nxenos
02-01-08, 10:44
Στα 8.190.Σηκωνει και παραπανω θεωρητικα η γραμμη μου,μεχρι 14,βασει το attenuation μου.Αρχικα συνχρονιζα στα 10240 κανονικα.Αλλα επειδη μου εχουν κανει τον βροχο μανταρα με εχουν ριξει στα 8.Απλα πιστευω πως αμα ξαναγυρισω στον ΟΤΕ θα νοιαστουν πιο πολυ μιας και θα ειμαι πλεον "δικος" τους και οχι σε εναλλακτικο!;)

no_logo
02-01-08, 11:37
δεν νομίζω να μπορεί να σου πει κανείς αν θα είναι χειρότερα ή καλύτερα
Στο χέρι σου είναι να δεις τι θα κάνεις
Το μόνο σίγουρο πέρα από κάθε αμφισβήτηση είναι πως στον ΟΤΕ θα βρεις ΤΗΝ εξυπηρέτηση μια και μιλάμε για ΕΤΑΙΡΕΙΑ με εκατομμύρια πελατειακή βάση και όχι μικρομπακάλικο με 3000 πελάτες όπως είναι η netone

Spanos
02-01-08, 11:43
Στα 8.190.Σηκωνει και παραπανω θεωρητικα η γραμμη μου,μεχρι 14,βασει το attenuation μου.Αρχικα συνχρονιζα στα 10240 κανονικα.Αλλα επειδη μου εχουν κανει τον βροχο μανταρα με εχουν ριξει στα 8.Απλα πιστευω πως αμα ξαναγυρισω στον ΟΤΕ θα νοιαστουν πιο πολυ μιας και θα ειμαι πλεον "δικος" τους και οχι σε εναλλακτικο!;)

Kοίτα μόνο μη πας στον ΟΤΕ και σε ρίξουν στα 8/384.To attenuation δε λέει τίποτα απο μόνο του.

nxenos
02-01-08, 12:24
Αφου ειπαμε,αν παω θα κανω αιτηση για 24...το ερωτημα μου ειναι αν αυτα που εχω γραψει παραπανω ισχυουν η χρειαζεται και κατι αλλο.Περα του οτι θα πληρωσω για διακοπη συμβασης στην Νετονε 70 ευρα συν του οτι θα κρατησω το ρουτερακι(speedtouch 780),μονο που δεν θα εχω πλεον VoIp(100 ευρα.Θα το αγορασω).Και αν ειναι κανεις απο Κυψελη να μας πει εντυπωσεις και στατιστικα γραμμης..

ATG
02-01-08, 12:25
Το μόνο σίγουρο πέρα από κάθε αμφισβήτηση είναι πως στον ΟΤΕ θα βρεις ΤΗΝ εξυπηρέτηση μια και μιλάμε για ΕΤΑΙΡΕΙΑ με εκατομμύρια πελατειακή βάση και όχι μικρομπακάλικο με 3000 πελάτες όπως είναι η netone

8 με 10, εκτος σαββατοκυριακου και λοιπων αργιων. Η εξυπηρετηση! 1. Ειναι ασεβεια να λεμε οτι η netone δεν εχει ΤΗΝ εξυπηρετηση και την εχει ο ΟΤΕ. 2. Η netone δεν ειναι μικρομπακαλικο. Εξυπηρετει κυριως ναυτιλιακες.

nxenos
02-01-08, 12:28
8 με 10, εκτος σαββατοκυριακου και λοιπων αργιων. Η εξυπηρετηση! 1. Ειναι ασεβεια να λεμε οτι η netone δεν εχει ΤΗΝ εξυπηρετηση και την εχει ο ΟΤΕ. 2. Η netone δεν ειναι μικρομπακαλικο. Εξυπηρετει κυριως ναυτιλιακες.
Σωστος!προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με την Νετονε.Πιστευω οτι τις λαμογιες με τους χαλια βροχους τις κανει ο ΟΤΕ επειδη εχουμε φυγει απο αυτον!

no_logo
02-01-08, 12:32
Η netone δεν ειναι μικρομπακαλικο. Εξυπηρετει κυριως ναυτιλιακες.


με 3 χιλιάδες πελάτες είναι περίπτερο όχι μπακάλικο, αντίστοιχα με την πελατειακή βάση έχουν και υπαλλήλους
2 ορόφους και όχι ολόκληρους κοντά στο Υγεία

Ολες οι εταιρείες ήταν καλές μέχρι την στιγμή που πλάκωσε πελατεία. Όταν και αν σταματήσει να καλύπτει μόνο την περιοχή Κολιάτσου- Παγκράτι και έχει κάλυψη πραγματική, τότε ξανα πες μου για εξυπηρέτηση


τα νούμερα δεν λένε ψέμματα

nxenos
02-01-08, 12:38
Ισως και γιαυτο μηπως ενδιαφερονται πιο πολυ για τους πελατες τους και υπαρχει ΑΜΕΣΗ ανταποκριση σε επιπεδο help desk και hardware και connectivity check(ελενχος γραμμης στον κατανεμητη,εσωτερικης καλωδιωσης και αλλαγη βροχου αμα χρειαστει??):oneup:
Επειδη δεν ειναι το θεμα μας ομως αυτο θα παρακαλουσα οποιος μενει Κυψελη να μου πει εντυπωσεις..
Ευχαριστω.

kx5
02-01-08, 12:44
με 3 χιλιάδες πελάτες είναι περίπτερο όχι μπακάλικο, αντίστοιχα με την πελατειακή βάση έχουν και υπαλλήλους
2 ορόφους και όχι ολόκληρους κοντά στο Υγεία

Ολες οι εταιρείες ήταν καλές μέχρι την στιγμή που πλάκωσε πελατεία. Όταν και αν σταματήσει να καλύπτει μόνο την περιοχή Κολιάτσου- Παγκράτι και έχει κάλυψη πραγματική, τότε ξανα πες μου για εξυπηρέτηση


τα νούμερα δεν λένε ψέμματα
Μπορεί να τη θεωρείς περίπτερο, αλλά σίγουρα δεν είναι καφενείο, όπως έχουν καταντήσει τα άλλα σουπερμάρκετ.
Όσο για την κάλυψη, η λίστα σου χρειάζεται ανανέωση.

no_logo
02-01-08, 12:51
Μπορεί να τη θεωρείς περίπτερο, αλλά σίγουρα δεν είναι καφενείο, όπως έχουν καταντήσει τα άλλα σουπερμάρκετ.

μα αυτό λέω και παραπάνω, έχει προοπτικές

kx5
02-01-08, 12:57
μα αυτό λέω και παραπάνω, έχει προοπτικές
Κακίες :p
Time will tell...

no_logo
02-01-08, 13:01
Κακίες :p
Time will tell...


καθόλου

η ιστορία των "εναλλακτικών" μέχρι σήμερα αυτό δείχνει

Ξεκίνησαν σαν καταπληκτικές εταιρείες που όλοι έπιναν νερό στο ονομά τους και αργότερα κάτω από την πίεση των πολλών συνδρομητών (μερικές χιλιάδες δηλαδή, μην φανταστεί κανείς κάτι παραπάνω) έφτασαν να φτύνουν οι πελάτες τους αίμα.
Και λογικό είναι όταν προσφέρουν υπηρεσίες κάτω του κόστους, από κάπου θα πρέπει να κάνουν περικοπές
"εναλλακτικοί"= τα lidl- DIA της επικοινωνίας

tolisp
03-01-08, 02:10
Καλά τώρα δηλαδή σοβαρά ασχολούμαστε με την Γ εθνική των εναλλακτικών?
Όλοι αυτοί οι μικροί των μικρών είναι αμφίβολο αν θα υπάρχουν μέχρι το καλοκαίρι με τις εξελίξεις που δρομολογούνται...
Είναι σαν κάτι ανύπαρκτες τράπεζες που ανοίγουν μέσα σε μια νύχτα με μοναδικό σκοπό να εξαγοραστούν... H αγορά "σηκώνει" ΟΤΕ και 3 το πολύ εναλλακτικούς και το ξεκαθάρισμα θα γίνει μέσα στο 2008.
Οι 2 είναι ήδη δεδομένοι και έχουν να κάνουν με την κινητή τηλεφωνία (φυσικά...)

Ειλικρινά πιστεύει κανεις ότι η netone θα είναι μέσα στους 3?
(παρεπιπτόντως από την εταιρική netone στο παραλθόν έχω τις ΧΕΙΡΌΤΕΡΕΣ εντυπώσεις... δεν μπορώ αν πιστέψω ότι η συμπεριφορά στους ιδιώτες είναι καλύτερη...)

hel
03-01-08, 02:32
καθόλου

η ιστορία των "εναλλακτικών" μέχρι σήμερα αυτό δείχνει

Ξεκίνησαν σαν καταπληκτικές εταιρείες που όλοι έπιναν νερό στο ονομά τους και αργότερα κάτω από την πίεση των πολλών συνδρομητών (μερικές χιλιάδες δηλαδή, μην φανταστεί κανείς κάτι παραπάνω) έφτασαν να φτύνουν οι πελάτες τους αίμα.
Και λογικό είναι όταν προσφέρουν υπηρεσίες κάτω του κόστους, από κάπου θα πρέπει να κάνουν περικοπές
"εναλλακτικοί"= τα lidl- DIA της επικοινωνίας

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί δεν θα έριχνε ο ΟΤΕ μόνος του τις τιμές. (Συζήτηση γι αυτό το θέμα γίνεται ήδη σε άλλο thread και δεν χρειάζεται να ποστάρουμε συνέχεια :offtopic: .)

penetrator
03-01-08, 18:21
Να πω και εγώ ως πρώιν συνδρομητής της netone. Για μένα είναι πολύ καλύτερη από τον ΟΤΕ. Για πια εξυπηρέτηση οτε μιλάτε; Το να μπορείς εύκολα να μιλήσεις με έναν υπάλληλο είναι διαφορετικά από τα να ξέρει τι του γίνεται. Όλα αυτά που κατηγορούν τους εναλακτικούς, όλα αυτά συμβαίνουν και στον οτε. Και οι καθηστερήσεις στην ενεργοποίηση υπάρχουν και η κακή ποιότητα των γραμμών και η ανοργανωσιά. Και μη μου πείτε ότι είναι οργανομένος όταν ξεμένουν οι κεντρικές του αποθήκες απο router. Α! είναι όμως πολύ ποιο ακριβώς. Έχε χάρη που εδώ που ήρθα δεν υπάρχει εναλακτικός πάροχος.

2048dsl
03-01-08, 18:51
με 3 χιλιάδες πελάτες είναι περίπτερο όχι μπακάλικο, αντίστοιχα με την πελατειακή βάση έχουν και υπαλλήλους
2 ορόφους και όχι ολόκληρους κοντά στο Υγεία

Ολες οι εταιρείες ήταν καλές μέχρι την στιγμή που πλάκωσε πελατεία. Όταν και αν σταματήσει να καλύπτει μόνο την περιοχή Κολιάτσου- Παγκράτι και έχει κάλυψη πραγματική, τότε ξανα πες μου για εξυπηρέτηση


τα νούμερα δεν λένε ψέμματα


:oneup:


Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί δεν θα έριχνε ο ΟΤΕ μόνος του τις τιμές. (Συζήτηση γι αυτό το θέμα γίνεται ήδη σε άλλο thread και δεν χρειάζεται να ποστάρουμε συνέχεια :offtopic: .)

εαν δεν υπηρχε η ΕΕΤΤ οι εναλακτικοι δεν θα υπηρχαν:whistle:

Gordito
03-01-08, 19:09
O καθενας οπου βολευτει ε; Οπου πιανει μεγαλυτερες ταχυτητες; Αν σε καποιου το προφιλ δεν εγραφε 10-20-16 δε θα μιλαγε με τοσο καλα λογια για την "εταιρια" του.

Αλλα ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες γιαυτο κανουν ετσι και οι εναλλακτικοι.
Συμφωνω με τον αλογκαριστο.

FuS
04-01-08, 04:31
Καλημερα,ηθελα να ρωτησω το εξης..
Αυτη τη στιγμη ειμαι με full llu στην NetOne.Εαν θελησω να μεταβω παλι στον ΟΤΕ,το μονο που θα πρεπει να κανω ειναι μια e-αιτηση μεσα απο το oteshop.gr για τα 24 και απο κει και περα θα ασχοληθει ο ΟΤΕ με την Netone.Σωστα?

Kάνε πρώτα κατάργηση με την net-one.
To 134 σε καμία περίπτωση δεν παίρνει αιτήσεις από νούμερα τα οποία είναι εκτός δικτύου και φαλινονται εκτός φικτύου στο μηχανογραφικό τους. Οταν σε καταργήσει πλήρως η net-one και σου ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΕΙ την τηλεφωνική σου σύνδεση (μπορείς να μαθαίνεις αν είναι ελεύθερη η γραμμή από το 134) τότε ΜΟΝΟ μπορούν να πάρουν αίτηση.

Το ίδιο κανονικά ισχύει και για τα oteshop.
Ακόμα και ... αν δεν το βλέπαν εκεί στα oteshop, η αίτηση θα ακυρωνόταν μετά σε άλλη υπηρεσία.

nxenos
04-01-08, 11:52
δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες.Συμφωνα με το νεο ruo μπορει να γινει μεταβαση απο τον ΠΑΡΟΧΟ Β(Νετονε) σε ΠΑΡΟΧΟ Α,χωρις εσυ να κανεις καποια αλλη διαδικασια.

tolisp
04-01-08, 14:05
δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες.Συμφωνα με το νεο ruo μπορει να γινει μεταβαση απο τον ΠΑΡΟΧΟ Β(Νετονε) σε ΠΑΡΟΧΟ Α,χωρις εσυ να κανεις καποια αλλη διαδικασια.


Φυσικά και ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ και καλο είναι όταν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην δίνουμε πληροφορίες που θα ταλαιπωρήσουν (κι'αλλο) κάποιον συμφορουμιτη μας!

Σε κάθε περίπτωση, είτε είσαι shared είτε full με οτιδήποτε νούμερο τηλεφώνου ΑΠΛΑ ΠΑΣ ΣΕ ΟΤΕshop με ΜΙΑ και μονο αίτηση - αν θέλεις να κρατήσεις το νούμερο του τηλεφώνου (netone, hol, forthnet, periptero net klp) υπογράφεις επιπλέον μια αίτηση για "εσωτερική φορητότητα";)

ΠΡΟΣΟΧΉ! Σε περιπτώσεις "μπερδεμένες" όπως είναι οι full LLU ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΈΝΤΟΝΑ να μην κάνετε την αίτηση στο 134 αλλα να προτιμάτε τα ΟΤΕshop (μειώνετε τον παράγοντα "ανθρώπινο λάθος")

nxenos
04-01-08, 19:32
Φυσικά και ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ και καλο είναι όταν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην δίνουμε πληροφορίες που θα ταλαιπωρήσουν (κι'αλλο) κάποιον συμφορουμιτη μας!

Σε κάθε περίπτωση, είτε είσαι shared είτε full με οτιδήποτε νούμερο τηλεφώνου ΑΠΛΑ ΠΑΣ ΣΕ ΟΤΕshop με ΜΙΑ και μονο αίτηση - αν θέλεις να κρατήσεις το νούμερο του τηλεφώνου (netone, hol, forthnet, periptero net klp) υπογράφεις επιπλέον μια αίτηση για "εσωτερική φορητότητα";)

ΠΡΟΣΟΧΉ! Σε περιπτώσεις "μπερδεμένες" όπως είναι οι full LLU ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΈΝΤΟΝΑ να μην κάνετε την αίτηση στο 134 αλλα να προτιμάτε τα ΟΤΕshop (μειώνετε τον παράγοντα "ανθρώπινο λάθος")

:oneup: Και γω αυτην την εντυπωση εχω.Σωστος!

SPIRONIK
21-08-08, 19:31
Σύντροφοι μια ερώτηση και απο εμένα: πήρα το 134 για να ρωτήσω πως απο ΝΕΤΟΝΕ θα γυρίσω και μου είπαν 15 ημέρες χωρίς ιντερνετ (πάει στο καλό) αλλά και χωρίς τηλέφωνο για να γίνει η φορητότητα, αλήθεύει?

tolisp
21-08-08, 19:45
Σύντροφοι μια ερώτηση και απο εμένα: πήρα το 134 για να ρωτήσω πως απο ΝΕΤΟΝΕ θα γυρίσω και μου είπαν 15 ημέρες χωρίς ιντερνετ (πάει στο καλό) αλλά και χωρίς τηλέφωνο για να γίνει η φορητότητα, αλήθεύει?


Όπως είπαμε και παραπάνω είναι καλύτερα να πας σε OTEshop...
Δεν ξέρω γιατί σου είπαν έτσι στο 134 (προφανώς γιατί έχει πολλές ξανθές εκεί..) αλλα χωρίς τηλέφωνο δεν μένεις ΠΡΟΣ ΟΤΕ παραπάνω από μερικές ώρες ουσιαστικά.

Το internet είναι άλλη ιστορία βεβαια (μπορεί στην περιοχή σου να μην έχει διαθέσιμες θύρες adsl2+ για τα πακέτα 8 και 24M) αλλα σε κάθε περίπτωση μπορείς να ζητήσεις μια "μικρή" ταχύτητα (μέχρι 4M) και να σε συνδέσουν μέσα σε 3 εργάσιμες.
Σε συνεννόηση με το OTEshop θα μπεις σε σειρά προτεραιότητας για αναβάθμιση που όντως μπορεί να κάνει και 15 εργάσιμες (ανάλογα με την διαθεσιμότητα της περιοχής σου...)

Πάντως στο μεταξύ θα έχεις και τηλέφωνο και internet να κανεις την δουλειά σου (και να μετανιώνεις την ώρα και την στιγμή που ταλαιπωρήθηκες με τον εναλλακτικό) :rofl:

Στην περίπτωση του ΟΤΕ οι τεχνικοί απλά ενημερώνουν τον εναλλακτικό (netone στην περίπτωση σου) ότι τους έφυγες και όταν παρέλθει η προθεσμία που λέει ο νομος οι ίδιοι τραβάνε το βύσμα από τα κυκλώματα της netone και τα βάζουν στον OTE.
Σημαντικό φυσικά είναι εσύ ΝΑ ΜΗΝ ενημερώσεις για διακοπή την netone γιατί όντως θα σε κόψει άμεσα και θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο και internet για X διάστημα!
Απλά αφήνεις τον ΟΤΕ να το ρυθμίσει - και εννοείται ότι δεν έχει λήξει η περίοδος για την οποια έχεις πληρώσει netone..

SPIRONIK
22-08-08, 10:05
Ευχαριστώ, ήσουν σαφέστατος, το τσέκαρα πάλι με oteshop και είναι έτσι όπως τα λες ακριβώς.

lewton
22-08-08, 14:49
Καλά τώρα δηλαδή σοβαρά ασχολούμαστε με την Γ εθνική των εναλλακτικών?
Όλοι αυτοί οι μικροί των μικρών είναι αμφίβολο αν θα υπάρχουν μέχρι το καλοκαίρι με τις εξελίξεις που δρομολογούνται...
Είναι σαν κάτι ανύπαρκτες τράπεζες που ανοίγουν μέσα σε μια νύχτα με μοναδικό σκοπό να εξαγοραστούν... H αγορά "σηκώνει" ΟΤΕ και 3 το πολύ εναλλακτικούς και το ξεκαθάρισμα θα γίνει μέσα στο 2008.
Οι 2 είναι ήδη δεδομένοι και έχουν να κάνουν με την κινητή τηλεφωνία (φυσικά...)

Ειλικρινά πιστεύει κανεις ότι η netone θα είναι μέσα στους 3?
(παρεπιπτόντως από την εταιρική netone στο παραλθόν έχω τις ΧΕΙΡΌΤΕΡΕΣ εντυπώσεις... δεν μπορώ αν πιστέψω ότι η συμπεριφορά στους ιδιώτες είναι καλύτερη...)

Από το 2004 ακούμε «φέτος θα γίνει το ξεκαθάρισμα».
Ψυχραιμία. Το τελικό ξεκαθάρισμα δε θα γίνει ούτε το 2008. Θα κλείσουν ίσως μερικές, αλλά και αυτό παίζεται.
Όπου να 'ναι θα αρχίσετε να λέτε ότι το 2009 ΘΑ γίνει το ξεκαθάρισμα. Το αστείο είναι ότι όταν τελικά γίνει το ξεκαθάρισμα, όλοι θα το παίζουν προφήτες.

........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 3 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Kάνε πρώτα κατάργηση με την net-one.
To 134 σε καμία περίπτωση δεν παίρνει αιτήσεις από νούμερα τα οποία είναι εκτός δικτύου και φαλινονται εκτός φικτύου στο μηχανογραφικό τους. Οταν σε καταργήσει πλήρως η net-one και σου ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΕΙ την τηλεφωνική σου σύνδεση (μπορείς να μαθαίνεις αν είναι ελεύθερη η γραμμή από το 134) τότε ΜΟΝΟ μπορούν να πάρουν αίτηση.

Το ίδιο κανονικά ισχύει και για τα oteshop.
Ακόμα και ... αν δεν το βλέπαν εκεί στα oteshop, η αίτηση θα ακυρωνόταν μετά σε άλλη υπηρεσία.

Προσοχή σε τέτοια ανεύθυνα posts! :down:
Όποιος ακολουθήσει αυτές τις οδηγίες θα χάσει τον αριθμό του, και μετά μόνο αν λαδώσει κάποιον στο Μέγαρο θα τον πάρει πίσω.

........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εαν δεν υπηρχε η ΕΕΤΤ οι εναλακτικοι δεν θα υπηρχαν:whistle:

Επομένως αφού χάρη στην ΕΕΤΤ έχουμε εναλλακτικούς και χάρη στους εναλλακτικούς ο ΟΤΕ δίνει το OTE-talk και την 24άρα με 30 ευρώ, θα έπρεπε όλοι να ευγνωμονούμε την ΕΕΤΤ.

Αντί για αυτό, βλέπω ανθρώπους που δεν έχουν κανένα συμφέρον οι ίδιοι να κράζουν την ΕΕΤΤ και να είναι τα μεγαλύτερα fanboys του ΟΤΕ, μεγαλύτερα και από πολλούς υπαλλήλους του ΟΤΕ (οι οποίοι στο κάτω-κάτω έχουν και ένα έμμεσο συμφέρον να υποστηρίξουν τον εργοδότη τους).

Για σκεφτείτε λίγο τι θα πληρώνατε αν δεν είχε γίνει το μπαμ με τους εναλλακτικούς. ;)

tolisp
22-08-08, 15:06
Από το 2004 ακούμε «φέτος θα γίνει το ξεκαθάρισμα».
Ψυχραιμία. Το τελικό ξεκαθάρισμα δε θα γίνει ούτε το 2008. Θα κλείσουν ίσως μερικές, αλλά και αυτό παίζεται.
Όπου να 'ναι θα αρχίσετε να λέτε ότι το 2009 ΘΑ γίνει το ξεκαθάρισμα. Το αστείο είναι ότι όταν τελικά γίνει το ξεκαθάρισμα, όλοι θα το παίζουν προφήτες.

........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 3 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Προσοχή σε τέτοια ανεύθυνα posts! :down:
Όποιος ακολουθήσει αυτές τις οδηγίες θα χάσει τον αριθμό του, και μετά μόνο αν λαδώσει κάποιον στο Μέγαρο θα τον πάρει πίσω.

........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Επομένως αφού χάρη στην ΕΕΤΤ έχουμε εναλλακτικούς και χάρη στους εναλλακτικούς ο ΟΤΕ δίνει το OTE-talk και την 24άρα με 30 ευρώ, θα έπρεπε όλοι να ευγνωμονούμε την ΕΕΤΤ.

Αντί για αυτό, βλέπω ανθρώπους που δεν έχουν κανένα συμφέρον οι ίδιοι να κράζουν την ΕΕΤΤ και να είναι τα μεγαλύτερα fanboys του ΟΤΕ, μεγαλύτερα και από πολλούς υπαλλήλους του ΟΤΕ (οι οποίοι στο κάτω-κάτω έχουν και ένα έμμεσο συμφέρον να υποστηρίξουν τον εργοδότη τους).

Για σκεφτείτε λίγο τι θα πληρώνατε αν δεν είχε γίνει το μπαμ με τους εναλλακτικούς. ;)

Ξέθαψες 3 post που έχουν γίνει το 2007 η τον Ιανουάριο του 2008 - χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον φίλο που έγραψε την ανακρίβεια, τότε η (μαζική) μετάβαση από εναλλακτικό πίσω σε ΟΤΕ μόλις είχε ξεκινήσει και αρκετά πράγματα δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρα...
Aλλωστε λίγο πιο κάτω στο thread νομίζω ξεκαθαρίσαμε τον σωστό τρόπο επιστροφής.

Το δικό μου σχόλιο για το ξεκαθάρισμα δεν νομίζω ότι δεν είναι επίκαιρο...
Βλέπεις να υπάρχει κανεις άλλος "ζωντανός" πέρα από HOL, Forthnet, On, Wind και Vodafone?:whistle:
(με την Forthnet να είναι οικονομικά στα κόκκινα ΠΟΛΎ έντονα)

Φαντάζομαι ότι η Lannet που ήδη έκλεισε και σύντομα την ακολουθούν Vivodi & Altec που ψάχνουν εδώ και μήνες αγοραστή χωρίς αποτέλεσμα αλλα και Netone που κυριολεκτικά αγνοείται το (οποιο) πλάνο για το μέλλον δεν είναι και στα καλύτερα τους και τέλος πάντων δεν δίνουν εντύπωση υγιών οικονομικά επιχειρήσεων...

lewton
22-08-08, 15:10
Ξέθαψες 3 post που έχουν γίνει το 2007 η τον Ιανουάριο του 2008 - χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον φίλο που έγραψε την ανακρίβεια, τότε η (μαζική) μετάβαση από εναλλακτικό πίσω σε ΟΤΕ μόλις είχε ξεκινήσει και αρκετά πράγματα δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρα...
Aλλωστε λίγο πιο κάτω στο thread νομίζω ξεκαθαρίσαμε τον σωστό τρόπο επιστροφής.

Το δικό μου σχόλιο για το ξεκαθάρισμα δεν νομίζω ότι δεν είναι επίκαιρο...
Βλέπεις να υπάρχει κανεις άλλος "ζωντανός" πέρα από HOL, Forthnet, On, Wind και Vodafone?:whistle:
(με την Forthnet να είναι οικονομικά στα κόκκινα ΠΟΛΎ έντονα)

Φαντάζομαι ότι η Lannet που ήδη έκλεισε και σύντομα την ακολουθούν Vivodi & Altec που ψάχνουν εδώ και μήνες αγοραστή χωρίς αποτέλεσμα αλλα και Netone που κυριολεκτικά αγνοείται το (οποιο) πλάνο για το μέλλον δεν είναι και στα καλύτερα τους και τέλος πάντων δεν δίνουν εντύπωση υγιών οικονομικά επιχειρήσεων...
Mea culpa, δεν είδα από πόσο παλιά ήταν τα posts. :oops:
Μπερδεύτηκα επειδή υπήρχε πρόσφατη απάντηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.