PDA

Επιστροφή στο Forum : aDSL μέσω του δικτύου της Tellas



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

stako
16-03-06, 13:13
Λοιπόν, καταρχάς οφείλω ένα συγνώμη για τη δυσπιστία αλλά βαρέθηκα να ακούω φήμες που τελικά μένουν φήμες..... Αλλά σε αυτή τη περίπτωση ΙΣΧΥΕΙ το ότι η Tellas έχει δυνατότητα για aDSL μέσω δικών της κέντρων στους Αμπελόκηπους!

Έχει τα εξής πακέτα:

384/128 --> 19,95 + ΦΠΑ
512/128 --> 24,95 + ΦΠΑ
1024/256 --> 29,95 + ΦΠΑ
2048/512 --> 39,95 + ΦΠΑ

Για 1 static IP υπολογίστε +8 (για οποιαδήποτε ταχύτητα).

Στα παραπάνω τιμολόγια συμπεριλμβάνεται γραμμή ΚΑΙ πρόσβαση.

Εμένα με ενδιαφέρει το θέμα για να έχουμε μία backup DSL όταν πέφτει αυτής της Forthnet, είτε από υπαιτιότητα της Forthnet, είτε από πρόβλημα των DSLAM του ΟΤΕ. Ρώτησα αν οι γραμμές είναι αποκλειστικά δικές τους και αν σε περίπτωση πτώσης των DSLAM του ΟΤΕ τα δικά τους έχουν πρόβλημα και μου είπαν ότι είναι ανεξάρτητα και δεν θα έχουμε πρόβλημα. Βέβαια αυτό μένει να αποδειχτεί στην πράξη.

Όποιος ενδιαφέρεται ας πάρει να ρωτήσει αν έχουν διαθεσιμότητα για τον αριθμό του. ΠΡΟΣΟΧΗ, μιλάμε ΜΟΝΟ για Αμπελόκηπους!

:up:

PS. Να δω download με 240k και VoIP με 200-250 πακέτα απροβλημάτιστα ΠΑΝΤΑ και δεν θέλω τίποτα άλλο!!!!!!

euri
16-03-06, 13:25
Πέρα από την προφορική ενημέρωση, υπάρχει κάτι στο site τους; Έψαξα αλλά δε βρήκα καμιά αναφορά.

stako
16-03-06, 13:32
Πέρα από την προφορική ενημέρωση, υπάρχει κάτι στο site τους; Έψαξα αλλά δε βρήκα καμιά αναφορά.

Όχι, δεν υπάρχει τίποτα στο site.

euri
16-03-06, 13:50
Αναμένουμε λοιπόν επίσημες ανακοινώσεις. Καιρός είναι να ξυπνήσει και κανένας εναλλακτικός.

Lord_British
16-03-06, 14:10
Πηρα τηλεφωνο.Αληθεια ειναι.... :up: :clap:

Jsone
16-03-06, 14:11
Πηρα τηλεφωνο.Αληθεια ειναι.... :up: :clap:
Απο λεπτομέρειες τίποτα;Οι τιμές ισχύουν;

vagskarm
16-03-06, 14:23
Ε, δεν πιστεύω να μετακομίσετε όλοι κατά Αμπελόκηπους μεριά...

Μπράβο στην Tellas, ελπίζω σε ταχεία επέκταση, μην μείνει στο πιλοτικό μόνο.

edit: Οι τιμές πρέπει να ισχύουν, ψέμματα θα μας είπε ο συμφορουμίτης ?

Jsone
16-03-06, 14:32
Οι τιμές πρέπει να ισχύουν, ψέμματα θα μας είπε ο συμφορουμίτης ?
E, δεν θα ήταν και η πρώτη ράδιο αρβύλα που ακούγαμε στο forum.Παντως, άν ισχύουν, μιλάμε για σημαντική στρoφή για το eλληνικό DSL.

stako
16-03-06, 15:32
E, δεν θα ήταν και η πρώτη ράδιο αρβύλα που ακούγαμε στο forum.Παντως, άν ισχύουν, μιλάμε για σημαντική στρoφή για το eλληνικό DSL.

Παιδιά σας το λέω υπεύθυνα, ΙΣΧΥΕΙ ότι έγραψα παραπάνω!

Κι εγώ δεν το πίστευα (δείτε τα ποστ στις προηγούμενες σελίδες) γιατί έχω χορτάσει ράδιο αρβύλα! Αλλά πήρα, ρώτησα, μου είπαν ναι, έμαθα λεπτομέρειες, και κάνω αίτηση! (Μένει να λυθεί ένα πρόβλημα με το σε ποιόν αριθμό του γραφείου μας θα γίνει η ενεργοποίηση)

Δεν ξέρω γιατί δεν το έχουν ανακοινώσει επίσημα αλλά ισχύει! Όταν τους ρώτησα πρώτη φορά μου δώσανε αμέσως μια υπεύθυνη που μάλιστα με ρώτησε από πού το έμαθα ότι έχουν την υπηρεσία. "Από έναν συνάδελφο απάντησα" :D

Μακάρι να προχωρήσουν γρήγορα και σε άλλες περιοχές, θα δείξει!

Crosstalk
16-03-06, 16:15
το κεντρο των Αμπελοκηπων ειναι αποτα πρωτα που εει ετοιμασει και ο ΟΤΕ για φυσικη συνεγκατασταση γιαυτο δινουν ολοι γρηγορα!

Η Τελλας μαλλον ειχε καλη σειρα προτεραιοτητας και ξεκινησε πιο γρηγορα.....σε κανα μηνα θα ξεκινησουν και οι υπολοιποι (netone,HOL,lannet, forthnet,algonet, altectelecoms,telepassport,vivodi,αττικες)!

xakasou
18-03-06, 19:27
το κεντρο των Αμπελοκηπων ειναι αποτα πρωτα που εει ετοιμασει και ο ΟΤΕ για φυσικη συνεγκατασταση γιαυτο δινουν ολοι γρηγορα!

Η Τελλας μαλλον ειχε καλη σειρα προτεραιοτητας και ξεκινησε πιο γρηγορα.....σε κανα μηνα θα ξεκινησουν και οι υπολοιποι (netone,HOL,lannet, forthnet,algonet, altectelecoms,telepassport,vivodi,αττικες)!

οι αμπελόκηποι ειμαι πιλοτικό κέντρο για όλους. το θέμα είναι ποιος έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φραγκα να επενδυσει σε όλη την Ελλάδα. Κατά τη γνώμη μου μόνο τελλας, φορθνετ (αν πάρει το δάνειο που λένε) και η ΧΟΛ λόγω κόκαλη. οι άλλοι απλά προσπαθούν να βρουν αγοραστή...

[+=]Neo_Geo{Ech13}
19-03-06, 13:18
καλα ολα αυτα αν οντως ισχυουν οπως λενε τα παιδια, αντε να ανεβαινουμε και προς Ν.Πεντελη plz =)

No-Name
19-03-06, 16:09
Πάντα να καλύπτουντο κέντρο...Τα προάστεια θα μείνουν στην απέξω.Πάντως μπράβο τους πολύ καλά για αρχή άντε και με καμιά επέκταση της προκοπής

Crosstalk
19-03-06, 16:32
οι αμπελόκηποι ειμαι πιλοτικό κέντρο για όλους. το θέμα είναι ποιος έχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φραγκα να επενδυσει σε όλη την Ελλάδα. Κατά τη γνώμη μου μόνο τελλας, φορθνετ (αν πάρει το δάνειο που λένε) και η ΧΟΛ λόγω κόκαλη. οι άλλοι απλά προσπαθούν να βρουν αγοραστή...

Βασικο πιλοτικο για τον ΟΤΕ ειναι για να δει αν μπορει να ανταπεξελθει στην φυσικη συνεγκατασταση!

FODaki
19-03-06, 17:01
στο west for the girls να ερθει plzzzzzzzz;) :p
αν ακουσετε κατι για Περιστερι ...pm me...φωναξτε...τσιριξτεεεεεε...ενημερωστε με οπως σας βολευει:p

johnvam
19-03-06, 20:18
Παιδιά είναι πράγματι αλήθεια!!!!

Τα 2 Mbit θα είναι στα 39,95 €!!!!

paris
19-03-06, 20:27
Θέλω κι εγωωωωωωωωωωωωω:cry:

FODaki
19-03-06, 20:49
Θέλω κι εγωωωωωωωωωωωωω:cry:

οχι εσυ ειδικα δεν θα παρεις..... !!!!!:p :whistle: :twisted:
(που εξαφανιστηκες τρελοκοριτσο??? nice avatar:oneup: )

No-Name
19-03-06, 21:06
Mόνο Αμπελοκήπους έτσι?

ermis333
19-03-06, 21:35
Οι τιμές είναι μόνο για ADSL γραμμή (Full LLU) και ίντερνετ. Δεν παρέχεται ακόμα τηλεφωνία.

To χρονοδιάγραμμα ορίζει μέχρι το τέλος του 2006 να έχει καλυφθεί το μεγαλύτερο μέρος της Αττικής (για Αθήνα και κοντινά προάστεια) ξεκινόντας από τα Νότια προάστεια και μετά οι υπόλοιπες περιοχές.

KILLERman
19-03-06, 23:47
Ναι όμορφα κι ωραία, αλλά εδώ στην συμπρωτεύουσα δεν πρέπει να γίνει μια παράλληλη (σχετικά τουλάχιστον) υποδομή;
Δλδ πρώτα θα καλυφτεί η αθήνα και μετα Θεσσαλονίκη;
ermis333 μας σκοτώνεις :cry: :cry: :cry:

ermis333
20-03-06, 07:53
Ναι όμορφα κι ωραία, αλλά εδώ στην συμπρωτεύουσα δεν πρέπει να γίνει μια παράλληλη (σχετικά τουλάχιστον) υποδομή;
Δλδ πρώτα θα καλυφτεί η αθήνα και μετα Θεσσαλονίκη;
ermis333 μας σκοτώνεις :cry: :cry: :cry:

Για να μην σε απογοητεύσω ξέχασα να πληροφορηθώ για το τι θα γίνει Θεσσ/κη, λογικά θα γίνονται εργασίες και εκεί ταυτόχρονα με την Αθήνα, όπως και σε Πάτρα μάλλον.

paris
20-03-06, 09:25
Λογικά σε όλες τις μεγάλες πόλεις εκτός Αττικής θα γίνουν εργασίες...

Spirus
20-03-06, 14:21
To χρονοδιάγραμμα ορίζει μέχρι το τέλος του 2006 να έχει καλυφθεί το μεγαλύτερο μέρος της Αττικής (για Αθήνα και κοντινά προάστεια) ξεκινόντας από τα Νότια προάστεια και μετά οι υπόλοιπες περιοχές.

Δηλαδή απο Νοέμβρη το πολύπαθο DSLAM Ν.Σμύρνης θα έχει συγκάτοικο την Τellas?:clap::clap::clap:

R-evil-S
20-03-06, 15:11
Δηλαδή απο Νοέμβρη το πολύπαθο DSLAM Ν.Σμύρνης θα έχει συγκάτοικο την Τellas?:clap::clap::clap:

Ας ελπίσουμε όλα τα πολύπαθα κέντρα να αποκτήσουν και παραπάνω συγκατοίκους, αλλά και ένας να κάνει την αρχή καλά είναι.

the_Mask
20-03-06, 15:28
Δηλαδή απο Νοέμβρη το πολύπαθο DSLAM Ν.Σμύρνης θα έχει συγκάτοικο την Τellas?:clap::clap::clap: παιδια λιγη υπομονη!!! μην ξεχνατε οτι τον καιρο που ειχαν αλλου adsl, το Ελλαδισταν πρωτομπηκε στο συστημα ΕΠΑΚ ,Ολα θα γινουν!!

BoGe
20-03-06, 15:46
Για αυτό η Vivodi έριξε τις τιμές πρόσφατα

haris_led
20-03-06, 17:12
Παιδιά τι είναι αυτά που ακούω? :D
Είναι σίγουρα full llu? Γιατί πήρα τηλέφωνο και μου έλεγαν για προεπιλογές φορέα και μλκίες!
Άμα είναι full και είναι τόσο φθηνά έφυγα και γω!
Στα τσακίδια η βιβόντι που περιμένω τόσο καιρό να με συνδέσει!
Έχουν πει πόσες μέρες περίπου θα κάνουν να σε συνδέσουν??:)
Άντε με το καλό και στα 10 Mbit το κέντρο αμπελοκήπων!!! :up:

BoGe
20-03-06, 17:24
Στα τσακίδια η βιβόντι που περιμένω τόσο καιρό να με συνδέσει!

Άμα αργεί ο ΟΤΕ να βάλει γραμμή, σε όποια εταιρεία και να πας την ίδια αναμονή θα έχεις.

haris_led
20-03-06, 17:30
Άμα αργεί ο ΟΤΕ να βάλει γραμμή, σε όποια εταιρεία και να πας την ίδια αναμονή θα έχεις.
όπως σου είπα και σε άλλο φόρουμ, αυτό θα το δούμε. εγώ άκουσα για δέκα μέρες!:)

BoGe
20-03-06, 17:36
όπως σου είπα και σε άλλο φόρουμ, αυτό θα το δούμε. εγώ άκουσα για δέκα μέρες!:)

Και σε μένα έκανε 10 μέρες.
Από Tellas μου είπανε δεν ξέρουν, και καλά κάνανε και μου δώσανε την απάντηση αυτή.
Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι Teledome, Vivodi, Telepassport δεν ασχολούναι και περνάνε οι εβδομάδες έτσι;
Σύγουρα λάθη γίνονται σε κάποιους, αλλά θα ήταν παράλογο να πιστεύει κάποιος ότι ο ΟΤΕ είναι συνεπείς, όταν από 3 διαφορετικές εταιρείες υπάρχει η ίδια αντιμετώπση στο θέμα αυτό.
Όμως δεν μπορεί ο ΟΤΕ σε 3 εταιρείες να αργεί, και ξαφνικά επιλεκτικά σε 1 να δίνει "σύντομα" γραμμή.
Εκτός αν αλλάξει νοοτροπία και συντομέψει γενικά τους χρόνους.
Για πάρε την Tellas και ρώτησε και εσύ πόσες μέρες θέλουν να δούμε αν θα απαντήσουν ότι και σε εμένα.

stako
20-03-06, 17:45
Για πάρε την Tellas και ρώτησε και εσύ πόσες μέρες θέλουν να δούμε αν θα απαντήσουν ότι και σε εμένα.

10 εργάσιμες είναι.

Καλά ρε παιδιά, εδώ λέμε δίνει μια νέα εταιρεία FullLLU και εσείς κολλήσατε στο σε πόσες μέρες θα σας το ενεργοποιήσει???

[+=]Neo_Geo{Ech13}
20-03-06, 18:00
Μιλαμε για νικη εν κρατει, οποιος εναλλακτικος ISP δινει full LLU ανα περιοχη πρωτος, πιστευω οτι και χαλαρα θα του ανηκει....ολοι θα τρεξουν σα παλαβοι δε τιθεται ερωτημα !

minovg
20-03-06, 18:36
10 εργάσιμες είναι.

Καλά ρε παιδιά, εδώ λέμε δίνει μια νέα εταιρεία FullLLU και εσείς κολλήσατε στο σε πόσες μέρες θα σας το ενεργοποιήσει???
Aν μου εγγυηθούν ότι σε 10 εργάσιμες μέρες θα έχω full llu από Tellas (ανήκω στο DSLAM Αμπελοκήπων) κάνω την αίτηση τώρα αμέσως. Το κακό είναι η 12μηνη δέσμευση και η σταθερή τιμή απότι άκουσα (δεν θα αλλάξει καθόλου δηλαδή αν πέσουν μέσα στο 12μηνο οι τιμές γενικώς). Δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης (προς το παρόν) αορίστου χρόνου...

drkostas
20-03-06, 18:54
Είναι πολύ καλή η τιμή όμως.. Εμείς στη Vivodi δίνουμε 70Ε για 2Mbps..
Αν η Tellas τα προσφέρει με 40 και οι τιμές της vivodi μείνουν ως έχουν για κανένα 5μηνο (τώρα μόλις έριξε τις τιμές) τότε θα πρέπει οι τιμές να πέσουν στα 20Ε για τη 2Mbps για να βγεις συνολικά χαμένος..

alastis
20-03-06, 19:32
Να ρωτησω κατι εγω εδω...???

Εαν με το καλο ερθει αυτο το fullLLU και εδω στο Χαλανδρι,
εγω που ΔΕΝ ΘΕΛΩ τηλ σταθερο στο σπιτι μου, παρα μονο ADSL, θα μπορω να το κανω???

BoGe
20-03-06, 20:22
Aν μου εγγυηθούν ότι σε 10 εργάσιμες μέρες θα έχω full llu από Tellas (ανήκω στο DSLAM Αμπελοκήπων) κάνω την αίτηση τώρα αμέσως. Το κακό είναι η 12μηνη δέσμευση και η σταθερή τιμή απότι άκουσα (δεν θα αλλάξει καθόλου δηλαδή αν πέσουν μέσα στο 12μηνο οι τιμές γενικώς). Δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης (προς το παρόν) αορίστου χρόνου...

Αν όλα τα άλλα δεν σε χαλάνε, τότε και 1 μήνα να κάνει να έρθει, για μένα δεν είναι άσχημα, αν σκεφτείς ότι θα έχεις μια σταθερή υπηρεσία.

haris_led
20-03-06, 20:39
Μπα τελικά δεν θα πάω στην τελλάς.
Θα μείνω προς το παρόν στην βιβόντι.
12 μηνη δέσμευση, όταν η βιβόντι ανακοινώνει adsl2+(παρεπιπτόντως παρέχεται adsl2+ στην περιοχή μου) με μια τιμή που μπορεί σε 6 μήνες να έχει πέσει!
Ως αντιστάθμισμα δίνει ένα modem crypto s200, splitter και μερικά καλώδια!:)
Επίσης απ' ότι μου είπαν είναι shared llu, και το full llu θα το φέρουν τον σεπτέμβρη:down:

Crosstalk
20-03-06, 21:38
Το κακό είναι η 12μηνη δέσμευση και η σταθερή τιμή απότι άκουσα (δεν θα αλλάξει καθόλου δηλαδή αν πέσουν μέσα στο 12μηνο οι τιμές γενικώς). Δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης (προς το παρόν) αορίστου χρόνου...

Ολοι οσοι παιξουν με LLU, δεν θα εχουν την πολυτελεια να ενεργοποιουν και απενεργοποιουν βροχους γιατι εχει μεγαλο κοστος (επιβαλλεται απο τον ΟΤΕ συμφωνα με τα κοστολογια που διεπουν την αδεσμοποιητη προσβαση)!

Crosstalk
20-03-06, 21:47
Να ρωτησω κατι εγω εδω...???

Εαν με το καλο ερθει αυτο το fullLLU και εδω στο Χαλανδρι,
εγω που ΔΕΝ ΘΕΛΩ τηλ σταθερο στο σπιτι μου, παρα μονο ADSL, θα μπορω να το κανω???

Αυτο που ζητας ειναι το λεγομενο naked DSL νομιζω και αποσο ξερω στον ΟΤΕ το εχουν αποκλεισει αν και αρκετοι παροχοι το ζητανε!

FODaki
20-03-06, 23:59
ας ειχα εγω LLU στην περιοχη μου και ας ηταν .... 21446874534 μηνες το συμβολαιο!!!!

who's gonna quit the net anyway??!!;)

xakasou
21-03-06, 01:55
Neo_Geo{Ech13}']Μιλαμε για νικη εν κρατει, οποιος εναλλακτικος ISP δινει full LLU ανα περιοχη πρωτος, πιστευω οτι και χαλαρα θα του ανηκει....ολοι θα τρεξουν σα παλαβοι δε τιθεται ερωτημα !

χμμμμ... πολύ αμφιβάλλω γι'αυτό που λές. Η βιβόντι δίνει σε 30 περιοχές κι έχει 5-6 χιλιάδες συνδρομητές όλους κι όλους (σύμφωνα με την ΕΕΤΤ). δε ν ομίζω οτι ενθουσιάζτηκε και τόσο ο κόσμος με το full LLU.

xakasou
21-03-06, 02:00
Aν μου εγγυηθούν ότι σε 10 εργάσιμες μέρες θα έχω full llu από Tellas (ανήκω στο DSLAM Αμπελοκήπων) κάνω την αίτηση τώρα αμέσως. Το κακό είναι η 12μηνη δέσμευση και η σταθερή τιμή απότι άκουσα (δεν θα αλλάξει καθόλου δηλαδή αν πέσουν μέσα στο 12μηνο οι τιμές γενικώς). Δεν υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης (προς το παρόν) αορίστου χρόνου...

κι αν κάνει 12 ή 15 αντι για 10 σε χαλάει; τί να πούμε κι εμεις που δε μενουμε αμπελόκηπους!
πάντως η τελλας όποτε ρίχνει τις τιμές ισχύει αυτόματα και για τους παλιούς συνδρομητές και ειναι απόλυτα συνεπής σε αυτό. Η 12 μηνη δεσμευση ειναι (υποθετω) για να καλυψει την υψηλή επένδυση για DSLAM κλπ.

shaq141a
21-03-06, 10:23
Αυτο που ζητας ειναι το λεγομενο naked DSL νομιζω και αποσο ξερω στον ΟΤΕ το εχουν αποκλεισει αν και αρκετοι παροχοι το ζητανε!

Φυσικά και μπορούν. Η βιβόντι ήδη το παρέχει. Μόνο τη shared διτηρείς το τηλέφωνο του ΟΤΕ

Από τη στιγμή που παίρνεις full llu η γραμμή είναι δική της εταιρίας και ο ΟΤΕ δεν έχει καμία αρμοδιότητα.

Τώρα αν υπάρχουν εκβιασμοί ότι δε σου δινω συνεγκατάσταση αν δ δίνεις μόνο shared llu τότε καήκαμε

the_Mask
21-03-06, 10:40
απο ΟΤΕ το εχουν αποκλεισει αν και αρκετοι παροχοι το ζητανε!

ε,, να παιρνει και το κατιτις ο ΟΤΕ οσον αφορα το παγιο του σταθερου τηλεφωνου

Crosstalk
21-03-06, 10:57
Φυσικά και μπορούν. Η βιβόντι ήδη το παρέχει. Μόνο τη shared διτηρείς το τηλέφωνο του ΟΤΕ

Από τη στιγμή που παίρνεις full llu η γραμμή είναι δική της εταιρίας και ο ΟΤΕ δεν έχει καμία αρμοδιότητα.

Τώρα αν υπάρχουν εκβιασμοί ότι δε σου δινω συνεγκατάσταση αν δ δίνεις μόνο shared llu τότε καήκαμε

Αλλο το shared και αλλο το naked.....το ειπες και μονος σου, στο shared εισαι υποχρεωμενος να κρατησεις την γραμμη του ΟΤΕ.....στο naked εχεις μονο το κυκλωμα του ADSL και τιποτα αλλο!

Σε ολα τα κρατη που χρησιμοποιουν naked adsl υπαρχουν θεσμοθετημενοι κανονες που το διαχωριζουν απο το full LLU.......και εδω αποσο γνωριζω εχει τεθει απο παροχους σε ΕΕΤΤ, αλλα ο ΟΤΕ αρνειται για την ωρα να δωσει συγκαταθεση για να θεσμοθετηθει!

ermis333
21-03-06, 11:17
Αλλο το shared και αλλο το naked.....το ειπες και μονος σου, στο shared εισαι υποχρεωμενος να κρατησεις την γραμμη του ΟΤΕ.....στο naked εχεις μονο το κυκλωμα του ADSL και τιποτα αλλο!

Σε ολα τα κρατη που χρησιμοποιουν naked adsl υπαρχουν θεσμοθετημενοι κανονες που το διαχωριζουν απο το full LLU.......και εδω αποσο γνωριζω εχει τεθει απο παροχους σε ΕΕΤΤ, αλλα ο ΟΤΕ αρνειται για την ωρα να δωσει συγκαταθεση για να θεσμοθετηθει!

Η Vivodi πως το δίνει τότε;;

crustest
21-03-06, 16:56
Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν υποστηρίζει full llu στην περιοχή μου στην Πάτρα και η τηλεφωνήτρια μου είπε οτι για την ώρα μόνο αμπελόκηπους (τα γνωστά δηλαδή), και δεν είχαν δυστηχώς χρονοδιάγραμμα για το πότε αναμένεται εκτός Αθηνών. Το σίγουρο,μου είπε, είναι ότι η Αττική είναι σε προτεραιότητα.

drkostas
21-03-06, 17:11
Εμένα πάντως η τηλεφωνήτρια της Tellas μου απάντησε ότι τους επόμενους 2 μήνες θα καλύπτονται και άλλες περιοχές.. Τώρα αν την είχαν πληροφορήσει γι'αυτό ή το είπε από το μυαλό της δεν ξέρω..

haris_led
21-03-06, 17:20
Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν υποστηρίζει full llu στην περιοχή μου στην Πάτρα και η τηλεφωνήτρια μου είπε οτι για την ώρα μόνο αμπελόκηπους (τα γνωστά δηλαδή), και δεν είχαν δυστηχώς χρονοδιάγραμμα για το πότε αναμένεται εκτός Αθηνών. Το σίγουρο,μου είπε, είναι ότι η Αττική είναι σε προτεραιότητα.
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο, την παρασκευή θα έρθουν σπίτι για να υπογράψω για adsl 2 mbit!!
Με 46€ το μήνα! :clap:
Ελπίζω να μην το μετανιώσω.
Πάντως και εμένα μου εγγυήθηκαν ότι θα κάνει το αργότερο 12 εργάσιμες:up:

@ ADSLgr.com All rights reserved.