PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL: Νεα διαφημιση , απαντηση στον ΟΤΕ. Ακτινες Χ



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

guzel
02-01-08, 20:31
απιστευτη διαφημιση-απαντηση στον οτε... φοραει γυαλια με ακτινες Χ ο παππους και μας βλεπει γυμνους :rofl:

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ (http://www.youtube.com/watch?v=dUOXD4iXFfs)

:rofl::rofl:

xolloth
02-01-08, 20:33
την ειδα τωρα,εχει μεγαλη φαση.

guzel
02-01-08, 20:34
εχω λιωσει ..:rofl:

SouthDog
02-01-08, 20:39
Eσύ ανέβασες το βίντεο?

Έχει 0 views...

xolloth
02-01-08, 20:40
εχω λιωσει ..:rofl:
επειδη σε βλεπει γυμνο ο παππουs;

kyriakos7
02-01-08, 20:40
καλα καλα, ας φτιαξετε τις υπηρεσιες σας να δουλευουν σωστα και μετα βγαλτε και καμια διφημιση.
45 λεπτα να πιασεις γραμμη, και σε συνδεουν..................ελα, περασαν κιολας τοσοι μηνες??????

εγω να δεις γελια :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

guzel
02-01-08, 20:42
ναι.. πριν λιγα λεπτα την ανεβασα

........Auto merged post: guzel added 2 Minutes and 7 Seconds later........


επειδη σε βλεπει γυμνο ο παππουs;

οχι.. απλα λεει την αληθεια γιατι καποιος να επιλεξει οτε ;) ..εγω δεν βρισκω αλλο λογο. ας μεινουμε ομως στα της διαφημισης..

ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ. ;)

hercules_j
02-01-08, 20:51
παιδιά εγω ΔΕΝ την καταλαβαίνω την διαφημιση,
μπορεί καποις να την εξηγησει;

edit

δηλ ο παπούς λέει ότι ο μονος λόγος που αγορασε το πανακριβο ιντερνετ ηταν επειδη μπορούσε να δει την Κυρια γυμνη (και συμφωνα με τα λεγομενα του "αξιζε") με κάποια γυαλιά x-rays που ο ίδιος βρηκε, γιατί δεν λέει πουθενα ότι του τα εδωσε η Κυρια για δωρο.

Πάντως εγω αν υπήρχαν τέτοια γυαλιά θα ημουν SUPER ευχαριστημενος ακομα και αν πληρωνα 50 ευρω το 1mbps και νομίζω το ίδιο ισχύει για όλους μας

odys2008
02-01-08, 21:03
Εννοεί ότι ο ΟΤΕ δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από αυτούς και ότι τζάμπα πληρώνουμε παραπάνω για το internet σε αυτόν :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Πάντως προχθές στο 134 δεν πρόλαβε να χτυπήσει το τηλέφωνο και το σήκωσαν. Στις 1 το μεσημέρι. Κάποιοι :whistle: κάνουν πάνω από μισή ώρα

vspiros
02-01-08, 21:04
ναι.. πριν λιγα λεπτα την ανεβασα

........Auto merged post: guzel added 2 Minutes and 7 Seconds later........



οχι.. απλα λεει την αληθεια γιατι καποιος να επιλεξει οτε ;) ..εγω δεν βρισκω αλλο λογο. ας μεινουμε ομως στα της διαφημισης..

ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ. ;)

Καλή χρονιά.
Μήπως γιατί στα πάτρια εδάφη (Ήπειρος- Άρτα) ΔΕΝ έχει HOL;:hmm: και τα γυαλιά χρειάζονται για να μη βλέπουμε την πραγματικότητα ενώ ο Ο.Τ.Ε. επεκτείνει συνεχώς το δίκτυο και στα χωριά;

guzel
02-01-08, 21:05
ο παππους λεει οτι ο μονος λογος που εβαλε ιντερνετ οτε αν και πανακριβο ειναι γιατι φοραει γυαλια με ακτινες Χ και βλεπει τους ανθρωπους γυμνους και ειδε την πωλητρια του οτε και ειχε ενδιαφερον εφοσον την ειδε γυμνη...αλλιως δεν θα ειχε λογο να επιλεξει ακριβο ιντερνετ...

δλδ δεν υπαρχει αλλος λογος για να επιλεξουμε το πανακριβο ιντερνετ που προσφερει ο οτε οπως λεει, παρα μονο τετοιοι αστειοι λογοι ;)

jacobgr
02-01-08, 21:06
Τι λόγους έχουμε να πληρώνουμε ακριβώτερο Internet??
Ακου για να βρείς και απαντήσεις γιατί σε κόβω για πωλητη της ΗΟΛ:
1) 60 λεπτά ΜΟ αναμονής για τεχνική υποστηριξη
2) Αν μετά την αναμονή μιλήσεις και αφου τους δείξεις ότι δεν μασας απο μπουρδες η απαντηση είναι (αλλα και η μόνη ενεργεια ) ότι θα το δώσουν σε τεχνικό
3) Απαντήσεις σε μαιλ της μορφής
Αξιότιμε κύριε/κυρία
Καλησπέρα σας.
Σε απάντηση του ηλεκτρονικού μηνύματος που έχετε στείλει, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι δεν είναι εφικτό να σας εξυπηρετήσουμε άμεσα.
Δεν μας αναφέρετε το username της συνδρομής σας ή το τηλεφωνικό αριθμό της ADSL γραμμής σας, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να κάνουμε περαιτέρω έλεγχο στο θέμα σας.
Παρακαλώ όπως μας αποστείλετε εκ νέου το αίτημα σας, αναγράφοντας μας περισσότερες πληροφορίες ή επικοινωνήστε μαζί μας, στο 13844 ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε εκτενέστερο και αποτελεσματικό έλεγχο.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την εμπιστοσύνη που δείχνετε στις υπηρεσίες μας
Με εκτίμηση για την
Hellas On Line
Residential Technical Support.

ή
Αξιότιμε κύριε/κυρία
Καλησπέρα σας.
Σε απάντηση του ηλεκτρονικού μηνύματος που έχετε στείλει, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του email που μας στείλατε.
Παρακαλούμε να για την εκ νέου αποστολή του, χρησιμοποιώντας μία άλλη γραμματοσειρά ή greeklish.
Μπορείτε ακόμη να επικοινωνήσετε με το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Hellas On Line στο τηλέφωνο 13844
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την εμπιστοσύνη που δείχνετε στις υπηρεσίες μας
Με εκτίμηση για την
Hellas On Line
Residential Technical Support.

Οι οποίες μόνο την νοημοσύνη μας προσβάλουν...
(ΣΣ: Στο πρώτο μαιλ είχε 25 username και δεν είδαν ούτε ένα :rofl:)
4) 1 μήνα περιπου με ταχύτητες download της τάξης των 10-20ΚΒps (και με την προαναφερόμενη αντιδραση της ΤΥ)
5) Τουλάχιστον 4-5 αποσυνδέσεις /24ωρο (τώρα που ψιλοέστρωσε γιατί πρίν έκανα δέηση για Internet)
......
......

Τωρα αν ρωτήσεις γιατί μένω... Γιατί την σύνδεση την χρησιμοποιώ στο σπίτι για ψυχαγωγία χωρίς να μπορώ να διαθέσω περισσότερα χρήματα, έχοντας μια σταθερή και αξιόπιστη συνδεση στη δουλειά μου.
Αυτά φιλικά πάντα και ελπίζω αν δεν εισε εσύ κάποιο σημαντικό στέλεχος στην ΗΟΛ να τα διαβάσει καποιος μπας και διορθώσει τπτ εκει μέσα.

Strogg
02-01-08, 21:08
Προσωπικά δεν βρίσκω την διαφήμιση καθόλου ευρηματική, έχω πιάσει την μεταφορική της έννοια, αλλά άρες μάρες κουκουνάρες.................

Το θέμα είναι η ποιότητα των γραμμών, η τηλεφωνική εξυπηρέτηση....Τα έχει όλα αυτά η HOL?

Προσωπικά η βιντεοταινία "Ο Νίντζα με την γκλίτσα" που είναι καρα-cult έχει πιο πολύ γέλιο απο την διαφήμιση.... :whistle::whistle::whistle:

Ψψψψψψ κύριε HOL, :cool::cool: αλλάξτε διαφημιστή γιατί θα σας θάψει τηλεοπτικά αυτός που έχετε! :lol::lol::lol:

sdikr
02-01-08, 21:10
ο παππους λεει οτι ο μονος λογος που εβαλε ιντερνετ οτε αν και πανακριβο ειναι γιατι φοραει γυαλια με ακτινες Χ και βλεπει τους ανθρωπους γυμνους και ειδε την πωλητρια του οτε και ειχε ενδιαφερον εφοσον την ειδε γυμνη...αλλιως δεν θα ειχε λογο να επιλεξει ακριβο ιντερνετ...

δλδ δεν υπαρχει αλλος λογος για να επιλεξουμε το πανακριβο ιντερνετ που προσφερει ο οτε οπως λεει, παρα μονο τετοιοι αστειοι λογοι ;)

η ΕΕΤΤ που είναι για να πεί οτι δεν επιτρέπονται τέτοιες διαφημίσεις; :whistle::hmm:

odys2008
02-01-08, 21:10
Προσωπικά δεν βρίσκω την διαφήμιση καθόλου ευρηματική, έχω πιάσει την μεταφορική της έννοια, αλλά άρες μάρες κουκουνάρες.................

Το θέμα είναι η ποιότητα των γραμμών, η τηλεφωνική εξυπηρέτηση....Τα έχει όλα αυτά η HOL?


Έμ τουλάχιστον αυτά που είχε ο οτε στις διαφημήσεις συμβαίνουν πραγματικά. Εδώ υπονοεί η hol κάτι που ουσιαστικά δεν μπορεί να παρέχει. Σωστή εξυπηρέτηση και σωστές γραμμές

vspiros
02-01-08, 21:11
ο παππους λεει οτι ο μονος λογος που εβαλε ιντερνετ οτε αν και πανακριβο ειναι γιατι φοραει γυαλια με ακτινες Χ και βλεπει τους ανθρωπους γυμνους και ειδε την πωλητρια του οτε και ειχε ενδιαφερον εφοσον την ειδε γυμνη...αλλιως δεν θα ειχε λογο να επιλεξει ακριβο ιντερνετ...

δλδ δεν υπαρχει αλλος λογος για να επιλεξουμε το πανακριβο ιντερνετ που προσφερει ο οτε οπως λεει, παρα μονο τετοιοι αστειοι λογοι ;)

Δεν είναι και τόσο βλάκες να αναφέρουν εταιρεία, αναφέρουν ότι κάποια πωλήτρια του πούλησε ιντερνετ.

guzel
02-01-08, 21:12
Τι λόγους έχουμε να πληρώνουμε ακριβώτερο Internet??
Ακου για να βρείς και απαντήσεις γιατί σε κόβω για πωλητη της ΗΟΛ:
1) 60 λεπτά ΜΟ αναμονής για τεχνική υποστηριξη
2) Αν μετά την αναμονή μιλήσεις και αφου τους δείξεις ότι δεν μασας απο μπουρδες η απαντηση είναι (αλλα και η μόνη ενεργεια ) ότι θα το δώσουν σε τεχνικό
3) Απαντήσεις σε μαιλ της μορφής

4) 1 μήνα περιπου με ταχύτητες download της τάξης των 10-20ΚΒps (και με την προαναφερόμενη αντιδραση της ΤΥ)
5) Τουλάχιστον 4-5 αποσυνδέσεις /24ωρο (τώρα που ψιλοέστρωσε γιατί πρίν έκανα δέηση για Internet)
......
......



1)η τεχνικη υποστηριξη της χολ λειτουργει 24/24 365 ημερες το χρονο.
2)το 1242 το δινει στο 121
3)σπανιως ο οτε θα απαντησει σε μαιλ. απανταει η οτενετ. και οι απαντησεις ειναι στο ιδιο στυλ
4)ΠΑΝΤΑ οι ταχυτητες που ειχα με την χολ ηταν στην ονομαστικη τιμη. για παρε ενα ντεμο οτενετ κ συγκρινε
5)μια βολτα στο subforum του οτε.

Strogg
02-01-08, 21:12
Ααααα και που'σαι κύριε HOL..... βρες και κάτι σωστό να καυτηριάσεις, κάτι πιασάρικο, γιατί μου θυμίζεις την παροιμία "Είπε ο γαϊδαρος τον πετεινό κεφάλα..."

Καλό είναι να σατυρίζεις αλλά να έχεις και θέμα!

guzel
02-01-08, 21:13
Δεν είναι και τόσο βλάκες να αναφέρουν εταιρεία, αναφέρουν ότι κάποια πωλήτρια του πούλησε ιντερνετ.

ε αλιμονο... αυτους φωτογραφιζουν ομως...;)

anthoula
02-01-08, 21:14
Χαζό concept, επιπέδου «καφετιέρας». :down:
Για να μην πω ότι είναι και σεξιστικό...

jacobgr
02-01-08, 21:15
Έμ τουλάχιστον αυτά που είχε ο οτε στις διαφημήσεις συμβαίνουν πραγματικά. Εδώ υπονοεί η hol κάτι που ουσιαστικά δεν μπορεί να παρέχει. Σωστή εξυπηρέτηση και σωστές γραμμές

:oneup::oneup::oneup::clap::clap::clap::clap:

Strogg
02-01-08, 21:15
Χαζό concept, επιπέδου «καφετιέρας». :down:
Για να μην πω ότι είναι και σεξιστικό...

Ε όχι, η καφετιέρα έχει γέλιο.. :p:p:p:p Μην τρελλαθούμε! :rofl::rofl:

anthoula
02-01-08, 21:17
Έμ τουλάχιστον αυτά που είχε ο οτε στις διαφημήσεις συμβαίνουν πραγματικά.
Ε μην τρελαθούμε τελείως!
Άκου συμβαίνουν πραγματικά με καφετιέρες και παπαγάλους (ο θεός να τους κάνει)!

jacobgr
02-01-08, 21:19
1)η τεχνικη υποστηριξη της χολ λειτουργει 24/24 365 ημερες το χρονο.


Τι λες βρε φίλε πήρες καμιά φορά τηλέφωνο??
Με τα νευρα μας παιζεις??
Αφού τα ξέρεις τοσο καλά για πές μας πόσα άτομα δουλευουν σε κάθε βαρδια στο call center της ΤΥ??

Γιατι ναι μεν παίζει 24/365 αλλά με πόσους υπαλληλους ??
τι να το κάνω αν είναι 5-10 άτομα για τους 100αδες (στην καλύτερη περίπτωση) πελάτες με προβλημα...

jacobgr
02-01-08, 21:21
Ε και για να μην παρεξηγηθώ όχι ότι οι άλλοι είναι καλύτεροι αλλά αυτοι εδώ το μόνο καλύτερο που έχουν είναι οι τιμές...

guzel
02-01-08, 21:22
@jacobgr δεν εχει τα χρονια του οτε ουτε τα χρηματα που μας εχει παρει τοσα χρονια για να συντηρει υπαλληλους ;)
εγω σπανιως θα παρω τηλεφωνο παντα αφηνω τηλ και με καλουν εντος 24ωρου

odys2008
02-01-08, 21:22
Ε μην τρελαθούμε τελείως!
Άκου συμβαίνουν πραγματικά με καφετιέρες και παπαγάλους (ο θεός να τους κάνει)!

Εννοείται ότι εννοώ αυτό που υπονοούν οι διαφημήσεις;). Το γεγονός δηλαδή ότι για ότι συμβαίνει το φταίξιμο πάει στον ΟΤΕ. Είναι κλασική απάντηση πλέον το ..... "φταίει ο ΟΤΕ". Σαν καλημέρα ένα πράγμα. ΑΥτοί δεν φταίνει ποτέ! Για τις καθυστερήσεις φταίει ο ΟΤΕ. Ακόμα και όταν κάνουν 1 μήνα να του στείλουν την αίτηση :whistle: πάλι αυτός φταίει :worthy:. Το νόημα τον διαφημίσεων είναι ότι με αυτές τις δικαιολογίες υποτιμούν την νοημοσύνη μας

Valandil
02-01-08, 21:26
Εκτός από το ότι προσφέρουν φθηνότερο Ίντερνετ δεν έχουν να σχολιάσουν κάτι;Παραδέχονται δηλαδή τα όσα λέει ο ΟΤΕ για την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρουν;

jacobgr
02-01-08, 21:27
@jacobgr δεν εχει τα χρονια του οτε ουτε τα χρηματα που μας εχει παρει τοσα χρονια για να συντηρει υπαλληλους ;)
εγω σπανιως θα παρω τηλεφωνο παντα αφηνω τηλ και με καλουν εντος 24ωρου

Πες μου πως το κάνεις αυτό με ενδοιαφέρει πραγματικά, γιατί εμένα είδες τι μου απαντάν στα μαιλ...

hzaf
02-01-08, 21:27
Ο παππούς είναι ο προϊστάμενος της Τ.Υ.!!!!!!!!!!!!!

Και τα μαύρα γυαλιά για να μην βλέπουν τα χάλια τους.

Στην επόμενη να του φορέσουν και ένα ακουστικό βαρυκοϊας.....

anthoula
02-01-08, 21:29
Εννοείται ότι εννοώ αυτό που υπονοούν οι διαφημήσεις;). Το γεγονός δηλαδή ότι για ότι συμβαίνει το φταίξιμο πάει στον ΟΤΕ. Είναι κλασική απάντηση πλέον το ..... "φταίει ο ΟΤΕ". Σαν καλημέρα ένα πράγμα. ΑΥτοί δεν φταίνει ποτέ! Για τις καθυστερήσεις φταίει ο ΟΤΕ. Ακόμα και όταν κάνουν 1 μήνα να του στείλουν την αίτηση :whistle: πάλι αυτός φταίει :worthy:. Το νόημα τον διαφημίσεων είναι ότι με αυτές τις δικαιολογίες υποτιμούν την νοημοσύνη μας
Το νόμισμα έχει 2 όψεις:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156734

Στο χέρι του ΟΤΕ (και της ΕΕΤΤ) βρίσκεται η λύση aka διάσπαση, σίγουρα όμως όχι στα χέρια των εναλλακτικών!
Μόλις γίνει αυτό, τότε άνετα θα μπορούν να λένε οι οτετζήδες ότι έχει 100% την ευθύνη ο εναλλακτικός. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα λοιπόν!

guzel
02-01-08, 21:31
Πες μου πως το κάνεις αυτό με ενδοιαφέρει πραγματικά, γιατί εμένα είδες τι μου απαντάν στα μαιλ...

ανοιξε ενα ticket και επελεξε την υπηρεσια για την οποια εχεις προβλημα η θελεις πληροφοριες για κατι

jacobgr
02-01-08, 21:37
ανοιξε ενα ticket και επελεξε την υπηρεσια για την οποια εχεις προβλημα η θελεις πληροφοριες για κατι

το εκανα και να η απάντηση:
Αξιότιμε κύριε/κυρία
Καλησπέρα σας.
Σε απάντηση του ηλεκτρονικού μηνύματος που έχετε στείλει, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του email που μας στείλατε.
Παρακαλούμε να για την εκ νέου αποστολή του, χρησιμοποιώντας μία άλλη γραμματοσειρά ή greeklish.
Μπορείτε ακόμη να επικοινωνήσετε με το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Hellas On Line στο τηλέφωνο 13844.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την εμπιστοσύνη που δείχνετε στις υπηρεσίες μας
Με εκτίμηση για την
Hellas On Line
Residential Technical Support.

Πάντως αν ισχύει το ότι εισαι σε ΑΡΥΣ να σου πώ ότι και εγώ όσο ήμουν με ΑΡΥΣ (2 χρονια περιπου) δεν είχα κανένα παράπονο απο την ΗΟΛ. Τα προβλήματα αρχισαν με την εισοδό μου στο ιδιόκτητο, και τώρα μετά απο 2 μήνες εκεί ψιλοέστρωσε..

nm96027
02-01-08, 21:37
Το νόμισμα έχει 2 όψεις:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156734

Στο χέρι του ΟΤΕ (και της ΕΕΤΤ) βρίσκεται η λύση aka διάσπαση, σίγουρα όμως όχι στα χέρια των εναλλακτικών!
Μόλις γίνει αυτό, τότε άνετα θα μπορούν να λένε οι οτετζήδες ότι έχει 100% την ευθύνη ο εναλλακτικός. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα λοιπόν!

H anthoula το εθεσε σωστα. Δεν υπαρχει λογος να αρχίσουμε ενα ακομα flaming χωρις νοημα.

Διάβαστε την ανασκοπηση για εκτονωση....:whistle::p

hercules_j
02-01-08, 21:37
ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ και ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ,
προσωπικά με προσβάλει αφάνταστα,
την θεωρω πολύ μεγάλο ΛΑΘΟΣ απο την ΧΟΛ

nm96027
02-01-08, 21:40
ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ και ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ,
προσωπικά με προσβάλει αφάνταστα,
την θεωρω πολύ μεγάλο ΛΑΘΟΣ απο την ΧΟΛ

Ψυχραίμια παιδες! Διαφημιση ειναι, οχι το DVD του Ζαχόπουλου. Μην αρχίσουμε να πεφτουμε απο τα μπαλκονια γιατι αισθανομαστε οτι μας προσβαλει η μια ή αλλη διαφημιση.;):)
Τι να πουν και οι Αλέκοι με τις διαφημισεις της ηλεκτρονικης Αθηνων;:cool:

guzel
02-01-08, 21:41
hercules_j στον οτε δουλευεις και φοβασαι μην ερθει ο παππους και σε δει γυμνο ? :hmm:

γιατι σε προσβαλει ?

hercules_j
02-01-08, 21:45
γιατί εμέσως με αποκαλει ΗΔΟΝΟΒΛΕΨΙΑ επειδη ειμαι πελάτης μιας εταιρίας η οποία εχει ακριβο ντερνετ,
εγω ετσι το καταλαβαινω,
δηλαδη ο μονος λογος που πήγα στην ακριβη εταιρία ειναι επειδη μπορούσα να δω γυμνη την ωραία πωλητρια με κάποια γυαλία που βρηκα μονος μου, λες και οι άλλες εταιρίες δεν εχουν ωραίες κοπέλες
"φεξε μου και γλυστρησα"

χαζομάρα 5*,
καλυτερα να την αποσυρουν γιατί κακό κανει στην ιδια την ΧΟΛ

odys2008
02-01-08, 21:49
Το νόμισμα έχει 2 όψεις:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156734

Στο χέρι του ΟΤΕ (και της ΕΕΤΤ) βρίσκεται η λύση aka διάσπαση, σίγουρα όμως όχι στα χέρια των εναλλακτικών!
Μόλις γίνει αυτό, τότε άνετα θα μπορούν να λένε οι οτετζήδες ότι έχει 100% την ευθύνη ο εναλλακτικός. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα λοιπόν!

Συμφωνώ μαζί σου ότι το νόμισμα έχει 2 όψεις. Όμως από την μία έχουμε κάποιον που αναλαμβάνει όλη την ευθύνη σε περίπτωση λάθους aka οτε και από την άλλη έχουμε τους εναλλακτικούς που κρύβονται πίσω από το δάκτυλο τους, λέγοντας ότι φταίει ο οτε, κάτι που στο κάτω κάτω δεν με ενδιαφέρει, δικός τους συνεργάτης είναι εγώ αυτούς πληρώνω, και δεν με ενδιαφέρει ο τρόπος που θα μου παρέχουν μια υπηρεσία, αλλά το αποτέλεσμα. Ψυχραιμία λοιπόν, ο χρόνος θα δείξει ;)

EvilHawk
02-01-08, 21:56
γιατί εμέσως με αποκαλει ΗΔΟΝΟΒΛΕΨΙΑ επειδη ειμαι πελάτης του ΟΤΕ,
ή μάλλον να το διορθωσω, επειδη ειμαι πελάτης μιας εταιρίας η οποία εχει ακριβο ντερνετ (δεν αναφεραι πουθενα οτε)

Έλα ωρέ, είπα και εγώ!!! Νόμιζα ότι ήσουν πελάτης της HOL και σε πείραξε που προβάλουν σαν πρότυπο πελάτη ένα σεξοπεινασμένο σοβινιστικό γερο-ραμολιμέντο ...

vspiros
02-01-08, 22:00
Και πάλι δεν απαντάει η διαφήμιση της ΧΟΛ. Γι'αυτούς που είναι εκτός Αθηνών (Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα) έχουν πάρα πολλές επιλογές από τον Ο.Τ.Ε. (χωρίς να λέω ότι είναι το υπόδειγμα λειτουργίας, τουλάχιστον όμως είναι παντού)

gtl
02-01-08, 22:03
Μεγάλη ένταση βρε παιδιά... Αντί να χαιρόμαστε που άναψε ο ανταγωνισμός μεταξύ των εταιρειών (όχι απλώς σε επίπεδο διαφημίσεων, αλλά και στα ουσιαστικά θέματα), φερόμαστε σαν υποστηρικτές ποδοσφαιρικών ομάδων? :p

theopan
02-01-08, 22:04
ανοιξε ενα ticket και επελεξε την υπηρεσια για την οποια εχεις προβλημα η θελεις πληροφοριες για κατι

Ναι βέβαια! Όπως έκανα κι εγώ από τις 23/12, έχω πάρει και 3 τηλέφωνα σε "εξυπηρέτηση" πελατών και σε ΤΥ, και το μόνο που έκαναν με τα "τικετ" είναι να αναλάβουν 2 διαφορετικές υπάλληλοι χωρίς να έχει δοθεί καμιά λύση... 10 μέρες!
Ποιό είναι το πρόβλημα; Προσπαθώντας να κάνω το registration σε αυτό το άθλιο "managment tools" και εισάγοντας τους κωδικούς που πήρα με το hibox διεκόπη η διαδικασία (στιγμιαίο πρόβλημα στη σύνδεσή μου και έβγαλε σφάλμα ο browser) με αποτέλεσμα να μείνει στη μέση και να μου βγάζει ότι "δεν έχει κατατεθεί αίτημα adsl" για τον χρήστη "τάδε" (όχι για το νούμερο αλλά για τον χρήστη).
Που να τύχει και κάτι πιό δύσκολο σχετικά με τη σύνδεση δηλαδή! Το βλέπω να καλοπερνάω και με τη HOL...

hercules_j
02-01-08, 22:04
Έλα ωρέ, είπα και εγώ!!! Νόμιζα ότι ήσουν πελάτης της HOL και σε πείραξε που προβάλουν σαν πρότυπο πελάτη ένα σεξοπεινασμένο σοβινιστικό γερο-ραμολιμέντο ...

super-kara-LOL
φανταστικό χιουμορ, respect ρε man

guzel
02-01-08, 22:08
Ναι βέβαια! Όπως έκανα κι εγώ από τις 23/12, έχω πάρει και 3 τηλέφωνα σε "εξυπηρέτηση" πελατών και σε ΤΥ, και το μόνο που έκαναν με τα "τικετ" είναι να αναλάβουν 2 διαφορετικές υπάλληλοι χωρίς να έχει δοθεί καμιά λύση... 10 μέρες!
Ποιό είναι το πρόβλημα; Προσπαθώντας να κάνω το registration σε αυτό το άθλιο "managment tools" και εισάγοντας τους κωδικούς που πήρα με το hibox διεκόπη η διαδικασία (στιγμιαίο πρόβλημα στη σύνδεσή μου και έβγαλε σφάλμα ο browser) με αποτέλεσμα να μείνει στη μέση και να μου βγάζει ότι "δεν έχει κατατεθεί αίτημα adsl" για τον χρήστη "τάδε" (όχι για το νούμερο αλλά για τον χρήστη).
Που να τύχει και κάτι πιό δύσκολο σχετικά με τη σύνδεση δηλαδή! Το βλέπω να καλοπερνάω και με τη HOL...

αν δεν το εχεις στειλει στο αναλογο τμημα λογικο ειναι να το παιρνει η μια και να το στελνει σε αλλο τμημα..σε πιο τμημα το εστειλες ?

katafitos
02-01-08, 22:09
H HOL παιζει με τη φωτια και δεν το εχει παρει γραμμη.

Πρωτα αποκαλει εμμεσως μακακες αυτους του πληρωνουν παγιο στον ΟΤΕ και μετα βγαζει την διαφημηση με τον γερο. Αληθεια, ποσοι στην Ελλαδα μπορουν να ξεφυγουν απο την μακακια τους και την ηδονοβλεψια τους? Αφου η διαθεσιμοτητα του δικτυου της ειναι για τα μπαζα. Δηλαδη τι θελει, να την περιμενουμε αιωνια ποτε θα αξιωθει να δωσει και εδω?

Εμ δεν εχει διαθεσιμοτητα, εμ μας αποκαλει και μακακες. ΡΕ ΟΥΣΤ!!

hercules_j
02-01-08, 22:21
evilhawk, τι ειπες παλι παιδί μου στον κόσμο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
για σβηστο μην σου βγάλω τα αυτιά, παλιόπαιδο και σε βάλλω και τιμωρία, στην γωνία όρθιο στο ένα πόδι.

Πέραν της πλάκας, ο ΕΗ το μονο που έκανε ειναι να περιγράψει την διαφημιση

ΕΗ, σε SNR και ATTN εχεις "ξεσκιστει"

alcom
02-01-08, 22:23
Έλα ωρέ, είπα και εγώ!!! Νόμιζα ότι ήσουν πελάτης της HOL και σε πείραξε που προβάλουν σαν πρότυπο πελάτη ένα σεξοπεινασμένο σοβινιστικό γερο-ραμολιμέντο ...

Εμένα πάλι με προσβάλει η απάντηση του evilhawk. Ας αποτελέσουν για όλους τους χρήστες του forum υπόδειγμα γραφής και ευγενικής συμπεριφοράς που δεν προσβάλει ....τα παραπάνω λόγια .....του!:down:

EvilHawk
02-01-08, 22:25
Εμένα πάλι με προσβάλει η απάντηση του evilhawk. Ας αποτελέσουν για όλους τους χρήστες του forum υπόδειγμα γραφής και ευγενικής συμπεριφοράς που δεν προσβάλει ....τα παραπάνω λόγια .....του!:down:

Γιατί προσβλήθηκες ? Είσαι το γερο-ραμολιμέντο της διαφήμισης που του τρέχουν τα σάλια ? :rofl::rofl:

guzel
02-01-08, 22:27
Γιατί προσβλήθηκες ? Είσαι το γερο-ραμολιμέντο της διαφήμισης που του τρέχουν τα σάλια ? :rofl::rofl:

ο χατζηστεφανου ειχε κανει πιο ωραια περιγραφη ομως. ξεδοντιαρη γερο ραμολιμεντο :rofl::rofl:
αχ τι μου θυμησες απιστευτη σκηνη

@ ADSLgr.com All rights reserved.