PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για να βαλω conx



kopromax
02-01-08, 22:10
καλησπερα και καλη χρονια. εχω ενα νουμερο σπιτι το οποιο δεν εχει επανω adsl και σκευτομαι να βαλω απο τον οτε τα 24. πηρα σημερα και ενα τεχνικο ο οποιος μου γενικα καλα πραγματα. ο τεχνικος ειναι γνωστος μου. γενικα μου πε οτι ειναι καλυτερα απο καθε εναλλακτικο. το προβλημα μου ειναι σε μια αλλη γραμμη εχω double play απο την HOL και σε αυτη τη γραμμη η ταχυτητα ειναι 3500 με attenuetion 45. και γενικα οι γραμμες δεν ειναι και οι καλυτερες. ο τεχνικος μου πε οτι σιγουρα θα πιασω καλυτερη ταχυτητα με τον οτε. εσεις τι λετε για αυτο;

επισης θα τα χρησιμο για μενα αν καποιοι απο εσας ειχαν καποια εμπειρια απο αλλο παροχο και τωρα εβαλαν τα 24 ή τα 8 απο τον οτε και ειδαν καποια διαφορα;

σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.:)

hel
03-01-08, 02:52
Στην hol έχουν στάνταρ snr 11+ στα 2play λόγω λαθών και για άλλους άγνωστους λόγους. Αν με ΟΤΕ έχεις snr κοντά στο 9-10 θα έχεις καλύτερη ταχύτητα σίγουρα.
Διαφορά στο attentuation δύσκολο να δεις.

kopromax
03-01-08, 15:32
βασικα ειναι αλλη γραμμη αυτη που θα βαλω τον οτε , στο ιδιο σπιτι βεβαια αλλα ισως να εχει τιποτα προβληματα η αλλη που εχω την Χολ που δεν θα τα εχει αυτη. απλα ρωταω γιατι οσες φορες ρωτησα τον οτε μου παν με σιγουρια οτι θα μαι καλυτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.