PDA

Επιστροφή στο Forum : huawei E800 πρόβλημα εγκατάστασης σε Vista



alexxnicolas
03-01-08, 15:59
Καλημέρα σας, και χρόνια πολλά.

Πρόσφατα αγόρασα το πακέτο ADSM της Wind και αφού κάνω εγκατάσταση της Data card Huawei E800 pci xpress στον φορητό μου δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet. Έχω windows vista. Ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας και αν ναι, πως μπορώ να το λύσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

v_zalmas
03-01-08, 23:23
θα καλεσεις απο κινητο wind στο 1231 αν δεν εχεις θα καλεσεις απο σταθερο στο 6935601231
θα πιεσεις το πληκτρο 8 στο ηχογραφημενο και θα σου απαντηση καποιος συναλφος για να σε βοηθησει...η κληση ειναι δωρεαν απο κινητο wind....απλα πριν καλεσεις δοκιμασε να κατεβασεις το καινουργιο wind connection manager apo to www.wind.com.gr

GeorgeM
18-01-08, 11:59
Έχω συναντίσει και εγώ το ίδιο πρόβλημα, σε laptop ενός φίλου, πήρε την συγκεκριμένη κάρτα, και τα vista την αναγνωρίζουν κανονικά αλλα όταν τρέχω το Connection Manager( έχω κατεβάσει το τελευταίο απο το site της WIND) κάνει Initiallaizing Device και μετά ψάχνει για USB και δεν βρίσκει τίποτα... έχω κάνει και update απο το Connection Manager αλλα τιποτα δεν άλλαξε, και όταν βάζω την PCMCIA κάνει install και τους USB Drivers της κάρτας στα Vista. Υπάρχει περίπτοση να φταίει η κάρτα? Τα Vista είναι πλήρος ενημερωμένα και δεν φαίνετε να συναντάνε κάποιο πρόβλημα κατα την εγκατάσταση είτε της κάρτας είτε του λογισμικού.

alexxnicolas
19-01-08, 01:52
Έχω συναντίσει και εγώ το ίδιο πρόβλημα, σε laptop ενός φίλου, πήρε την συγκεκριμένη κάρτα, και τα vista την αναγνωρίζουν κανονικά αλλα όταν τρέχω το Connection Manager( έχω κατεβάσει το τελευταίο απο το site της WIND) κάνει Initiallaizing Device και μετά ψάχνει για USB και δεν βρίσκει τίποτα... έχω κάνει και update απο το Connection Manager αλλα τιποτα δεν άλλαξε, και όταν βάζω την PCMCIA κάνει install και τους USB Drivers της κάρτας στα Vista. Υπάρχει περίπτοση να φταίει η κάρτα? Τα Vista είναι πλήρος ενημερωμένα και δεν φαίνετε να συναντάνε κάποιο πρόβλημα κατα την εγκατάσταση είτε της κάρτας είτε του λογισμικού.

Δυστυχώς από ότι ενημερώθηκα από στέλεχος της Wind πράγματι υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας μάλλον στον firmware των data card της Huawei, με τα Vista και δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποιο update. Έχουν μάλιστα αναφερθεί αρκετά περιστατικά για να είναι τυχαίο

Οπότε προσοχή.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.