PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα με ασύρματες τηλεφωνικές συσκευές Panasonic;



lepes
03-01-08, 19:54
:rofl:
το νεο το ακουσατε??
τα panasonic ασυρματα μπορει να βραχυκυκλώνουν τη γραμμη!!!
εγω παντως ειχα 5 μηνες Panasonic ασυρματο και ουτε μια φορα δεν το εκανε!!!
(το παραπανο συμβαν δεν εχει σχεση με τη δικη μου γραμμη(φτου φτου) αλλα σε εναν ξαδελφο)
Αλλα γιατι τετοιο δουλεμα ρε γμτ!!! του κοβουν το τηλ. στις 31/12 το απογευμα 02/01 παιρνει για 1η φορα τηλ και μετα απο 4 ωρες ολα κατω παλι!!!!!
:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Τι να πω ειναι τοσο ατυχος?
υπαρχει κανας αλλος που να το εχει ακουσει αυτο Panasonic & Tellas?

rcs
03-01-08, 20:48
Τώρα που το λες Panasonic έχουμε στο σπίτι....
Αλλά δύο μήνες που με ταλαιπωρούν δεν θα έπρεπε να μου το είχαν πει και αυτό?
Αν ισχύει,που δεν το πιστεύω......
Και έτσι να ναι δεν θα έπρεπε να στο αναφέρουν?Ειδικά σε πελάτες που έχουν πρόβλημα
σοβαρό και δεν μπορούν να το λύσουν.Ένας απλός έλεγχος είναι οι δοκιμές με διάφορες συσκευές.

Αυτό κάνει η φορθνετ.Αλλά η τελλας που να στείλει τεχνικό για έλεγχο.....

MyLord
03-01-08, 21:09
Να σας έλεγαν καμιά άλλη μάρκα/ράτσα τηλεφώνου να πω ναι οκ μπορεί και να δημιουργεί πρόβλημα στην γραμμή, που και πάλι σχεδόν απίθανο το ακούω, αλλά για τα panasonic βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν έχουν κανένα τέτοιο πρόβλημα.
Τώρα αν απλά έτυχε/πέτυχε ένα προβληματικό ή χαλασμένο τηλέφωνο δε νομίζω να είναι λόγος να πει κανείς κάτι τέτοιο.

Φυσικά δεν έχω καμιά απολύτως σχέση με την εταιρία απλά άλλο μάρκα σε ασύρματο δεν αγοράζω μιας και τα θεωρώ κορυφαία και πιστεύω πως αν κάτι φταίει και βραχυκυκλώνει η γραμμή τότε είναι η ίδια η γραμμή και όχι το τηλέφωνο. :P

Spanos
03-01-08, 21:20
Να σας έλεγαν καμιά άλλη μάρκα/ράτσα τηλεφώνου να πω ναι οκ μπορεί και να δημιουργεί πρόβλημα στην γραμμή, που και πάλι σχεδόν απίθανο το ακούω, αλλά για τα panasonic βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν έχουν κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Καλά μη το βάζεις και στη φωτιά το χέρι, γιατί η ποιότητα κατασκευής τους έχει πέσει πολύ. Κάποτε δεν έβρισκες ασύρματο Panasonic με 30€;)

Δες και αυτά η κάνε ένα search με panasonic στο forum να δείς

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1521935&highlight=Panasonic#post1521935

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1290263&postcount=12

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=959514&postcount=1829

Επίσης μη ξεχνάς οτι με ένα πέσιμο στο πάτωμα και μετά δε ξέρεις τι γίνεται εκει μέσα με τόσα πηνία και πυκνωτές;)

MyLord
03-01-08, 23:43
Δε διαφωνώ αλλά άμα σου πέσει κάτω δεν είναι πρόβλημα της συσκευής, πόσο μάλλον της βάσης που είναι η μόνη φυσική σύνδεση με την γραμμή και η οποία μπορεί να προκαλεί το όποιο πρόβλημα, δεν είναι ευθύνη της κάθε εταιρίας.
Και μη ξεχνάμε ότι πλέων όλες οι εταιρίες έχουν ρίξει τρομερά την ποιότητα κατασκευής προς όφελος του κόστους κάτι που εν μέρη με βρίσκει αντίθετο.
Όπως και να χει πάντως εφόσον εγώ είμαι ευχαριστημένος δεν τίθεται θέμα, εξάλλου αν αντιληφθώ ότι αξίζει να στραφώ σε άλλο κατασκευαστή θα το κάνω. ;)

wireless_surfer
04-01-08, 00:03
τα panasonic έχουν απλά τις βασικές λειτουργίες των ασυρμάτων της siemens αν τίθεται θέμα επιλογών ανάμεσα σε αυτές...
μπορεί κανείς να συγκρίνει πχ αυτά
http://www.panasonic.gr/servlet/PB/menu/1227405_l17/index.html
με αυτά
http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_125286_rArNrNrNrN,00.html

κι εγώ panasonic παντως τηλέφωνο και technics stereo έχω :p
μόνο τηλεφωνητή είχα της siemens που τον κατήργησα με την υπηρεσία του ΟΤΕ... :frown:

GTS
04-01-08, 10:05
:rofl:
το νεο το ακουσατε??
τα panasonic ασυρματα μπορει να βραχυκυκλώνουν τη γραμμη!!!
εγω παντως ειχα 5 μηνες Panasonic ασυρματο και ουτε μια φορα δεν το εκανε!!!
(το παραπανο συμβαν δεν εχει σχεση με τη δικη μου γραμμη(φτου φτου) αλλα σε εναν ξαδελφο)
Αλλα γιατι τετοιο δουλεμα ρε γμτ!!! του κοβουν το τηλ. στις 31/12 το απογευμα 02/01 παιρνει για 1η φορα τηλ και μετα απο 4 ωρες ολα κατω παλι!!!!!
:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
Τι να πω ειναι τοσο ατυχος?
υπαρχει κανας αλλος που να το εχει ακουσει αυτο Panasonic & Tellas?

Πως είπατε??? Έχω 23 ημέρες βλάβη στο Ζίστο και τυγχάνει να έχω Panasonic ασύρματο τηλέφωνο...πλάκα κάνετε...το Σβήστο ήταν μια χαρά από Σεπτέμβρη, τώρα βραχυκύκλωσε η γραμμή?

Ωραία η πλάκα

lepes
05-01-08, 20:55
τελικα του ειπαν οτι δεν φταει το Panasonic και "μαλλον" τα κομαντα του Ποτε πηγαν και εκαναν σαμποταζ στο καφαο!! Πρεπει να προσεχουμε το βραδυ καθοτι κυκλοφορούν με ενα κατσαβιδι και χαλανε τα καλωδια!!!
Και οχι τπτ αλλο αλλα εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο Τελλας ,καιρος ηταν να δω καποιον γνωστο μου με προβλημα!!

GTS
05-01-08, 21:07
Μου θυμίζει τη περίπτωσή μου...με πανασόνικ, τελλάς χωρίς υπηρεσία εδώ και 25 ημέρες και με τους τεχνικούς να τα ρίχνουν στον ΟΤΕ

:rofl:

marop29
06-01-08, 18:53
Εγώ παιδιά έχω άλλο πρόβλημα περα απο τα παράσιτα αποσυνδέσεις και χαμηλή ταχύτητα προέκυψε πρόβλημα και με την δέυτερη συσκευη που έχω σπίτι. Οταν μιλάω απο την φορητη συσκευή siemens και είμαι στο ιντερνετ δεν αποσυνδέομαι αλλα οταν μιλάει ο πατέρας μου με την δέυτερη συσκευή η οποία είναι daewoo δεν μπορώ να συνδεδώ. Απο την tellas δεν μπορούν να μου πούν γιατί γίνετε αυτό και το δηλώνω συνέχεια ως βλάβη. Δεν ήξερα οτι η συσκευή panasonic δημιουργεί αυτο το πρόβλημα..
Μπορεί να μου πει κάποιος γιατι γίνετε αυτό κιαν έχει παρουσιαστεί και σε εσάς κάτι παρόμοιο;
Αυτό το έχω εδώ και μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!:cry::cry:

GTS
06-01-08, 19:24
Σε τι συχνότητα εκπέμπει το daewoo? (αν είναι ασύρματο, δεν διευκρίνησες)

marop29
06-01-08, 22:07
Ξέχασα να το αναφέρω είναι και αυτή ασύρματη επίσης. Το πρόβλημα παραμένει, πριν απο λίγο είχα πάλι τα ίδια με την δέυτερη ασύρματη συσκευή απο την tellas δεν μπορούν να με βοηθήσουν οποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει τι να κάνω το πρόβλημα υπάρχει εδώ και ένα περίπου μήνα.

GTS
06-01-08, 23:40
Σε ρώτησα σε τι συχνότητα εκπέμπει....αν θες απαντάς

marop29
07-01-08, 00:39
Δεν γνωρίζω σε τι συχνότητα εκπέμπει η συσκευή μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό αλλά οταν είχα σύνδεση με otenet δεν είχα αυτό το πρόβλημα τώρα με την σύνδεση σε tellas μου παρουσιάστηκε. Θα προσπαθήσω να μάθω για την συχνότητα

lepes
09-01-08, 10:48
και ομως ειναι απιστευτο!!!! τελικα για τον ξαδελφο μου εφταιγε ο Ποτε καθως τον πηραν τηλεφωνο απο τον Ποτε και του ειπαν οτι ειχαν κανει λαθος στη πορτα που ειχαν δωσει στη Τελλας..και οχι τιποτα αλλο κατηγορησα την εταιρια που μου δινει τοσο καλο bandwith!!
αλλα ειναι και αυτοι στη Τρελας ρε γμτ ...λενε οτι τους περναει απο το κεφαλι για να αποφυγουν της ευθηνες!!!
Τελος καλα ολα καλα :) για αλλον εναν συνδρομητη της Τελλας

GTS
09-01-08, 10:52
Λες αυτό να συμβαίνει και με εμένα? :p

lepes
09-01-08, 12:25
ακου να δεις τι εκανε ο μπαρμπας μου !!!! πηγε στη Τελλας μπηκε με το ετσι θελω σε ενα γραφειο και τους ειπε δεν φευγω αμα δεν μου φτιαξετε το τηλ :rofl::rofl::rofl: καθησε εκει περι της 2 ωρες και τους εκανε μπαχαλο!!!
βλεπεις ειναι συνταξιουχος και εχει ελευθερη ωρα,βεβαια το τρελο γελιο ειναι οτι δεν εφταιγε τελικα η τελας!!!
Fax τους εχεις στείλει?

GTS
09-01-08, 12:42
Φαξ, τηλέφωνα, email και καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Μπορεί να φταίει κι ο ΟΤΕ όντως, αλλά ας το ψάξουν αυτοί :p

blueseal
09-01-08, 12:42
Έχω 2 χρόνια Tellas και ασύρματο panasonic και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα..

GTS
09-01-08, 12:44
Έχω 2 χρόνια Tellas και ασύρματο panasonic και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα..

Ναι μωρέ, μπούρδες είναι!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.