PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλά προβλήματα ξαφνικά



reikio
03-01-08, 22:51
Καλησπέρα σε όλους. Γράφω πρώτη φορά παρ' ότι διαβάζω το forum καθημερινά. Θέλω τη βοήθεια σας. Έχω συνδρομή στην ΟΝ από τον Απρίλιο. Η αρχή είχε πολλά προβλήματα αλλά στη συνέχεια η κατάσταση ήταν ομαλή. Τηλέφωνο ΟΚ τηλεόραση ΟΚ internet ΟΚ. Και ξαφνικά στις 21/12 τηλέφωνο γιοκ tv καθόλου internet χάλια από 16Μbit σχεδόν στα 6,5, το ποιο μυστήριο απ' όλα το attenuation από 19 στα 40 και το snr από 16 στα 6. Είναι σαν να μετακόμισα και πήγα 2χλμ ποιο μακριά από το DSLAM. Δεν χρειάζεται να σας πω πως κάθε μέρα τηλεφωνώ από το κινητό μου στην τεχνική υποστήριξη και καταλαβαίνετε όλοι σας τη ακριβώς μου κάνουν. Ευτυχώς όμως έχω την κατανόηση τους και τη συμπαθεια για το κακό που με βρήκε. Τι να κάνω σε λίγες μέρες θα έρθει λογαριασμός. Θα τον πληρώσω; αν όχι πρέπει να στείλω κάτι σε αυτούς; μπορώ να ζητήσω διακοπή χωρίς να πληρώσω κάτι; Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας μου γράψει γιατί έχω απελπιστεί. Ευχαριστώ.

Nikolas1980
03-01-08, 23:37
Καλα αυτο με το attentuation το εχω ξαναδει εδω μεσα αλλα τετοιες αυξησεις ειναι υπερβολικες και πολυ περιεργες.....:hmm:

Ειλικρινα δεν ξερω πως μπορει να εχει γινει κατι τετοιο"τεχνικως"...Εκτος και αν εχει γινει λαλακια στο DSLAM σου απο καποιον....(ΟΤΕ,ΟΝ)

Rebel Scum
04-01-08, 01:31
Όλα τα θέματα αντανακλούν την αύξηση των προβλημάτων στα μέλη του φορουμ (δεν λέω γενικά μη μου την πέσουν ότι το δείγμα εδώ δεν είναι αντιπροσωπευτικό και άλλα τέτοια, τα αληθινά στοιχεία είναι ένα επτασφράγιστο μυστικό άλλωστε) τα οποία δεν γνωρίζω αν οφείλονται στην αύξηση των συνδρομητών ή στις "αναβαθμίσεις" που έγιναν τελευταία. Σε εμένα συνέπεσαν με το δεύτερο αλλά επειδή δε νομίζω ότι είναι τόσο άσχετοι υποψιάζομαι το πρώτο.

Για το δικό σου ζήτημα το ακούω πολύ περίεργο....μια κουβέντα είναι αλλά δοκίμασες το CC?

ORIONAS21
04-01-08, 08:53
Έστι έγινε και σε εμένα από τον 10ο όμως επειδή μετά από εκαντοντάδες τηλέφωνα με άσχετους τεχνικούς της ΟΝ και ατελείωτες ώρες αναμονής την έκανα και δεν πλήρωσα και τίποτα γιατί δεν μπορεί πλέων να μου παρέχει τις υπηρεσίες που αναφέρονται στο συμβλολαιο.

atheos71
04-01-08, 14:48
Καλησπέρα σε όλους. Γράφω πρώτη φορά παρ' ότι διαβάζω το forum καθημερινά. Θέλω τη βοήθεια σας. Έχω συνδρομή στην ΟΝ από τον Απρίλιο. Η αρχή είχε πολλά προβλήματα αλλά στη συνέχεια η κατάσταση ήταν ομαλή. Τηλέφωνο ΟΚ τηλεόραση ΟΚ internet ΟΚ. Και ξαφνικά στις 21/12 τηλέφωνο γιοκ tv καθόλου internet χάλια από 16Μbit σχεδόν στα 6,5, το ποιο μυστήριο απ' όλα το attenuation από 19 στα 40 και το snr από 16 στα 6. Είναι σαν να μετακόμισα και πήγα 2χλμ ποιο μακριά από το DSLAM. Δεν χρειάζεται να σας πω πως κάθε μέρα τηλεφωνώ από το κινητό μου στην τεχνική υποστήριξη και καταλαβαίνετε όλοι σας τη ακριβώς μου κάνουν. Ευτυχώς όμως έχω την κατανόηση τους και τη συμπαθεια για το κακό που με βρήκε. Τι να κάνω σε λίγες μέρες θα έρθει λογαριασμός. Θα τον πληρώσω; αν όχι πρέπει να στείλω κάτι σε αυτούς; μπορώ να ζητήσω διακοπή χωρίς να πληρώσω κάτι; Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας μου γράψει γιατί έχω απελπιστεί. Ευχαριστώ.

Μήπως πήγες το σπίτι σου πιο μακριά και δεν το κατάλαβες;:drunk:
Χιλιοειδωμένο πλέον το θέμα.
Έκαναν ...υποβάθμιση στην περιοχή σου:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.