PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Περιστερίου



karlos6642
03-01-08, 23:13
Τα προβλήματα από ότι ακούω από πολλούς στο αυξάνονται
Προσωπικά από 4/512 μετά την αναβάθμιση πήγα 6/1 μετά 4/1 από 22 Δεκ 2/256 και από 30 Δεκ δεν έχω σύνδεση
Ξέρει κανείς τι συμβαίνει για τη από TELLAS έχω ακούσει τις πιο γελοίες και αντικρουόμενες δικαιολογίες
1 το snr σας άλλαξε μάλλον λόγο ΟΤΕ:oneup:
2 μια κάρτα στο sdlam έχει αυτές τις μέρες πρόβλημα :hmm:
3 φταίει το router σας
4 δεν βλέπω να υπάρχει αναφορά σας για πρόβλημα:rofl::rofl:
5 τα router σας έχει καεί θέλει αντικατάσταση
6 φταίει η συνδεσμολογία στο σπίτι σας :worthy:
7 ο server σας υποβίβασε μόνος του:rofl:
8 ……… και του κουτρούλη ο γάμος:rofl::whistle::rofl::rofl:

καιρός να μαζευτούμε όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα στο Περιστέρι ίσος μας ακούσουν :rofl:και βάλουν κανένα mini sdlan :rtfm:

αυτή την στιγμή είμαι συνδεδεμένος μέσω 8015005000 που θα φτάσουμε:rtfm:

rcs
04-01-08, 11:56
Karlos6642 στo προφίλ σου γράφεις ΙΛΙΟΝ και dslam Κολωνού.Μάλλον Περιστέρι θα ήθελες να γράψεις......Που ακριβώς στο Ίλιον?

Για τα προβλήματα δεν νομίζω ότι χρειάζονται mini dslams.Αυτά χρειάζονται μόνο για μεγάλες ταχύτητες ή σε υπερβολικά χάλια γραμμές.

Εγώ ας συγχρονίζω στα 6 και δεν έχω πρόβλημα.Αλλά όχι με 100 αποσυνδέσεις την ημέρα.
Τώρα πάλι έφτιαξε με 6500/1099 και έχω uptime 18 ώρες.Και εννοείται ότι με έχουν ρίξει στα 6.

Προσωπικά δεν βλέπω άλλη λύση εκτός από Οτε.Με 16-17 ευρώ παραπάνω όσο χάλια να είναι και εκεί ΣΙΓΟΥΡΑ θα μπορείς να είσαι πιο ήσυχος στην αντιμετώπιση των βλαβών.

Κρίμα πάντως για την τελλας που χάνει ευχαριστημένους πελάτες και δεν κάνει μια δυνατή-αξιοπρεπή προσπάθεια να τους κρατήσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.