PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγωγή κατά της HOL



Σελίδες : [1] 2 3

manos1959
04-01-08, 00:30
Αγαπητοί φίλοι είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL διότι πλέον έχω αγανακτήσει από την κοροϊδία που μας κάνουν.Εδώ και 3 μήνες οι ταχύτητες όχι μόνο δέν έχουν ανέβει όπως διατήνεται η HOL αλλά έχουν πέσει κατά πολύ κάτω των αποδεκτών ορίων.Μετά απο καθημερινή ενόχληση της τεχνικής υποστήριξης και της στερεότυπης πλέον απάντησης ¨έχει ανατεθεί το θέμα σας στους μηχανικούς¨είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL όπως καί να καταγγείλω την σύμβασή μου στο ΚΕ.Π.ΚΑ και στο ΙΝΚΑ και να δημοσιοποιήσω το θέμα σε όσο περισσότερα μέσα μπορώ ώστε τουλάχιστον να γλιτώσουν άλλοι απο την κοροϊδία αυτή.Όσοι λοιπόν απο εσάς θέλουν να συμπορευθούν μαζί μου άς μου στείλουν mail.

ultraxmode
04-01-08, 00:38
Απλά σωστός...

Ετοιμάζω κι εγώ καταγγελία για την HOL .. δεν θα δίνω εγώ τα λεφτά μου σε κάποια εταιρία που με κλέβει με ειρωνικό τρόπο..

Όποιου του αρέσει αυτό.. να τον κλέβουν και να λέει και ευχαριστώ με γεία του και χαρά του.. γιατί πολλά που έχω ακούσει εδώ μέσα ξεπερνούν το γελοίο (με επιοίκια) ...

guzel
04-01-08, 00:49
ωωωωωχ αρχισανε οι αγωγες

kanenas3
04-01-08, 00:59
Απλά αλλάξτε εταιρία αν δεν είστε ικανοποιημένοι και κάντε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Η αγωγή πέρα από το ότι θα πάρει χρόνια, με αμφίβολο πάντα αποτέλεσμα, θα κοστίσει ένα σωρό χρήματα.

Οπότε σκεφτείτε το ψύχραιμα...

manos1959
04-01-08, 01:15
Ο λόγος που θα το κάνω δέν είναι κανένας άλλος εκτός του να δημοσιοποιηθεί το θέμα και να καταλάβουν πλέον ότι δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν καί να μας περνούν για θύματά τους.

aa144
04-01-08, 01:19
Πες μας όμως και λεπτομέρειες για το ιστορικό της υπόθεσής σου, στείλε και στατιστικά γραμμής κτλ.

kanenas3
04-01-08, 01:21
Ο λόγος που θα το κάνω δέν είναι κανένας άλλος εκτός του να δημοσιοποιηθεί το θέμα και να καταλάβουν πλέον ότι δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν καί να μας περνούν για θύματά τους.

Με την αγωγή δεν παίρνει καμία δημοσιότητα το θέμα σου. Αν αυτό επιδιώκεις στείλε μια ωραία επιστολή σε όλα τα περιοδικά και φόρουμ του χώρου. Πολύ πιο άμεσο και οικονομικό για σένα.

Με την αγωγή τι θα κερδίσεις ή γιατί πιστεύεις ότι υπάρχει δικαστής που θα σε ακούσει σοβαρά επειδή κατέβαζες πιο αργά από ότι έπρεπε από το ίντερνετ. Να υπάρχει και μέτρο ρε παιδιά, να αντιδράμε αλλά με τον πιο κατάλληλο τρόπο και όχι με υπερβολές.

southofnonorth
04-01-08, 02:47
Προχώρα με την αγωγή. Δυστυχώς κανείς από τους θεσμούς που θα μπορούσαν να μας προστατέψουν δε λειτουργεί (ΕΕΤΤ και INKA). Τώρα αν πιστεύεις ότι λειτουργεί ο θεσμός της δικαιοσύνης αυτό είναι άλλο θέμα...

guzel
04-01-08, 10:54
αδικα θα ασχοληθεις και θα χασεις χρηματα. δεν θα καταφερεις τπτ. διαβασε προσεχτικα το συμβολαιο που υπεγραψες

nik_bel
04-01-08, 11:21
Φίλε μου καλή τύχη αν και δεν πιστεύω οτι θα έχεις κανένα αποτέλεσμα...τουλάχιστον όχι σε αυτή την δεκαετία :)
Συμφωνώ με τον kanenas3...

pp6210
04-01-08, 11:28
όπως πολύ σωστά επισήμανε και ο φίλος πιό πάνω, το συμβόλαιο δεν δεσμεύει την εταιρία για την ταχύτητα (άσε που δεν υπάρχει αντικειμενική μέτρηση της ταχύτητας έτσι και αλλιώς).... η ΧΟΛ θα σου πεί οτι δεσμεύεται για ΕΩΣ ΧΧ... ρώτα ένα δικηγόρο εάν υπάρχει περιθώριο να κερδίσεις κάποια αποζημίωση πριν κάνεις οτιδήποτε, γιατί το κόστος θα το υποστείς έτσι και αλλιώς.... αλλιώς κάνε μια επιστολή-καταγγελία στους αρμόδιους φορείς και στον τύπο και ίσως ένα εξώδικο για να διεκδικήσεις αποσύνδεση χωρίς χρέωση.

Και εγώ είχα περιπέτεια με τη ΧΟΛ (μέσω Vodafone), περίμενα 2 μήνες για ενεργοποίηση και επί άλλους 2 μήνες κατέβαζα από τον server τους με 300-400kbs... έπαιρνα όμως κάθε βδομάδα την Vodafone και ζητούσα να καταγραφεί η χαμηλή ταχύτητα (tip από φίλο νομικό, ώστε να τεκμηριώνεται το χαμηλό επίπεδο υπηρεσίας και με ενα εξώδικο να μην πληρώσω αποσύνδεση αν τελικά έφευγα από ΧΟΛ).... έδώ και 15 μέρες περίπου κατεβάζω στα 1,5ΜΒ (φτου φτου να μην το ματιάσω), το οποίο είναι μάλλον ΟΚ δεδομένου οτι μένω Π. Φάληρο και πέφτω στο ΑΚ Καλαμακίου..... Και με έχει πάρει ήδη 2-3 φορές η voda για να επιβεβαιώσει οτι κατεβάζω με ικανοποητική ταχύτητα!

Υπομονή λοιπόν και σκέψου πριν πράξεις!

ultraxmode
04-01-08, 11:29
Εγώ για καταγγελία μόνο συμφωνώ...όχι για αγωγή... σιγά μην δώσω κ λεφτά απο πάνω για την χάρη τους...

Καταγγελία ωστε να ενοχληθούν... ;)

nm96027
04-01-08, 11:32
Συμφωνω.

Δεν εχει να κερδίσεις και πολλα απο την καταγγελία περα απο τρελο χάσιμο χρόνου, απιστευτη ταλαιπωρια και πιθανον θα χάσεις και ενα σεβαστο ποσο σε δικηγόρους.

Οπως λεει και ο aa144 δωσε μας τα στατιστικα της γραμμής σου και το ιστορικο της χαμηλης ταχύτητας για να δουμε τι παιζει. Το πιθανοτερο ειναι πως εισαι μια ακομα περιπτωση ενος κακού βρόχου (προς οσους διαφωνουν: μην την ξεκινησουμε εδω την κουβέντα απο την αρχή).

Μην παρεξηγηθω: αν θες να κανεις αγωγη στην hol κανε την, απλως ειμαι σχεδον σιγουρος πως δεν θα κερδίσεις τίποτα, αλλα μάλλον θα χάσεις.

antonisperr
04-01-08, 12:17
Προφανώς ο φίλος του φορουμ που θέλει να κάνει αγωγή έχει τους δίκαιους λόγους του.

Και εμένα μου έχει συμβεί κάποιες φορές στο παρελθόν η επιθυμία, διακαώς να κάνω αγωγή ή τέλος πάντων κάθε είδους δικαστική συνδρομή. Μέχρι και σε επιτροπές της Ε.Ε. έχω φτάσει.

Εδώ στο ελλαδιστάν να ήταν μόνο η HOL που δεν τηρεί τις υποσχέσεις της, τότε θα πρέπει να ήμασταν ευτυχείς αν ήταν κάπως έτσι.

Τι ΔΕΗ, τι ΟΤΕ, τι Κράτος, τι Δήμοι, τί ... τί... Όλοι θα έπρεπε να κάναμε αγωγές από το πρωϊ μέχρι το βράδυ.

(Προσωπικά δεν έχω λόγο να κάνω αγωγή στην HOL διότι αυτά που επικαλείται ότι μου προσφέρει τυχαίνει? να τα προσεγγίζει).

guzel
04-01-08, 12:31
antonisperr αν θελει φυσικα να κανει. απλα λεμε οτι θα βγει χαμενος. καθως το συμβολαιο που υπογραφουμε καλυπτει την χολ 98% και εμας μας καλυπτει ενα 2%

antonisperr
04-01-08, 12:39
antonisperr αν θελει φυσικα να κανει. απλα λεμε οτι θα βγει χαμενος. καθως το συμβολαιο που υπογραφουμε καλυπτει την χολ 98% και εμας μας καλυπτει ενα 2%

Αυτό γράφω κ εγώ guzel. Επισημαίνω ότι προφανώς έχει τους δίκαιους λόγους του. Και όταν γράφω προφανώς εννοώ με άλλα λόγια ότι είναι πασιφανές.

Έχω κάνει 7 προσφυγές εκ των οποίων 1 στην Ε.Ε. ενώ η μία τελευταία προς την Ρ.Α.Ε. (άτυπη προς το παρόν) δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

στου κουφού την πόρτα...

nik_bel
04-01-08, 14:29
Δυστυχώς η μόνη πιθανότητα για κάποια επί της ουσίας ίσως θετική εξέλιξη πάνω στο θέμα των παρεχόμενων υπηρεσιών από τους isp (και όχι μόνο), είναι αυτή της κατάθεσης ομαδικής αγωγής. Ομολογουμένως όμως αυτό είναι κάτι δύσκολο όχι μόνο διότι χρειάζεται πολύ καλό συντονισμό αλλά και επιπλέον διότι θα πρέπει να υπάρχει ομοιομορφία των παραβάσεων των όρων της σύμβασης, κάτι το οποίο αποδεικνύεται στην συγκεκριμένη περίπτωση πολύ δύσκολο διότι τα τεχνικά χαρακτηριστικά από χρήστη σε χρήστη διαφέρουν κατά πολύ.

p.s. guzel... Το γεγονός πως υπογράφεις μια σύμβαση δεν σημαίνει οτι αυτή δεν εμπεριέχει καταχρηστικούς όρους οι οποίοι μπορούν με ένδικα μέσα να καταπέσουν. Αυτό δεν γίνεται άλλωστε και με αρκετούς όρους οι οποίοι εμπεριέχονται σε τραπεζικές συμβάσεις?

tolisp
04-01-08, 15:35
Αγαπητοί φίλοι είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL διότι πλέον έχω αγανακτήσει από την κοροϊδία που μας κάνουν.Εδώ και 3 μήνες οι ταχύτητες όχι μόνο δέν έχουν ανέβει όπως διατήνεται η HOL αλλά έχουν πέσει κατά πολύ κάτω των αποδεκτών ορίων.Μετά απο καθημερινή ενόχληση της τεχνικής υποστήριξης και της στερεότυπης πλέον απάντησης ¨έχει ανατεθεί το θέμα σας στους μηχανικούς¨είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL όπως καί να καταγγείλω την σύμβασή μου στο ΚΕ.Π.ΚΑ και στο ΙΝΚΑ και να δημοσιοποιήσω το θέμα σε όσο περισσότερα μέσα μπορώ ώστε τουλάχιστον να γλιτώσουν άλλοι απο την κοροϊδία αυτή.Όσοι λοιπόν απο εσάς θέλουν να συμπορευθούν μαζί μου άς μου στείλουν mail.



Αν ετοιμάζεις κάποια ομαδική καταγγελία είμαι μέσα... :oneup:
(Έτσι και αλλιώς θα έκανα και εγώ όταν με το καλο ξεκουμπιστούν από την γραμμή μου...)

Αν πάλι μιλάμε για αγωγή και πάλι είμαι μέσα αν είσαι δικηγόρος η αν έχουμε στην ομάδα μας έναν (για οικονομικούς καθαρά λόγους...) ;)

zouR1
04-01-08, 16:15
Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα της ομαδικής αγωγής. Μία μήνυση μπορεί να μην κάνει την διαφορά αλλά μία ομαδική αγωγή από πολλά άτομα πιστεύω θα λάβει την απαραίτητη προσοχή και από τα media. Ασε που ίσως να μοιραστούν και τα νομικά εξοδα.
Προσωπικά έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την Hol εδώ και 10 μέρες περίπου αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση μέχρι τώρα.

traderman
04-01-08, 19:58
την αγωγη δεν την κανεις για να εχεις καποιο υλικο ωφελος αλλα ηθικη δικαιωση.
φανταστητε την περιπτωση να κερδισει και να υπαρχει δεδικασμενο.θα τον κανουμε εικονα τον φιλο.

MNP-10
04-01-08, 20:04
p.s. guzel... Το γεγονός πως υπογράφεις μια σύμβαση δεν σημαίνει οτι αυτή δεν εμπεριέχει καταχρηστικούς όρους οι οποίοι μπορούν με ένδικα μέσα να καταπέσουν. Αυτό δεν γίνεται άλλωστε και με αρκετούς όρους οι οποίοι εμπεριέχονται σε τραπεζικές συμβάσεις?


Το θεμα ειναι οτι σε αντιθεση με τις τραπεζικες συμβασεις - που το οριο ειναι η απληστια της τραπεζας στο τι θετει ως ορους - εδω εχουμε τεχνολογικα ορια να αντιμετωπισουμε και τα οποια αποτρεπουν εγγυημενα επιπεδα αποδοσης.

nm96027
04-01-08, 20:06
την αγωγη δεν την κανεις για να εχεις καποιο υλικο ωφελος αλλα ηθικη δικαιωση.
φανταστητε την περιπτωση να κερδισει και να υπαρχει δεδικασμενο.θα τον κανουμε εικονα τον φιλο.

Η ηθικη δικαίωση ερχεται μονο οταν εχει προκληθει ηθικη βλάβη. Προς το παρον δεν μου προκαλεσει ηθικες ή αλλες βλάβες η γραμμή μου.:p

Μην χάνουμε το μέτρο της λογικής. Μιλάμε για 20-30 ευρω το μήνα που ακομα και αν εχεις δίκιο δεν αξίζει να χαλας την υγεία σου και τον χρονο σου τρεχοντας στα δικαστηρια για πανω απο 2 χρόνια. Απλως αλλαζεις παροχο και τελειωνεις.

No-Name
04-01-08, 21:23
το αποτελεσμα μετραει οχι η προθεση
ΟΚ ότι πέις.
Μάστερ Γαρ.....:closed:

optostyle
04-01-08, 21:56
καντε κατι ομαδικο τελος παντων ρε παιδια(ΟΣΟΙ εχετε παραπονο απο τη HOL)και τελος.....
τουλαχιστον θα ταρακουνηθουν να κανουν κατι,και οχι '''το ειπα του τεχνικου''' και τριχες κατσαρες

ioannis8828
05-01-08, 02:00
Αγαπητοί φίλοι είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL διότι πλέον έχω αγανακτήσει από την κοροϊδία που μας κάνουν.Εδώ και 3 μήνες οι ταχύτητες όχι μόνο δέν έχουν ανέβει όπως διατήνεται η HOL αλλά έχουν πέσει κατά πολύ κάτω των αποδεκτών ορίων.Μετά απο καθημερινή ενόχληση της τεχνικής υποστήριξης και της στερεότυπης πλέον απάντησης ¨έχει ανατεθεί το θέμα σας στους μηχανικούς¨είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL όπως καί να καταγγείλω την σύμβασή μου στο ΚΕ.Π.ΚΑ και στο ΙΝΚΑ και να δημοσιοποιήσω το θέμα σε όσο περισσότερα μέσα μπορώ ώστε τουλάχιστον να γλιτώσουν άλλοι απο την κοροϊδία αυτή.Όσοι λοιπόν απο εσάς θέλουν να συμπορευθούν μαζί μου άς μου στείλουν mail.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.
1.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ..ΕΛΕΓΞΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ΜΕ ΛΑΠΤΟΠ ΚΑΙ ENA JETSPEED 520+..ΗΤΑΝ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ 6697/997...ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ,ΑΠΕΧΩ 1500 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ DSLAM ,ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΕΞΩ,ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ,20-30 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ DSLAM ,ΤΗΣ HELLAS ON LINE,,,,ΗΤΑΝ 8970/1024....
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ DSLAM 24 MBPS ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ???
ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ??
ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ Η HELLAS ON LINE ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΗΣ INTRACOM ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ..
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΕΠΙΣΗΜΗ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΙΝΗΣΩ ΑΓΩΓΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ HELLAS ON LINE,ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΕΙΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..
ΟΝΤΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΑ!!!

2.ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 24/12 ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ,ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ,ΙΝΚΑ ,ΕΥΡΩΠΑΙΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ,ΕΚΠΟΙΖΩ,ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΥΠΟ..

ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ,ΑΣΧΕΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ TICKET ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ,ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΘΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟ DSLAM ΤΗΣ HELLAS ON LINE
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ,ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ!!

georgep138
05-01-08, 02:31
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.
!!

Αξιότιμε Κύριε,
Καλό θα είναι να τα ξαναγράψεις με πεζά γράμματα.
Διάβασε και λίγο τους όρους του forum.

dimstog
05-01-08, 10:24
Όπως ανέφερε και συμφορουμίτης στο άλλο thread, δεν μέτρησες την ταχύτητα ακριβώς από το DSLAM καθώς παρεμβάλεται και ο κατανεμητής του ΟΤΕ αλλά και το κομμάτι του καλωδίου που βάζει ο ΟΤΕ από τον κατανεμητή του στο DSLAM της HOL.

Αφού έχεις πρόσβαση σε τέτοιο επίπεδο στον ΟΤΕ, κάνε μια προσπάθεια να τους πείσεις να αλλάξουν αυτό το ρημάδι το καλώδιο (το οποίο είναι και ευθύνη του ΟΤΕ), καθώς η HOL σε οποιαδήποτε καταγγελία σου μπορεί να ρίξει την ευθύνη σε αυτό το καλώδιο ή και τον κατανεμητή.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον επίσης πως η απόσταση των 1500 μέτρων μέχρι το σπίτι σου δεν παίζει κανέναν ρόλο στα στοιχεία της σύνδεσης !

Συγχαρητήρια πάντως για το κουράγιο και την υπομονή σου. Πολύ μου αρέσει που αποφάσισες να το κάνεις να δουλέψει με το καλό, το κακό... και ας ελπίσουμε ότι δεν θα αναγκαστεις να φτάσεις και στο άσχημο.

ela002
05-01-08, 14:10
Ομαδική αγωγή μπορεί να έχει κάποιο αποτέλεσμα. Το καλύτερο πάντως θα είναι οταν θα μειωθεί η πελατεία της HOL απλά φύγετε.

Stefanos83
05-01-08, 14:35
Αγαπητοί φίλοι είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL διότι πλέον έχω αγανακτήσει από την κοροϊδία που μας κάνουν.Εδώ και 3 μήνες οι ταχύτητες όχι μόνο δέν έχουν ανέβει όπως διατήνεται η HOL αλλά έχουν πέσει κατά πολύ κάτω των αποδεκτών ορίων.Μετά απο καθημερινή ενόχληση της τεχνικής υποστήριξης και της στερεότυπης πλέον απάντησης ¨έχει ανατεθεί το θέμα σας στους μηχανικούς¨είμαι πλέον αποφασισμένος να καταθέσω αγωγή κατά της HOL όπως καί να καταγγείλω την σύμβασή μου στο ΚΕ.Π.ΚΑ και στο ΙΝΚΑ και να δημοσιοποιήσω το θέμα σε όσο περισσότερα μέσα μπορώ ώστε τουλάχιστον να γλιτώσουν άλλοι απο την κοροϊδία αυτή.Όσοι λοιπόν απο εσάς θέλουν να συμπορευθούν μαζί μου άς μου στείλουν mail.

Δεν μας λες τα βασικα ομως . Ουτε τι ειδος σύνδεσης εχεις ( ΑΡΥΣ , shared , full LLU ) ουτε τι ειχες πριν ( την αναβαθμιση φανταζομαι ). Το να κάνεις αγωγή για μια "αργη" σύνδεση το θεωρώ τραβηγμένο . Αλλωστε υπάρχει και η ΕΕΤΤ η οποία κάνει σωστά την δουλεία της .
Επίσης ηθελα να σε ρωτήσω και κατι ακομα . Ποιος καθορίζει τα "αποδεκτά όρια" . Αν δεν κάνω λάθος στο συμβόλαιο εχει ως κάτω όριο το 1mbit . Διοτι με την ακριβώς ίδια λογική κι εγω μπορώ να καταγγείλω την εταιρεία οτι στην 24αρα σύνδεση μου , μου δίνει μονο 13-14 ενω εγω θέλω τουλάχιστον 23,9 :P . Καλη τυχή σε οτι κι αν κάνεις , αν και δεν νομιζω να οφελήσει σε τιποτα .

ioannis8828
05-01-08, 17:37
Όπως ανέφερε και συμφορουμίτης στο άλλο thread, δεν μέτρησες την ταχύτητα ακριβώς από το DSLAM καθώς παρεμβάλεται και ο κατανεμητής του ΟΤΕ αλλά και το κομμάτι του καλωδίου που βάζει ο ΟΤΕ από τον κατανεμητή του στο DSLAM της HOL.

Αφού έχεις πρόσβαση σε τέτοιο επίπεδο στον ΟΤΕ, κάνε μια προσπάθεια να τους πείσεις να αλλάξουν αυτό το ρημάδι το καλώδιο (το οποίο είναι και ευθύνη του ΟΤΕ), καθώς η HOL σε οποιαδήποτε καταγγελία σου μπορεί να ρίξει την ευθύνη σε αυτό το καλώδιο ή και τον κατανεμητή.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον επίσης πως η απόσταση των 1500 μέτρων μέχρι το σπίτι σου δεν παίζει κανέναν ρόλο στα στοιχεία της σύνδεσης !

Συγχαρητήρια πάντως για το κουράγιο και την υπομονή σου. Πολύ μου αρέσει που αποφάσισες να το κάνεις να δουλέψει με το καλό, το κακό... και ας ελπίσουμε ότι δεν θα αναγκαστεις να φτάσεις και στο άσχημο.

ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΟ ΤΟ DSLAM ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ Ο ΟΤΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΝΤΟΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΜΗ ΕΠΙΣΗΜΟ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ PROVIDERS...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ,ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ,ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΣΕ ΑΜΜΕΣΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΡΘΩΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ...

........Auto merged post: ioannis8828 added 3 Minutes and 26 Seconds later........


Αξιότιμε Κύριε,
Καλό θα είναι να τα ξαναγράψεις με πεζά γράμματα.
Διάβασε και λίγο τους όρους του forum.

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΕΖΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΠΕΖΑ ΓΙΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..
ΑΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΛΥΠΑΜΑΙ.....:hmm:

sdikr
05-01-08, 17:40
ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΕΖΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΠΕΖΑ ΓΙΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..
ΑΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΛΥΠΑΜΑΙ.....:hmm:

Ισως, ίσως πάλι όχι κάντε εναν κόπο να μην γράφετε κεφαλαία, δεν απαγορεύεται αλλά είναι σαν να φωνάζεις

SouthDog
05-01-08, 18:01
Αν ετοιμάζεις κάποια ομαδική καταγγελία είμαι μέσα... :oneup:
(Έτσι και αλλιώς θα έκανα και εγώ όταν με το καλο ξεκουμπιστούν από την γραμμή μου...)


Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα της ομαδικής αγωγής. Μία μήνυση μπορεί να μην κάνει την διαφορά αλλά μία ομαδική αγωγή από πολλά άτομα πιστεύω θα λάβει την απαραίτητη προσοχή και από τα media. Ασε που ίσως να μοιραστούν και τα νομικά εξοδα.
Προσωπικά έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την Hol εδώ και 10 μέρες περίπου αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση μέχρι τώρα.


Ομαδική αγωγή μπορεί να έχει κάποιο αποτέλεσμα. Το καλύτερο πάντως θα είναι οταν θα μειωθεί η πελατεία της HOL απλά φύγετε.

Παίδες αμα είναι να οργανωθούμε, και μένα στο κλάσιμο μ'έχουν,
έκλεισα μια ολοκληρη ώρα στο τηλέφωνο (έσπασα κά8ε ρεκορ),
και τώρα περνάω το 30λεπτο.

Την άλλη φορά που χαν πρόβλημα τα παιδιά από Σαλλόνικα,
συμμετείχα και γω σαν δυσαρεστημένος, και μου καναν την τιμή
να με πάρουν τηλέφωνο (και ένα τσουτσέκι μου πε ότι δεν τους ενδιαφέρει το πινγκ:evil:)

Σήμερα απ το πρωι έχω χάλια browsing και συνεχείες αποσυνδέσεις σε
σερβερ εντος κι εκτος Ελλάδας, προβλήματα με το Χfire και το msn.

Mόνο με ομαδική επιστολή διαμαρτυρίας βλέπω φως στην υπόθεση.

traderman
05-01-08, 18:11
εγω μεσα ειμαι.αν προλαβω κιολας γιατι λεω να την κανω απο hol.
αληθεια γιατι τοσο χαλια σημερα?

SouthDog
05-01-08, 18:17
εγω μεσα ειμαι.αν προλαβω κιολας γιατι λεω να την κανω απο hol.
αληθεια γιατι τοσο χαλια σημερα?

Φίλε μπορώ να πω ότι έχω προγραμματίσει την έξοδό μου
απ τη φούξια χολέρα, αλλά κάνω μια τελευταία προσπάθεια
μήπως και.... αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να κάνουν κάτι...

Προσωπικά μπορώ να συμμετέχω μέχρι και δευτέρα-τρίτη,
μετά 8α μαι off-line λογω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Χάλια και κει πάνω ε?

Από χίονι πως πάτε? Οι πίστες στο Σέλι/Καϊμακ είναι
καλές αυτή την περίοδο? :rolleyes:

traderman
05-01-08, 18:29
η χαρα των σκιερ και των ξενοδοχων.ειδικα το Καιμακ.

dimstog
05-01-08, 19:30
ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΟ ΤΟ DSLAM ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ Ο ΟΤΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΝΤΟΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΜΗ ΕΠΙΣΗΜΟ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ PROVIDERS...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ,ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ,ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΣΕ ΑΜΜΕΣΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΡΘΩΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ...


Κρίμα, αυτό θα απάλλασε τον ΟΤΕ από καθε πιθανή κατηγορία ή ευθύνη... Πάντως η υπόθεση σου γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρουσα, δυστυχώς εις βάρος των νεύρων σου. Κουράγιο. Μπράβο ξανά για το κουράγιο και την υπομονή να το κυνηγήσεις μεθοδικά.

ultraxmode
05-01-08, 20:49
Ξέρετε τί βλέπω και γελάω? Πώς όλοι, όταν ο ioannis ξεκινούσε τον γολγοθά του τον χλευάζατε.. και τώρα του δίνετε συγχαρητήρια...

Priceless...

:respekt:

anon
05-01-08, 22:10
Συμπερασματικά:

1) Μπορείς να κάνεις αγωγή, με αμφίβολα όμως αποτελέσματα, μιας και όλοι οι πάροχοι έχουν φροντίσει να καλύπτονται με τον όρο έως. Κανένας δεν υπόσχεται σε συμβόλαιο τις μέγιστες θεωρητικές ταχύτητες, παρα μόνο επιμελώς στις διαφημίσεις. Η αγωγή τουλάχιστον για την συντριπτική πλειοψηφία χρηστών, είναι αδόκιμη πρακτική, λόγο του κόστους, χρόνου και της ψυχικής φθοράς που χρειάζεται. Υπάρχει - ευτυχώς - ένα μικρό ποσοστό που μπορεί να προχωρά σε αγωγές, για να ταρακουνά τα ύδατα....

2) Τα 1500 μέτρα σε απόσταση απο το ΑΚ δεν σημαίνει ότι ειναι τόσα και στο καλώδιο. Το καλώδιο μπορεί να ακολουθεί μια άλλη διαδρομή (απο την ευνόητα λογική που εμείς μπορεί να υποθέτουμε), με αποτέλεσμα το μήκος καλωδίου ναναι αντί για 1500, πχ 2500 μέτρα, με ότι συνεπάγεται αυτό.

3) Εαν ο ΟΤΕ ειναι τόσο συνεργάσιμος, και επιτέλους και για το καλό του πρέπει νάναι, τότε κάνε μέτρηση ποιότητας γραμμής, έστω με κάποιο δικό σου τεχνικό. Υπάρχει ειδικός εξοπλισμός που ελέγχει γραμμές ADSL (κοστίζει μερικές χιλιάδες ευρώ), και βρίσκει τα πάντα απο άκρο σε άκρο. Εαν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, τότε ειναι το καλύτερο, για να μπορείς να έχεις τεκμηριωμένα την ποιότητα της γραμμής, και να πάψει η τεχνική πετάγματος ευθυνών πάντα στον άλλο. Ηταν κάτι που είχα προτείνει και παλαιότερα, και ίσως θάπρεπε να γίνει πρακτική, με ένα ποσό, και πάντα σε ενεργοποίηση νέας γραμμής, να μετριέται η γραμμή απο Α/Κ ΟΤΕ μέχρι το σημείο του πελάτη και να δίδονται πλήρη στοιχεια ποιότητας γραμμής. Στην περίπτωση αγωγής μια τέτοια πληροφορία είναι ανεκτίμητη. Βέβαια δεν περιμένω απο τον ΟΤΕ να συνεργαστεί σε κάτι τέτοιο σε ευρεία κλίμακα, γιατί απο προσωπική εμπειρία η πλειονότητα του last mile ειναι σε τρισάθλια κατάσταση, επιεικώς αποδεκτό να περάσει μόνο τηλεφωνία PSTN/ISDN και όχι μεγαλύτερες συχνότητες χωρίς πρόβληματα.

ioannis8828
05-01-08, 23:57
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 MB.
http://img244.imageshack.us/img244/4742/adslcalculator2dj8.jpg

........Auto merged post: ioannis8828 added 3 Minutes and 35 Seconds later........

ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ Ο ΟΤΕ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΓΡΑΜΜΗΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ,ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...

ultraxmode
05-01-08, 23:57
Παιδιά.. μιάς και πολλοί ΔΕΝ θα συμφωνήσουν με το διάγραμμα αυτό αφού και εγώ το είχα χρησιμοποιήσει και αρχίσατε να μου λέτε πως ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να πιάσω τέτοιες ταχύτητες...δεν βλέπω τον λόγο να υπάρχει... ή υπολογίστε πόσο κόβει περίπου η ταχύτητα απο τους διάφορους παράγοντες που λέτε ωστε να βγαίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα...

anon
06-01-08, 02:31
Στο adslgr υπάρχουν εξαιρετικά άρθρα, κάντε τον κόπο να τα μελετήσετε λίγο.

Σύμφωνα με αυτό http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=48807, φαίνεται απο τον πίνακα ότι η μέγιστη θεωρητικά ταχύτητα που μπορείς να πιάσεις στα 1500 μέτρα ειναι 20Mbps, και εαν η πραγματική απόσταση του καλωδίου ειναι πχ 2000 μέτρα, τότε έχουμε μέγιστη θεωρητική 14Mbps. Βάλε και προβλήματα ποιότητας (σιγά μην είναι τέλεια), τότε εύκολα τα 14 πάνε στα 10 ή και λιγότερο.

Παράδειγμα ειδικής συσκευής ελέγχου γραμμής εδώ (http://www.flukenetworks.com/fnet/en-gb/products/CopperPro+Series+II/Overview.htm?currentcategorycode=ANTE&PID=52556&categorycode=CDSL)

rav3n
06-01-08, 06:51
Παιδιά.. μιάς και πολλοί ΔΕΝ θα συμφωνήσουν με το διάγραμμα αυτό αφού και εγώ το είχα χρησιμοποιήσει και αρχίσατε να μου λέτε πως ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να πιάσω τέτοιες ταχύτητες...δεν βλέπω τον λόγο να υπάρχει... ή υπολογίστε πόσο κόβει περίπου η ταχύτητα απο τους διάφορους παράγοντες που λέτε ωστε να βγαίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα...

το διαγραμμα ειναι υποθετικο δεν υπολογιζει μεσα εσωτερικη καλωδιωση σπιτιου, chipset modem πιθανη ελατωματικη η μη καλης ποιοτητας συσκευων και καλωδιων οπως το σπλιττερ πχ η το φιλτρο η το τηλεφωνικο καλωδιο που τυχων πηρες απο εναν γυφτο επιδη ειταν φτηνο η την ασυρματη τηλεφωνικη συσκευη που επισης προμηθευτηκες απο καποιο γυφτο και τα λοιπα επισης η τιμη που λεει στο υποθετικο εκεινο διαγραμμα ειναι υποθετικη επισης γιατι λεει εαν υποθεσουμε οτι ειναι η εξασθενηση του σηματως ειναι τοσο ανα χιλιομετρο.. αυτο σημενει αμεσως αμεσως οτι εξαρτατε και απο την ποιοτητα του χαλκου που εχει βαλει ο οτε ετσι? δηλαδη τρεχα γυρευε.. τουλαχιστον στον τοπο μου εχει να σκαψει 30 χρονια.. μπορει να ειναι κ ολος οξυδομενος.. και μετα ολοι ξερουμε τα καφαο.. ολα ειναι σε αψογη κατασταση..
πια διαγραμματα λετε λοιπον ? :hmm:

btw συμφωνα με το http://fremnet.net/article/216/adsl-theoretical-speed-calculator
θα επρεπε να πιανω 19mbps (-+10%) με τα δεδομενα της αυστραλιας φυσικα.
με 21atten πιανω μαξ 15mbps .. βεβαια επιδη εχω το φριτζ .. ισως με μια αλλη συσκευη πιασω κ 16.. αντε 17 στην καλυτερη.

traderman
06-01-08, 12:50
γυφτοι σταυρωσαν τον χριστο,γυφτοι και τους συνδρομητες της hol.
δεν ειρωνευομαι φιλε,απλα λιγο πλακα για να ξεχναμε τα βασανα της συνδεσης μας.

ultraxmode
06-01-08, 13:06
traderman, εσύ 24Mbps πιάνεις ?? Αν όχι διόρθωσέ το ... μην τους κάνεις και διαφήμιση.. ε? :)

guzel
06-01-08, 13:07
ultraxmode γιατι δεν φευγεις απο την χολ ?

traderman
06-01-08, 13:09
Α εχεις δικαιο,αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.

ultraxmode
06-01-08, 13:09
Πρώτα θα κάνω "σαματά" και μετά θα φύγω.. καταλαβαίνεις τί εννοω.. δεν θα φύγω σαν να τους λέω "με κλέψατε, σκύβω το κεφάλι και απλά φεύγω.." ;)

Να γίνει λίγο πάρτυ πρώτα ... (θα πάω απο τα γραφεία μόλις μπορέσω..)

guzel
06-01-08, 13:13
Πρώτα θα κάνω "σαματά" και μετά θα φύγω.. καταλαβαίνεις τί εννοω.. δεν θα φύγω σαν να τους λέω "με κλέψατε, σκύβω το κεφάλι και απλά φεύγω.." ;)

Να γίνει λίγο πάρτυ πρώτα ... (θα πάω απο τα γραφεία μόλις μπορέσω..)

δεν καταλαβαινω εφοσον εχεις τετοιο προβλημα γιατι παραμενεις.πηγαινε στον οτε να ηρεμισουμε και μεις :p

traderman
06-01-08, 13:16
μαλλον εμεις θα ηρεμησουμε,

guzel
06-01-08, 13:20
εμ αντε τοτε ρε παιδια.. μην το κουραζουμε το θεμα :oneup:

αιτηση στον οτε αυριο :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.