PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-X 24Mbps στην Πεύκη



salig
04-01-08, 11:08
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλη την παρέα,

Συνοπτικά η ιστορία (για να μην γίνω κουραστικός):

- Αίτηση στις 19/12/07 για αναβάθμιση Conn-X από 1Mbps σε 24Mbps.
- Αναβάθμιση συνδρομής OTEnet σε S6 στις 21/12/07.
- Αλλαγή γραμμής από 1 σε 24 στις 03/01/08 (χθες). Σύνολο 7 εργάσιμες.

Πρόβλημα: δεν συγχρονίζει με τίποτα η γραμμή.

Δήλωσα βλάβη χθες το απόγευμα στο 121. Σήμερα το πρωί επικοινώνησε μαζί μου τεχνικός και ανέφερε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να συγχρονίσω διότι είμαι πολύ μακριά από το κέντρο (υπάγομαι στου Αμαρουσίου), και πρέπει να ζητήσω μείωση σε 8Mbps το πολύ.

Εντάξει, έφαγα την ήττα, κρίμα είναι, αλλά δεν πειράζει. Απλώς έχω κάποιους προβληματισμούς και καλό θα ήταν να έχω και κάποιες γνώμες:

- Υπάρχει κάποιος/α στην Κάτω Πεύκη που να αντιμετώπισε ανάλογο πρόβλημα;
- Έχοντας δει από πριν (στο 1Mbps) attenuation ~26 υπολόγιζα ότι δεν θα έχω θέμα. Άραγε στέκει αυτό που λένε για πρόβλημα λόγω απόστασης;

Και κάτι ακόμη: Μου είπε ο τεχνικός ότι πρόκειται να εγκατασταθούν Mini DSLAM μέσα στα ΚΑΦΑΟ. Νομίζω ότι κάπου το πήρε το μάτι μου εδώ μέσα σε άλλο θέμα. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο;


Αυτά. Εν αναμονή της 8άρας πλέον. Καλή χρονιά !!!

mights
25-01-08, 16:23
Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα !
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι !
Συγχρονίστηκα στα 8 mbps.
Μένω κ.Πεύκη
και κατι ακομα...Η 8αρα σέρνεται και πάλι... :-(

kopromax
25-01-08, 18:57
παιδια εγω μενω νεο ηρακλειο στο οακα κοντα. το ιδιο προβλημα εμενα το κεντρο μου ειναι νεα ιωνια. τωρα περιμενω τηλ απο τεχνικο να μου πει αυτο που ξερω οτι δεν αντεχει η γραμμη και να μου πει να κανω υποβαθμιση στα 8. δεν με πηραν σημερα και τους πηρα ξανα για να τους πω να καταλαυουν οτι δεν εχω ιντερνετ και πληρωνω τσαμπα και οτι πρεπει λιγο να βιαστουν. θα δουμε. παντως το εχω ακουσει για τα mini dslam οτι θα μπουν και μαλλον ειναι η μονοι λυση για μας.

hel
26-01-08, 17:44
Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα !
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι !
Συγχρονίστηκα στα 8 mbps.
Μένω κ.Πεύκη
και κατι ακομα...Η 8αρα σέρνεται και πάλι... :-(

Στοιχεία γραμμής;

@ ADSLgr.com All rights reserved.