PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL 2PLAY Fritzbox WLAN 7140 ( ANNEX B ) HELP !



michsof
04-01-08, 18:10
Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Μήπως κάποιος από εσάς έχει το περίφημο Configuration file για Fritzbox WLAN 7140 ( ANNEX Β ) της HOL να μου στείλει , γιατί μετά από ένα restart στις εργοστασιακές ρυθμίσεις έχω πολλά προβλήματα σύνδεσης και τηλεφωνιας.

Ευχαριστώ πολύ !

Y.Γ. Μην μου πείτε να επικοινωνήσω με HOL γιατί προσπαθώ εδώ και 5 μέρες χωρίς επιτυχία !!! :sorry:

nm96027
04-01-08, 18:14
Δυστυχως τα Configuration file ειναι ξεχωριστα για καθε CPE. Παροτι οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας ειναι ίδιες για ολους, στο ιδιο file εμπεριέχονται οι ρυθμίσεις του ασύρματου δικτυο. Aν λοιπον κάποιος σου δώσει το Configuration file του είναι σαν να εγκαθιστας τους δικους του default κωδικους για το WLAN.

Δεν υπαρχει αλλος δρομος απο το να βαλεις το ξυπνητηρι στις 3 τα χαραματα και να τους παρεις τηλεφωνο....:down:

johnnyy
15-01-08, 01:27
Οταν ειχα προσπαθησει να πειραματιστω με την τηλεφωνια της ΗΟΛ μου ειχανε αποστειλει ενα configuration file (γιατι ειχα κανει reset και ηθελα τις ρυθμισεις του double play.Αυτο κανονικα δε σου κανει που εχω ?

michsof
15-01-08, 12:04
Ευχαριστώ πολύ αλλά μετά από μερικές ώρες στην αναμονή τελικά μου το στείλανε και λύθηκε το πρόβλημα ! :clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.