PDA

Επιστροφή στο Forum : Να αλλάξω πάροχο;



forcas7
04-01-08, 21:50
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ!
ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNEX 4KB.ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΠΟ RAPID ΜΕ 400+ΚΒ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ.ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ 160 ΕΥΡΩ.ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ+ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΟΤΕ?
Π.Χ. FORTHNET? ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ?ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ!
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ!!!!!!!!

mpotsos
04-01-08, 21:57
φιλε μου το μονο κακο του ΟΤΕ ειναι οτι ολα τα πληωνεις αδρα,γι αυτο ο κοσμος φευγει και παει σε αλλους παροχους.
Θα σου προτεινα ή να πας σε αλλη εταιρεια ή να κανεις ενα πακετο στον ΟΤΕ,που να περιλαμβανει Αστικες και Υπεραστικες κλησεις.
Οτι νομιζεις ψαξτο λιγο και αποφασισε οπως νομιζεις εσυ

Shade
04-01-08, 22:00
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ!
ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNEX 4KB.ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΠΟ RAPID ΜΕ 400+ΚΒ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ.ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ 160 ΕΥΡΩ.ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ+ΑΣΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΟΤΕ?
Π.Χ. FORTHNET? ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ?ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ!
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ!!!!!!!!

Θα πας σημερα... να αλλαξεις? Ας πουμε σε καμια ωριτσα?
Πολυ Αγχος και λαχανιασμα βλεπω στο μνμ σου!

hel
04-01-08, 22:43
Ψάξε στο forum (μην βλέπεις μόνο τους τραγικούς τίτλους ;) ) και δες τι σε βολεύει περισσότερο σαν ποιότητα/τιμή.

euri
04-01-08, 22:50
Ενδεχομένως μια λύση τύπου Conn-x Talk (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=600&hop=h&scid=250) να σας βόλευε.

slipknot
04-01-08, 22:53
Πάντως ο τίτλος του θέματος που έβαλες ήταν πραγματικά πολύ ορθός...ότι νά ΄ναι βάζει ο καθένας

NiKapa
04-01-08, 23:01
Να κατσεις στ'αυγα σου :p ..και να παρεις αυτο το talk talk..;)

mousse
04-01-08, 23:03
εγω τρομαξα

cuper
05-01-08, 01:36
Αν κάνεις πολλές αστικές+υπεραστικές κλήσεις προς αριθμούς εκτός ΟΤΕ (πχ αν κάποιος φίλος σου είναι σε ιδιόκτητο forthnet/hol/tellas κτλ)
να μην βάλεις το Conn-x Talk,
αλλά κάποιο πακέτο απεριόριστων κλήσεων άλλης εταιρίας.

forcas7
05-01-08, 12:29
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ.ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΑΡΟΧΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ MODEM; ΕΧΩ ΤΟ SPEEDTOUCH 530/V6.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;(ΘΑ ΒΑΛΩ 24)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

hercules_j
05-01-08, 12:35
εκεινο που μπορείς να κάνεις για να δοκιμάσεις εκ του ασφαλούς είναι να ζητησεις μια νεα γραμμη από τον οτε την οποία θα δωσεις σε κάποιον εναλλακτικό για απεριόριστες κλησεις & ιντερνετ κλπ.
Πάντως αμα κάνεις πολλές κλησεις σε συμφέρει εναλλακτικός αλλα εκει διακυνδηνελυεις να εχεις προβληματα στο ιντερντ αλλα μπορεί και όχι.

mpotsos
05-01-08, 15:03
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ.ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΑΡΟΧΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ!
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ MODEM; ΕΧΩ ΤΟ SPEEDTOUCH 530/V6.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;(ΘΑ ΒΑΛΩ 24)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
μια χαρα εισαι με αυτο το μοντεμ:oneup:

alieus
06-01-08, 11:29
Πενταψήφια, 800...801...κλπ χρεώνονται ξεχωριστά στο connex-talk;

hel
06-01-08, 13:17
Πενταψήφια, 800...801...κλπ χρεώνονται ξεχωριστά στο connex-talk;

Eφόσον είναι σε άλλα δίκτυα χρεώνοντα όπως αναφέρεται εδώ : Κλήσεις από σταθ. τηλέφωνα ΟΤΕ προς αριθμούς σειράς 801 άλλων δικτύων : http://www.oteshop.gr/pdf/alladiktya.pdf .
Δεν γνωρίζω αν ο ΟΤΕ έχει δικά του 801...

alieus
06-01-08, 16:13
@hel, ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.