PDA

Επιστροφή στο Forum : Φταιει ο Οτε .... !



andreasp
05-01-08, 11:48
Σημερα μου ήρθε ενα τρομερό email. Σας το παραθέτω :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Απο τις 15 Νοεμβρου 2007 που εχω κανει αιτηση στην On Telecoms,

το μοναδικο πραγμα που εχω παρει μεχρι τωρα

ειναι ο εξοπλισμος,αλλα και παρα πολλες υποσχεσεις
για την ημερομηνια που θα με συνδεσουν στο δικτυο τους.
Το ανωτατο οριο που μου ειχαν πει τοτε ηταν
20 περιπου εργασημες μερες,οι οποιες και φυσικα περασαν.
Χθες λοιπον πηρα την αποφαση να τους κανω οχι 1,
αλλα 3 τηλεφωνηματα,
ωστε να μαθω το τι πραγματικα συμβαινει.
Στο πρωτο τηλεφωνημα οπως θα ακουσετε,
η τηλεφωνητρια μου λεει οτι η αιτηση μου εχει ακυρωθει,
επειδη ο ΟΤΕ θεωρησε οτι η καταθεση της αιτησης,
εγινε περαν του ζητουμενου χρονικου οριου.
Πιο συγκεκριμενα οπως μου ειπε
ο ΟΤΕ εχει συγκεκριμενες ωρες που δεχεται τις αιτησεις
και η δικια μου εγινε εκτος του χρονου που επρεπε
(αν βγαλατε εσεις ακρη,πειτε και σε εμενα)






http://www.zshare.net/download/612060099dad6f/ (http://www.zshare.net/download/612060099dad6f/)




Στο δευτερο τηλεφωνημα,

ο υπαλληλος μου ειπε οτι η αιτηση μου εχει απορριφθει

επειδη ξανα δεν κατατεθηκαν τα δικαιολογητικα
στο απαιτουμενο χρονικο διαστημα στον ΟΤΕ
και ενδεχομενος να φταιει η On γι'αυτο...






http://www.zshare.net/download/6121026e4189f7/ (http://www.zshare.net/download/6121026e4189f7/)




Ενω στο τριτο τηλεφωνημα μου ειπαν,

χωρις πολλες εξηγησεις οτι η αιτηση μου ακυρωθηκε

και οτι θα καναν επαναπροωθηση...
Βεβαια σε καμια απο τις τρεις περιπτωσεις
δεν μπορουσα να μιλησω με καποιον υπευθυνο... http://www.zshare.net/download/612161185d162d/





Οπως και να εχει,μια εταιρεια που παρεχει σταθερη τηλεφωνια,

οταν δηλωνει στους πελατες οτι οι γραμμες τους
θα ενεργοποιηθουν μεσα σε 20 ημερες
και εχει περασει περισσοτερος απο ενας μηνας,
τοτε διαπρατουν
ΑΠΑΤΗ και ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ
τον κοσμο που τους εμπιστευεται.





Aυτα τα λιγα λοιπον,για την Off Telecoms!!!




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και φίλος στην Μεταμόρφωση είναι ακόμα 3 μήνες χωρίς τηλέφωνο!

slipknot
05-01-08, 11:52
Είναι η ιστορία ενός έλληνα blogger,όπως ακριβώς την έχει γράψει στο blog του

HellV1L
05-01-08, 12:11
αστο... υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις...

εγω ενεργοποιηθηκα μεσα σε 13 εργασιμες και αλλοι γνωστοι μου σε κανα 2μηνο...

οποτε υπαρχει μια ποικιλια

erateinos
05-01-08, 12:16
Σημερα μου ήρθε ενα τρομερό email. Σας το παραθέτω :

γενικά κυκλοφορούν διάφορα τέτοια spam e-mail

εάν κοιτάξεις στο φόρουμ υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ;)

κάτι πιο δραστικό εκτός από ανούσια γκρίνια (δεν είναι ενημέρωση αυτό) γιατί δεν γίνετε ? :hmm:


Είναι η ιστορία ενός έλληνα blogger,όπως ακριβώς την έχει γράψει στο blog του

ιστορίες υπάρχουν και θα υπάρχουν

γιατί δεν γράφει την ιστορία του στα διάφορα φόρα ?

άλλη κίνηση έκανε για να προστατευτεί σαν καταναλωτής ?

slipknot
05-01-08, 12:24
ιστορίες υπάρχουν και θα υπάρχουν

γιατί δεν γράφει την ιστορία του στα διάφορα φόρα ?

άλλη κίνηση έκανε για να προστατευτεί σαν καταναλωτής ?

Για να έχει δίκιο κάποιος πρέπει να πάρει σβάρνα όλα τα forum και να τα γεμίσει με την ιστορία του;
Εμένα ρωτάς άν έκανε άλλη κίνηση;Πήγαινέ στο σχετικό θέμα που έχει στο blog του και ρώτα τον

HellV1L
05-01-08, 12:27
ποιο ειναι το blog του? link?

erateinos
05-01-08, 12:32
Για να έχει δίκιο κάποιος πρέπει να πάρει σβάρνα όλα τα forum και να τα γεμίσει με την ιστορία του;
όχι, είναι προτιμότερο να γεμίζει το mail-box του καθενός με την ιστορία του μέχρι να βρεθεί κάποιος να το ποστάρει :rolleyes:

Εμένα ρωτάς άν έκανε άλλη κίνηση;
ρωτάω γιατί μερικά θέματα εδώ εκτός από κάποια ώρα για να διαβαστούν δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από αλλά που έχουμε διαβάσει πολλές φορές ;)

Πήγαινέ στο σχετικό θέμα που έχει στο blog του και ρώτα τον
δεν το σχολιάζω :cool:

HellV1L
05-01-08, 12:42
τωρα που το σκευτομαι καλυτερα θα επρεπε να ηχογραφησω και γω τις συνομιλιες μου με τη forthnet οταν περιμενα απο αρχες φεβρουαριου μεχρι και τον σεπτεμβριο... εκει να δεις διαλογους... και απαντησεις

slipknot
05-01-08, 12:43
όχι, είναι προτιμότερο να γεμίζει το mail-box του καθενός με την ιστορία του μέχρι να βρεθεί κάποιος να το ποστάρει :rolleyes: Άν θές την γνώμη μου κακώς άρχισε να στέλνεται ώς mail,εγώ τέτοια mail τα σβήνω σε χρόνο dt


ρωτάω γιατί μερικά θέματα εδώ εκτός από κάποια ώρα για να διαβαστούν δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από αλλά που έχουμε διαβάσει πολλές φορές ;) Άρα όπως βλέπεις το να αναπαράγεις απλά την γκρίνια σου στα διάφορα φόρα δεν προσφέρει και τίποτα.Τα φόρα είναι για ανταλλαγή απόψεων,ενημέρωση και άμεση πληροφορία.Εγώ γενικότερα βρίσκω τέτοιες ιστορίες ανάξιες σχολιασμού.Δεν θέλει ένας πάροχος να σε ενεργοποιήσει για να πάρει τα λεφτά σου;Πάς σε άλλο,σιγά μην περιμένεις και να παρακαλάς

gangel
05-01-08, 12:52
Εγώ γενικότερα βρίσκω τέτοιες ιστορίες ανάξιες σχολιασμού.Δεν θέλει ένας πάροχος να σε ενεργοποιήσει για να πάρει τα λεφτά σου;Πάς σε άλλο,σιγά μην περιμένεις και να παρακαλάςΝαι αλλά το να σου λέει 20 ημέρες ενεργοποίηση και να κάνει 2 μήνες το λιγότερο είναι καθαρή εξαπάτηση. Οφείλει να το ανοκοινώνει εξαρχής στο πελάτη ότι η ενεργοποίση μπορεί να διαρκέσει από 15 ημέρες έως και 4 μήνες...

slipknot
05-01-08, 13:00
Ναι αλλά το να σου λέει 20 ημέρες ενεργοποίηση και να κάνει 2 μήνες το λιγότερο είναι καθαρή εξαπάτηση. Οφείλει να το ανακοινώνει εξαρχής στο πελάτη ότι η ενεργοποίση μπορεί να διαρκέσει από 15 ημέρες έως και 4 μήνες...Ωραία λοιπόν.Σου λέει 20 μέρες και δεν σε έχει ενεργοποιήσει.Πέρνεις τηλέφωνο και ρωτάς.Σου λένε περίμενε άλλες 20 μέρες.Έστω ότι δέχεσαι να περιμένεις και περνάνε και αυτές οι μέρες και δεν ενεργοποιείσαι και δέχεσαι να περιμένεις κι άλλο.Ε τότε δεν φταίει μόνο η κάθε εταιρία που δεν σε έχει ενεργοποιήσει αλλά και εσύ που είσαι κακός καταναλωτής και αποδέχεσαι αυτή την πρακτική.

erateinos
05-01-08, 13:04
slipknot μια χαρά τα λες :oneup:

τώρα θα σου πω γιατί απάντησα σε αυτό το θέμα ;)
μου άρεσε το πρώτο tag που έχει :crazy:
:rolleyes: :lol:

slipknot
05-01-08, 13:08
το είδα και εγώ πριν λίγο αυτό το tag και σκεφτόμουν που να αναφέρεται...
Μήπως δίπλα του θα έπρεπε να έχει την λέξη καταναλωτές;

gangel
05-01-08, 13:27
Ωραία λοιπόν.Σου λέει 20 μέρες και δεν σε έχει ενεργοποιήσει.Πέρνεις τηλέφωνο και ρωτάς.Σου λένε περίμενε άλλες 20 μέρες.Έστω ότι δέχεσαι να περιμένεις και περνάνε και αυτές οι μέρες και δεν ενεργοποιείσαι και δέχεσαι να περιμένεις κι άλλο.Ε τότε δεν φταίει μόνο η κάθε εταιρία που δεν σε έχει ενεργοποιήσει αλλά και εσύ που είσαι κακός καταναλωτής και αποδέχεσαι αυτή την πρακτική.Μα δε περιμένεις, καταγγέλεις την απάτη τη δημοσιοποιείς και φεύγεις!

AnastasiosK
05-01-08, 15:10
Η απατη ποια ειναι? Το οτι δεν ενεργοποιηθηκε στο 20ημερο ? Ξερουμε τους λογους ? Αν δεν σε ενεργοποιουν για το χ-ψ λογο (δε τον γνωριζω) και δεν εχεις καιρο για χασιμο , δοκιμαζεις κατι αλλο.

Και αν οι λογοι αναφερονται στο link του φιλου , συγνωμη αλλα δεν θα παω να το δω.

(ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΧΑΣΙΜΟ - ΟΥΤΕ ΕΓΩ)

sdikr
05-01-08, 15:44
εχουμέ αρκετό σπαμ στα Mailbox μας, δεν χρείαζεται παραπάνω
:evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.