PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΑ ΑΣΧΕΤΗΣ



elina_77
05-01-08, 15:03
παιδιά sorry για την ίσως αστεία ερώτηση που κάνω αλλά δεν ξέρω:
Τί οφέλη έχει ένας απλός χρήστης από την αύξηση του upload για την οποία πανηγυρίζουν όλοι εδώ μέσα?Δηλαδή τί διαφορά βλέπει κάποιος ο οποίος απλά σερφάρει στο internet και άντε να κατεβάζει και καμμιά ταινία?
Thanks :hmm:

29gk
05-01-08, 15:06
Καλυτερες ταχυτητες στις εφαρμογες που .... κατεβαζουν ταινιες, καλυτερες συνδεσεις στα online games και πιο γρηγορες αποστολες αρχειων πχ συνημμενα στο mail.

slipknot
05-01-08, 15:07
τί διαφορά βλέπει κάποιος ο οποίος απλά σερφάρει στο internet και άντε να κατεβάζει και καμμιά ταινία?
Ότι θα μπορεί να λέει στους φίλους του ότι έχει 1024 upload...
Για την χρήση που το θές εσύ δε θα δείς καμιά διαφορά εκτός και άν κατεβάζεις ταινίες από prive trackers(νόμιμες πάντα) :p

cmos
05-01-08, 15:11
Καλώς ήρθες
Οποιος απλά σερφάρει δεν βλέπει διαφορά σχεδόν καθόλου
Οποιος όμως κατεβάζει ταινίες με emule - bitcomet - utorrent - azureus, παίζει ρόλο γιατί σε αυτά για να πάρεις πρέπει και να δίνεις και στα περισσότερα για να πάρεις γρήγορα πρέπει να δίνεις και γρήγορα
Το μεγάλο upload ειναι πολύ καλό επίσης και για τις περιπτώσεις που έχεις IP κάμερα πισω από το ADSL σου

andreasl
05-01-08, 15:12
Αυτοί που πανηγυρίζουν ξέρουν πολύ καλά γιατί πανηγυρίζουν. Αν εσύ δεν κατάλαβες γιατί, μάλλον δεν θα σου κάνει και καμία διαφορά η αύξηση. Δεν ήταν απαραίτητη για όλους.

voger
05-01-08, 19:22
Εγώ θα ήθελα μεγαλύτερο upload επειδή πολλές φορές όταν στέλνω μεγάλα συνημμένα με mail λήγει ο διαθέσιμος χρόνος (time out από τον server). Γενικά μεγαλύτερο upload σημαίνει γρηγορότερη αποστολή και όποιος κάνει δουλεία αποστέλλοντας όγκο δεδομένων χρειάζεται εξίσου φαρδιά μπουριά όπως το download. Ο πολύ βασικός χρήστης δεν παρατηρεί σχεδόν καμία διαφορά.

hel
05-01-08, 20:14
Βασικά βελτιώνεται και ο χρόνος ανταλλαγής αρχείων μέσω ftp ή msn αν και το δεύτερο μου βγάζει μούφα ταχύτητες τελευταία με το sharing folder.

deniSun
06-01-08, 21:08
Ότι έχει σχέση με upload βελτιώνεται.
Το σερφάρισμα δεν θα επηρεαστεί πολύ.
Κυρίως το ανέβασμα αρχείων σε http/ftp servers, σε αποστολή μηνυμάτων, ανταλλαγή αρχείων, απομακρυσμένη σύνδεση κλπ

@ ADSLgr.com All rights reserved.