PDA

Επιστροφή στο Forum : ISDN & PSTN με CallerID και CAPI 2.0 προγράμματα



WebSeeker
02-09-03, 23:39
Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία μιας και τώρα που πρέπει να μετακομίσω λέω να βάλω στο καινούργιο σπίτι adsl

Το πρόβλημα έχει ως εξής :

Εχω τώρα μια ISDN και κάνω τη δουλειά μου για internet και κανονικό τηλέφωνο. Εχω πετάξει και σε MSN το παλιό αριθμό και όλα είναι μια χαρά
Εχω βάλει και ένα Asuscom Terminal Adapter με CAPI 2.0 drivers και όλα τα ISDN προγράμματα που βλέπουν CAPI δουλεύουν.
Οπότε έχω CallerID και κάνω reject τα τηλέφωνα που κάνουν απόκρυψη , αποφεύγω τους ενοχλητικούς και άλλα

Τώρα με τα καινούργια δεδομένα δεν θα χρειάζομαι την ISDN
Η PSTN μπορεί να δουλέψει όπως η ISDN με το extra κόστος της αναγνώρισης κλήσης από τον OTE και αν ναι πως ?

Εχω ένα παλιό USR Courier που λέει ότι βλέπει CallerID αλλά στο Netmod στην αναλογική θύρα δεν βλέπει τίποτα (τουλάχιστον στο winfax που το δοκίμασα)

Επιπλέον έχει αρχίσει η δυνατότητα μεταφοράς αριθμού ή περιμένουμε από τον Οκτώβρη και βάλε ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

yiapap
03-09-03, 17:07
Νομίζω ότι δεν αξίζει η διαφορά του παγίου για να πετάξεις την ISDN.
Προσωπικά την άφησα μαζί με όλα αυτά τα καλούδια που αναφέρεις (και κυρίως με το Reject Calls για τα τηλέφωνα με απόκρυψη!) και τα οποία συνεχίζουν να δουλεύουν όπως πριν.

bond
03-09-03, 17:28
Νομίζω ότι δεν αξίζει η διαφορά του παγίου για να πετάξεις την ISDN.
Προσωπικά την άφησα μαζί με όλα αυτά τα καλούδια που αναφέρεις (και κυρίως με το Reject Calls για τα τηλέφωνα με απόκρυψη!) και τα οποία συνεχίζουν να δουλεύουν όπως πριν.

Τι ρατσισμός είναι αυτός με τα τηλέφωνα με απόκρυψη; :)
Ελπίζω να ξέρετε ότι αν θέλεις να μην φαίνεται το όνομα σου στο κατάλογο, τότε αναγκαστικά έχεις και απόρκυψη, θέλεις δεν θέλεις.

yiapap
03-09-03, 21:47
[quote=yiapap]
Τι ρατσισμός είναι αυτός με τα τηλέφωνα με απόκρυψη; :)
Ελπίζω να ξέρετε ότι αν θέλεις να μην φαίνεται το όνομα σου στο κατάλογο, τότε αναγκαστικά έχεις και απόρκυψη, θέλεις δεν θέλεις.
Από την άλλη εγώ πάντα αισθάνομαι τύψεις γι αυτούς που έχουν εναλλακτική τηλεφωνία (εκτός ΟΤΕ)...
Βέβαια... αν το καλοσκεφτείς προκειμένου να σε παίρνουν για να σου δώσουν τη νέα Mastervisa και να σου γνωρίσουν τις σουπερ προσφορές (να μη μιλήσω και για τις φάρσες)... λες "αν κάποιος θέλει να με πάρει και δεν τα καταφέρνει... το κινητό μου το έχει". Αν δεν το έχει δεν του το 'χω δώσει άρα...

REJECT!

@ ADSLgr.com All rights reserved.