PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις για λογαρισμο Tellas



fantomas
06-01-08, 00:06
Χαιρετω τους καταταλαιπωρημενους συμπασχοντες συαδελφους:)

Ελαβα τον τελευταιο λογ-σμο της tellas (zisto, Δεκεμβριος+Ιανουαριος) και ισως καποιος πιο ενημερωμενος μπορει να με βοηθησει αφου, ως συνηθως, ειναι πολυ μπερδεμενος.

1. Καταρχην, οσο αφορα τη "χρηση" δηλ. τα κινητα κλπ. τηλεφωνα που χρεωνονται, αυτη αφορα το προηγουμενο διμηνο, δηλ. Οκτωβριο+Νοεμβριο, σωστα?
Στην Αναλυση Κλησεων το "πληροφοριες καταλογου" αφορα το 11888?

2. Εχουμε το δεδομενο οτι απο 1/11/07 η τιμη εχει κατεβει στα 39,90 συμπεριλαμβανομενου ΦΠΑ. Αυτο σημαινει οτι ο λογ/σμος μου Δεκ+Γεν ειναι 39,90x2, σωστα?
Γιατι ομως μου λεει στην αναλυση

Τellas Zisto Telephone + DSL..........................22/11/2007 - 30/11/2007............... -11,64
Τellas Zisto Telephone + DSL..........................22/11-2007 - 31/01/2008............... 76,95

Προσπαθησα πολυ ωρα αλλα δε μπορεσα να καταλαβω τι αλχημεια εκαναν.

3. Καπου αναφερουν

Ενας μηνας δωρο απ τη tellas............................................................................. -39,45

Σε αυτο το ποσό παιζει ρόλο και ο ΦΠΑ, σωστα? Δεν ειναι αυτουσιο.
Μπορειτε να μου πειτε, σε αυτο το ποσο(39,45) ο ΦΠΑ αφαιρειται ή προστιθεται?
Ιδια απορια ΚΑΙ για τα 11,64 που αφαιρουνται:hmm:

fantomas
06-01-08, 23:27
Αντε ρε παιδες, κανεις δε γνωριζει για το λογαριασμο?

Δωστε κι εμενα φωτα...
Να ξερω τι θα πληρωσω αυριο:)

XARAYGH
07-01-08, 10:06
Kατ αρχην εχεις παρει ενα μηνα δωρο παλιοτερα με 46.95 και το περασαν τωρα για την αλλη πιστωση δεν ξερω...

........Auto merged post: XARAYGH added 2 Minutes and 18 Seconds later........

η κατα λαθος αντι να σου περασουν ενα μηνα δωρο με το νεο τιμολογιο περασν με το παλιο.σε καθε περιπτωση καλα εισαι

fantomas
08-01-08, 18:19
Ευχαριστω μεγαλε που μου απαντησες (ο μοναδικος)

Ωστοσο δεν λυθηκαν οι αποριες.
Μετα απο υπολογισμους διαπιστωσα οτι το διμηνο Δεκ+Ιαν, εχω χρεωθει με 80, δηλ. κανονικα.
Γιατι ομως μου εμφανιζουν ως εκπτωση 11,64 απ το τελευαιο 9ημερο του Νοεμβρη? Αφου το ειχα πληρωσει στο προηγουμενο λογ/σμο.

Δωρο ενα μηνα που λεει, μονο εγω πηρα δωρο??
Γιατι ετσι, μηπως αισθανθηκαν ενοχες που μου κατεβασαν στο μισο την download ταχυτητα? Το ερωτημα ειναι, στο ποσο αυτο (39,45) υπολογιζεται ΦΠΑ? Συν ή πλην?

Το Πληροφοριες Καταλογου τι αφορα?

Τι σημαινει "Αuto merged post......" ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.