PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρώτος λογαριασμός με ADSL



Tzes
02-09-03, 23:46
Πήρα τον πρώτο λογαριασμό που περιλαμβάνει τέλη εγκατάστασης και συνδρομή ΟΤΕnet 384. 8O Συγκινήθηκα, η Ελλαδίτσα μας επιτέλους έχει ADSL. Και τώρα πάω στην τράπεζα για εκείνο το δανειάκι...

Α, και κάτι άλλο, το modem (Siemens XpressLink) δεν το χρεώσανε ακόμα.

ogenikos
03-09-03, 00:16
Αμάν 806 ευρώ...άλλοι παίρνουν λιγότερα το μηνα...
Αυτό το 1.1.4 ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ INTERNET 145 € τι είναι; αφού στο dsl δεν πρέπει να χρεόνονται οι κλήσεις;
Και by the way παγουράς είσαι; τζε; που αφώνεις χαλόνια; :D :)

Tzes
03-09-03, 01:20
Παγράς πέρα σιαπέρα. Το 1.1.4 είναι ΕΠΑΚ πριν μβάλν το ADSL. Χαλόνια μόνο όταν πάω στ'άνενα, στ γλυφάδα δεν μ'αφήν η θκιάμ να γκιζεράω.

elias24
03-09-03, 01:22
:D :mrgreen: :D :mrgreen: Σου ήπιανε το αίμα με το καλαμάκι. Έκανα save to image και θα το κάνω επεξεργασία στο PC για να το εκτυπώσω ότι δήθεν ήρθε ο δικός μας λογαριασμός έτσι, να δω πόσο ξύλο θα φάω :mrgreen:
Αλλά κι εσύ ρε; Τι διεθνείς κλήσεις είναι αυτές με 110,47 + ΦΠΑ;

mobilityworld
03-09-03, 01:52
Λοιπον θα σας πω μια ιστορια που συνεβει σημερα 2/09/03 που σε λιγοτερο απο ενα χρονο η χωρα μας θα γινει ολυμπιακη...
Μενω στην Νεα μακρη και παω το πρωι στον οτε της περιοχης με ενα φιλο για μια συνδεση isdn που ηθελε και λεμε ας ρωτησουμε και για dsl ρωταμε εναν τυπακο που ηταν εκει μας λεει θα ρωτησετε τον κυριο αυτον (μας δειχνει καποιον σε ενα γραφειο) που ειναι ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ στον τομεα τον γραμμων. Παμε λοιπον σε αυτον τον κυριο και του λεμε:
-Γεια σας καλημερα
-Καλημερα παιδια καλο μηνα
-DSL γραμμες ηρθαν στην περιοχη?
- Τι να σας πω βρε παιδια dsl δεν εχουμε στην περιοχη αλλα αν θελετε ACS(couriers) εχει στην ΔΕΗ διπλα....!@#$%^&*???????????/
Δεν ειναι ανεκδοτο ουτε καποιο αστειο μου συνεβη σημερα πρωι πρωι ... φανταζεστε την εκφραση μας μολις το ειπε αυτο...
αν θελετε μπορω να σας δοσω το ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ να τον καλεσετε και να τον ρωτησετε και εσεις...
ΑΥΤΑ.... ΕΛΛΑΔΑ Η ΧΩΡΑ που με ρουσφετη εως και δημαρχος γινεσαι...
εβαλαν τωρα τον αχρηστο σε αυτην την θεση και αλλα παλικαρια με διπλοματα απο το Ε.Μ.Π ειναι ανεργα ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

NeK
03-09-03, 03:23
εβαλαν τωρα τον αχρηστο σε αυτην την θεση και αλλα παλικαρια με διπλοματα απο το Ε.Μ.Π ειναι ανεργα ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Ε τι, τι να πεις;

Στείλτο με ACS, σώνει και καλά να το στείλεις με dsl; Τι φταίει ο κακομοίρης ο διευθυντάκος!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Nick2k2
03-09-03, 04:53
Ε ναι βρε,καλά σου λέει ο Empire,και συ με dsl θες να το στείλεις.:lol: :lol: Αφού είναι ακόμα νέα εταιρια courrier,και δεν έχουν πολύ προσωπικό,οι ACS τουλάχιστον είναι χρόνια στο κουρμπέτι :D :D

wizardsl
03-09-03, 08:41
Εμένα με χρέωσαν ήδη για την πρώτη από τις 6 δόσεις του Τζετ-ιτςτάιμτουμπερν-σπιντ.

615 ευρώ εδώ!! Πάμε όλοι για τη μπουρού!!

Πείτε στο Σημίτη να δώσει τίποτα τώρα για το ντι ες ελ, τώρα που είναι σε φρένζυ και δίνει παντού. Κ πήρα κ καινούριο αυτοκίνητο τον Ιούλιο κ δεν πρόλαβα τις εκπτώσεις γαμώτο.. :mrgreen: :roll:

elias24
03-09-03, 10:02
Πείτε στο Σημίτη να δώσει τίποτα τώρα για το ντι ες ελ, τώρα που είναι σε φρένζυ και δίνει παντού. Κ πήρα κ καινούριο αυτοκίνητο τον Ιούλιο κ δεν πρόλαβα τις εκπτώσεις γαμώτο..


Γκαντεμιά :mrgreen:

PhoiNiX
03-09-03, 10:16
Με ολίγα λόγια, πληρώνεις αέρα. Κοιτάξτε μόνο τα εφάπαξ του λογαριασμού και φρίξτε. Αυτά που στη πραγματικότητα «καταναλώνεις» είναι πιο φτηνά όλοι κοιτάνε πως να τα φανέ, κάνει και ρήμα :D :D .

ogenikos
03-09-03, 15:52
Παγράς πέρα σιαπέρα. Το 1.1.4 είναι ΕΠΑΚ πριν μβάλν το ADSL. Χαλόνια μόνο όταν πάω στ'άνενα, στ γλυφάδα δεν μ'αφήν η θκιάμ να γκιζεράω.
Χεχε, ωραίος ο τζες...
Καλά ουρέ σιμιτικουέρα, και εγώ άμα γκαϊντάρω κανά καλό χαλόν και φυσικά δεν πάρει τάρα η δικιά μου, το καραφώνω..
Και για όσους δεν κατάλαβαν Γιαννιώτικο αργκό λεξιλόγιο (http:\\www.tzedes.com)

Johny
03-09-03, 17:08
Φίλε tzes πως πάει το δάνειο γιατί αν δεν πάρεις δάνειο σε βλέπω κανένα μήνα στην φυλακή να κάνεις και γνωριμίες.

Tzes
03-09-03, 19:02
Το δάνειο το πήρα, ας ειν καλά το παιδιά στη Eurobank, μόνο 19% επιτόκιο. ΄

Βέβαια, πέρασα κι από την λαϊκή και τον χασάπη, μετά ήρθε κι ο ιδιοκτήτης του σπιτιού και επέμενε ότι το νοίκι πρέπει να πληρώνεται κάθε μήνα, τα πιτσιρίκια κλαιγόταν για καινούριες τσάντες και ρούχα, η κυρά μονολογούσε κάτι σχετικά με τ'άμάξι και βενζίνη, και τελικά προ-ξόδεψα και το δώρο των Χριστουγέννων.

Αύριο θα πάω στη Πειραιώς, ευτυχώς που η κυβέρνηση αντιλήφθηκε ότι η απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών επιβάλει και απελευθέρωση των δανείων, ας είν καλά ο Σημιτάκος, πολιτικοί του ύψους του σπανίζουν την σήμερον ημέραν.

Johny
03-09-03, 22:41
Αφού θα είσαι έξω ακόμη δύο μήνες μέχρι να έρθει ο επόμενος λογαριασμός τη στεναχωριέσαι. Εγώ λέω αντί να δώσεις λεφτά για τσάντες εκτύπωσε μια φωτογραφία από το site της Παξος και πίστα ότι εκεί μέσα μπορούν να βάλουν τα βιβλία τους. :lol: :lol:

sephiroth
03-09-03, 23:50
Welcome to greece :twisted:

Salamandra
04-09-03, 01:50
800 ευρο ο λογαριασμος adsl? ISDN και παλι ISDN


PS : να θυμαστε παντα ''ΟΤΕ μας ενωνει'' :!:

Salamandra
04-09-03, 01:52
Δεν επαιρνες καλυτερα καινουργιο αμαξι? Σκεψου ποσο θα ειναι ο λογαριασμοw οταν βαλλουν και το modem....

Salamandra
04-09-03, 01:53
800 ευρο ο λογαριασμος adsl? ISDN και παλι ISDN


PS : να θυμαστε παντα ''ΟΤΕ μας ενωνει'' :!:

buffos
04-09-03, 01:58
Ειναι δεδομενο οτι ο πρωτο λογαριασμος θα είναι πολυ φουσκομένος.
Εμένα είχε 240 ευρώ για ΕΠΑΚ που είχα κανει χρήση + τελη εγκατάστασης + ADSL προκαταβολη για το επόμενο δίμηνο + jetspeed + τα πάγια τελη του τηλεφώνου.
Ειναι σαν να πληρώνω για ένα τετράμηνο και όχι για ένα διμηνο..
Ελπίζω να στρωσει.

Stilskin
04-09-03, 02:18
Amaxi kai pali amaxi!!!! :lol: :lol: :lol:
Eidika to Golfaki to kainourio poly kalo gia tsimphma!!!

P.S. O protos logariasmos einai kai o farmakeros pou mas fernei o ote.Prosoxh omos giati exoun anaferthei kai epipleon asxeta telh xreoseon ek merous tou agaphtou mas ote!!!
Be careful!!!!
Meta tha erxontai ta 90 europoulakia to mhna kai o thlefonikos logariasmos.Ara normal ola!

JimBss
04-09-03, 11:02
Στα 530 εδώ! Αντε περαστικά μας.

ibok
04-09-03, 16:20
Λοιπον θα σας πω μια ιστορια που συνεβει σημερα 2/09/03 που σε λιγοτερο απο ενα χρονο η χωρα μας θα γινει ολυμπιακη...
Μενω στην Νεα μακρη και παω το πρωι στον οτε της περιοχης με ενα φιλο για μια συνδεση isdn που ηθελε και λεμε ας ρωτησουμε και για dsl ρωταμε εναν τυπακο που ηταν εκει μας λεει θα ρωτησετε τον κυριο αυτον (μας δειχνει καποιον σε ενα γραφειο) που ειναι ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ στον τομεα τον γραμμων. Παμε λοιπον σε αυτον τον κυριο και του λεμε:
-Γεια σας καλημερα
-Καλημερα παιδια καλο μηνα
-DSL γραμμες ηρθαν στην περιοχη?
- Τι να σας πω βρε παιδια dsl δεν εχουμε στην περιοχη αλλα αν θελετε ACS(couriers) εχει στην ΔΕΗ διπλα....!@#$%^&*???????????/
Δεν ειναι ανεκδοτο ουτε καποιο αστειο μου συνεβη σημερα πρωι πρωι ... φανταζεστε την εκφραση μας μολις το ειπε αυτο...
αν θελετε μπορω να σας δοσω το ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ να τον καλεσετε και να τον ρωτησετε και εσεις...
ΑΥΤΑ.... ΕΛΛΑΔΑ Η ΧΩΡΑ που με ρουσφετη εως και δημαρχος γινεσαι...
εβαλαν τωρα τον αχρηστο σε αυτην την θεση και αλλα παλικαρια με διπλοματα απο το Ε.Μ.Π ειναι ανεργα ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Καλά φίλε ΑΨΟΓΗ η κυρία Διευθύντρια 8O Να εισηγηθούμε ολα τα μέλη του FORUM να την κάνουν Κα γενικώς γα...ω ολου του ΟΤΕ.
Ε ρεεεεεε τι θα ακούσουμε ακόμα.
Καλά και το 1ο ανέκδοτο(θα μπορύσε ανετα να γίνει). 8O 8O 8O
Συγγνώμη τον Κο τον έκανα Κυρία αλλά με αυτά τα χάλια μικρό το κακό. :oops:

Stilskin
04-09-03, 23:10
Στα 530 εδώ! Αντε περαστικά μας.

Βλέπω ίδιο χρηματικό ποσό πληρώσαμε! Αντε με τις υγείες μας!

JimBss
05-09-03, 00:32
Στα 530 εδώ! Αντε περαστικά μας.

Βλέπω ίδιο χρηματικό ποσό πληρώσαμε! Αντε με τις υγείες μας!

Χεχε εγώ δε το πλήρωσα ακόμα, 30/9 λήγει και θα το καθηστερήσω κανα 2 βδομάδες έτσι για σπάσιμο. Κάπου διάβασα οτι μέχρι 3 βδομάδες δε στο κόβουν...

Maax
05-09-03, 06:14
Στα 550 ήρθε σε μένα, χωρίς να μου χρεώσουν το modem, οπότε στον επόμενο λογαριασμό θα έχουμε και αυτόν τον νταλκά, ευτυχώς δεν θα έχει τα νταβατζιλίκια 82+50+ΕΠΑΚ

wizardsl
05-09-03, 08:38
Πάντως δε θα έχει κ τα νταβατζιλίκια της χρονοχρέωσης..

Ducklord
05-09-03, 12:11
Η κατάσταση μοιάζει με κομμάτι Λούμπεν...

"Απ` τουν Ουτέ μι έφτασε
ίνα λογαριασμό του
και πους να του πληρούσ` εγού
στου τέλους τούτου του μηνού
ή στις αρχές του αλλουνού
θα` χου τις δόσεις του τουτού"

... αααχ! Ποίηση!

Φιλικά
The Lord of the Ducks III: Return of the Pimp

Stilskin
05-09-03, 23:41
Αλλο ενα ταλέντο του Παπιάρχοντα!!! Εύγε!!!! :lol: :lol: :lol:

Ducklord
06-09-03, 00:55
Και που να δεις τα σκίτσα μου... Χεχεχεχ!

Φιλικά
Ο "ΓιατίΠέρασεΗΠάπιαΤοΔρόμο"

Stilskin
06-09-03, 02:58
Α τώρα με μπρίζωσες!!!! Ως μέλος αυτού του φορουμ σε προσκαλώ να δούμε δείγματα εδώ και τώρα!!!!

kifinas
06-09-03, 11:56
φίλε tzes ολα καλα αλλά γιατι στα αναδρομικα τελη δεν σου εχουν κανει την εκπτωση 50%;;;
δεν επρεπε να σου εχουν κοψει καμια 15αρα ευρουλακια!!!!

Ποτε ηρθαν οι τεχνικοι και σου περασαν το adsl? Εχουν γινει πολλα λαθη σε ολους τους λογαριασμους του Οτε και γενικα τα παγια τα χρεωνουν απο τοτε που εκανες την αιτηση. Ελπιζω να εισαι απο τους τυχερους και το παγιο να ξεκινησε απο τοτε που ηρθαν οι τεχνικοι και στο τοποθετησαν..

Tzes
06-09-03, 16:23
φίλε tzes ολα καλα αλλά γιατι στα αναδρομικα τελη δεν σου εχουν κανει την εκπτωση 50%;;;
δεν επρεπε να σου εχουν κοψει καμια 15αρα ευρουλακια!!!!

Ποτε ηρθαν οι τεχνικοι και σου περασαν το adsl? Εχουν γινει πολλα λαθη σε ολους τους λογαριασμους του Οτε και γενικα τα παγια τα χρεωνουν απο τοτε που εκανες την αιτηση. Ελπιζω να εισαι απο τους τυχερους και το παγιο να ξεκινησε απο τοτε που ηρθαν οι τεχνικοι και στο τοποθετησαν..

Σωστός!!! Οι τεχνικοί κάνανε εγκατάσταση στις 11 Ιουλίου. Τά αναδρομικά είναι σωστά αλλά η έκπτωση στα αναδρομικά (κάπου 15 Ευρώ) δεν υπάρχει. Θα τους πάρω τηλέφωνο να δούμε μήπως και το διορθώσουν. Ευχαριστώ.

Ducklord
07-09-03, 05:40
Αυτό πάει για τον Στίλσκιν που το ζήτησε. Σόρυ προς τα επόλειπα (πω-πω μαγκιάαα) μέλη του φόρουμ...
Κουράγιο, την έχω κάνει όπτιμαηζ. Μόλις 56κ...

Αν σας τη βιδώσει, και θέλετε ντε και καλά ένα σκίτσο, σεντ μι ε μέσατζ μπας και σας το σιάξω.
Φιλικά
Lord of the Ducks III: Return of the Pimp

Ducklord
07-09-03, 05:43
Πάντως, τώρα που το βλέπω, μάλλον είναι απο τα χειρότερα που έχω φτιάξει μέχρι σήμερα. Α, γουέλ, γιου νέβερ νόου άντιλ γιου ση ιτ. Τέσπα, τα λέμε μάγκες (και πιθανές καμουφλαρισμένες μαγκίτισες)...

Φιλικά
Ducklord: Ο άρχοντας των σατανικών παπιών της κολάσεως... Φηλ δε Φηρ... ΚΟΥΑΚ!

Stilskin
07-09-03, 13:02
Σοβαρά τώρα ψιλογαμάτο είναι!!!!!!
Το καλό είναι οτι έχεις ταλέντο!!!! Βέβαια στο χέρι σου είναι να βελτιώθεις και να κάνεις ακόμα πιο ωραία!!!!
Καλό θα ήταν να ανοίγαμε ενα τοπικ στο Χαλαρή κουβεντούλα και να έβαζες εκεί και άλλα ή και όποιος άλλος ήθελε!

TiO
07-09-03, 13:44
Papie, nomizw oti h skia einai anapoda.... sto edafos...;-)

krge
07-09-03, 13:50
Μπά η έκρηξη είναι απο πίσω οπότε καλά είναι η σκιά..... :!:

Σωστά KouakMan :?: :?:

Ducklord
07-09-03, 18:45
Εεε, γιες ΚακούΡΓΕ, και εγώ κάπως έτσι το είχα φανταστεί. Πάντως σοβαρά, μαλακίτσα είναι. Έχω και καλύτερα - μα όχι κατά κανόνα χιουμοριστικά. Κάποτε είχα την ελπίδα πως "θα μεγαλώσω και θα κάνω αυτή τη δουλειά"... Τώρα είναι απλώς ένα χόμπι - που να βρεις δουλειά με αυτά. Τέσπα...

Φιλικά
Παπιόλορδας

krge
07-09-03, 19:25
Εμένα πάντως μου άρεσε :lol: , δεν κάνεις κάνα επίκαιρο σχετικά με το ADSL στην Ελλάδα γιατί είναι για γέλια η όλη κατάσταση ούτος ή άλλος :P :P

Stilskin
07-09-03, 19:30
Σωστά αφού έχεις το ταλέντο κάνε και κάποιο σκιτσάκι για το ADSL!

krge
07-09-03, 22:55
Να φτιάξουμε και ένα ειδικό Post που θα λέγεται "Τα σχέδια του Παπιόλορδα" :P :wink:

Stilskin
08-09-03, 11:06
Μας βρίσκες απολύτος σύμφωνους!!! :P :P :)

krge
08-09-03, 11:14
Δεν περίμενα και τίποτα άλλο :P :P :lol: :mrgreen:

Stilskin
08-09-03, 12:05
:twisted: :twisted: :twisted:
:)

krge
08-09-03, 12:36
ΝτάκΛόρντ περιμένουμεεεεεεε :!: :!:

Ducklord
09-09-03, 02:17
Παίδες, σόρυ, δεν είχα νετ για 2 μέρες και τώρα είμαι λίγο πιεσμένος. Το συντομότερο δυνατόν θα στείλω κάτι νέο σε ένα καινούργιο θρέντ, οκ; Για να μην κουράζονται και οι υπόλοιποι κατεβάζοντας τις μαλακίτσες μου.

Άντε,
εμέλ αΤ

Παπιάρχοντας

@ ADSLgr.com All rights reserved.