PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεσμευση γραμμης απο Tellas!



Fuzzy
06-01-08, 20:02
Λοιπον ακουστε ακουστε! 21 Νοεμβριου εκανα την βλακεια να κανω αιτηση στην Tellas για ιντερνετ μονο. Αφου περίμενα 1.5 μηνα και μου λεγανε μπουρδες οτι εχουν στειλει το αιτημα στον ΟΤΕ και οτι φταιει ο ΟΤΕ που καθυστερει και και και....και οτι φταει ο ΟΤΕ....και οτι συνεχιζει να φταιει ο ΟΤΕ...αγανακτησα και τους εστειλα ΦΑΧ διακοπής της αιτησης που ειχα κάνει την προηγουμενη τεταρτη. Μεχρι εδω καλα! Αμ δε! Καλω τον ΟΤΕ για να βάλω connex και μου λενε οτι δεν μπορω να συνδεθω διοτι η αγαπητη Tellas εχει δεσμευσει την γραμμη μου! Καλω στο καπακι την Tellas και μου απαντανε οτι εχουν το δικαιωμα να αποδεσμευσουν την γραμμη μου μεσα σε ενα μηνα! Την γραμμη την οποια ουδεποτε ενεργοποιησαν! Μπαινεις μεσα στην Tellas και κανεις πολλαπλο φονικο ...??? Ακουω προτασεις!!!:evil:

Erwdios
06-01-08, 20:10
Άσχετο, αλλά γιατί έκανες αίτηση στην Tellas ενω είσαι Forthnet Full?

kopromax
06-01-08, 20:24
και εγω εκανα αιτηση πριν 1.5 μηνα στην φορθνετ για ιντερνετ. εκανα την περασμενη πεμπτη αιτημα για διακοπη και το προοθησαν. αλλα επειδη δεν τους πιστεψα πηρα τον οτε και οντως ειχε παει αιτημα διακοπης. παντως και εμενα μου ελεγε ο οτε οτι δεν μπορω να κανω αιτηση στον οτε λογω εκρεμους αιτησης απο αλλο παροχο. η φορθνετ μου ειπε οτι η αποδεσμευση θα κανει 10 ημερες. στον οτε μου παν οτι απο την μερια του οτε θα κανει λιγοτερο οποτε και θα μπορω να κανω αιτηση στον οτε.

Fuzzy
06-01-08, 20:25
Δεν ειμαι εδω και 2 μηνες! Εχω ξεχασει να κανω update το profile μου! Αλλη πικρη ιστορια εκει...:down:

hercules_j
06-01-08, 20:49
πρίν μερικά χρόνια ειχα κι'εγώ προβλημα συνενόνησης με την τελάς και μπορώ να πώ ότι με ταλαιπόρησε αρκετά όταν ηθελα να διακόψω την συνδρομη μου,
Απλά σου λέω ότι θα εξαντλήσουν ολο το διάστημα που τους δίνει ό νομος πριν σου απελευθερώσουν την γραμμή,

mikeluckyluke
07-01-08, 01:24
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά η λύση στο πρόβλημά σου είναι απλή πας στον ΟΤΕ και υπογράφεις μια υπεύθηνη δήλωση και μεταφέρεις την γραμή σου στην οτενετ αλλά θα πρέπει να κοινηθείς να μην πληρώσεις τίποτα επιπλέον στην tellas γιατί την σύνδεση δεν την σταματάει ο ΟΤΕ με τον άλλον provider αυτή είναι δική σου δουλειά.

gosper
07-01-08, 13:32
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά η λύση στο πρόβλημά σου είναι απλή πας στον ΟΤΕ και υπογράφεις μια υπεύθηνη δήλωση και μεταφέρεις την γραμή σου στην οτενετ αλλά θα πρέπει να κοινηθείς να μην πληρώσεις τίποτα επιπλέον στην tellas γιατί την σύνδεση δεν την σταματάει ο ΟΤΕ με τον άλλον provider αυτή είναι δική σου δουλειά.

Εχετε ξεχασει πως υπαρχει και ορος που δινει το δικαιωμα στη εταιρεια χρονικου περιθωριου 30ημερολογιακων ημερων μεχρι την ολοκληρωση της διακοπης .επομενως ο συνδρομητης ειναι υποχρεωμενος να εξοφλησει μεχρι και την τελευταια ημερα αυτου του οριου..με το να κανει εξουσιοδοτηση φυσικα και θα παρει ο οτε την γραμμη του αλλα η συνδρομη και τα γραφειοκρατικα αντικειμενα θα ληξουν την 30η μερα βασει νομου...

Μην ενημερωνετε ασαφειες στον κοσμο...και πριν ανοιξετε καινουρια thread
διαβαστε τους ορους συμβολαιου για να μην αναγκαζεται το forum να υποκειται σε επαναληψη απαντησεων....

Χωρις παρεξηγηση Με εκτιμηση,

gosper... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Fuzzy
08-01-08, 20:01
Διευκρινιζω οτι η συνδεση ADSL δεν ενεργοποιηθηκε! Αρα δεν μιλαμε για διακοπη συνδεσης, αλλα για διακοπη της αιτησης!:hmm:

gosper
08-01-08, 20:23
30ημερες απο την υπογραφη του συμβολαιου...τοσο το καλυτερο τοτε απλα θα περιμενεις το 30ημερο το τυπικο που θα σε διαγραψουν απο την εταιρεια τους τυπικα πλεον!!

pnikolo
08-01-08, 20:45
Κανε εσυ τις ενεργεις να παρεις αυτο που θες, στειλε ενα φαξ στη τρελλας & ενοειται μη τους δωσεις ουτε σεντ. Γραψε τους οτι δε θα αναγνωρισεις καμια χρεωση και ασε να πληρωσουν αυτοι τα τελη της δεσμευσης στον ΟΤΕ. Να δεις για ποτε θα σε αποδεσμευσουν:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.