PDA

Επιστροφή στο Forum : Οτε και torrent!!



kostakis77
06-01-08, 21:16
Καλησπερα,
Ειμαι απο τα Γιαννενα και εχω συνδεση ΟΤΕ στα 1024!Τον τελευταιο καιρο τα torrent αρχισαν να σερνονται!Κατεβαζα με 100 και τορα πανω απο 20 δεν πιανει ποτε!Διαβασα κατι αρθρα για κοφτες και συμφονω οτι μαλλον κατι τετοιο θα ειναι!Υπαρχει καποιος τροπος να 'ξεγελασεις' το συστημα και να σου δωσει κανονικη ταχυτητα και στα torrent(στα αλλα παει τελεια,μονο στα torrent χολαινει)?Εστω να μου δωσει 50,60 αλλα οχι και 20 , ξεφτιλα!!

Kolofotias
07-01-08, 08:43
Γιάννενα κ εδώ!Δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με torrents!Όλα κομπλέ!Με 768 και 41db attenuation και πιάνω 71 με 75 με το utorrent!Κάνε έναν έλγχο στις ρυθμίσεις του client για αρχή και έναν έλεγχο στο firewall γι συνέχεια!

jog
07-01-08, 10:22
Καλησπερα,
Ειμαι απο τα Γιαννενα και εχω συνδεση ΟΤΕ στα 1024!Τον τελευταιο καιρο τα torrent αρχισαν να σερνονται!Κατεβαζα με 100 και τορα πανω απο 20 δεν πιανει ποτε!Διαβασα κατι αρθρα για κοφτες και συμφονω οτι μαλλον κατι τετοιο θα ειναι!Υπαρχει καποιος τροπος να 'ξεγελασεις' το συστημα και να σου δωσει κανονικη ταχυτητα και στα torrent(στα αλλα παει τελεια,μονο στα torrent χολαινει)?Εστω να μου δωσει 50,60 αλλα οχι και 20 , ξεφτιλα!!

Τσέκαρε firewall + portforwarding και δοκίμασε κάτι από private tracker με πολλούς seeders
;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.