PDA

Επιστροφή στο Forum : Login πρόβλημα



ela002
06-01-08, 22:18
Εδω και καμια ώρα περίπου δεν μπορώ να συνδεθώ, authentication failed, αντιμετώπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Δεν δέχεται το password.

smarag
06-01-08, 22:24
οχι εγώ δέν έχω αυτό το πρόβλημα αλλά η hol έχει αρχίσει να πηγαίνει κατα διαόλου τελευταία, το πρόβλημα μου εμένα είναι ότι σέρνομαι σε κάποια sites.

ela002
06-01-08, 22:27
Σέρνομαι κι εγω απελπιστικά σε ξένα sites τουλάχιστον πριν που μπορούσα να συνδεθώ.

smarag
06-01-08, 22:34
Μπόρεσες να επικοινωνήσεις μαζί τους ?

ela002
06-01-08, 22:37
Όχι δεν ξέρω πόσο χρόνο έχω για να περιμένω πότε θα απαντήσουν

SouthDog
06-01-08, 23:15
Δεν έχω πρόβλημα με login,

αλλά η σύνδεση σέρνεται στα πατώματα

και το led του dsl koντεύει να γίνει χριστουγενιάτικο λαμπάκι.

Μόνο αυτό λέει ο κύριος Φριτζ:
Timeout during PPP negotiation. ()


Μπόρεσες να επικοινωνήσεις μαζί τους ?

Μου ρχεται νευρικό γέλιο με την τηλεφωνική/τεχνικη υποστιριξη τους...

Πρώτα πρέπει να κάνει δέηση στον Ερμή για να πιάσει γραμμή
και μετά στην Αθηνά, για να βγει στη γραμμή άτομο που 8α χει
τις γνώσεις/την ενημέρωση για να του πει τι γίνεται.

Το πιθανότερο είναι να γίνει επίκληση του απο μηχανής θεου
που ακούει στο όνομα 'Μηχανικος' ή τεχνικός που έχει περιθώριο ν'αργησει
10 μερες (έχουν λίγα άτομα προσωπικό) απ τη στιγμή που ανοικτει ticket.

Απο κει και πέρα one god knows που λεν και στο χωριό μου

Θα μου πεις δεν τα ξέρεις?... Ε ας τα μάθουν περισσότεροι για να μην κάνουν την λάθος επιλογή.

treli@ris
06-01-08, 23:55
Μηπως εχει παλι τα χάλια της η ΗΟΛ γιατι εδω και 3 μερες δεν μπορω να συνχρονισω πανω απο τα 2...

ela002
07-01-08, 01:24
Δεν ξέρουν τι φταίει και ο τεχνικός ήταν άσχετος, ακου ρε πράγματα αν αντι για bridge το γυρίσεις σε router μπορεί και να παίξει μου λέει....

Δεν φτάνει το authentication σε αυτους και κάπου σκαλώνει και δεν ξέρουν τι να κάνουν !

ela002
08-01-08, 21:35
Ακόμα δεν ξέρουν τι τους γίνεται, έκανα αίτηση διακοπής πάμε για άλλα.

kwnstantinos
09-01-08, 02:21
Πριν τα Χριστούγεννα είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το Authentication. Σου βγάζει κάτι "PPPoE error" μηνύματα?

Πηρα τηλ πρώτη φορά, μου λέει η τεχνικός να βγάλω το splitter, να το κανω reset κ τα γνωστά και μετα απο πολλή πίεση, μου λέει¨Το έφτιαξα, αν σε 1 ωρα δεν έχει επανέλθει η σύνδεσή σας, ξαναπάρτε τηλ".

Κ δεν επανήκθε, οπότε ξαναπήρα(να είναι καλα η ανοικτή ακρόαση του σταθερού μου...), είπα τι είχε γίνει κ μου λέει ο "τεχνικός": "Μαλλον έχετε πρόβλημα με το Authenticatiοn"!!!!!!!
Του λέω¨"Μαγος είσαι. Που το καταλαβες?"
Νομίζουν οτι είμαστε τοσο μ*****ς και δεν ξέρουμε να διαβάσουμε ούτε Αγγλικα!:worthy:

Τελικά, μετά απο πολλή πίεση(σχεδόν τον απείλησα προσωπικα!), το έφτιαξε σε 1 λεπτό!

Οπότε αν έχεις υπομονή, πάρε κ πές τους το. Μπορούν να το φτιάξουν αμέσως το πρόβλημά σου!

ela002
09-01-08, 15:17
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου αλλά με τον τεχνικό κάναμε πειράματα κανα μισάωορο και βάλε και δεν ήξερε τι να κάνει.

Απλά μακρία απο τη ΗΟΛ, καλά είναι επειδή σου έρχετε φθηνότερα αλλα όταν θα έχεις προβλήματα χάνεις περισσότερα χρήματα!

Καλύτερα στον ΟΤΕ που μπορώ τουλάχιστον να επικοινωνήσω, να διακόπτω υπηρεσίες, αναβαθμίσεις/υποβαβμίσεις κλπ σε λίγοτερο απο 24ωρο. Η HOL καλή ήταν για τις bbs και τις ιστορίες παλια , τώρα είναι για τα μπάζα.

nikoslykos
09-01-08, 15:56
ναι η ΗΟΛ εχει καποια προβληματα στο login..αν δεν μπορειτε να login καντε αυτο :
για Fritz.Box απλα τρεχτε το Configuration Wizard συνεχεια μεχριν να συνδεθει ( 4 - 5 φορες αν το κανετε λογικα θα μπει..)
για Jetspeed 520 : Πηγαιντε στο quick configuration και αλλαζετε το username apo @hol.gr σε @adsl.gr (πατωντας submit ) ωσπου να μπει..

ela002
10-01-08, 02:42
Δεν έχει σχέση, ακόμα μου δώσανε ενα demo username και password και δεν έφτανε το authentication σε αυτούς για δοκιμή. Μου είπαν οτι είναι σπάνιο πρόβλημα.

Με πήραν βραδιάτικα να μου πουν γιατί θέλω να διακόψω, μου λέγε η "κοπελία" αχ καλε μα κρίμα είναι..μήπως το φτιάξουμε" . Περιμένω με βλάβη απο τη Κυριακή οτι και να έχει χαλάσει δεν μπορούν Δευτέρα Τρίτη να το φτιάξουν? Δεν με απασχολεί άλλο διακοπή και φύγαμε για ΟΤΕ. Καλά να πάθω που ήθελα HOL.

aa144
10-01-08, 11:44
Σε ποιά περιοχή είσαι ακριβώς;

SouthDog
10-01-08, 16:43
Με πήραν βραδιάτικα να μου πουν γιατί θέλω να διακόψω, .... Δεν με απασχολεί άλλο διακοπή και φύγαμε για ΟΤΕ. Καλά να πάθω που ήθελα HOL.

Kαι σένα σε πήραν χτες το βράδυ 9 του μήνα?
.............:hmm:
Νωρίς ξυπνήσανε :whistle:

ela002
10-01-08, 23:05
Αλυσίδα είμαι. Ναι άστα να πάνε και φάνηνε να στεναχωρήθηκε! Προφανώς κάποιο ποσοστό η υπάλληλος χάνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.