PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια με USB...SOS!!!



gvouke
07-01-08, 02:00
Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

Εδώ και 3 μέρες ο υπολογιστής μου βρίσκεται σε τραγική κατάσταση.

Έχω 2 θύρες usb 2.0 και 2 1.1. Σε μία από αυτές έχω συνδέσει ένα πολυμηχάνημα το οποίο δουλεύει κανονικά.

Σε μία άλλη usb έχω συνδέσει ένα hub και σε μία άλλη έναν εξωτερικό σκληρο WD 250GB.

Όλα πήγαιναν καλά ώσπου ένα βράδυ κόλησε το pc. Έβλεπα ένα βίντεο από τον εξωτερικό με το VLC.
Από εκεί και πέρα δεν μου αναγνώρισε ξανά τον εξωτερικό και ούτε καν ένα απλό φλασάκι (ούτε στο hub, ούτε απευθείας σε usb).
Ο εξ. σκληρός δουλεύει κανονικά σε άλλον υπολογιστή.

Έκανα σήμερα φορμάτ αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ούτε το σκληρό ούτε και ένα φλασάκι. Σας παρακαλώ βοηθήστε με:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

dantouan
07-01-08, 02:06
Πιο motherboard εχεις στο pc σου ?
Δοκιμασες να του περασεις το τελευταιο firmware update :?:

gvouke
07-01-08, 02:46
Πιο motherboard εχεις στο pc σου ?
Δοκιμασες να του περασεις το τελευταιο firmware update :?:

Καλή ιδέα!!

Έχω τη gigabyte GA-8ST667. Θα ψάξω για το τελευταίο firmware

razorblade1100
07-01-08, 13:51
Αν εχεις windows χρ πηγαινε στον υπολογιστη μου δεξι κλικ -διαχειριση-διαχειριση συσκευων κοιτα αν σου δειχνει καποια ενδειξη με κιτρινο εικονιιδιο. αν ναι τοτε δεξι κλικ στην ενδειξη αυτη(αν σου λεει οτι ειναι usb κατι...bla bla :p . μαλλον ελεγκτες ενιαιου σειριακου διαυλου) και ιδιοτητες. Απο εκει στην καρτελα προγραμμα οδηγησης (μονο αν ειναι κιτρινο και σου λεει καπου οτι δεν λειτουργει)
και πατας το κουμπι καταργηση. :)


μου ειχε συμβει το ιδιο σε ενα λαπτοπ και μου εσπαγε τα νευρα για 3 ωρες μεχρι να μου ερθει να κανω αντιμετωπιση προβληματων στα win (ειχα δοκιμασει καμια 10αρια συσκευες usb :p )

@ ADSLgr.com All rights reserved.